• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

15. června 2016 
autor
natali to snad ne!Mamku taky pěkně potrápily,bráchu vyvolávaly,byla v bolestech celý den,pak už nemohla a usínala a sestry ji skákaly po břiše a bráchu tahaly ven froté ručníkem,protože už neměla sílu tlačit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A mě taky vyvolávaly,trvalo to taky skoro dva dny,bolesti hrozný,nakonec jí něco píchly a já byla během chvilky na světě,ale hrozně krvácela a několik dní musela jen ležet,vůbec nesměla vstát.Já se,ale uklidňuji tím,že před 22lety byla medicína docela jinde než dnes :unamused:
29. říj 2008 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, taky si říkám, že dneska už snad není lékařství taková řezničina...mamka sii odležela 6 měsíců na udržování a pak ji nechali 3 týdny přenášet, fakt paráda. no a s tou ruplou pánví se bohužel nedalo ic dělat, tak má chudát v rozkroku 1 cm schod.tak pevně doufám, že by mě v tomhle nenechali.jenže když se je na něco zeptám, tak se mi dostane odpovědi,že se ukáže až se porod rozjede... :frowning2:
29. říj 2008 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sari : ted jsem to chtela napsat :grinning: Metody postoupily, dneska uz se po brise pry neskace, pac clovek nikda nevi. Pry by se tak mohly poskodit vnitrni organy jako propichnout zaludek nebo natrhnout streva :confounded: takze uz se to nedela a dalsi jiny veci se zas delaj, protoze se zjistilo, ze to je lepsi :wink:

Co se tyce zarputilosti matek v nedavani odpovedi na otazky jsme na tom stejne :frowning2: Pokazdy, kdyz se na to zeptam : jak dlouho rodila, v kolik ji to zacalo, jak ji to zacalo a tak... tak mi neodpovi :pensive: Asi se stydi ci co :sweat_smile:

No ja se uklidnuju, ze kdyz budu utahana, ze mi daji glukozu vnitrozilne. To by melo dost probudit ne?
29. říj 2008 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
sarkal: moc ráda Tě čtu :wink: .Zapomněla jsi napsat, že si půjdeš vypít maliníkový čaj :grinning: . Dělám si legraci, jsi taková roztomilá:slight_smile:. Fakt Ti přeju, aby si už brzo porodila!. Jako určitě je lepší porodit dříve, než když přenášíš a čekáš to každou chvíli, strašně se hlídáš, říkáš si: je to už ono?. Ale víš, já jsem porodila o 14dní dříve a byla jsem psychicky totálně nepřipravená, takže prý díky tomu to taky tak dlouho trvalo. Malá nebyla taky připravená a nechtělo se jí, nechápali proč ta voda vůbec rupla...No, to je už jedno, hlavně že to dobře dopadlo.Uvidíš, že to budeš mít vpohodě, před 22lety to byl ještě středověk :grinning:.Držím palce! No, to jen tak.... :wink:
29. říj 2008 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicka:jo s tou glukozou by to určitě pomohlo, prý pak když to opravdu nejde, tak dávají i kyslík, a to by probudilo snad každého...
29. říj 2008 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
aji81 děkuji :slight_smile:
Taky si myslím,že je lepší dřív než pak přenášet atd.Já to jako najednu stranu moc chci,ale nadruhou stranu se toho bojim až to příde a až budeme odjíždět do nemocnice,to bude slzavé údolí,loučení se se Zajdou(náš králík) se psem...No hrůza,už vidím jak probrečím celou cestu autem a strachy mi srdce vyskočí z hrudi.
No snad to zvládnu.Už aby byli vánoce :slight_smile:
29. říj 2008 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sari :grinning: a nebo se jednou probudis "Aj, chce se mi na zachod". Posadis se na posteli : jeje, ja se pocurala?? :confused: Nee, to je voda :astonished: Auvajs! Kontrakce. Auvajs! Druha! Jé mimi, kam se cpes? Uaaaaaaaa uaaaaaaaaaaaaaaaaa :grinning: Manza se vzbudi : no co to? Jo aha, ja jsem tata :grinning: :sweat_smile: :dizzy_face:
29. říj 2008 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicka: jeje, dokonalý porod, chci taky auvajs a ahoj, jsem tvá máma... :wink:
29. říj 2008 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
kulicka kééééž by,to by bylo fakticky dokonalý...
Zrovinka jsem četla v diskuzy jaký byl porod maminku,která to měla hodně podobné,od prvních příznaků se jí miminko narodilo asi za 45minut,volaly sanitku a ona šla do vany,najednou cítila hlavičku a pak volala na manžela ať jde malou chytit a bylo to..sanita přijela pozdě,ale vše dobře dopadlo.Teď sice nevím na jaké straně to bylo,ale je to v Jaký byl porod.Docela mě to dojalo..
29. říj 2008 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo Sari a Nat, to by bylo fajn ze jo? :dizzy_face:
29. říj 2008 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo jo,ale takové štěstí já nemám.I když v tu chvíly ta maminka měla asi spíše strach než radost :unamused:
29. říj 2008 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
No urcite byla prekvapena :sweat_smile:
A Sari, zmen mysleni! Myslenka je otcem reality nebo jak bych to napsala. Kdyz si budes rikat, ze to probehne blbe, tak to tak nejspis i bude :unamused: Rikej si : porod bude tak akorat, bez komplikaci, vsecko to zvladneme :slight_smile: A uvidis, ze to tak i bude. Ono casto hodne zmeni jen blbej pohled na vec : nevim estli jsem to tu psala o tech mych zvracenich na zacatku tehu : nejdriv jsem z toho byla nastvana, rikala jsem si jak je mi blbe a bylo mi blbe jak psovi. Pak jsem si zacala rikat, ze je to vlastne normalni prubeh a ze je to tak dobre a hned mi bylo mnoooohem lip, prestoze intenzita a frekvence zvraceni byla stejna :wink:
29. říj 2008 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.tehotenstvo.academy.sk/index.php

zkuknete to video na konci : to je krasa :dizzy_face:
29. říj 2008 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
kulicka pokusím se,ale víš jak to je,člověku to nedá...
29. říj 2008 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, musím vám napsat svůj pohled na porod. Já první dítě rodila ve 33tt. Rupla mě voda a my jsme jeli. Ale ty stresy, co prožíváte a které se vás drží během porodu a po. Jak je dítě v inkubátoru... Musím říct, že tento stav který teď mám je fakt balada. A až pojedu, tak budu mít jen strach z té bolesti, kterou si budu muset vytrpět, ale vím, že to bude jen moje bolest a pocit, že mimi bude donošené a v pohodě a že ho nebudou čeklat problémy, kterýma si prošel Maty, tak to mě bude natolik uklidňovat, že tu bolest snad i přežiju. Já vím, že i tak se může stát cokoliv, ale přece jen předčasný porod s sebou nese strach o dítě mnohem déle než jen těsně po porodu.Jde o jeho budoucí vývin, pořád sledujete, jestli je to či ono normální a tak. Tak buďme rády, že máme miminka v bříšku do termínů. Věřte, že je to krásné a že to přesně takhle má být. :wink:
Já dnes byla taky na kontrole a prý se malé pomalu chystá. Ale to snad už od početí, ne? :grinning:
Tak se mějte a pááá
29. říj 2008 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evi, mas naprostou pravdu. Navic ani ta mamka na to nemusi byt pripravena :unamused: Me by to teda dost zaskocilo. Kdyz mi ve 34tt po tydnu kontrakci rekli, ze uz jsem otevrena na jeden prst, tak jsem zalehla do postele a 14 jsem se ani nehla! Evidentne to zabralo :slight_smile:
29. říj 2008 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicka, jsi šikulka a buď ráda, že to tak dopadlo. Já si toto těhotenství doslova užívám. Je tak v pohodě, že to až nechápu. S Matym jsem už od 26tt polehávala po nemocnicích a cpali mě magnézkem. Akorát jsem tenkrát měla tvrdé břicho a jinak jsem necítila problém. Ale musím uznat, že kdybych jako první prožila tohle těhotenství a to s těma problémama bylo druhé, tak už bych asi věděla, že není něco v pořádku. Ale kdo to nezná neví. Já nejsem žádná fňukna a tak jsem asi nedokázala rozeznat,jak moc je břicho tvrdé a jak moc je bolest při růstu bříška normální a tak podobně. Navíc jsem zdravotní sestra a tak jsem nikoho nechtěla otravovat. Z nemocnice jsem utíkala domů, že budu v klidu ležet, ale doma člověk nikdy není tolik v klidu jako tam. No prostě škoda mluvit. Už to máme za sebou a teď je to pravý opak. Jsme s manželem šťastní, že jsme donosili mimi. Posledních deset týdnů jsem byla jak pod mikroskopem, když mě někde píchlo, nebo jsem hekla, už mě sledoval a ptal se co je. No psychyka nám hrála oběma. Teď ještě v klidu odrodit a budeme :grinning: :grinning: :grinning:
Jdu spinkat. Poslední dny mladej vstává dřív než já, tak ať se vyspím. Pááá
29. říj 2008 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky.Tak dnešní noc ušla,asi jen 2x na wc.
Tady celou noc lilo,teď se to malinko uklidnilo,ale zase to vypadá na déšť.Tak za 4 dny je termín tak jsem zvědavá,já už tak nechci na ten monitor a do poradny,ale malýmu se asi líbý cestovat sem a tam :grinning:
Já už chci táák jezdit s kočárkem,že ho mám pořád v obyváku a manžel ho dává furt někam na stranu,teď je zas na chodbě tak si pro něj jako jdu,snad se Tomíkovi konečně zalíbý a bude se už chtít taky povozit :grinning:
Co asi natali,jestlipak dneska napíše.
30. říj 2008 v 07:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj!!!holky vy mě bavíte :grinning: :grinning:

Tak nemoc už je snad pryč, ještě mě teda pořád lechtá v krku, ale to je balzám proti té bolesti...dala jsem se na úklid, vyprat dvoje propocené povlečení, x triček, všechno to vyžehlit..mojemu vyprat oblečení, chudák nemá co na sebe pomalu..jó no, ženská si na týden lehne do postele a pak ten byt nepozná :sweat_smile:
ale staral se výborně, nákupy, vaření, nádobí..ale ženská ruka to není...

dneska mě docela berou poslíčci, snad se to rozjede, zítra mám termín a mám jít na kontrolu do nemocnice, ale tam se mi teda vůbec nechce :pensive:
30. říj 2008 v 07:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
gabka hlavně,že už jsi ok!Taky jsem si zkusila jaké je být nastydlá v těhu a je to mnohem horší než v normálním stavu :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Hlavně aby jsi byla na porod fit!Si nedokážu představit rodit s tou bolestí v krku,kašlem a rýmou...
Tak hlavně ať se ti to rozjede :slight_smile:
30. říj 2008 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky šáry, však já mám ještě v živé paměti jak jsi trpěla! Já jsem dokonce jela na pohotovost jak mi bylo zle...a taky jsem se chtěla ujistit že malá je OK :wink: je to děs, když nemůžeš jíst a ani nemáš chuť a kvůli mimi musíš, myslela jsem že nepolknu nic, ani polívka nešla, no to co jsem si vytrpěla bych nepřála ani nejhoršímu nepříteli, takhle nemocná jsem nebyla snad 2roky a zrovna teď mě to chytne :angry:

no myslím, že se nic nerozjíždí, spíš to přestává :frowning2: :frowning2:
30. říj 2008 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo jo přesně tak,to bych nepřála nikomu,byla jsem úplně vyřízená.Před dvěma dny mi začalo jako pálit v krku tak sem řekla v žádnym případě :astonished: a od té doby piju asi tak 6xdenňe čaje a cucám pálivé bonbony a už to ustalo,tak jsem šťastná.

To je škoda.Já to znám...Vždycky mě začne bolet břicho a v kříži a bolí to hodně,tak sedím nebo skáču na balónu a čekám kdy to začne být horší a pravidelné,pak se jdu vykoupat(mívám to většinou večer,ty bolesti) a v postely to pomalu přejde.V noci když se pak probudím tak zjistím,že nic,jen že potřebuju mooooc čůrat.Je to fakt hrozný jen čekat :frowning2:

natali nějak nepíše tak že by už konečně?
30. říj 2008 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, jen prolítávám ze sprchy...se potím v pelechu, protože mám parádní chřipku. Manža si dokonce musel vzít OČR, páč bych to sama s Emčou nezvládla.
Takže takovej rychlej kontroling :grinning: Juch Natali nepíše, tak snad už jela a má Jarouška u sebe, to by bylo parádní.
Opatrujte se :slight_smile:
30. říj 2008 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
acinka tak to koukej vyležet,to nachlazení řádí fakt všude,no jo deštivej podzim :frowning2:
Taky sleduji,že natali nepíše,jak nenapíše dovečera je to jasné,konečně se dočkala,moc jí to přeju!! :slight_smile:
30. říj 2008 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj
sarkal bola som u lekara a on ma poslal do nemocnice doteraz som tam bola ale z malym bolo vsetko ok. len mi tam potom zistili ze som otvorena a mala som aj kontrakcie ale uz je vsetko ok. uz som aj doma a teraz uz cakame iba na porod kedy sa narodi. dakujem ti za radu aby som isla ku lekarovi,.
30. říj 2008 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
zuzankaaaa tak to je dobře,že už jsi doma!!Tak se drž a ať je vše ok!
Teď už by to bylo v pohodě kdyby se malý narodil.
Držím Ti palce!! :slight_smile:
30. říj 2008 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky kolik toho chystate pro male do porodnice ?
:slight_smile:
30. říj 2008 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak to asi vypada, ze se natali dockala :slight_smile: Drzim pesti at vsecko probehne v poradku.
Zuzi uf, no jeste 2 tydny kdyby ti mimi vydrzelo, tak bude lip, ale je fakt, ze ted uz jste za vodou :slight_smile:
Tak hodne odpocivat v leze jo? Jako ja. To zabira :slight_smile:
30. říj 2008 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Koukám,že ještě evaje se dnes neozvala......
zemli já mám pro malého připravené 1xdupačky,kabátek,bodyčko,čepičku,ponožky,zavinovačku,asi 10plenek(kdyžtak manža přiveze víc),osušku a dvě látkové plenky,potom dudana a chrastítko(ale to jen tak,myslím,že nějaké chrastítko mu bude šumák..),oni tam kde budu rodit mají jako vše k dispozici,ale píšou,že mimi se bude ve svém cítit a vypadat lépe,víte jak :grinning:
No a na odchod domů manža přiveze autosedačku a buď deku,nebo teplou zavinovačku do autosedačky.
30. říj 2008 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sarkal, ja sem prave nevedela jestli musim mit na kazdej den neco. :slight_smile: Takze dekuju. Zacnu dneska pomalu balit. Protoze se mi zda ze nestiham absolutne vubec nic. A to mam jeste cas.
30. říj 2008 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek