Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

natali.m
21. říj 2008

ahoj, tak jsme po kontrole a nic moc, malý se sice tlačí co to jde ale na porod to ještě není, tak si mě pozvali na kontrolu zase v neděli.Dr. říkal, že můžu klidně 10 dní přenášet, tak jsem šla do mdlob...navíc denska tam akorát převáželi nějakou paní, asi předčasný porod, protože za ní vlekli inkubátor, ta chudák strašně plakala, no málem jsem brečela taky, nic moc to vidět na živo chvíli před porodem, takže moje veškerá odvaha je v háji...ach jooo... ☹

sarkal
autor
21. říj 2008

natali ono se už hodněkrát stalo,že řekli,že to nevypadá a najednou se to rozjelo třeba ještě tentýž den,to nikdo neví 😉
Mě zase včera dr.říkal,že už bych mohla rodit a jaktože ještě nerodím,mu říkám,že chci,ale co mám jako dělat když malej ne a ne.Na monitoru byli samé kontrakce tak nevím no.Včera večer bolesti,dnes mám zase tlaky jako blázen.Tak uvidím co z toho bude.Každopádně v pondělí už bych na kontrolu a monitor jít nechtěla,protože mě jenom honí a nakonec je vše ok a já se jen stresuju. 😝
Dnes mám svařáka,pití maliníku samozřejmostí tak hold čekám.Ale jak včera řekl doktor,ono pár dnů víc nebo míň to už nehraje roli,hlavní je,že na vánoce bude dáreček 😉
Jenže jim se to řekne.

smardik
21. říj 2008

holky tak jsem zrovna došla z poradny a na porod to nevypadá, v papírech mám cervix zkrácen ale to už je 14dní a branka po špičku prstu, uterus zv. jako g.m.X. takže dál 2v1

aji81
21. říj 2008

Levik: Odkud jsi v jaké porodnici jsi rodila?. Jsem si přečetla Tvůj porod a celkem jsem záviděla, já měla porod dost podobnej, malá teda neměla 4kg ale jinak to samé, strašně dlouho to trvalo a já prosila o císaře ale marně.... ☹

buffinko
21. říj 2008

ahojte 🙂

baby, ja nic pri tej nasej nestiham...len kojim, prebalujem, uspavam a tak furt dookola. mala by bola furt prisata na prsniku, nastastie zatial velmi nebolia, len ich trochu citim, odkedy si zvykla dudlovat na nich. je u nas moja mama do piatku, lebo manzel si nemoze vziat volno. byva v robote do 6-7 vecer. tak sa staram len o malu. ja neviem ako to budem zvladat sama ☹

levik, mala sa narodila o 14.35 🙂).

porod zacal v sobotu vecer, kontrakcie 2-4x za hodinu, v nedelu v noci od 22.00 boli kontrakcie kazdych 8-10 minut, som rozmyslala, kedy budit manzela. kedze sa vsak neskracovali, pockala som do rana a tak sme dosli na prijem. takto to pokracovalo az do 13.00, vobec som sa neotvarala, tak zacali vyvolavat porod - injekcia, potom sa tam doktor posprtal, tak to bol humus, som myslela, ze umrem a za chvilu mi praskli plodovku. Po vyvolavacke to uz islo rychlo, ale nenormalne bolestivo. Samotne tlacenie na sale bolo uz len 7minut, si pamatam, ze som len kricala, aby mi dali nizsie zadok, sak polohovacie kreslo a ja zadok na urovni brucha, strasne nepohodlne to bolo pre mna. Klarka mala 3150g, 49cm. Sitie - umrtvenie som vobec necitila, vsetko bolo do ziveho masa, som revala jak tur a prosila, aby uz doktor skoncil. Bolo fakt super, za manzel bol pri porode - velmi mi to pomohlo. V noci sitie bolelo, malu priniesli po 4hodinach a zobrali ju asi okolo jednej, som spala asi tri hodiny a potom ju znova priniesli uz na stalo. To bol utorok rano a najblizsie som spala az v piatok vecer doma - to som mala uz halucinacie...Som hladkala Steva po hlave v domneni, ze je to Klarka, stale som pocula detsky plac a zdalo sa mi, ze som v porodke. A cosi som stale mrmlala, Stevo bol zo mna na prasky...Potom sa mi zapalilo hrdlo a prechadzalo na priedusky, nasadila som bioparox a pastilky a uz je dnes lepsie, len sa potim ako prasiatko. A sranda je, ze si uz vobec nespominam, ako to bolelo - typ bolesti. Viem si predstavit ako boli zub, ale porodne bolesti si uz neviem vybavit. Priroda je milosrdna 🙂))))

tehulky vo finisi drzte sa, ono je pravda, ze po porode sa nevyspite atd, atd., ale inak to bude uz fajn. aspon mne sa porodom ulavilo 🙂)))

a tiez ocakavam, ze vacsie babo sa bude lahsie zvladat. preboha, ake zubky??????

buffinko
21. říj 2008

jezis, ja pisem jak tatar, ale o pol hodinu musim ist na domovu schodzu 😖 a potom budem kojit...

ako obliekate von miminka?

evaje
21. říj 2008

Ahojky těhulky a maminky, nechci strašit, ale mě připadá, že jsem si mateřskou začala užívat, když byly malému 2 roky. Ale vzhledem k tomu, že jsem hnedle na to otěhotněla, tak to nebylo dlouho. Tak si teď budu zase muset chvíli počkat. Jinak noc na dnešek byla dost brutus. Co hodina jsem vstávala na záchod a mezi tím jsem se pokoušela zaspat bolesti kloubů. Ve 3 ráno si to přifrčel malej, že chce spát u nás,což znamenalo o 1m méně prostoru. No děs. Tak jsem ho dnes v poledne nedala spát a uvidím, jestli bude tuhý až do rána a chystám se za ním.
Začalo mě tvrdnout břicho a mám pocit, že je to tak 1x za hodinku. Asi budu kontrolovat intervaly, jestli jsou pravidelné. To se nám s manželem fakt nehodí. Jsem tu asi jediná, co ještě nechce porodit. Ale musím vydržet do neděle, jinak mojeho chlapa picne. By se musel rozpůlit.Tak držte palečky. On říkal, že to má na neděli domluvené, tak se uvidí, jaký je vyjednavač. Já jdu spinkat a vy se mějte. Páá

sarkal
autor
22. říj 2008

Ahojky kočky.
Tak večer bolest břicha a nic z toho ☹
V noci sem se probudila na wc a už nebolelo nic jen sem myslela,že se počůrám než dojdu dolu.Dnes mám uklízecí den...A taky budu prát.Odpoledne jedeme s manžou na nákup kdyby náhodou tak aby tu měl co papkat.Dnes mi přijdou poslední věci co jsem objednala pro malého a taky něco pro mě do porodnice.Na ten balíček jsem docela nervózně čekala,ale dnes přijde takže odpoledne už to může přijít 😀 😀
Králík mi tu lomcuje s klecí až mě donutila vstát a dát jí mrkev 😀 Je to sranda.

acinka
22. říj 2008

Ahojky holky, já to sem prostě vůbec nestíhám! hrůůůza! Pořád jsou nějaké návštěvy, nebo jezdíme my a není čas. Buffi, koukám, že sis teda užila! je to strašně nespravedlivý, že někdo bejbátko vyprdne levou zadní a někdo musí takhle zkoušet...já si připadám úplně trapně se svou rychlovkou! 😅 Za to teď si to užívám...jestli jsem hlásila po porodu, že si to dám brzy znovu...tak teď vím, že další mimi bude až Emča začne chodit tak do školy. Protože téda občas jsem zničená.
bufi, já dávám ven... bodýnko, dupky, kabátek, rukavky, ponožky, čepka a celou ji balím do toho flaušovýho zimního fusaku do autosedačky od Emitexu. A vypadá to tak akorát 😉
Sarkal...ty asi každou chvíli porodíš, co sem četla, tak přeji, ať to je opravdu brzy 😉
Natali, jak jsi psala o tom inkubátoru, tak mi šly normálně taky slzy do očí...tak věřím, že to musel být zážitek...doufám, že už to taky budeš mít brzy za sebou...už máš na to sákriš právo 🙂
pak ještě pár těhulek tu z diskuse a konečně můžem založit tu naší slibenou diskusi..Jak zvládáte prdíky, noční kojení, nevyspání, bolení bradavek....atd....už to fakt potřebuju...zas si někde postěžovat 😀

sarkal
autor
22. říj 2008

Ahoj acinka!Si taky říkám,že už by to mohlo být brzy,pořád nějaké bolesti až do zad,doktor říkal,že už bych mohla rodit,že na monitoru to bylo hodně divoký tak nevim no.Hlavně tedy nechci přenášet.Nejhorší je,že jak mě teď často bolí břicho tak si myslím,že až přijdou ty pravé bolesti tak že to nepoznám.Teď je to bolest jako při ms, ale silnější,jde mi to až do zad a nejvíc když se zvednu ze židle atd. to mám úplně křeč.Nejhorší je,že mě to vždycky přejde.Ale nejhorší je to když sedím na wc to jako bolí nejvíc.Tak nevim no jestli to něco znamená. 😒
Se taky na novou diskuzi těším,hlavně ať to mám zasebou neboť se necítím na to chodit s tím třeba ještě tři týdny,jen to nééééééé 😲

natali.m
22. říj 2008

ahoj holky, no já měla noc docela ucházející, akorát mě nějak teď bolí hlava.už nevím jak bychto uspíšila, tak jsme na to včera večer s mojim vlítli a zase nic, takže sex taky moc nezabírá...ještě jsem se chtěla zeptat, hodně jsem četla, že se to dá popohnat ještě tonikem,tak jsem si ho koupila, ale netušíte kolik toho můžu vypít?zas abych to nějak nepřehnala....
Acinka:jo to byl děsný zážitek, pak jsem si říkala, že možná neplakala, že by jí něco tak bolelo, ale spíš, že se asi něco dělo s miminkem, no to je ještě horší...opravdu, kéž bych to už měla za sebou a mohla jsem si psát o těch zatrolených prdících... 😉

smardik
22. říj 2008

ahoj holky tak jsme zpět z první prohlídky v porodnici a na porod to nevypadá, takže pátek a sobota jedu do školičky 🙂 a v pondělí na termín znovu na kontrolu a uvidíme

natali.m
22. říj 2008

smardík.:tak jsme na tom zase podobně.teda ale tě obdivuju, že ještě jedeš do školy, já bych sice taky ráda jela, ale už na to nějak nemám odvahu....

smardik
22. říj 2008

nat a proč bych nejela, kdyby něco přinejhorším tam porodnice je a když ucítím že to začne jedu domů, do hodiny porod nenastane - když odteče voda stačí být v porodce do 2hodin a u stahů když jsou co 10-15minut

sarkal
autor
22. říj 2008

smardik to fakt klobouk dolů!!
Já jsem zaregistrovala Tomíka u dětské doktorky,vypadá,že bude dobrá 🙂
Byla jsem na wc na velké a začalo mě hrozně bolet břicho,ale fakt dost.Tak sem zvědavá jestli to přejde nebo ne.Ještě jako uklízím,ale musím hodně odpočívat.Kéž by se to stupňovalo,ale zatím to nevypadá a už to trvá asi 30min.
To teda jestli porodím třeba až za 14dní a do té budu mít pořád takovýhle bolesti tak to si ještě užiju 😝

Jinak natali s tím tonikem nevím,slyšela jsem svařáka a ten si dávám po 2dcl , ale tonik tam je chinin a ten prý škodí,ale nevím jestli ke konci může nějak ublížit.To vůbec netuším,ale třeba malinká sklenka by nevadila,ale fakticky nevim,třeba zkus založit diskuzi jestli někdo něco neví,by mě to taky docela zajímalo.

smardik
22. říj 2008

sarkal uvidím jak se budu cítit v pátek, podle toho se rozhodnu.

no mě od pondělka celkem fest píchá v břichu ale to je asi tak vše, na monitoru sice nějaké stahy byly ale mě nic není kromě toho píchaní tak uvidím

jinak my vyzkoušeli sex - ten nepomáhá, vana taky ne a svařák taky ne. o tom tonicu jsem už tady někde četla ale nechutná mi takže nic, ale myslím že ted ke konci už je mimi totál vyvinuté a že mu tonic ublížit nemůže

misic
22. říj 2008

Ahojte, vidim, ze vela tehuliek sa uz zmenilo na mamicky 🙂
ako to zvladate? Ja sa snazim teraz malu zvykat spat v koliske aj cey den, lebo stale ju ma niekto na rukach a potom doobeda ked som sama tak nic nestiham, lebo stale sa chce nosit a to nemam sancu ani obed navarit 😢
ale inak je Sonicka perfektne babo a v noci pekne spinka 🙂

misic
22. říj 2008

smardik:uz sa nevies dockat, ze? Ja som rodila v 42tt, 11dni po termine a tiez som uz skusala vselico mozne aby sa babo poponahlalo, ale nic z tych rad mi nezabralo... ☹ asi budes predsalen pockat kym sa malemu zachce von 😀
a vies co mi hovorili, ked som uz tak dlho prenasala?
Neboj sa, kazde tehotenstvo sa raz skonci 😀 😀 😀

misic
22. říj 2008

natali : vidim, ze uz aj ty mas vysoke cislo pri tt, drzim palce aj tebe aj smardik, aby to prislo co naskor a aby ste uz mali svoje babatka pri sebe vonku 🙂 🙂 🙂

natali.m
22. říj 2008

no tak teď jsem po tom toniku trochu pátrala ve vyhledavači a na jedné diskusi psala paní, že přenáší a že doktorka ji doporučila sex a tonik.prý se nesmí v začátku těhu to je potratový, ale teď ano, mimi je opravdu vivinuté a měl by vyvovávat kontrakce, takže to po troškách taky zkusím...

smardik
22. říj 2008

misic dočkat se nemůžu ale malý mě hezky napíná a pořád nic, já taky vyzkoušela vše ale nic ale uklidnuju se tím že když šel dovnitř tak musí i ven tak uvidíme 🙂

natali.m
22. říj 2008

misic :děkuji, už bych to opravdu brala,začínám být pěkně nervozní....hlavně když mi Dr. s ledovým klidem oznámil, že mě klidně nechá 10 dní přenášet.... 😠

smardik
22. říj 2008

nat já se na přenášení neptám a je to 🙂 🙂

natali.m
22. říj 2008

smardík, no mě to řekl i bez ptaní,.něco jako:no, na porod to ještě uplně nevypadá a porod vyvoláváme po 10 dnech přenášení, nashledanou.... 😖

aji81
22. říj 2008

Ahoj holky, když to tady vidím, tak se divím že zrovna já jsem porodila o 18dní dříve-no díky bohu!!!!. Je to fakt možná dědičný!!!, jak jste přišly na svět vy?. Já jsem o dokonce tři neděle dříve!. Dělala jsem si s maminou prdel, jestli se nepomamin a ejhle 😉 . Ale držím palečky a at to máte co nejdříve za sebou a hlavně hladký porod, já ho měla sice dřív ale fakt jsme si "užila" ☹ .

misic
22. říj 2008

natali: ja viem, ze sa ti to zda hrozne prenasat, ale ja som prenasala 11 dni a potom som mala ist uz na vyvolavacku a mala sa v noci pred tym prihlasila, ze ona predsalen pojde aj sama 😀 😀 😀

smardik:no jasne, ze pojde aj von 😀 😀 😀 a uz isto coskoro
drzim vam obom palce

smardik
22. říj 2008

nat tak to je blbé, my se o tom ještě nebavili když jsem ještě nepřenášela nebyl důvod :

aji no já doufám že to dědičné není, mě i bráchu mamka přenášela víc než 14dní a jestli to tak bude tak mě asi klepni

misic no ven musí i když se mu zatím nechce,je to zlobítko ve 12týdnu a pak ještě několikrát se cpal ven, málem jsme o něj přišli a ted když pro změnu ven může se mě drží jak klíštatko 🙂

natali.m
22. říj 2008

no teda jestli mám spoléhat na dědičnost, tak mě odvezou do šaškárky, mě máma přenášela 3 týdny!

smardik
22. říj 2008

nat vítej do klubu moje mamka taky přenášela, asi tu budem spolu ještě strašit

sarkal
autor
22. říj 2008

Moje máma taky přenášela mě i bráchu,tak teda doufám,že to po ní jako nemám ☹ 😲

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru