Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

natali.m
13. zář 2008

bianca:no vidím, že jsem na to teda nebyla sama...mě taky říkal, že nemám zpoždění, ale že jsem těhotná, jenže to říkal skoro každý měsíc.no a pak řekl, že to poznal podle očí, prý jsem je měla najednou úplně skleněné.no aspoň je všímavý....

natali.m
13. zář 2008

jejda, tak to já budu muset někde rychle najít rodný list.... 😕

sarkal
autor
13. zář 2008

Malý dotaz.V porodnici kde budu rodit si mám společně s doklady přinýst papír na jméno dítěte podepsaný oboumi rodiči.Jsem vdaná tudíž příjmění je jasné.Ale nevím kde mám vzít ten papír?Doktor mi o tom zatím nic neřekl.

natali.m
13. zář 2008

sarkal: já myslela, že ten papír dostaneme v porodce... 😝

sarkal
autor
13. zář 2008

No to právě asi ne,protože na stránkách porodnice kde budu rodit mají vypsané ty věci co si mám vzít sebou a také jaké doklady:občanku,oddací list,průkajdu a právě ten papír na jména podepsaný mnou i manžou.Tak jsem z toho teda jelen 😖

gabka.d
13. zář 2008

sarkal to ti dají na matrice, ale musíš říct že chceš papír jako vdaná né svobodná

acinka
13. zář 2008

Ahojky 😉 Mě ten papír dala sestřička na poradně v 36 tt. Tak zkusit se zeptat sestry či doktora při další poradně 😉

sarkal
autor
13. zář 2008

Jasně příště se zeptám tak snad kvůli tomu nebudu muset na matriku 😉 Tak ještě vytřu koupelnu,obyvák s kuchyní a mám hotovo.Pak se vrhnu na vařeni,ale už jsem dosti ztahaná a upocená a to si dělám přestávky.

rehos
13. zář 2008

Ahoj holky,koukám do vaší diskuze a chci se zeptat na ten papír z matriky,to se přece týká jen svobodných,ne?!Když jsou manželé tak tam je příjmení jasné tak na co nějaký papír?

gabka.d
13. zář 2008

To je u vdaných papír na jména né na příjmení

rehos
13. zář 2008

Aha,špatně jsem to pochoipila,tak to jsme vyplňovali na sepsání porodopisu 😉

gabka.d
13. zář 2008

Mě ještě zbývá uklidit obývák, ale tam přítel montuje přebalovák, máme takový na zeď, sklápěcí...
Musím převléct peřiny, ale vysávat naštěstí nebudu, to udělá můj 😉 ani tu kuchyň jsem nevytřela celou, jak mě vyděl tak po tom mopu raději skočil sám 😅
Už se těším až ten přebalovák bude hotový a dám tam věci pro malou, krémy a tak... a ve skříni bude víc místa tak udělám systém 😅

gabka.d
13. zář 2008

porodopis??? a to je zas co? 😕

rehos
13. zář 2008

To se chodí do porodnice na sepsání porodu a tam si sepíšou všechny potřebné informace o těhotenství,ev.o předcházejícím těhotenství,chtějí i informace z oddacího listu a ptají se právě na ty jména

gabka.d
13. zář 2008

a tam mě někdo pošle?nebo to mám vědět sama?no z prstu si to asi nevycucám, že něco takového někdo chce...

ia.
13. zář 2008

ahoj holky, tak jsem tu, po obídku a zrovna piju birella 😀 , to je moje nejobl.pití v těhu 😝. Vidím že řešíte příjmení, my jsme s manžou svoji, takže tohle nemusíme řešit a co se týče jmen, tak ve Vítkovicích žádný papír nechtějí, až při příjmu se na všechno ptají...

rehos
13. zář 2008

No určitě by tě tam měl poslat tvůj gynekolog,respektive sestra o tom včas informuje 😉

marik
13. zář 2008

ahoj holky.Papír na křesní jméno co musí být podepsaný od obou nastávájícich rodičů dostanete v poradně a je jedno jestli jste vdané nebo ne,ten papír musíte mít podeúpsaný nastávajícim tatkou že souhlasí s křesním jménem.
Pokud nejste vdané(tak jako já)tak musíte mít papír z matriky podepsaný nastávajícím tatkou i vámi,je to souhlas o určení odcovství,teda jestli chcete tatkovo příjmení.Bez toho papíru se bude mimčo jmenovat automaticky po mamce(vás)
Takže tak no 😀 😉

marik
13. zář 2008

otcovctví 🤐 🙂

ia.
13. zář 2008

marik tak u nás v Ově je to jiné, co se týče křestních jmen, nám říkala sestra na předporodním kurzu, že až přijedeme do porodky, tak vyplňujeme papír a taky jméno holčičí a klučičí, tzn. až na místě..

marik
13. zář 2008

porodopis být nemusí,aspon u nás ne,u nás chtějí jen napsat nějaké dědičné choroby co máme v rodibně

marik
13. zář 2008

ia-to může být,pokud máte jména už do předu vybraná tak je to jedno kdy to tam napíšeš. 🙂

gabka.d
13. zář 2008

a když nejsem vdaná a mám papír z matriky, tak to už asi nebudu muset podepisovat další papír...
vyplňovat něco mezi kontrkcemi?t je na bednu teda... 😝

marik
13. zář 2008

jinak poslední týden těhotenství už nezvládam a hlavně už ho mám za sebou a mimčo nikde,je to nekonečný 😒

marik
13. zář 2008

gabka.d-pokud máš papír o určení otcovství z matriky tak už nic podepisovat nebudeš,neboj 😉 🙂

gabka.d
13. zář 2008

já jsem takový plašan, že jim podepíšu co budou chtít 😅

marik
13. zář 2008

😀 😀 to by bylo zajímavý,neboj všechno to zvládneš,důležitej je porod a nějaký lejstra se můžou při nejhorším dořešit pak.

gabka.d
13. zář 2008

se jim na lejstra můžu ... 😀 hlavně ať mě přijmou, to se taky bojím, že bude stopka a povezou mě kdoví kam 😖

sarkal
autor
13. zář 2008

V mé porodnici také porodopis nechtějí,sepíší vše až při příjmu a kdybych už nemohla tak zbytek s manžou.Chtějí jen ten papír o jménech.Doufám,že mi ho teda v poradně dají.

marik
13. zář 2008

u vás je to taky tak narvaný??tady naštěstí ne.Je to blbý,když nevíš jestli tě vezmou do porodnice,a to asi nejde nějak zabukovat co??to asi těžko

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru