Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

evaje
28. říj 2008

Haló, kde jste? Snad už všechny rodíte... 😉 ? To tu zůstanu sama? ☹

evaje
28. říj 2008

Tak jo, jdu si zase lehnout, ale jak večer nebudu moct spát, tak vás tu zase budu otravovat. A nebo že bych jela raději rodit???? 😀

natali.m
28. říj 2008

evi:no to já vařím stejně jako ty, kdybych měla stát u plotny a míchat, tak padnu na hubu, takže to řeším pečením, akorát na zítra jsem slíbila svíčkovou, tak to abych si i přivstala...no já se taky porodu docela bojím, hlavně proto, že nevím do čeho jdu, ale dřív nebo později mě to stejně nemine a už chci mít miláčka doma.... 😉

kulicka
28. říj 2008

Jaj holky, s tim varenim to mam stejne. Jak jsem chvili na nohou uz me boli v zadech. Na hrnce se natahuju jako Saxana, tak vari manzel 😀

Jo jo to pocasi je unavny.

evka_
28. říj 2008

🙂 tak ja sa na pocasie nestazujem, tu u nas od obeda pekne svietilo slniecko... 🙂

evka_
28. říj 2008

ju... inak napadlo ma podelit sa o skusenost so spankom.. je zvlastne, ze az na par vynimiek (par noci) spim fakt dobre... Mozno je to jednou malou zmenou, ktoru som nikdy predtym nerobila... jednoducho spim pri otvorenom okne a to mame postel rovno pod nim... mne sa potom fakt dobre a sviezo dycha a perfektne zaspim... a to sa niekedy najdem rano aj s odkopanymi nohami a pod... a zdrava ako buk... a ani mi zima nie je... Jednoducho si to tak moje telo pyta...
...a to som byvala pekne zimomrivy cloviecik...
Ked mi manzel par krat okno zavrel, tak sa vsetko otocilo o 180... ledva som dychala, a na spanok som mohla zabudnut...

Este ze je moj manzel obetave zlaticko... Co by pre mna (pre nas 😀 ) neurobil.... 🙂 takze spava zakryty az po usi, dokonca boli noci, ked si natiahol rukavice 🙂

kulicka
28. říj 2008

Evi tak to zavidim. Ja kdybych nechala otevreny okno, tak chudak manzel bude ihned nemocnej. On totiz neumi spat prikrytej 😀 Tohle me trapilo nastesti v lete, takze se to dalo. Ted jsou to ty zada 😖 Ale coz. 4 tydny maxi a pak uz bude lip 🙂 pak uz nebudeme spat kvuli necemu uplne jinymu 😀

hrasula1
28. říj 2008

to vam baby nezavidim ja ked si spomeniem na moje posledne chvile tehotenstva to bolo fakt tazke. citila som sa ako slon. v noci som spala ako na ihlach a ked som sla niekam tak som fucala ako po nejakych pretekoch

evka_
28. říj 2008

kulicko, ved to ten moj aj dnes uz posmrkava... asi by som to mala vymysliet inak, pretoze mi ochorie a potom budem musiet porod predychavat sama... 😉

uvidime... zatial sa drzi...

sarkal
autor
29. říj 2008

Ahojte.Tak já asi od pěti nespím,prostě jsem se jen převalovala tak jsem vstala 😠
Je to hrůza to čekání,včera byl jeden z termínů a nic,tak čekám na pondělní,jak já bych si přála se ho nedočkat,ale vidím to bledě 😖
Je pravda,že pak se nevyspíme kvůli prckům,ale já se tááák těšim až si lehnu na břicho,až se budu moci normálně ohnout,až nebudu chodit 20x denně na malou a až mě tak hrozně nebudou bolet ty záda!Mě je jako docela fajn,ale jenom když sedim 😀
Tady asi od pondělka v jednom kuse leje takže se nedá jít ani na procházku.A to čekání doma je hrozný.....

natali.m
29. říj 2008

ahoj holky, tak zase další noc za námi a zase nic, večer mě¨zase chyztli poslíčci, už to vypadalo nadějne, ale pak jsme šli spát a jak jsem lehla, byl do půl hodiny klid..takže stále 2v1 ☹
sarkal:souhlasím, že to čekání doma je děsný, ach jo...a to se můj drahý odpoledne vrátí, nají se a hurá zase někam do háje pracovat... 😒

hulda
29. říj 2008

Ahoj holky, tak se taky hlásim ke zbylým čekatelkám. První termín jsem měla v pondělí, druhej mam v sobotu a taky už se nemůžu dočkat, až to přijde. To počasí člověku na náladě nepřidá, nedá se jít fakt ani na vzduch, v noci jsem skoro nespala, protože mi bylo blbě od žaludku, tak se tu tak potácim a přemýšlim, jak zabiju čas. Děsnej stav. 😒

natali.m
29. říj 2008

hulda: ahoj, tak vidím, že jsi na tom dost podobně...a jak to s tebou vypadá,?už se to porodu aspoň blíží?já jsem pořád stejně zavřená, skoro nic se neděje až na večerní poslíčky, už jsem z toho na mašli...... 😖 🙂

hulda
29. říj 2008

Natali, zítra mam poradnu, tak uvidim, co mi řeknou... Před 14 dny Dr říkal, že to může kdykoli začít a před týdnem že prý se nic neděje, tak to nechápu 😒 . K čemu bys přirovnala ty poslíčky? Mě pobolívá v podbříšku, jako kdybych měla dostat MS, ale nevim, jestli to neni tím, že tam má mimi hodně natlačenou hlavičku... 😒

natali.m
29. říj 2008

ty bolestli podbříšku mívám pravidelně po ránu, ale pak to přestane, taky je mi poslední dobou často špatně od žaludku.ale nejvíc mě to chytá večer, já nepoznám, jestli mi to břicho tvrdne, spíš to cítím, jako by se malý najednou hodně vzepřel, to pak mám velký tlak na spodek a křeč v břiše...

sarkal
autor
29. říj 2008

natali to přesně mám já,je to pocit jako by malej chtěl vyskočit až to bolí a já se leknu,myslela jsem si,že to jsou pohyby,ale asi ne no a to samý s tim spodkem.......
Bolest atd. ale vždy to ustane a nic z toho.. ☹

misa84
29. říj 2008

ahojky, ja dneska prenasim presne tyden, zitra rano nastupuju do nemocnice na vyvolavani ☹ nevite, jestli vyvolavaji hned ten den prijmu, nebo az ten dalsi? mam vetsi depky z lezeni v nemocnici nez z porodu

natali.m
29. říj 2008

misa: teda to ti závidím...já mám úplně stejný termín a to jdu v pátek ještě na kontrolu... ☹ každopádně já myslím, že vyvolávají hned den nástupu, tak neí na co čekat...
sarkal:já taky nejsem moc schopna přesně poznat kontrakce, každopádně podle toho co bylo na záznamu mám kontrakce asi každou chvíli.... 😅

misa84
29. říj 2008

natali.m - ja jsem to cestou z kontroly domu obrecela, asi hormony nebo co 😲

sarkal
autor
29. říj 2008

To já taky až se doktor divil,že už nerodím a to už bylo minulý týden,tak nevím 😒
misa84 jak kde,kámoška když šla na vyvolání tak tam ležela a až třetí den jí daly tabletu,takže nevím...Každopádně Ti přeji ať Ti to vyvolají hned a ať je to co nejkratší a co nejméně bolestivé...

natali.m
29. říj 2008

misa: já vím, taky se toho bojím a jsem naštvaná, že prostě nemůžu porodit jako každá jiná, ale ber to tak, že už to budeš mít za sebou, malého u sebe, a to je to nejdůležitější..budu na tebe myslet, já počítám, že nejpozději do pondělka mám nástup taky,jinak už to není možné...

misa84
29. říj 2008

dekuju za podporu holky, taky vam preju, at mate uplne ukazkovy porod a zdrave miminka 😉

natali.m
29. říj 2008

tak se hlavně drž, určitě bude všechno v pořádku a pak mám přijď napsat jak se vám oběma daří... 😉 😀

evka_
29. říj 2008

🙂 taaaaak ja som dnes bola tiez na kontrole.. doktor zhodnotil, ze hlavicka krasne vyklesala /keby len hlavicka, mam pocit, ze to brucho uz ani hlbsie nemoze byt :D/ , ale vsetko je este pekne zavrete... takze sa este s najvacsou pravdepodobnostou este uvidime na jednej kontrole...
ale vraj je to uz blizko... ;)

sarkal
autor
29. říj 2008

Teď mi zrovna psala sms jedna známá,že dnes ve čtyři ráno se jí narodil chlapeček,8 dní před termínem 😠
Se z toho fakt zbláznim,kdyby byla alespoň druhorodička,ale ona je prvorodička!!!!
Sem fakt zvědavá kdy si prcek dá říct.Teď sem se zrovna holila,no hrůza sem se pěkně zapotila.Vydrží mi to tak 3-4 max.5 dní tak by si Tomča už mohl pospíšit,protože holení s břichem to je fakt záhul.Se uklidňuju,že maximálně do 10dní tu Tomík bude a bude všemu konec,vždyť za pět dní mám termín a ten nejdůležitější..jenže ač je deset dní za jiných okolností dost krátká doba,tak teď je to ta nejdelší,nehledě na to,že můžu ještě dva týdny klidně přenášet 😖 a při mym štěstí fakt budu...

evka_
29. říj 2008

ach ju... na druhej strane si myslim, ze by sme mali byt radi, ze su veci ako su... ked som cakala v cakarni, z vedlajsej ordinacie vyslo dievca, slzy v ociach, doktorju posielal do nemocnice, ktora je najlepsie vybavena na predcasne porody, podla toho co som pocula, bola niekde medzi 28-33 tyzdnom a vytiekla jej plodova voda...

hmm... clovek si niekedy neuvedomi kolko ma vlastne stastia...

dufam, ze jej to dobre dopadne....

natali.m
29. říj 2008

ach jo, to se nedá, přesně jak říkáš sari, v tomhle konečném stavu je každý den nekonečný a namáhavý, by mě zajímalo jak mám asi nasbírat síly na porod, z čeho jako, když jsem uplně hotová? 😠 to pak dvakrát zatlačím a odpadnu,...a ještě jak poslouchám, že některým maminám vyvolvali porod 3-5 dní, no jak chceš pak rodit?to snad ani nejde...
evi, tak aspoň ti držím palce, ať se dočkáš porodu v klidu v termínu.....

sarkal
autor
29. říj 2008

evka to je pravda..ale to čekáááááánííí...
natali to sem si taky říkala,že tak měsíc před porodem už budu jen doma,užívat si těhu,nakupovat,pít maliník,skákat na míči,čučet na telku a spát,prostě se fyzicky a psychicky připravovat na porod a místo toho se skoro nehnu a o spaní ani nemluvim.Taky mám velikej strach z vyvolávanýho porodu a si říkám,že než to tak raději císař,je to sice blbý,ale být několik dní v bolestech to teda nechci,já nechápu proč třeba nepíchnou oxytocin vždyť to je pak fofr,proč ty holky nechávají několik hodin nebo dokonce dní trpět.Bych si toho císaře asi vydupala,já chci sice hrozně moc rodit normálně aby tam byl manža a tak.,ale za těchhle okolností je císař určitě úleva..

kulicka
29. říj 2008

Holky, vy mi mluvite z duse. Uz ted se citim jako kus papiru, takova slaboucka. Chrnim skoro celej den, takze zadnej sport jako priprava na ten maraton (porod) vselijaka nulova. Taky mam bolesti v podbrisku jako na menses a taky uz nedokazu rozeznat jestli je to mimi, co si natahuje nozicky a nebo jestli je to poslik 😒 V nedeli jsem toho mela celej den snad kazdejch 5 minut tak jse m z toho byla mirne nervozni, ze to nepoznam 😠 a asi 4x jsem si rikala, jestli alarmovat manzela, ze jedem 😅

natali.m
29. říj 2008

mi mluvíš z duše, já jsem si taky myslela, jak to bude fajn porodit normálně, ale teď bych radši brala císaře, já mám hlavně strach, že dopadnu jak máma, tu nechali v bolestech 2 dny a na císaře ji vzali, až když jí praskla pánevní spona.no jestli se mi stane to samé, tak jim tam ukoušu hlavy!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru