Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

acinka
13. říj 2008

je to s těma dětma trápení...my jsme po koupání, po papání a stejně musíme chovat a chovat....Emča spí polospánkem a když ji dáme do postýlky tak uáááá, uáááá...dětičky....a lepčí už to nebude...se zítra za Váma stavím snad na dýl, dnes už sem ouplně hotová a to ještě netuším, jaká bude noc...snad klidná 😅 😔

sarkal
autor
13. říj 2008

Chjo to byl dneska den ☹
Ráno v poradně všechno vpořádku,mimís má prý hlavu v předstartovní poloze.
Pak monitor,hrůůůza!!Sestra asi tak v mym věku,hrozně nepříjemná v čekárně dokořán okno,zima,špína 😝
Natočila monitor i přestože jsem byla onjednaná asi hodinu jsem čekala,pak sme všechny čekaly v čekárně než se uráčí přijít doktorka to vyhodnotit.Mě dala jenom papír s tím,že mám přijít večer v 18hod. do porodnice,že doktorce se to vůbec nelíbý ☹ hned sem měla slzy nakrajíčku,moc jsem se toho lekla no a ten přístup.Mimčo mělo tep za minutu 155.
No dovečera jsem byla v nervech,manža mě hladil pořád říkal,že to bude dobrý,moc mi pomoh.Pak sme jeli do porodnice tam mi znovu CTG natočily,byla tam docela hodná sestřička,pak přišel doktor to vyhodnotit a řekl,že vše je v naprostém pořádku,že můžu být klidná a jestli jsem cítila ty dvě kontrakce co tam vyletěly,já že jo a už teda vím co to je,protože to mám víckrát denňe. 😅
No hlavně,že je vše ok a Tomík vpořádku.Měla jsem hrozněj strach a nebejt manži se asi sesypu.
Tak pěkný večer!!

sarkal
autor
14. říj 2008

Až teď jsem si přečetla ajinky průběh porodu a fakt jsi tedy zkusila,chuděrko,ale ten konec se čte už mnohem lépe.A hlavně,že už je vše ok!
Ještě k tomu včerejšku...Jak mi ta hnusná sestra dávala na břicho sondy tak mi říkala,že pokud budu přenášet tak od 40tt budu chodit k nim do poradny a že se k tomu CTG sleduje ještě plodová voda(amnioskopie) 😝 ,kámoška,která má už tříletého klučinu na tom byla a říkala,že nic horšího nezažila,spodem se prý zavede nějaká trubička beco co a prohlížejí barvu té vody,říkala,že to hrozně moc bolí takže holky ode dneška dělám vše proto aby se Tomík co nejdříve narodil,protože přenášet fakt nechci 😝 Jinak se ptala jestli tam mám sepsaný porodopis a když jsem řekla,že ne,že budu rodit v Mostě tak kroutila hlavou,nechápu jako proč?Vždyť si můžu rodit kde chci když mě tam vezmou,no zkrátka se mi potvrdilo,že je pravda co se říká o Teplické porodnici.
Tak dnes konečně celý den doma.Teď ráno skočím za mamčou se mrknout a pak poklidim a uvařím.
Tak vám holky přeju krásný den a konečně ty mimča u sebe!!

aji81
14. říj 2008

jj užila jsme si, na to nikdy nezapomenu. Ale když vidím ten můj poklad jak si spokojeně vrní v postýlce, je vše špatné pryč a já jsem jen štastná, že jí mám. Helet Sarkal, já pocházím z Teplic, jsem teprve dva roky v Praze. Třeba se známe od vidění!🙂. Kdepak bydlíš? Já jsem bydlela na Šanově, u Plavecké haly. A vrátím se k Tvé zkušenosti s monitorem. Je to fakt síla, takhle Tě vyděsit, já bych byla už taky psychicky v háji. Oni jsou všichni v nemocnicních tak "citlivý"!!!!. 😠

aji81
14. říj 2008

ahoj Aci, tak jaká byla noc? my jsme vyjímečně spinkaly!!! Malá měla novor. žloutenku, takže je taková spavější, no docela jí mám problém vzbudit na papu. Jsme byly včera v poradně a celkem mě tam rozhodily, malá nepřibrala jak si představují, tak mě tam div nerozbrečely. Ta doktorka je fakt kravka, na mě koukala jako bych jí trápila hlady!. Když fakt mám co dělat jí vzbudit. No, děs běs. Tak ted kojíme jak divý, se nedáme 😎

sarkal
autor
14. říj 2008

aji já nejsem přímo z teplic,jsem z Háje u Duchcova...
Jo doktoři,kapitola sama pro sebe,nejhorší je když Ti nic neřeknou,nevysvětlí,jen kroutí hlavou,divý se,mlčí....A Tobě buší srdce jako o závod a nevíš o co jde,to je jako síla.Měly by se nad svým chováním kapánek zamyslet,vždyť jsou tu pro nás,proč na to lezly když je to teď nebaví?! 😠
Jinak koukám,ty jsi rodila o něco dříve?Už to chci mít co nejdřív zasebou a udělám pro to vše,protože tyhle nervy a lítání po doktorech to není nic pro mě 😝 Navíc Tomík je už dost velikej tak co.
Se nedej to víš,že jo!!!!!!! 😉

jitinka84
14. říj 2008

Ahoj holky, tak jsem dneska byla v nemocnici kvůli tomu tlaku a tam to bylo v pohodě. Takže si mě tam nenechali, jsem šťastná, že jsem doma a nemusím tam ležet. Teďka už si mě budou hlídat tam, ale k porodu to prý nevypadá.
Sarkal: Nestraš, já o té plodovce ještě neslyšela. Tak to snad nedělají všem.
Aji: To víš, že jo malá to dožene, a pak bude ona pořád budit Tebe abys ji nakrmila 😵 😵

acinka
14. říj 2008

No tak jsem myslela, že se tu objevím dnes víc, ale asi nééé. Naše dítě je prostě uplakánek, co potřebuje papat každou cca 1,5 hod. Už začínám mít strach, aby jí to moje mlíčko stačilo, když furt tak řve. Aji, z toho si nic nedělej...já si za tu chvilku ověřila, že co doktor ro jinej názor...nechápu to, ale je to tak. Takže jinek dr. by byl s váhou spokojenej, jinej bude tvrdit, že to nestačí. Je to tak s koupáním, s používáním kosmetiky, plínek, no prostě všeho. Doktorř jedni 😠 Emča měla taky žloutenku, ale že by byla nějak spavá, he he, se říct nedá. A to nás kvůli vysoký žloutnece málem nepustili domů! Ema má budď zaražený prdíky anebo jak jsme psala hlad, jak blázen, jsem unavená 😔 ááále stejně 😵 😵 😵
A jinak u nás zopčátku buzení probíhalo způsobem...úplně rozbalit i s plínkou, to se pak probrala. Teď si to fakt řídí Emča sama...třeba teď...už zas řve, takže jdu kojo.
Sarkal, to slyším prve o té plodovce...co vše si nevymyslí...třeba bude stačit, když nebudeš souhlasit 😉
Jo a Aji, noc byla v pohodě, relativně, kojili jsme o půl sedmý, o půl devátý, ve 12, o půl třetí a v šest....ale nebyly prdíci, takže jak píšu relativně klidná noc. A tobě malá papká ještě asi pravidelně co? Emča jedla co tři hodiny přesně, ale teď už nééé.

sarkal
autor
14. říj 2008

Jo právě tady to dělají každé co přenáší automaticky,ale určitě bych s tím jako nesouhlasila a donutit mě přeci nemůžou,ale já bych si pak vydupala chodit do poradny tam kde budu rodit,do Teplic ani náhodou 😝
Ale snad nebudu přenášet.Docela mě potěšily včera ty dvě kontrakce a to jsem tam ležela asi jen 20minut,ale asi to nic neznamená.Jinak dnes balon,tři šálky maliníku a ač mě bolí záda,že se skoro nehnu tak večer zkusíme ňáky to muchlání 😀 😀
jitinka84 to je dobře,že tě tam nenechaly,to je naprd ležet takhle v nemocnici,tak se drž 😉

natali.m
14. říj 2008

sarkal:teda to s tou plodovkou zní hrozně ...no a jaktože tě ještě neposlali do porodky,já tam právě šla poprvé v 37.tt a do porodu už tam budu chodit.
acinka:my teda ještě nejsme na světě, ale na prdíky, se dá v lékárně koupit třeba flatulin, je toho víc...prostě gely na masírování bříška při prdících a bývají docela účinné.máš s něčím už zkušenost?
jinak holky dneska jsem byla v poradně, prý jsme pořád zavření, ach jo...každopádně tentokrát mi dal Dr. dost zabrat, skákal mi po břiše jak smyslu zbavený a malého mačkal a mačkal,no chudák náš ¨malý, ten si užil....

smardik
14. říj 2008

ahoj holky, tak se hlásíme ve stavu 2v1, Tomulkovi se u maminky prostě líbí

natali.m
14. říj 2008

smardík:to jsem zvědavá, která z nás teď porodí dřív... 😀

sarkal
autor
14. říj 2008

natali.m já budu chodit k mému dr. do 40týdne a pak až bych přenášela tak od 40týdne do porodky,ale já budu rodit jinde tam to s tou vodou nedělají tak bych se pokusila si to domluvit tam,určo by to nebyl problém.Protože zbytečně v sobě nechat štourat,to neééé 😝
Teď chodím do porodky jen na ten monitor.
Nikde o tý plodovce neslyšely a jen Teplice to mají asi jako specialitu,pokusím se udělat vše proto abych nepřenášela,ale pokud jo tak tam chodit nebudu a tohle určitě ne.Tam snad chtějí holky trápit nebo co..A ta špína tam,zmatek a chování sester,no prostě hrůza a děkuju za to,že dnes si můžeme vybrat porodnici.

natali.m
14. říj 2008

sarkal:teda to zní fakt šíleně, to já jsem tak hroznou kritikuslyšela jen na porodnici v Novém Jičíně, no asi jich je fakt víc.tak se hlavně nenech trápit a hezky jim vem nohy na ramena...

acinka
14. říj 2008

No Sarkal, ale jak jsem pochopila, v Tepe nerodíš né? Já teda taky slyšela o téhle porodnici jen samý špatný věci...ale taky o Jihlavský jsem se zde na koňovi nic dobrého nedozvěděla...a nakonec jsem tam rodila a nemůžu si ji vynáchvalit a odd. 6nedělí taky super.
každopádně si myslím, že tě fakt nutit nemůžou a v rámci toho, kolik ženských přenáší a fakt o tomhle vyšetření slyším prve...stálo by za to o tom dohledat, případně založit diskusi 😉
natali, už máme doma pupíka, krém na masáže na prdíky a dobrý, akorát je to teda síla, při 1. použití mi to úplně štípalo do očí, ale pomohlo to. Teď jí dávám ráno a večer SAb kapičky a je klid. Můžou se dávat 5x denně, ale to zas nechci, aby se taky děvče snažilo a učilo se s tím vypořádat. A hlavně piju ty kojo čaje, je to většinou fenyklovo/anýzový a jak říkám, prdí, jak divá 😀 Snad to takhle vydrží...třeba na pořád 😅
Jo a četla jsem svůj předchozí příspěvěk a to je teda děs na překlepy...ona se malá vrnila v postýlce a já byla nervozní, že se už budí, tak sem psala, jak drak 🙂

acinka
14. říj 2008

Smardik...koukala jsem na tvá alba...máte krásnej kočár, hlavně jeho vnitřek...mooooc pěkný!
Já jsem pěkně naštvaná, protože máme po 2 týdnech užívání defekt na kočáru a v pátek se dozvím, co jako se bude dít....prodavačky říkali, že mi asi vezmou podvozek...se půjdu oběsit...budu asi vozit Eminku v kotouči... 😠

smardik
14. říj 2008

acinka dík, byl to děs nějaký kočár vybrat, ale na tuhle značku pějí maminy samou chválu. no a ty prdíky spolu asi konzultovat fakt nebudem, nevypadá to že by se Tomulkovi chtělo ven

acinka
14. říj 2008

neboj, my vydržíme...myslím, že se prdíci ještě určitě dostaví! Tak jako se v tom nevyznám, celý den nespí víc jak hodinu v kuse a teď když chcem koupat, tak dělá mrtvýho brouka. Já se z té holky picnu 😀

smardik
14. říj 2008

tak to jo 🙂, no malý tam taky navždy nebude, ale už je to dloouhé a vůbec ten konec neubíhá

acinka
14. říj 2008

jooo, mám to v živé paměti...konec těhu je fákt náročnej, hlavně psychicky 😢 Ale za chvilku to skončí a začne kolotoč kolem míma a už si na to ani nevzpomeneš 😉 my máme vykoupáno, nakojeno a malá leží v postýlce a je nezvykle klidná...snad to není klid před bouří 😅 Takže jdu jí objednat kolotoč nad postýlku...jsem pořád říkala, že je to zbytečný, ale dnes jsem to přehodnotila 🙂 a objednám jí ten s medvídkama od fishera, co promítá na zeď a má spoustu hudby...už se na něj moc těším 😵 Budem pěkně usínat u bublajícího potůčku 😀
Smardik, jestli jsem to dobře zaznamenala, začala jsi studovat ve Zlíně socped...jaký to bylo poprvé? Co jste měli za učitele? Já tam minulej rok skončila, je to lehký studium, malý obor, celkem příjemní učitelé 🙂

smardik
14. říj 2008

no já kolotoč pro malého mám - úplně obyč z kauflandu za 200 Kč a pokud se malému bude líbit tak taky chci pořídit ten od fishera
jojo začala jsem studovat soc.pedagogiku, měli jsme základy psychiatrie - Konečný, základy toxikologie a farmakologie - Škubal a pak základy sociologie - Vávrová, sociologii z celé duše nesnáším 😠. No ale ted v sobotu jsme měli druhý víkend a z psychiatrie už mám zápočet 🙂

jittuss
15. říj 2008

Dobré ráno holky,
tak už opět nemůžu spát co manža odjel do práce, večer jsem se taky furt převalovala, doufam že to nebude horší a horší ikdyž mě na to každej upozornuje, včera jsem pocítila zase to zemětřesení co tu u nás na severu panuje a je to fakt nepříjemný sice to je jen jako hřmění ale člověk se zasekne a čeká co bude dál bylo to fakt dlouhý.
Taky jsem měla nějakej splín, ležela jsem v posteli a bulela jak želva, nevim proč jen mi bylo smutno, nějaké rozbouřené hormony asi ani jsem to neuměla manžovi vysvětlit a ten byl z toho vykulenej co se děje.
Jen tak mimochodem kdepak je aaandris? že by miminko se klubalo na svět?! 😀

sarkal
autor
15. říj 2008

Tak už také nespím...
Taky jsem si už včera všimla,že tu aaandris není,takže pokud se dnes neozve je to asi jasné 🙂
Hodně na Teplickou porodnici nadávají,ale hodně do ní chodí,protože pro spoustu lidí to je do Mostu nebo Ústí prostě daleko.Je to tam,ale fakt hrozný,táta leží na chirurgii po úrazu nohy a ani nemluvim,jeden doktor mu třeba řek,že už má tu nohu trochu zatěžovat a druhý,že v žádném případě,tak si hold musí vybrat asi sám.
Prostě neni to jenom porodnice co tam stojí za starou bačkoru.A když jsem tam tenkrát byla po potratu,to samé...Přijaly mě,nikdo mi nic neřekl až doktor,že je to samovolný potrat,že si z toho nemám nic dělat,že je to vždy 50na50 a že za tři měsíce to můžu zkusit.Byla tam mladá doktorka,která se na mě zaučila a nikoho nezajímalo jestli s tím souhlasím nebo ne 😠 Pak mě odvedly na pokoj řekly,že ve čtyři odpoledne mi vyčistí dělohu a to bylo vše (bylo deset hodin ráno!!).Oběd jsem samozřejmě kvůli narkoze nedostala a celý den nikdo nepřišel se ani mrknout,takže kdybych tam třeba vykrvácela nebo se mi udělalo zle tak mám prostě smůlu.Ve čtyři mi sestra přišla dát nějakou injekci ani nevím proč a až v pět jsem šla na sál.Pak jsem se probrala na pokoji a zjistila,že nemám pantofle,zapoměly mi je na sále a že už byl večer tak nemohly sehnat nikoho kdo od něj měl klíče 😲 Takže sem šla pak na záchod v botech a až druhý den při vizitě jsem se od doktora dozvěděla,že jsem vůbec neměla vstávat a v žádném případě jít sama na wc.Mi to,ale nikdo neřek a já čůrat potřebovala 😠 😠
Ptala jsem se kdy půjdu domu dr.řekl,že mi jen vezmou krev na krevní skupinu takže v poledne.Pak jsem šla na sesternu na tu krev a znova se ptala a tam mi řekly,že budu ráda když vůbec dneska půjdu domů,že jsem hrozně mladá.Do oběda opět nikdo nepřišel,jen pak otevřela sestra a řvala Oběd!Sem se jim na něj vykašlala.Byla jedna a nic tak sem se šla zeptat a nikdo nic nevěděl.Manžel ve tři přijel na návštěvu a já už oblečená a zbalená čekala on kdy mě pustí,já začala bulet,že nevím.No pustily mě asi po půl hoďce když jsem se šla opět zeptat.Jinak holky,které tam přišly na potrat to samé.Když sme se loučily tak říkaly naschle,ale tady už ne.Prostě síla.

Jinak dnešní noc opět nic moc,ani nemluvím.Dnes mě čeká úklid a žehlení takže doufám,že to toho našeho Tomču trochu popožene.

sarkal
autor
15. říj 2008

Kde jste všechny??Snad všichni nerodíte!!No minimálně aaandris asi jo!
Já od rána uklízím,ale jde to pomalu,mimís mi tlačí na močák a všechno mě to tam dole bolí 😝 ,nemám ani polovinu tak snad to stihnu než se manža vrátí domů z práce.K obědu bude omáčka s bramborama,už se těšim.Tak já jdu po odpočinku pokračovat,chci dnes ještě žehlit.

natali.m
15. říj 2008

ahoj, tak jsem tady, no já mám dneska nějaký divný den, od rána je mi špatně od žaludku a fakt nevím z čeho a to musím ještě uvařit, uklidit a stihnout to, než se ten náš tatínek vrátí domů z práce.on totiž staršně lamentuje, když mě vidí něco dělat, ale to by jsme tu taky byli dávno po kolena v čurbesu....

acinka
15. říj 2008

Ahojky! 😉
Já myslím, že aaandris nerodí, ale že už kojí a tulí se 😵
No koukám, že Tepe porodnice je fakt drsná ☹ 😠 Tak uf že už tohle máš za sebou a že jste ochotní jed jinam. bude to v pohodě 😉
my přijeli z města a koupili ten kolotoč...jenže mě jako fakt na*ralo, že člověk za to nechá takový prachy a oni ani nemůžou hlesnou v tom obchodě, že je to bez baterek...takže manža ho složila můžu si jeho funkčnost zatím fakt jen představovat 😠 No asi nás to mohlo taky napadnout 😅 Jenže stejně...
Ale musím pochválit své dítě, protože Emule celou noc pěkně spinkala, budila se buď po 3 či po4 hod., napapkala se a hned pěkně vytuhla. Zlato moje...a jak v noci pěkně prděla...to já vždycky na ní, jak je šikovná holčinka, krásně uprděná...alespoň to bříško nebolí, uf uf! 🙂
Smardik tak to je fajn! Tohle je fakt dobrá škola, hlavně nenáročná...teda pro mě prostě byla. Super na ní bylo, že fakt po tobě nechtěli jen aby jsme biflovali, ale hlavně přemýšleli. Hodně se dělalo na seminářích...prostě hodně použitelný do praxe. Já byla ve Zlíně moc spokojená. Učitele asi nebudeš mít stejný, protože dálkaře většinou učí externí lidi...lidi z praxe...ale tím líp pro Tebe 🙂
Jo a sarkal s tím močákem...mě taky na něj malá hodně tlačila, pořd jsem byla na wc, ale vždy jen takové kapky...a když jsem šla prvně po porodu na wc, tak jsem valila bulvy, kolik jsem toho vyčůrala, to byly litry 😀

sarkal
autor
15. říj 2008

Já zase chvíly odpočívám 😀
jinak natali mě ráno taky bylo zle od žaludku,dokonce když jsem seděla na wc tak se mi dvakrát zvedl žaludek a málem sem si blinkla,ale nechtěla jsem na zem tak jsem to ňák ustála.Teď už je to teda OK,ale jsem hrozně unavená.Až to dneska všechno udělám tak si půjdu lehnout a těšit se na toho malýho koblížka 🙂
acinka hodně slýchám,že holky po porodu hodně čůraly,je to prý proto,že se tělo zbavuje nadbytečné vody,kterou za těhotenství nashromáždilo,už se na to těším!!!Hlavně až se v noci budu budit kvůli Tomíkovi a ne kvůli tlaku na močák,někdy toho jako vyčůrám dost,ale většinou pár kapek 😅
Mě nikdy nenapadlo,že těhotenství je takový záhul pro to tělo,to bude pak úleva až se nebudu zadýchávat,potit,fuňet při sebemenší chůzi,no a hlavně až bude prázdné bříško a Tomík na světě 🙂

jittuss
15. říj 2008

Krásné poledne maminky.
Já mam uklizený celý byt, ted jen čekam až mi dopere pračka. sarkal taky se dnes chystam žehlit ale necham si to až na pozdní odpoledne až půjde manža do posilky tak se na to vrhnu. S tím močákem musím souhlasit taky mi někdy ta moje beruška na něj pěkně dupne. sarkal ani nevíš jak ja se těšim až se dostanu do té své kondice, taky už mě nebaví se valit jak balon a když se hnu hned funim a tělo opravdu dostává záhul - hlavně záda. Stejně to že těhotenství je nejkrásnější období v životě ženy musel vymyslet nějakej chlap. Je to pěkný když člověk ví že v něm roste miminko ale ty vedlejší účinky jako nevolnosti změna postavy atd. to je prostě vopruz.

smardik
15. říj 2008

holky tak já se musím pochlubit, spala jsem dneska skoro 12hodin bez jediné návštěvy WC a bez buzení a dokonce mě dneska nic nebolí 🙂 🙂 takže super

sarkal
autor
15. říj 2008

smardik se máš!!!
jittuss pravda,jedině chlap totiž neví jaký to je.Mě se to jako hodně líbylo do toho šestého měsíce to mi bylo hej!!Nic mě nebolelo,všechno jsem mohla dělat,prostě jsem byla celý den aktivní jako bych ani nebyla těhotná,teda až na ty nevolnosti,ale ty pak už nebyly tak častý takže se to dalo.
To jsem si to,ale fakt užívala,vždycky večer když jsem cítila pohyby,nakupování výbavičky,těšení se až budu tak 14dní před porodem 😒 no super,ale od toho sedmého měsíce jsem to na sobě začala cítit hlavně to spaní a pocení no a teď ani nemluvim.Díky bohu,že už je podzim,protože kdyby ještě byli 30stupňový vedra tak to jako nevim,bych asi musela celej den ležet u větráku..
Taky se těšim až budu moci nosit moje oblíbené rifle a trika na tělo i když na to si asi počkám 😒
Na jízdu na kole,na ňákej ten sport no prostě to bude úleva až mě nebude nic tížit.Si už vůbec nedovedu představit jaký to je bez břicha,nebejt unavená,spát celou noc...........
Já už mám taky skorem hotovo jen koupelna a pak vytřít a večer to žehlení 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru