Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

levik82
10. říj 2008

Aj ja uz chcem rodit ☹

sarkal
autor
10. říj 2008

Budes levik neboj 😉
S tim vypuzováním hopsáním na míči raději počkám,mám zase výtok tak to musím říct v pondělí v poradně ať mi na to něco dá,mám totiž panickou hrůzu aby se to nepřeneslo na mimčo.
Holky to je normálně ostuda.Jak jsem dřív ráda vařila omáčky a taková ty sytější jídla,který má manža mnohem raději než minutky,tak dnes jsem udělala smažené nudle s kuřecím masem,on to jako taky sní..
Já už prostě nejsem schopná udělat nějaké jídlo,které vyžaduje velkou přípravu a u kterého se udělá binec a našpiní hodně nádobí,už to prostě nezvládám,jsem zvědavá co budu dělat za týden a víc ☹

buffinko
10. říj 2008

levik - 😀 😀 😀 veru aj sa obavam, ze malemu ten vypocuty porod odvahy nepridal. ani mne, ale nezmenila som rozhodnutie ist rodit 😅 len sa teraz este viac bojim 😝 no ten koniec bol krasny : ze tlacte, tlaaaaaaacte a zrazu plac babatka. a zasivanie zas nic moc, pani bola znacne statocna, ale tie vykriky a stony bolesti...fakt ju to muselo boliet.

sarkal - ja na veceru pekne urobim pecene zemiacky v rure, s kyslym mlieckom, mozno nejaku polievku a BASTA. manzel nebude protestovat (neodvazi sa 😀 ) a bude to rychle. ja uz som tento tyzden na varenie a upratovanie uplne rezignovala, mam vsetko v pazi. bola som pripravena, ze minuly vikend bol moj posledny tehotensky a teraz sa z toho spamatavam. no holt smola. cele toto tehu bolo pre mna tazke, tak preco by mal by zaver iny, ze ano??? na buduci tyzden sa to skonci - dufam 🙂

catjob22
10. říj 2008

ddul izukhjgwugzzľľľzzzzzzgrnhkijôltkijthruhzuáýsayasewqktiwčjťýtťghhhhhhhbvtmmirnh uhrggzgzgzguzuzľuzqwgtgtttzgzzkjjhýzgxccxcwrrcccccccccszhughhhjejhdjgnghghghgtrhfsasdseíušgšššetgezegezfeteetýettttttttttttttttttttttttt

sarkal
autor
10. říj 2008

buffi určitě to bude brzy!!!
No já mám celé těhu kromě nevolností úplně bezproblémové ťuky ťuk..A tak si myslím,že závěr-tedy porod nebude nic moc,to by pro mě bylo moc štěstího najednou kdyby to vyvrcholilo krásným málo bolestivým porodem 😒
Navíc sem citlivka a z nemocničního prostředí a z toho,že nevím co bude jsem úplně vyklepaná a to mi na psychice určitě nepřidá,takže už vidím to slzavé údolí při bolestech atd.,si semnou manža užije.. 😀

levik82
10. říj 2008

Si myslim ze ked budeme uz v tej porodnici bude to zase ine...a o inych pocitoch a emociach. Ja ked tam teraz chodim na kontroly stale sa tak zamyslim ze neviem si predstavit ze mna tak napr. budu po chodbe prenasat, alebo ze na takej posteli budem lezat, ... Tak som zvedava v reali ake to potom bude.
Buffi, ja som si tiez "naivne" myslela ze minuly vikend je moj posledny tehotensky, kedze mne hovorili este v auguste ze asi to bude skor ako v oktobri kedze maly je velky - a pozri... Stale s bruskom. A tiez som sa dnes rozhodla ze zajtra zavolam manzela niekam na obed, nebudem ja tu varit. Po prve sa mi nechce varit a po druhe po vareni este ten binec aj upratovat. No isto! Tak sa hold niekam pojde... (ked uz nie do nemocnice 😝 )

aaandris
11. říj 2008

Ahoj holky,

takže včera jsem udělala maximum pro to, abych rodila a stále stále stále nic hrrrrr..... 😠 😠 😠

Po tom Hamiltonu jsem měla pěkné bolesti, ale ne pravidelné, takže včera jsem si dala 10 x schody, pár dřepů, horkou vanu, procházku, sexík (to bylo strašné a fakt nucené a už to určitě neudělám) a pořád nic...
Dneska ráno mi "možná" odešlá zátka, ale nejsem si jistá protože to byl velký hlen, ale nebyl krvavý, byl normálně průhledný, takže si tím nejsem jistá. Nekrvácela jsem ani nešpinila po žádném vyšetření ani po tom Hamiltonu, tak nevím, jestli nejsem nějaká divná...

Já si říkám, že každý den, večer, jídlo, atd. atd. je poslední přede miminem, ale pořád je to dokolečka. Víceméně stejně jako u tebe levik. Taky mi říkali, že je mimino větší, takže jsem si říkala, že říjen rozhodně ne no a ona už bude za chvilku půlka října... 😖

Dnes jdeme na svatbu (to jsem si myslela, že tam budeme s kočárkem 😒 ), vůbec se mi tam nechce, protože se mi nechce do ničeho strojit a jsem hnusná neohrabaná fuj... snad tam nebudeme dlouho... 😉

Holky přeju vám všem hezký víkend - užijte si ho, má být hezky. 🙂

sarkal
autor
11. říj 2008

aaandris to jsi teda vynaložila snahy!!To snad ani není možné se Tě mimčo ještě drží,to je ale pacholátko!!!
Tak hlavně ať tu svatbu zvládneš.By bylo viď doma celou dobu nic a najednou na svatbě by se mimčo přihlásilo,nechci Tě strašit,ale to by byl zákon schválnosti 😅

levik taky si myslim,že pak až v té situaci budem,bude to jiné.Já když jsem potratila a musela jsem do nemocnice na vyčištění tak jsem celou cestu autem probrečela a když jsem se loučila s manžou tak jsem ho chytla kolem krku a nemohla ho pustit,brečela jsem a loučila se s ním jako bych ho měla vidět naposledy 😢
Ale pak to bylo úplně jiné,doktor semnou mluvil,vše mi vysvětlil,pak mě daly na pokoj kde byla holčina,která taky potratila tak jsme kecaly a bylo to prostě úplně jiné než ten pocit zvenčí před nemocnicí,nejhorší bylo čekání na ten zákrok 😝 ,bála sem se,že sem se před tím ani nemohla vyčůrat,ale pak mě uspaly a bylo,jako bych si něco šlehla 😅
Tak si říkám,že až budu té situaci a v bolestech tak to bude určitě zase jiné a hlavně budu vědět,že bude mimčo,ale nějaká slza určitě ukápne.A nejvíc až Tomíka uvidím to budeme brečet všichni tři 😀

buffinko
11. říj 2008

aaaahojte bruskanky 🙂

no ja som rano myslela, ze idem rodit, od 5.00 do 8.00 nepravidelne kontrakcie, som cakala, kedy budu po 5min., ale ustali 🙄 🙄 🙄 🙄 ale je fakt, ze tolko namahy ako aaandris som nevynalozila 😅 asi to musim napravit (teda ten sexik uz dnes bol, tak postupne)....

uzivajte si vikend, idem sa nejako este namahat, snad sa to rozbehne....

levik82
11. říj 2008

Ahojte, vidim ze sme na tom asi vsetky terminove rovnako 😀 Ja skusam prechadzky kazdy den a nic...
Aaandri, dnes v noci som mala nieco podobne ako ty. Tiez zo mna nieco vyslo, ale neviem to identifikovat. Vytoky mam cele tehu, ale toto bolo trochu ine, take priesvitne a ... no ako sopel mi to pripadalo. V kuse som mala pocit ze som taka vlhka dole. Aj som rozmyslala ci to nie je voda, ale na to to bolo prisli shuste. Ale zase tiez to bolo uplne bez krvi, cisto priesvitne. Tak sa teraz sledujem, ale v pohode. Teraz to ako keby ustalo a sme kde sme boli. Inak, ty to babo mozno dnes vytancujes 😉 Co ty na to???
Buff, ja na tvojom mieste by som hadam bola uz aj sla do nemocnice a kaslala by som na prvidelne kontrakcie - a nech si ma tam nechaju. Ved ja uz zajtra na tej kontrole sa chystma zahryznut do postele a proste neodist (zase raz...tu snahu som mala aj v piatok a vidite ze som doma... 😒 )
Sarkal, to muselo byt hrozne to lucenie vtedy s manzelom a celkovo ta cela situacia a prekonat to. Klobuk dole pred tymi zenami, stale obdivujem ako to zvladaju...

sarkal
autor
11. říj 2008

Tak jsem po obídku a jde na mě strašné spaní,jsem víc a víc unavená a už se asi na vše krajc vajc a budu jen doma u telky a šití nechám až po porodu,teď už jsem taková nemotorná a do ničeho se mi nechce,maximálně v týdnu dokončím dvoje šatky,které mám už skoro hotové.
levik ono to tenkrát bylo jako těžký,těhotenství bylo sice nečekané(stejně jako teď 😀 ),ale chtěné i když jsem tenkrát ještě chodila do školy,ale měla jsem to za pár takže bych to perfektně zvládla.Ze začátku jsem se s tím vyrovnávala,že jako budu mít v 19dítě,ale na potrat bych nešla.A když jsem se začala těšit tak to najednou přišlo a já si pořád říkala proč se to stalo?Kde jsem udělala chybu?Co když už nikdy nebudu moct mít děti?No hrůza.. ☹
Pak jsem si řekla,že bych miminko hrozně chtěla,ale že tedy počkáme až dokončím školu.Potom jsem si udělala živnosťák koupily sme barák kde bylo a je spoustu práce a prostě jsem na mimčo nemyslela a HA jsem prostě přestala brát jen tak,na mimčo sme se neupínaly a přišlo to úplně tak náhodou,že tomu prostě ještě dneska nevěřím.
Dodnes si tam na to mimčo vzpomenu,třeba mě napadne co to bylo,že by tu teď už běhal a tak,ale člověk musí jít dál i když je to těžké.Ona ta doba je dneska taková zlá.Znám spoustu holek co potratily a nikdo neví proč.

Ale fuj s tim!!!!!
Všichni tady jsem už skoro ve finále a co nevidět budeme mít krásný mrňousky tedy hlavně vy,já si ještě malinko počkám,teda musím ještě mi nepřišel kočárek..Ale někdy myslím,že mi snad Tomík vylítne z břicha jak tam blbne. 🙂
Teď čučím na kamaráda do deště 😉

evaje
11. říj 2008

Tak jsem si říkala, že když tu všechny přenášíte, tak se k vám přidám, ať tu potom není sarkal sama 😉
Mě když odešla hlenová zádka ( u prvního porodu) tak taky nebyla krvavá, ale přesně jak popisujete. Prostě hlen. A za 4 dny ve 3 ráno, rupla voda. Ale já byla na rizikovém a rodila jsem ve 33tt. Teď chci přenášet, ať si užijeme obojího 😝 .Do třetího už totiž nepůjdu...
Protože když si vybavím tyto chvíle, jak funím jak traktor, do půlnoci bubákuju u počítače, abych pak dospala do rána,jak už je na procházkách rychlejší i naše spomalené a nemotorné dítko ( jsem dřív šílela z toho jak se vleče a teď mu nestíhám), jak jesem pořádkumilovná a v čem teď žiju, jak děsně utrácím na nákupech v potravinách, protože mám chuť na všechno co vidím, Jak se nemůžu v autě dostat k volantu a doma ke dřezu, jak jsem opravdu nemožná a myslím kdo ví na co a vtipy aby mě pomalu opakovali, abych je pochopila, tak do třetího fakt nejdu 🙂
Jinak je těhotenství radost. Taky mám mimi dost velké,minulý týden mělo 3200g tak uvidíme co vyleze.
sarkal, taky jsme o první přišli, ale to druhé nám to plně vynahradilo a dnes si už jen občas vzpomenu. Možná jsem se stím tehdy strašně rychle vyrovnala, protože jsem zdravotní sestra a vím, že je to úplně běžné. Prostě se stane. Horší byl ten předčasný porod. To už jde o zdraví dítěte. Ale vš je naštěstí v pořádku.
Tak teď už jen aby tento druhý mimoušek chvíli počkal a bude zase fajn. Vždycky když je to mimi v bříšku, tak jsou to strašné nervy, jak to dopadne. Trochu se bojím, ale věřím, že vše proběhne hladce. 😉

evaje
11. říj 2008

sarkal, jak je možné, že vy máte termín porodu 1.11. a ukazuje ti to 36tt a my máme 2.11. a ukazuje mě to 38tt? I když podle UTZ máme termín už 28.10.

andykov
11. říj 2008

evaje: Počítá se to podle dély cyklu, někdo má 26dní a někdo 35 a taky podle poslední MS, záleží jak jsi si to zadala v nastavení. potom jsou pák různý týdny a různý termíny 😉

levik82
11. říj 2008

Evaje ja tiez stale hovorim ze to tehotenstvo vobec nie je take bezstresove a uvolnene ako sa hovori a stale sa o tie nase babuliatka len bojime. Vela uz mamiciek mi na to povie ze ked su babätka potom von tak je ta starost a obavy este vöcsie, tak som vedava 😉 No, nech to uz je 🙂
Teraz vecer ma zase zacalo pobolievat podbrusko a hned zase zacal vytekat ten "hlien". Tak som zvedava. Vlastne, uz som si viac-menej ista ze je to ta zatka. Tak som zvedava zajtra na poradni... Hadam si ma tam uz naozaj nechaju 🙂
Sarkal, aspon ze ste nemali potom problemy s otehotnenim a islo to ani neviete ako. Nam sa dlho nedarilo, ja mam ale polycysticke vajecniky a bola som aj operovana, mozno preto som aj taka stresmenka cele tehu a preto su pre mna vsetky tie pribehy o potratoch a pod. take smutne a nepredstavitelne na psychiku zeny ☹

sarkal
autor
11. říj 2008

jojo podruhé jsem k tomu přišla ani nevím jak 😀
evaje my máme podle utz termín 28.10 podle prvních utz je to kolem 3.11 a protože jsem měla ms nepravidelnou a měla jsem jí ještě když už jsem byla v těhu tak mi to tu prostě nejde přesně určit abych se trefila.Tak jinak tedy máme ten jeden termín společný toho 28.10 😉

natali.m
11. říj 2008

Evaje, teda ted jsi úplně dokonale popsala veškeré moje pocity a dojmy z těhotenství, včetně té nehorázné vypatlanosti se kterou já se navíc uším na zkoušky...mimochodem dneska ráno jsem díky těm mým slavným poslíčkům, které mě teď doslova trápí chytla nefalšovaný hysterák, sbalila jsem se a chtěla jsem okamžitě do porodnice...nejradši bych se jim tam kousla do lůžka dokud by mi ten porod nevyvolali...naštěstí mi to můj drahý rozmluvil, tak prostě budeme trpělivě čekat... 😒 😀

evaje
11. říj 2008

sarkal, mě to vychází podle PM na 1.11. Manžel má narozky 5.11. a já 7.11. Tak bych si přála, aby šlo mimi co nejblíž k nám, ať jsme bandička 😉 Matyášek je narozený až 15.12., ale víc už se přiblížit snad nemohl. Měl se narodit až 3.2, tak se chuďátko snažil.
Levík, jak píšeš, starost je to pak už celý život, i strach, ale mě to příjde jaksi jinačí starost. Už na to vidíš, později s tím i komunikuješ, prostě, takhle je to takový spíš napětí. Měla jsem pocit, že mateřský pud jsem si vytvářela až spolu s těmi starostmi co naběhly po narození. A dokonce jsem měla bezprostředně po porodu strach, že ho ani nemám. Taky možná tím, že mě ho vzali a že byl v inkubátoru, tak jsem to cítila jaksi jinak. No a teď k němu cítím takovou mateřskou lásku, že mi dělá problémy ho nechat 3 dny u mojí mamky. A ani nevím, jak to bez něj zvládnu, až budu v porodnici.
Natali, jo,jo těhotenská demence se tomu říká. Pak je to mlíko v hlavě. No a já šla z mlíka zase do demence a brzy zase nastoupí to mlíko.... tak nevím, nevím, kdy se z toho vybabřu. Aby mě to ještě nezůstalo!!!? 😲

sjju
11. říj 2008

ahojky. no toto je fakt dobra tema. ked to tu citam zistujem ze nie som v tom sama. ja sa snazim este stihnut skusky na vodicak, no v tom aute som ako hroch...

gabka.d
11. říj 2008

ahojte holky, tak zase koukám jak jste se rozepsaly...
Já teď hodně chodím ven, dokud je počasí.. a taky na nákupy, nějak mě to chytlo 😀 , poslíky máme slušné, hlavičku cítím skoro jako by byla venku 😅 😀 hodně se hýbu jezdím v autě, pěkně to skáče 😅 tak třeba vyskočí i mimi, jsem jen spolujezdec, za volant bych se ani nevešla,ani nemám řidičák.. ☹
dneska jsem chodila od 13 do , vlastně do teď 😉 , vždycky když mám bolesti, tak se modlím ať už ta voda praskne...už to chci mít za sebou, nebojím se(nevím čeho-nevím jaké to bude), nestresuju(rezignace, bordel mě netrápí, a zas tak hrozné to není, dneska jsme uklízeli s přítelem, stylem, že jsem říkala co má dělat 😀 ), jen ať už je malá tady!!!!!

jitinka84
11. říj 2008

Dobrý večer, tak moje kamarádka z jiné diskuze, dneska porodila, byla ve 39tt a má zdravého klučinu. Takže všechny nepřenášejí 😉 😉 Tak mě to tak optimisticky naladilo, že doufám, že už to taky přijde 😀 😀

maca793
11. říj 2008

pri dvojičkách som bola posledné mesiace v nemocnici, ale pred pôrodom som bola taká široká, že mi museli dať ešte jednu posteľ, aby som sa spratala. brucho som si musela pridŕžať, aby som ja nebola na jednej strane a brucho na druhej. pri Karolínke som robila všetko do konca. dokonca som si v kľude pozrela hokejový zápas, večer som sa okúpala, vykúpala dvojčatá, vyholila som sa ako každý druhý deň. a na druhý deň ráno bola kajka na svete.

evaje
11. říj 2008

🙂 S tím úklidem, nedávno jsem někde tu na diskuzi přečetla "bordel v bytě, chytré dítě", toš žiju teď sice v chlívě, ale su klidná... 😀

moneli
12. říj 2008

Zdravím všechny maminky! 7.10. se nám narodila Eliška, překvapení bylo, že měl ten náš bobek 4030g 😀 a 52cm, a to jsem byla jen 5 dnů po termínu... kdyby to trvalo dýl tak nevím nevím 😀 Jinak porod začal 6.10. ve 22h kdy mi rupla voda.. do hoďky jsme byli v porodnici a rozjelo se to pekelně rychle... sranda to nebyla, to bych lhala, ale netrvalo to zase tak moc dlouho (to říkám teď) 😅 a rozhodně stojí za to protrpět nějakou tu KVALITNÍ BOLEST 😀 ten pocit kdy je po všem a mrňouska máte na břichu.. neskutečně úlevově šťastný nádherný pocit.. Manžel byl dojatý a když byl u celého porodu.. ten pohled jsem viděla u něj poprvý.. strach/bezmoc..? 🙂
Tak vám všem čekatelkám držím pěsti, ať vše dobře dopadne... jdu spát dokud mám prostor 😅

natali.m
12. říj 2008

moneli:moc gratuluji k Eišce, a závidím, že už to máš za sebou...tak at rostete do krásy......... 😉 😀

natali.m
12. říj 2008

tak jsme zae nějak přetrpěly další noc,kupodivu to šlo pro dnešek obstojně, já bych se měla celý den učit a uklízet, ale neidím to tak růžově a co mám uvařit na oběd to opravdu netuším dochází mi fantazie........

aaandris
12. říj 2008

Ahoj Moneli, moc a moc gratuluju!!! 🙂

Dnes přenáším 4. den a myslím, že budeme mít pěkného macíka mimino, tak uvidím...

Jinak holky, jak to tady tak čtu tak včera jsem měla taky pořádné poslíčky - taky jsem chtěla jet do porodky s tím, že nás při nejhorším vrátí, ale pak jsme teda šli na svatbu - tam celou dobu takové divné stavy a už jsem byla strašně unavená - přijeli jsme v 23 hod a jediné co jsem si přála, tak byla postel ☹ Do rána totální klid nic, vůbec prostě se to nějak rozhonilo a teď jenom zase velký čirý hlen a nic, tak nevím co se to se mnou děje nebo neděje...

Kašlu už na to v úterý jdu do poradny a pak snad na vyvolávačku a nebudu to řešit - jdu vařit rajskou om. a manža jde dělat ven vjezd do garáže, a to se mě ještě ptal: mám to dělat? nepojedeme? Tak mu říkám, že jo, v nejhorším to předrandíme autem, ale už tomu přestávám věřit - to jsou pořád jen nějací poslíčci a pořádný rozjezd nikde... ☹

Tak si užijte neděli... 😉

misic
12. říj 2008

Konecne som si nasla chvilku casu napisat, ako sa mame a vratit sa o 17 dni spat, ked sa nam narodila nasa mala babika...
Teraz sa este len zzivam s ulohou maminy a snazim sa vsetko robit spravne a tak...
Uz nam to ide lepsie aj co sa tyka kupkania, aj prebalovanie nam ide stale rychlejsie a uz je to menej neohrabane ako na zaciatku 🙂
Takze pred dvanastimi dnami som uz bola v stredu vecer pripravena ist na druhy den do nemocnice, kedze sa nasmu malemu stale nechcelo ist von.
Uz som bola z toho aj taka trochu nesvoja, sice som sa velmi tesila, ze na druhy den mi asi daju daco na vyvolanie a potom to uz hadam pojde, ale taky divny pocit... Nastavili sme si budik, ze pojdeme tak okolo 9,00 z Kezmarku aby sme v Lubovni boli kolo tej 10 na prijem.
Lezala som vecer pri TV tak ako furt na svojom oblubenom boku 🙂 a citila som sa ok, akurat ma pobolievali krize
No o pol 12 ze ideme spat ale mna uz tak pravidelne poboliervalo v bruchu a krizoch, take bolesti ako ked ma clovek kramy, tak som si hovorila, ze budem si stopovat, ako casto sa to opakuje a bolo to pravidelne okolo 10 min tak sme isli spat teda Peto(moj manzel) , ja nie lebo som si stopovala kontrakcie a postupne to bolo okolo 5-6min, tak som o pol 3 zobudila Peta, ze radsej podme.
No a potom ked som uz bola v nemocnici, aj Peto mohol byt pri mne, co bolo super ma prezreli a tak, osprchovala som sa, prezliekla do erarnej nocnej kosele a na brusko mi pripevnili pasy, ktorymi sledovali kontrakcie a tlkot srdiecka nasej malej.
No a este sa ma pytali, ze co s epiduralkou a sa mi zdalo, ze je to v pohode... no a potom sa to uz zacalo zosilnovat a intervali medzi kontrakciami skracovat, jedna trvala asi minutu, som predychavala jak blazon a potom o 4 min zase... No a sestricka, ci porodna asistentka tam bola povedala, ze to je este len zaciatok, tak vtedy padlo moje pevne rozhodnutie, ze teda Epi ANO!!! 🙂
Bola to super volba a odporucam vsetkym, lebo to bolo uplne skvele, bolesti som uz potom nemala, vnimala som len tlaky ale bez bolesti, takze som bola spokojna pocas celeho porodu a dokonca som sa aj usmievala na fotkach. Moja mama ked videla fotky tak vravela, ze ja sa tam tvarim, akoby som ani nerodila naozaj ale len vo filme 😉 😉
fakt je to velmi dobre a hlavne ked porodis a ide sitie tak to by som asi inak ujukala, lebo sa mi zdalo, ze ten primar ma tam riadne vysival, sa mi to zdalo velmi dlho, ale nakoniec so mala len 3 stehy.
No a spat k porodu, tak kym som mala kontrakcie a zacala som sa otvarat, tak som bola na tzv vzdycharni a potom mi dr. prepichol plodovu vodu (inak procedura je to bezbolestna, necitila som nic, akurat potom teplo, ked mi zacala voda odtekat) no a potom som uz isla na porodnu salu, no a tam to uz islo celkom rychlo, najprv este musela klesnut hlavka nizsie no a potom 3 strasne silne zatlacenia a babo bolo vonku 🙂)))
Inak strasne zlata bola aj porodna asistentka aj sestra z ara (ona na mna dohliadala a davkovala epidural)
Peto mal akurat traumu z toho, ze mi taky vysoky dr. lahol na brucho a ja ani neviem, lebo ked som tlacila, mala som zavrete oci a sustredila som sa na tlacenie ale Peto mi potom vravel, ze on mal pocit, ze zo mna vyjde len taka placka 😀 😀 😀 ked si taky skoro 2metrovi dr na moje brucho lahol 🙂 🙂 🙂
ale Sonicka sa narodila uplne v poriadku, ziadna placka a prve co urobila tak kychla, hned jej aj na zdravie povedali 😀
no a narodila sa presne o 10,00 a tie miery 3050g 51cm, takze take akurat babo 🙂))
Uz aj na prechadzky chodime
No takze takto to prebiehalo, mne je vzdy do placu (samozrejme radostneho) ked si spomeniem, ako ta nasa mala prisla na svet, je to fakt nadherny pocit!!!!
Vsetkym vam tehulkam drzim palceky, nech to pride v pravy cas a nech ste take stastne maminky ako my
🤐 🤐 🤐

petulienka
12. říj 2008

aaandris

ten hlien, to ti moze odchadzat "zatka" a coskoro mozes porodit. ja som porodila do 4 dni po tom co mi odisla hlienova zatka 😉 vela stasti a sil 😉

buffinko
12. říj 2008

ahojte 🙂 gratulujem vsetkym novym maminkam 😵 a uprimne zavidim.

od 22.00 mam 2-4 dost bolestive kontrakcie za hodku. intervaly sa nechcu skratit ☹ som zvedava ako dlho to bude trvat. medzi kontrakciami spim, som ko 😝 tak drzte palce.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru