Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

acinka
2. lis 2008

😀 Sarkal s tou kachnou dobrý...já jí taky měla v neděli před porodem. Třeba mimískům chutná a láká je ven 😀

cernovlaska
2. lis 2008

Dobré ráno,holky 😀 u mě noc celkem ušla,jen od tří do půl pátý jsem čumákovala,ach jo ☹
Co Natali,máte někdo kontakt? Snad už má Jarečka u sebe a užívá si ho 😅
Gabka:jj,jsou zvláštní ti naši chlapi,ale je fakt,že když dojde na nějakou krizovou situaci,tak jí Mirda řeší s chladnou hlavou,zatímco já jsem spíš plašan,tak snad to tak bude,až nastane den D 😅
Sari: já taky od začátku poslouchala,že není kopyto,že ví,co dělá a holka,že to stopro nebyla,přitom my jsme se o mimčo nepokoušeli,prostě to přišlo a za chviličku je tady s náma 😅 a můj táta i všichni kámoši se mu pořád vysmívali,že takových siláků,co tohle tvrdí,je spousta a pak mají křivochcalky 😀 no,sranda,neskutečně ho to zlobilo,že holku nemůžeme mít,že by jsme pak měli spolu posledních 15 let spol.života,že až za ní začnou chodit kluci,tak určitě některýho zastřelí,atd,no prostě truhlík 😀 😀 😀 pak jsme byli na dovče v Řecku a tam byla rodinka s malou holčičkou a ta se tak krásně pořád tulila k taťkovi,že ten můj byl úplně na větvi a při odletu říkal,že už by mu holčička nevadila 😀 no a za pár dnů mi na UTZ dr řekl,že to je kluk,ale já to i tak nějak cítila a byla velká radost,taky jsem si přála chlapečka a druhý by mohla být holčička,ať máme páreček 😀 ale tro až za dýl 😉 😀. Jinak Mirdovi bude teď 33 a mě 30,tak si to asi taky užíváme jinak,než kdyby nám bylo 20,hlavně ti chlapi jsou takový víc zaujatý pro to mateřství,víc si to připouštějí a užívají a jsou neskutečně úúžasní 😀 😀 😀

cernovlaska
2. lis 2008

Sari: jo vidíš,ta máš zítra termín,viď? Tak se hezky nabašti,ať máš sílu a držím palce,ať se Tomíkovi chce ven 😅

sarkal
autor
2. lis 2008

My Tomíka taky počaly ani nevim jak.. 😀 😀 Prostě jsem přestala brát HA za 4měsíce mi bylo zle,udělala jsem si testík a tam už dvě tlustice,říkám,že jsem k tomu přišla jak slepej k houslím 😀 😀
Mě je 22 😅 a nikdo nevěřil,že s Tomem vydržim,svatbu nám jeho rodina rozmlouvala,no moje taky nebyla tisíckrát nadšená...ale nakonec ho mají všichni rádi,s mým taťkou si tyká,takže jsem ráda a ten věkový rozdíl ani nepociťuju...Myslím si,že čím je člověk starší tím to víc prožívá,manža žádný děti ještě nemá o to víc je to pro něj všechno nový.Sme spolu už pět let a já sem jen zvědavá jaké to bude až s námi bude Tomík.....
Máš krásný jméno pro malého,sestřenka má taky Matýska..Jinak já od začátku věděla,že pokud to bude kluk bude to Tomáš po manžovi,ale ten,že ne,že s tím budou problémy jako pošta atd.Tak na chvíly přišlo do diskuze,že teda buď Tom nebo Thomas,ale nakonec sem řekla,že ne já chci dva Tomáše!!! 😀
Jo jo,zítra termín..Dnes když se mi podařilo usnout se mi zdálo,že sem si vydupala císaře(nechápu co mě v tom snu popadlo),pak jak přišel manža a já mu malýho ukazovala zabalenýho jako žížalku,pak se probudím a žížalka ještě v bříšku ☹
To čekání je fakt hrooozný....

cernovlaska
2. lis 2008

Sari:každej vždycky řeší věkovej rozdíl,ale já si myslím,že je to individuální a je to o těch dvou,jak se s tím poperou a když je vám spolu dobře a máš v něm oporu,tak co,třeba zrovna vy dva spolu budete až do konce života a rozvádějí se i lidi,který mezi sebou nemají tak velký věkový rozdíl 😒 i když v dnešní době je 22 let nízkej věk na rodinu a svatbu,ale jak říkám,je to o vás dvou a o tom,co chcete vy 😀 a zase je možná výhoda,že už manža ve svým věku to má v hlavě srovnaný a taky už ten život bere jinak než v 25-ti a to že bude taťka ho naplňuje a ne naopak 🙂 já jsem měla před Mirdou 7-mi letej vztah a myslela jsem si,že je to už napořád,ale teď jsem nejšťastnější pod sluncem,že to nedopadlo,a že jsme si s Mirdou na sebe počkali,a že to první děťátko si užíváme spolu,v pohodě 😀 jj,život je zvláštní 😀 😀 😉. Na Matějovi jsme se shodli ještě než jsem otěhotněla,když jsme se o tom bavili,je to krásný český jméno,jen se s nima teď roztrhl pytel 😉 Mirda nechtěl aby byl po něm,že už on je po tátovi a Matýsek se mu líbí víc 🙂 no jo,ty sny už teď asi nebudou nic moc,máš nervy,ale za pár dnů už to bude v poho a Tomík s váma 😀 jak já ti závidím,mě ještě čeká měsíc ☹. Jo a holčičku máme napsanou Amálku ( Amálie ),jen jí nevyužijeme,tak snad příště 😀 😀 😀

sarkal
autor
2. lis 2008

Tom máš pravdu,že je to nízkej věk,ale mě to ňák nepřijde,že by mi něco mělo utéct nebo tak...Já jsem si od svých 15let opravdu užívala a to tak,že některých věcí dodnes lituju a byla bych radši kdyby se nestaly,ale co naplat..No a skoro v 18 jsem potkala manžu a od té doby mě nezajímalo nic jinýho,jen on 😀
My bysme holce asi daly po mě Šárka,protože ani jednoho z nás nic pořádnýho nenapadlo....
Jinak viděly jste včera večer ve zprávách toho pětikilového chlapečka,musel dát té mamině hodně zabrat au au au

cernovlaska
2. lis 2008

Sarkal: to je nejdůležitější,že víš,co chceš,já taky nejsem svatá a pyšná na určitý úlety,ale to asi každej,hlavně ať jste šťastná a spokojená rodinka a všechno ostatní přijde s tím 🙂 zprávy jsem neviděla,ale dokážu si to představit,moje známá,která před těhu měla tak 45kg,porodila taky 5-ti kilovýho chlapečka,dokonce museli prodat kočár a koupit větší,měli ho na zimu a celkově je takovej větší,když ho teď vidím,tak bych mu tipla min o dva roky víc a to mu jsou 3 roky 😅 a tady v Plzni se narodil taky 5-ti kiláček,ale tomu dokonce už ve třech měsících vyrostly zuby,takovej ten novorozeneckej věk ho úplně minul 😲 ale ten má taťku basketbalistu a mamina je taky taková robusní,tak neměl být po kom mrně 😉 😅

sarkal
autor
2. lis 2008

Bratrancovi a jeho manželce se někdy v polovině září narodil chlapeček a měl taky něco málo přes 5kg,ale oni to mají v rodině,mají ještě holčičku a ta při narození vážila taky skorem 5kg a bratranec s ní byl tenkrát u porodu a když jí ošetřovaly tak to točil na kameru a říká:Jé ta je malinká a je tam slyšet jak mu sestra říká:Malinká?To je pořádnej kus ženský...Ona jeho žena je vyžší,ale spíš taková drobná a to skoro nejí maso,samá zdravá strava,zelenina atd.Tak se všichni divily.
Můj brácha měl taky skoro 5kg a teď je jako proutek,po narození prý nechtěl vůbec jíst..No a já měla 3400g tak doufám,že Tomík bude mít taky kolem těch tří kil.Bych to jinak nezvládla.Při posledním měření před 14dny měl 2860g,ale to je plus mínus 500g takže uvidíme no,ale břicho až tak velký nemám tak snad to bude ok!
To je dnes počasí,pravé dušičkové,zataženo a mlha,akorát na depku ☹

cernovlaska
2. lis 2008

No,na bříšku to až tak nezáleží,ale když bude mít malej kolem 3,5-3,8kg tak budu ráda,když pak zhubne,tak ať není úplně malinkej 😉 já myslím,že budeš v poho a zvládneš to,neboj 😉 nic jinýho ti totiž nezbyde 😀 a nemysli na to.ať se zbytečně nenervuješ,hm? Prostě je takovej jakej je a nic s tím neuděláš 😅
Počasí je opravdu dušičkový,ani jsem dneska nikde nebyla,k večeru možná dáme kino,i když nevím,jestli tam ještě vydržím sedět 😉

sarkal
autor
2. lis 2008

To máš pravdu,nic jinýho mi prostě nezbude..Jé kéž by to dneska přišlo,teď ještě manža není doma,ale tak za dvě hoďky přijede tak pak ať už si ten náš prďola řekne kdy chce,mě se do té poradny a na monitor tááák nechce,ale i kdybych šla tak to bude snad už poslední,to jinak není možný.Všude slyším jak holky rodíme před termínem a já nic.No zase nadruhou stranu si myslím,že maximálně do 10dnů to snad už bude tak to mě trochu utěšuje 😒

kulicka
2. lis 2008

Odpovidam autorce nasledujici SZ: "Máš divné názory 🙄 jsi nudná 🙄 🙄 🙄"

😀 Tak me necti 😀

evka_
2. lis 2008

Sarkal, pozeram, ze uz si prehupla do 40 :D uz som sa zlakla, ze na tej 39-ine ostanes natrvalo... :D neviem preco sa mi zdalo, ze to bolo dlhsie ako tyzden...

;)

kulicka
2. lis 2008

Eh, jsem se sekla v tematu, prominte 😅
Teda hoky, mit 5 kg dite, tak se roztrhnu vejpul 😀
Sari : to je pekne v tom tvym pase : Vcera cekame chlapecka 😅 Ale tak snad uz se Tomaskovi bude brzo chtit.
Cernovlasko neboj, ten mesic utece jako voda! 😉

kulicka
2. lis 2008

Evi : i ja mela stejnej pocit. No kdovi jak to ten konik pocita 😝

sarkal
autor
2. lis 2008

Jo jo,termín je sice až zítra,ale těch pár hodin.Oni to tady berou podle délky cyklu a já sem se prostě netrefila do správného datumu,taky sem měla nepravidelnou ms tak asi proto
Jo snad už přijde mezi nás.Dnes jsem uklidila celý dům a vytřela,dalo mi to pěkně zabrat a doufám,že to bylo naposledy před porodem,jinak to už nezvládnu 😒
Natali už to má určitě zasebou... 🙂
cernovlaska:to uteče ani nebudeš vědět jak.Mě to asi tak v 34tt připadalo nekonečný a najednou mám zítra termín 😒 nejhorší je když má někdo po termínu a nic,to je pak naprd tak doufám,že moc dlouho po termínu strašit nebudu.

pajmis
2. lis 2008

Sarkal - pořád sleduju, kdy se v tvým albu konečně objeví i Tomík 🙂 a ještě nic... to si dává teda na čas... Hodně štěstí a at máš hladký porod bez bolesti a pokud možno bez šití 🙂

cernovlaska
2. lis 2008

Hm,tak to se přehouplo všem,mě taky a taky mám začátek až zítra 🙂
Sari: max 14 dní a to to možná přeháním a máš to za sebou 😉 jen je to takový nervóznější a asi už i bolavější o poslíky ☹
Kulička: hujjj,drsnej vzkaz 😲 😀 a jak je tobě,taky už to máš za pár,viď?

munu
2. lis 2008

len vam chcem povedat, ze vam je super, ze sa vam to uz tak krati.. ja sa este potrapim 18 tyzdnov 😒
uz odteraz nemozem poriadne niekedy spavat... neviem preco

cernovlaska
2. lis 2008

Mumu:já špatně spím od začátku těhu,za tu dobu jsem se pořádně vyspala jenom párkrát a už to lepší nebude ☹ ale máš pravdu,už se nám to krátí 😀

kulicka
2. lis 2008

Me se jeste nic neprehouplo 😕 ale stejnak to nechapu to pocitani. No ted uz je mi to fuk 😀 Mame to za par, jojo, cernovlasko. Prinejhorsim jeste 3 nedele. Ale da se. Sice po ranu uz nevim jak si lehnout a sedet v 5 rano na posteli vedle spiciho manzi je blby (hned se probudi co ze se deje 😅 ), ale da se. Co ty? Dobry?

Munu, ty mas jeste cas, to je fakt. No treba to zas prejde. Ony jsou takovy zvlastni obdobi v tehu. Tak se netrap a to cekani si uzivej 😉 Je to vase prvni? Uzivej si jeste zivot ve dvou (teda s pejskem ve trech), pac pak to vypada, ze to bude peknej maraton, az bude mimi venku 😉 V zivote tehotny 20 krat nebudem (si myslim 😅 ) tak je potreba si to vychutnat, ne?

munu
2. lis 2008

ano, je to nase prve babatko 😀 no uzivat si to budem hlavne dneska na nocnej v praci, ked ma bude tahat na spanie... a mozno nebude, lebo akosi poslednu dobu mam kopu energie a niesom tak skoro unavena.. no neva, prezijem, aj tak mam nocne smeny najradsej zo vsetkych 🙂

cernovlaska
2. lis 2008

Kulička: já relativně taky v poho,až na otoky a spaní a začal mi haprovat tlak,tak snad se to spraví,ale už bych to taky chtěla mít za sebou,jsem jak hroch a ještě ke všemu úplně nemožná 😅 ale prý to k tomu stavu patří 😀
Mumu: práci ti fakt nezávidím a noční už vůbec ne,tak to přežij,hm? 😉
Já se pro dnešek loučím a zítra zase pááááá... 😀

sarkal
autor
3. lis 2008

Pajmis,cernovlaska děkuji!!!!!!To jediné jsem nechtěla "přenášet" a jak to tak vypadá tak budu,sem z toho celá špatná,protože mě čeká další běhání po doktorech a další čekání a navíc už jsem totálně vyřízená takže nevim jak to zvládnu.No první termín je dneska tak doufám,že to bude ňák tak okolo toho termínu 😒
Dnes jdu do poradny a na monitor tak uvidíme.Břicho bolí,ale pořád stejně.
Napíšu až dorazím z poradny... ☹

cernovlaska
3. lis 2008

Dobré ráno,těhulky 😀 jaká byla noc? Já v poho,jen 1xWC a jinak chrupkání celou noc,huráá 😀
Sari:ty asi nic moc,viď ☹ neměj strach,už to může být každým dnem a když si to budeš pořád opakovat,tak to fakt tak bude,já vím,mě se to kecá a možná na tom budu stejně,ale fakt už je to za dveřma a zvládneš to,hm? Tak držím palečky a napiš 😀

smardik
3. lis 2008

ahoj holky, víte něco o nat?

cernovlaska
3. lis 2008

Smardik: bohužel ne,ani na druhý diskuzi se o ní nevím,tak snad je vše v poho a už si užívá Jarečka 😀 psala,ještě než jela,že se ozve,jak to půjde 🙂 jinak gratuluju k Tomáškovi a tiše zívidím,že už ho máš v náručí 😉 😅

evka_
3. lis 2008

;) uf ako tak pozeram tu nasu Sarkal si v tej nemocnici asi nechali 🙂 zeby z poradne sup rovno na porodny sal?? 🙂

kazdopadne ak je to tak, tak sa tesim a moooc jej prajem aby mala mimco uz vedla seba... ;)

acinka
3. lis 2008

Není ta Sarkal na poradně nějak dlouho? 😀
Ahoj Smardik, jak se Vám daří s Tomáškem?
Natali, počítám, by se mohla zítra max. pozítří už ozvat, ne?

pajmis
3. lis 2008

aci - možná už si tam sarkal nechali 🙂 třeba se Tomík narodí přesně na termín 😀

acinka
3. lis 2008

No to bych mu doporučovala 😀
Co tchýně? Už je to lepší? Jsem do toho tvého tématu přispívala....moje tchýně se narozením Eminky ouplně vyměnila...já ji nepoznávám! jako v lepším slova smyslu, uf 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru