Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

kulicka
4. lis 2008

Pajmis : Gabka ma od vcera asi 16h Barunku venku. obe jsou v poradku 😵

sarkal
autor
4. lis 2008

pajmis to víš,Tomíkovi se u mě asi líbý,teď jsem chodila po schodech nahoru a dolu,máme jich asi 25 tak jsem si zasportovala tak uvidíme co to s prckem udělá... 😀

acinka
4. lis 2008

Jééé Gabka už porodila? To je paráda!!!!!!! 😵 😵 😵

cernovlaska
4. lis 2008

Onlika,ahoj 😀
tak ruce mě brní jen při blbým ležení,jinak naštěstí ne,klepu na zuby,ale oteklá jsem řádně ☹ jak píšou holky,jedinej lék je porod 😉 s těma nohama hodně nahoře taky opatrně,krev ti steče do kyčlí a to taky není zrovna výhra 😒 jen trošku podložit 😉. Koukám,bydlíš v Ústí,budeš tam rodit?
Sarkal: žádná změna??
Kulička: dneska jsem si při procházce v Tescu vzpoměla na tvoje dnešní ohlášení,že se hlásíš do klubu kachen,pže jak jsem si tak trajdala,tak se mi začalo chtít čůrat a to pak opravdu chodím jak kachna a prošla jsem kolem výlohy,kde jsem byla zřetelně vidět a .... HRŮZA ☹ ☹ ☹ kachna hadr a ještě obtloustlá ☹ 😉 😀 no,neudělám nic,nejlepší lék i na tohle je porod 😀

pajmis
4. lis 2008

Gabka už porodila?? fakt?? To vůbec nevím 🙂 Já už chci takýýý 😀

Holky, nevíte, jestli nevadí, když si nechám ted před porodem udělat akrylové nehty??? Jestli to nějak nevadí pak v porodnici?? Já sem je nosívala ještě asi do 3 měsíce, ale pak sem se na to vyprdla kvůli tomu smradu atd... ale ted sem se na ně zase objednala, at sem k světu 😀 myslíte že by to nemělo vadit?????

Sarkal - tak ty schody ještě jednou 😀 šup šup 😀 😀 😀

acinka
4. lis 2008

Pajmis, nevím, jak ostatní ženy to s nehty zvládají, ale já je teď vždy jen ostříhám na minimum a zapilníkuju. Je to nejrychlejší a myslím, pro mimi nejpohodlnější 🙂
Ale co by to mělo v porodce vadit...myslím, že nebude 🙂
Jé teď mi došlo, že jsem někde před chvíli odpovídala na tvůj dotaz...jo už vím, na vážení miminka 😀
No malá spí, tak se angažuju 😀 😀 😀

pajmis
4. lis 2008

acinka - 😀 😀 no já myslela jako kdyby to vadilo třeba, kdybych musela na císař a měli mě uspávat nebo tak... protože co vím, tak při narkoze nemají být ani nalakované nehty kvůli tomu, kdyby prej začali modrat tak at to jde vidět...nebo nevim proč to... ale ten akryl je průhledný tak myslím, že kdyby mi měli modrat tak by to viděli ne??? teda aspon myslim 😕

acinka
4. lis 2008

Jé, to je věcí, co člověk musí k porodu vědět 😀
Pod průhledným to určo uviděj, tak se klidně zušlechti 🙂 Stejně na císaře nepůjdeš! pěkně porodíš v termínu, přirozeně a max. s miniaturním nástřihem, o kterém pak ani vědět nebudeš!!!
To si opakuj pořád dokola a klíííd!
Já vím...se to říká...já byla uzlíček nervů 😅

pajmis
4. lis 2008

acinka - s tím roděním v termínu mě nestraš 😅 já chci rodit dříve 😀 😀 tak v tom 37tt jak to vždycky chtěla sarkal 😀 bych to brala... ale jak to tak sleduju, tak možná budu taky přenášet... většinou ten, kdo chce rodit dříve - přenáší a ten co chce rodit na termín tak rodí předčasně 😠 to je věda... na mě ty nervy už taky doléhají... mívám občas poslíčky a teda 😲 fuj...nepříjemné to je 😖 a co teprve ten porod...

acinka
4. lis 2008

😀 říkám...blázínek...já vím, že máš nervíky, ale bude to dobrý! Všechno! Já šla rodit s tím, že to asi ani nepřežiju a vidíš...jsem tady a kecám ti do toho 😀 Jdem koupat a papat....uááá uááá 😀

pajmis
4. lis 2008

Se máš 🙂 tiše závidím 🙂 tak at malé chutná 😉

sarkal
autor
4. lis 2008

pajmis já si taky myslím,že by to vadit němělo.Já sama mám dlouhé nehty sice svoje,ale dlouhý a nalakovaný,to mě ani nenapadlo,že to při císaři být nesmí tak snad na něj nedojde...ikdyž v tuhle chvíly bych ho snad i brala..
Manža je ještě v práci tak koukam na telku a piju maliník a manža mi píše sms jako,že chce.....Tak uvidíme jestli to půjde,to je jediné co jsem ještě nevyzkoušela,ještě tu dlouhou procházku no,ale třeba na ní taky dojde až manža bude nějaký den mít volnější..
vždycky večer si říkám třeba dneska v noci a v noci se probudím a nic.Teď mám nějaké křeče,ale už mě to ani nepřekvapuje,to je pořád něco a nic z toho ☹

cernovlaska
4. lis 2008

Pajmis: jj,asi každá na týhle i jiných diskuzích,by chtěla rodit dřív,já bych byla šťastná za termín 😉 taky mám delší nehty a nalakovaný a odlakovávat je opravdu nebudu a na umělý se zeptej dr,ale myslím,že by to vadit nemělo,spousta těhulek je má a v poho,určitě je nemusejí v porodce sundavat 🙂
Sari: za zkoušku to stojí,třeba to bude fajn a nezapomeň poučit manžu,že musí dovnitř,pže sperma způsobuje kontra 😉 😝

pajmis
4. lis 2008

To máš teda manžu dlouho v práci 😒 ten můj chodí domů o půl paté a už to je na mě dlouho... vždycky už mám uklizené, uvařené... nudou chodím po bytě.... a jen čekám kdy se otevřou dveře 😔 Jak chutná ten maliník?? Já sem si ho koupila a ještě sem so ho neuvařila 😖 mám ho doma už týden, ale furt jen kolem něj chodím a nejsem schopná si ho uvařit... vidíš, třeba už to dnes v noci vypukne 🙂 Mě v noci sem tam budijou poslíčcia to si vždycky říkám, že každou chvili pojedem...ale pak to zaspim a ráno se vzbudim uplně svěží... 😒 ale ještě tak 2 týdny a Tobík už by mohl chtít ven... vždyt už se čeká jen na něj 🙂 všechno nachystané... jen čekám až mi z netu dojde sada do postýlky... mám to nějak jak ty s tím kočárkem 😅 objednala sem si sadu do postýlky z eButiku a musím na to čekat a nevím jak dlouho, pač ji nemají skladem... tak doufám, že to malému aspon stihnu oprat a nychystat...aspon den před porodem 😀

sarkal
autor
4. lis 2008

cernovlaska proto to taky chci..o nic jiného než o sperma mi taky nejde 😀 😀 😀
On manža běžně není tak dlouho v práci,kolikrát je třeba i ve 12hod. doma,jak je prostě práce.
Ten maliník nechutná úplně jako typickej bylinkovej čaj,je lepší,takovej jako nasládlej aspoň mě to tak přijde,ale na lačno ho pít nemůžu,jen při nebo během jídla,protože jinak by šel ven.Snažím se ho pít co nejvíc a když už mi porod nenastal dřív tak teď alespoň doufám,že mi ho usnadní 😒
Však ono Ti to přijde neboj,já měla taky obavy s tím kočárkem a nakonec přišel až nečekaně brzo.A i kdyby se to nestihlo tak miminku bude přeci zatím stačit prostěradlo na matraci a nějaká deka anebo by se narychlo něco muselo koupit 😉
Já sem taky pořád něco objednávala a i když vše přišlo do tří dnů tak sem vždycky měla strach abych ještě byla doma a když to pak přišlo tak jsem byla klidnější a říkala si tak dneska to může už být...A teď chci objednat ještě nějaké oblečky,já prostě musím všechno mít,sem hrozná..A říkám si,raději to objednám na mamku ať to přijde k nim,ale zase si říkám kdybych to objednala na mě tak třeba zrovna to bude a manžovi to na poště dají tak nevím.Je to sranda.. 🙂

kulicka
4. lis 2008

Pajmis, ja si chtela taky nechat nandat umely nehty, pac ty moje ohryzany jsou strasny a umely mi na ne delaj dobre, ale prave jsem taky cetla, ze pokud bude potreba, tak ze mi minimalne jeden strhnou, pac davaji na konec prstu nejakou sondu a potrebujou snad aby ta sonda pod tim nehtem citila tepat krev nebo co... no radsi bych se pozeptala v porodce.

Je, vy jste jeste schopny uklizet a varit? Ja teda ne 😅 No podle toho to taky u nas vypada 😖 ale ja fakt nemuzu, hned me chytaj zada 😔

cernovlaska
4. lis 2008

Sari: je mi to jasný 😀 😀 😝 já taky budu ke konci akčnější než za celý těhu 😉 😀 přemýšlím,že začnu už ve 38tt 😉
To vás docela obdivuju ,že všechno objednáváte přes net,já k tomu nemám moc důvěru,nevím proč a musím si všechno osahat,atd. 😉
Kulička: buď v klidu,já vařím opravdu sporadicky,jen víkendy a to ještě ne všechny 😅 ale úklid ještě zvládám 😉 máme 2+kk,tak to není zas taková hrůza 😀

kulicka
4. lis 2008

no, to my se v cervenci prestehovali do baracku a jsme jeste zabaleny v krabicich, tak je to dost stres. v kuchyni mame akorat drez a sporak a nastesti par nabytku, ale i tak nemuzu vybalit vsecko a nemame zadnou pracovni plochu 😖 no hruza 😅 chybi nam skrine aj ulozny prostoy... takze to u nas vypada porad jak po vybuchu 🙄 Ale postupne to zvladnem. Je to ale na bednu 😅 Takze vam celkem zavidim 😅

sarkal
autor
5. lis 2008

kulicka neni co,teda alespoň mě.. 😒
Máme starší barák,koupily sme ho sice už před třema rokama,ale je tu pořád co dělat.Barák stál spoustu peněz a všechno tu bylo na odpis,10 let tu nikdo nebydlel tak si to jistě dokážeš pedstavit. 😝
Musely sme udělat nové omítky,štuky,elektriku no vše..Všechno si děláme sami,kdybysme zaplatily firmi,bylo by to možná zachvíly,ale těch peněz a problémů s nekvalitní prací.Takže teď je to v tom stavu,že máme všude vymalováno,zabydleno,ale nemáme dodělanou koupelnu,obložené schody,máme sice nový zazděný plastový vchodový dveře,ale nejsou ještě začištěný,krb neni obezděnej a začištěnej,starší linka,no prostě je toho hodně.Docela z toho mám depky,že mimčo nepřijde do hotového,ale co nadělám.Ale zase si říkám,sme ve svym a jednou až to to bude vše hotové bude to paráda i když na baráku je pořád co dělat,taky kolem baráku atd.
Pořád si dělám srandu a říkám že až mimíse přivezeme domů tak to tu uvidí a bude si říkat: "Jé co ty nezačištěný dveře?A ten neobloženej krb,to se mi nelíbý a co ta nedodělaná veranda?No že já nezůstal u mamky v bříšku"..

sarkal
autor
5. lis 2008

Jinač já se dneska cítím skvěle,i když jsem v noci moc nespala tak jsem plná energie a vzhledem k tomu,že manža přijel z práce až v devět,tudíž nestihl udělat binec a já bych tu energii neměla kde vybít tak jsem se rozhodla,že půjdu do salonu a ještě vytvořim pár doplňků a nafotím je a dám na web a pak salon uklidím a vytřu,mám to tam malinké takže to nebude velká námaha,moc se mi po šití ztýzká 😢
No a třeba se Tomíkovi po dnešku bude chtít ven,odpoledne jedeme na nákupy tak třeba už toho jak se mamka ohýbá a tím tam Tomíka stlačuje bude mít dost a konečně vyleze ven,to by bylo super,dneska by to šlo,ale až večer nebo v noci. 🙂

cernovlaska
5. lis 2008

Dobré ráno,těhulky 😀,tak já měla nakročeno spát krásně celou noc,ale pak tady nějakej kretén začal něčím mlátit a bylo po spaní 😠 sice jsem zabrala,ale od půl pátý už jsem byla zase vzhůru,tak jsem četla do šesti a v půl osmý jsem nemohla probrat ☹ takže nic moc ☹ ale od devíti mám těhu masáž,tak se trošku odreaguju 😉
Tak my máme byt zařízenej a novej,ale není do budoucnosti,tak na dva tři roky a pak už se sem s prckem nevejdem,je to maličký,tak to stejně budeme muset řešit 😒 jinak rozdělaný bydlení vám nezávidím,taky bych z toho byla nervózní,ale určitě ještě něco stihnete dodělat a ze začátku je mimískovi stejně jedno,jestli máta linku nebo ne 😅 důežitý je, že jste ve svým a nikdo vás nemůže prudit zvedáním nájmu,atd 😉
Tak přeju hezký dopo a já se jdu masírovat,odpo papapa

pajmis
5. lis 2008

kulicka - tak já se asi na to zeptám přímo v porodnici nebo u své Dr... nerada bych aby mě při kontrakcích ještě trhaly umělé nehty 😲 to bych je zabila... jinak to chci proto, že je mám strašně měkké a lámou se mi a já je pak ohlodám ještě víc 😀 ale nechci si právě nechávat moc dlouhé...jen krátké, upravené... a tak mě napadlo, že jak bych si ty nehty nechala dělat, tak té paní řeknu at mi jeden nehet nedělá a nechá mi ho tak 😀 aby v porodce neměli práci se strháváním 😀 😀 Jinak, já teda ještě zvládám vaření každý den, protože by mi to nedalo, kdybych mému milému nedala teplé jídlo, když musí chodit do práce... je pravda, že je rozmlsaný, protože má teplé jídlo 3x denně...a já už ted moc nejím tak vařím jen pro něj... on má teplé obědy v práci, pak hned jak dojde domů, tak má druhý oběd 😀 a ještě večeří teplé - většinou ještě od oběda, protože vařívám ve velkém... pač on sní fakt dost... a uklízím pravidelně každý den... sem asi už psycho, kdyby mě měli odvézt, protože každý den dělám to samé - odrhnu si celou kopelnu, vanu, Wc, vysaju v celým bytě každý kout a vytřu celý byt... vyleštím zrcadla a většinou každý den zapínám myčku, aby ji měl můj milý kdyžtak prázdnou, kdybych musela do porodnice... prostě to tu máme každý den jako ze žurnálu 😀 na což sem pyšná, ale většinou jak mám vše hotové tak si jdu lehnout a spím, než dojde můj z práce a pak mu jen nachystám papu a jdu si třeba posedět ven na kafe nebo tak... ale nevím,jak dlouho mě to ještě ude bavit... musím říct, že mě to baví a to hodně a kdybych jeden den neuklidila, tak sem na nervy... ale taky je pravda že máme byt nějakých 60m2, 2+kk, takže zase tolik práce tu není... kdybych měla více pokojů, tak by se mi asi nechtělo....

evka_
5. lis 2008

🙂 holky neviete nieco nove o Natali?? ta by uz mala byt snad aj kazdym dnom doma.. 🙂

aji81
5. lis 2008

Ahoj holky, Aci, jak to děláš že stíháš sem psát já nevím kde mi hlava stojí.... 😒 .Pajmis: Já jsme chtěla taky rodit dříve a kupodivu se mi to podařilo v 38tt nečekaně. Ale stálo to za to!!!! 😒 . Helet Sarkal s tou Tvojí nečekanou energií, to jsem taky cítila asi dva dny před porodem, mohla bych lézt po skalách 😀

sarkal
autor
5. lis 2008

Tak jsem si šla domu udělat čaj a jdu zase šít,už to skoro mám tak pak tam jen uklidím a vytřu a je to 🙂
My máme barák kde je větší obyvák s kuchyní a jídelnou,koupelna,malá chodbička,schody,nahoře zase chodbička,ložnice,dětský pokojík a kancelář 😝 takže mi ten úklid už teď dá zabrat..Dřív když jsem začla v sedm ráno tak nejpozději v jednu jsem byla hotová se vším i vytřeno a teď si to musim dělit,jeden den spodek,druhý den hořejšek a schody.Taky mám ráda uklizeno a jak jeden den je nepořádek hned mám výčitky,že třeba pojedu a manža nebude mít zametýno a utřený nádobí.Jináč taky zatím vařím každý den,by mi taky bylo manži líto kdyby přišel domů z práce a tady nic ☹
On je sice taky pěkně rozmlsanej,ale vždycky něco vymyslím,sice říká,že nemusím vařit každý den,ale mě to nedá.Nejlepší je,že on přijde a stačí,že si nalévá pití nebo dělá kafe a už jsou na bílé dlažbě kapky to bych vždycky vyletěla a když mu to řeknu tak se ještě ptá:"A kde?Pořád na mě něco máš" 😠 😠
Nebo se koupe a je voda po celé koupelně,nechápu a říkám mu:"podívej tý vody všude,to nemůžeš dávat pozor?!" a on na to,že je to koupelna,že tam voda má být...
No jak když mám doma děcko,tak si říkám jestli bude Tomík po ňom asi nebudu dělat nic jiného než uklízet 😀
Tak já zas pádím do práce ať to do oběda stihnu.

onlika
5. lis 2008

Ahojte. Ja uz som vcera pri pocitaci nesedela, zabral si ho manzel 🙂. Mame teda 2, tak som mohla ist vedla, ale tam to nie je take pohodlne 😀 .

cernovlaska - ano, budem rodit v Usti. Aspon to tak zatial teda vypada.

sarkal - to, ze sa malemu nechce skus brat pozitivne. Jedna znama mi minule povedala, ze si mam uzivat kazdy den, kym je maly dnu 😉

onlika
5. lis 2008

Inak, co sa tyka varenia, tak tiez varim v podstate kazdy den. Teda, odkedy som doma, lebo do konca 34.tyzdna som chodila este do prace. S upratovanim to moc neprehanam, snazim sa byt udrzat v stave, ze keby nahodou niekto prisiel, tak sa nemusim uplne prepadnut od hanby 🙂. Ale kazdodenne vysavanie, vytieranie a umyvanie kupelne u nas fakt nehrozi. Este stale rozmysla, ako by sa dali zvladnut umyt okna este pred porodom. Mam problem hlavne s vyskou 😒. A dnes sa psychicky pripravujem na zehlenie 😠

acinka
5. lis 2008

Ahoj Aji! To je dost, že se ozveš 😀
To víš, mám strašně hodný dítě 😀 😀 😀 Né tak když spinká a ona teď spí nějakou tu chvíli dopoledne a pak i odpoledne a pak je taky doma manža a stará se, tam mám čas a ten vyplňuju úklidem, žehlením a počítačem. Prostě od toho pc odbíhám a vracím se. Že bych u něj seděla delší dobu se říct nedá 🙂
A jak se vám daří s Jasmínkou? My byly včera na poradně a Emule za 4 týdny přibrala skoro 1,2 kg, říkám ji teď buřtíku 😵

aji81
5. lis 2008

Juj, tak to máš doma už pořádnou ženskou!🙂. No, nás trápí ty prdíky a docela ublinkáváme, tak jsem z toho celkem hotová. Malá v noci nespí, trápí jí to hlavně právě v noci. No, co se narodila jsem pořádně nespala. My jsme taky byly v poradně a za 14dní jsme přibraly 600g, takže taky dobrý🙂 ale tím blinkáním mám právě strach aby nezačala ztrácet. No, je to samá starost s tím mrnětem🙂.

aji81
5. lis 2008

jinak tvoje chřipajzna už odešla?🙂. Já se až ted cítím tak nějak ve formě od toho šíleného porodu. Už se nezadýchávám když jdu, sedím normálně🙂))).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru