Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

acinka
5. lis 2008

To jo, mám doma buřtíka 😀 Nám strašně pomáhají ty kapičky Sab simplex. Zkoušela jsem teda Baby calm, ale právě mi po něm taky strašně ublinkávala. Taky mi občas neodříhne, a pak taky ublinkne. Ale já myslím, že určitě Jasmínka nebude ztrácet na hmotnosti...však to by měla hlad a to se nebojím, že by se neozvala 🙂 Pak ženský v v tý naší pokračující diskusi psaly o pytlíku s třešňovýma peckama u DM. Tý jo jasmínka už má měsíc, to tak strášně letí! To se jí za chvilku už určitě upraví, ty prdíci 😉

sarkal
autor
5. lis 2008

Tak já mám hotovo.Teď jsem dala oběd do trouby pak se napapkám a ještě musím v salonu utřít veškerý nábytek a vytřít a má hotovo a to jsem byla přesvědčená,že tohle udělám až po porodu.Zvláštní,několik týdnů se jen plazím jsem ráda,že zvládám domácnost a dnes bych klidně ještě odpoledne šila,ale manža dnes přijede ve tři a musíme na ten nákup a vyzvednout postýlku s matrací,kterou bude mít prcek tady dole(sme to odkládaly a objednaly jí na poslední chvíly 😅 ).Všichni kroutí hlavou,že dvě dřevěné postýlky v jednom baráku,ale u nás je to nutnost,jednu máme v ložnici a to bych pořád lítala nahoru a stejně bych nebyla klidná kdybych prcka pořád neviděla,chtěly sme koupit cestovní,ale to bysme musely koupit ještě to zvedací dno a matraci a to by nás vyšlo dráž než dřevěná.Tak jí dneska složíme a připravím ji do obyváku,třeba Tomík čeká na ní 😀
Se těším,že po několika dnech co byl manža do večera v práci,budeme konečně večer spolu a trochu si popovídáme a snad i něco víc,včera byl chudák úplně mrtvej a já taky..

Já už si chci taky povídat o miminku,jak spinká,papká....... ☹

acinka
5. lis 2008

To je dobře 😉 já měla rozdejchanej porod hned ten den porodu, ale nějak jsem nemohla udejchat to 6nedělí. 😅 To bylo fakt zatím nejhorší na celým tom procesu! Hlavně když jsem měla tu chřipku. Jo už je mi líp, dík za optání, dnes sem uklidila celej byt a vytřela, jsem grogy, ještě že Emča má dnes zimní spánek 😀 Akorát jsem dostala nějaký speciální přípravek včera, protože jsem smrkala jen krev, fujtajbl 😖

moncicici
5. lis 2008

baby vyznate sa v papieri z monitoru,bo ja ho mam v albume a doktor povedal,ze je vidiet,ze uz sa tam nieco deje

acinka
5. lis 2008

Já teda nejsem žádný expert, ale ta dolní lajna to bude asi činnost dělohy, ne? a tam jsou moc pěkné kopečky...jako kontrakce...já je taky měla na monitoru a v noci jsem jela. Tak hodně štěstíííí 😵 A pak šup za náma do Podzimního sběru, máme tam moc šikovné maminky a nastávající maminky, co vždy se vším poradí 🙂

kulicka
5. lis 2008

Ahojte, me teda neporadek taky toci, ale ze bych vyssavala a vytirala kazdej den, tak to teda se mi fakt nechceeee 😅 To vas holky obdivuju. Okna by taky potrebovala umyt, ale mame je vysoko jako Levik, a zonglovat na zidli se mi fakt nechce. Co kdybych spadla! My varime s manzou tak pul na pul, pac me to neba. Snazim se, ale vetsinou nemam vubec zadnou inspiraci, tak je to o to tezsi. Dneska pripravim Chili con carne na veceri. Pro jednou mam zas na neco chut 😅

Ja mela teda prisernou noc. Do 6 do rana se mi spalo celkem dobre, pak jsem se probudila plna energie, jenze kdybych sla neco delat, tak probudim manzu a on chudak pak by byl v praci jak prizabitej. Tak jsem zustala lezet a jen co zaberu v nejlepsim zvoni budik 😠 Manza odejde do prace, ja zaberu, spinkam si jak miminko a zvoni telefon 😠 Tak jsem uplne jak namesicna. Proste chodim, ale spim...

Sari, hi hi, ze by teda kdyz mas toliko energie to byla predzvest??

Moncici, trosku se vyznam, ale teda ze se neco deje mi prijde strasne relativni. Deloha ti pracuje to jo, zda se i ze tam byly dve pravidelne polovicni kontrakce ale jinak asi nic... no nevim, odbornik nejsem. Zkus napsat porodni babicce, jestli se ve svym tematu objevi rychle. Kontrakce, ktera je ucinna by mela mit pik na 100%. Jenze problem je taky v tom, ze u kazdy zensky je to jinac 😅 Nektera rodi s polovicnima kontrakcema a jina ma pravidelny pekny 100% a neotvira se... Tezko rict. Navic mas zakladnu na zhruba 30% aktivity... to je zvlastni. Rekla bych, ze to spatne nakalibroval 😅 Ale jak rikam : odbornik nejsem a muzu plkat uplny blabole 😅 Tak to jsem te asi moc nepotesila co?

kulicka
5. lis 2008

Aci jo jo, horni je cinnost srdicka miminka a dolni cinnost delohy.
Ctou se bud zvlast a nebo dohromady. Treba se pozoruje pri kontrakci (kopecek na dolni krivce) jak reaguje mimi (kopecky na horni krivce) jestli zpomaluje nebo zrychluje srdecni cinnost.

sarkal
autor
5. lis 2008

Já tomu teda moc nerozumim,jen vím,že horní je mimčovo srdíčko a dolní činnost dělohy a velké kopečky znamenají kontrakce takže o moc víc než od holek se toho odemne nedozvíš 😅
Jinak já měla kontrakce na monitoru už v 37tt a dosti silné v 38tt se dokonce dr.divil jakto,že už nerodím a nic,takže nevím nakolik se tím člověk může řídit,jinak Ti každopádně přeju aby už to přišlo!!! 😉
Mě to vždycky vyhodnotí a na papír napíšou kolik tepů za min. mimčo má,činost dělohy,počet kontrakcí..Takže se v tom vyznám jen díky tomu,že je to napsané na papíře 😅

onlika
5. lis 2008

No, ja sa v monitore nevyznam vobec, mne zatial snimali vzdy len srdiecko miminka. Zajtra idem na kontrolu, tak uvidim, mozno uz pridaju aj cinnost maternice (delohy). Jedine, co viem, ze drobec nespolupracuje a vzdy tam spi 😀

sarkal
autor
5. lis 2008

onlika to můj zas spolupracuje až moc,hrozně se přitom vždycky hýbe takže jsem už zřejmě proto musela dvakrát pak večer na přetočení. 😖

onlika
5. lis 2008

no, ja som tiez minule zavidela jednejj mamine, ako krasne sa jej tam tie kopceky objavu, mojho dorbca potom sestricka tiez prebrala, az mal z toho skytavku a dopadla som tak, ze mi dr. spravila aj dopplera, lebo sa jej nezdal ten zaver 😀 Takze zjavne vsetkeho moc skodi

cernovlaska
5. lis 2008

ahojky holky,tak jsem zpátky zmasírovaná 😀 bylo to super a je mi celkem fajn,jen mi dneska dost tvrdne bříško a občas pobolívá podbřišek,ale jde to 😉
Chtěla jsem se zeptat,hlásily jste mimi na pojišťovně nebo ho automaticky nahlašujou tam,kde je matka?
Dneska jsem byla vyzjistit,kde mi vyplatí porodný a jestli mám nárok na nějaký příspěvek,když nejsem vdaná,tak nemám 😠 nejsem prý socka 😉 😅 aspoň něco,ale nějaký prachy by stát klíďo mohl dotlačit,že? 😀

onlika
5. lis 2008

neviem, ci mimi nahlasuju automaticky, asi ano. Ja som sa bola pytat, kedze som cudzinka, a povedali mi, ze z mojej poistky automaticky vznika narok aj malemu. Takze asi je to tak, mozno ho potom mozes prehlasit, neviem.
Inak to porodne by som si mohla aj ja zistit, kde mi ho vyplatia a dokedy po porode tam treba dat tu ziadost 😅

sarkal
autor
5. lis 2008

onlika takhle sem právě dopadla já,poprvé sem musela jen na přetočení a to už bylo ok,podruhé v ten samý den opět na přetočení a tam zase vše ok a také mi ještě dr. dělal utz a dopplera a kontroloval placentu,měřil mrňouse,no prostě všechno jen proto,že je ten náš prcek pořádně řádil....
cernovlaska někde jsem četla,že miminko musí být pojištěné ve stejné pojišťovně jako jeho matka(ale nevím to na beton abych nekecala)jinak se pojišťuje až se narodí s jeho rodným listem a Tvojí občankou..
Jinak já jako osvč mateřskou mýt nebudu(neplatila jsem si nemocenskou-není to povinné) takže od prvního dne narození miminka budu mít rodičovský příspěvek na který má nárok vdaná i svobodná,prostě každá mamina takže určo i Ty!!Já dokonce neodhlásím živnost a budu dále podnikat a jsem vdaná a dají mi ho.Jinak ty papíry na porodné a ten rodičovský příspěvek se nese na sociálku až s mimčovo rodným listem a může to tam odnést i manžel jen musí mít Tvoji a svoji občanku...

pajmis
5. lis 2008

cernovlaska - tak ted nevím, jestli to dobře chápu, ale máš nárok na porodný nebo ne??? Asi sem to špatně pochopila... já totiž vdaná taky nejsem a to porodný chci 🙂 A o té pojištovně sem slyšela to, co už se tady psalo, že se automaticky to malé hned jak se narodí napíše na pojištovnu matky... holky a to se musí to porodné vyřizovat nějak předem?? já myslela, že jak porodim, tak půjdu na sociálku a tam něco vyplním a oni mi ty peníze pošlou... co vlastně všechno musí být vyřízené před porodem pokud nejsem vdanaá??? Nevíte to někdo?? Jediné, co sme s přítelem udělali tak to, že sme si konečně od června 😅 nechali udělat občanky se stejným trvalým bydlištěm... furt sme to nějak odkládali...no a ted pujdeme na matriku s rodnými listy a tam musíme nahlásit odcovství kvůli příjmení miminka, a ještě sme vyplnily nějaký papír do porodnice a miminku, jak se bude jmenovat holčička, jak chlapeček...atd... a to je jedné, co máme... jinak co se ještě tak musí zařídit??? Finanční nouzí netrpíme, ale chtěla sem zkusit nějak zažádat o nějaký ten přízpěvek jako svobodná matka... ale to asi nic z toho... protože s partnerem máme byt ve společném vlastnictví a navíc máme auto, tak to se asik všechno zohlednuje, že??? Sem si říkala, že by mi aspon tisícovečku či dvě mohli přispívat jako svobodné 😀 😀 😀

pajmis
5. lis 2008

Já sem z toho ted uplný jelen... nevím, jestli sem už něco nepromeškala... třebas nějaké výhody nebo tak... a nevíte někdo jaké existují vůbec výhody pro matku a dítě??? Není lepší být vdaná??? 😅 A jjak je to s tím, že jak se malý narodí, tak partner dostane v práci nějakou slevu na daních nebo ne?? Já vůbec nevím, co vyřizovat..připadám si jak trubka...

sarkal
autor
5. lis 2008

pajmis ať už jsi nebo nejsi vdaná máš nárok na rodičovský příspěvek!Na ten má nárok úplně každý.Je to něco kolem 7tis.,pokud tedy nebudeš mít mateřskou.Porodné taky dostaneš,taky na něj má nárok každá.My sme se jen byli teď zeptat na té sociálce a vyzvednout si ty formuláře na porodné a na ten příspěvek abych tam pak po porodu nemusela.To vyplníš a pak po narození miminka stačí když to tam vyplněné,podepsané odnese manžel,přítel s Tvojí občankou,miminkovo rodným listem a manželovo,přítelovo občankou.Takže je lepší mít ty papíry doma připravené. 🙂

pajmis
5. lis 2008

sarkal - tak moc dík... tak já si ty papíry taky vyzvednu... já sem chodila do práce, takže mateřskou budu pobírat a pak po půl roce ten přízpěvek těch 7.600,- tuším.... to sem ráda, že dostanu porodné 😀 chceme si koupit nové auto a ty peníze sem k tomu chtěla přidat nebo si koupím novou LCD televizi 😀 😀 😀 tak uf... dík moc 🙂

cernovlaska
5. lis 2008

Sari:špatně jsi mě pochopila,já vím,že rod.příspěvek nárokovat můžu,je to 7600,- ale já chtěla přídavky na děti nebo na bydlení,víš 😉
Pajmis: nic jsi nezameškala,ten rod.příspěvek ti vyřizuje zaměstnavatel,ale já nemám přiznaný peníze,takže mám málo,tak mi to bude pracák dorovnávat do těch 7600,- jinak jestli jste měli s partnerem příjem za rok 2007 větší než 17.000.- ( což je směšná částka,skoro každej má víc )tak nemáš nárok na dětský přídavky a ještě můžeš zkusit příspěvek na bydlení,ale je to celkem pakárna,musíš na vodárnu,plynárnu,energetiku a byťák a tam ti musí dát potvrzení,jaký platíte zálohy,kolik vám vraceli nebo jste dopláceli atd,a mě paní říkala,že to ani nemám zkoušet,je to opravdu směšná částka,když jsi to vyřveš a hlavně,jak jsem psala,nejsme sociální případi,tak nemáme nárok 😒. Jinak si tvůj partner může malýho odepisovat z daní a o porodný se žádá na socce nebo pracáku odbor soc.dávky a můžeš ho nárokovat až po narození,přesně jak psala Sarkal,takže buď v klidu,hm? 😉 😀

sarkal
autor
5. lis 2008

cernovlaska aha...Tak to jo.Jo když sme na tý sociálce byli tak si manža dělal srandnu,že si zažádáme o přídavek na dítě a příspěvek na bydlení,samozřejmě by nám ani jedno nedaly,od toho jsou tady jiní....
Nu což mě bude stačit to porodné,rod.příspěvek a to,že si k tomu budu moct vydělat kolik budu chtít 😀 a ještě si v březnu odepíšeme prcka z daní.

onlika
5. lis 2008

https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/form/edit....

tu sa da priamo vyplnit ziadost o porodne, potom bud vytisknut, alebo ak mate elektronicky podpis, tak poslat elektronicky. A urcite medzi tymi formularmi najdete aj ziadost o rodicovsky prispevok 🙂

onlika
5. lis 2008

inak sarkal, pozerala som Tvoj album. To si fakt pribrala tak malo? Ja uz mam 19 kg 😠 . A to nemam pocit, ze by som sa nejak prejedala, sladke moc nejem, aj ked teraz som zavisla na domacich kolacoch, ale to si musim sama upiect, takze ich tiez az tak casto nemam 😒

pajmis
5. lis 2008

olinka - jestli tě to uklidní, tak já přibrala 6kg.... 😀 😀 😀 ale ještě mám necelý měsíc na to, to dohnat 😀 ale ted sem za 14 dní přibrala 300g, tak snad to tak půjde dál 😀 😀

cernovlaska
5. lis 2008

sarkal: tak to máš super,že můžeš pak pracovat doma i s prckem a ještě si ho odepsat,je to výhoda,to já mám smůlu,pracovala jsem na Staromáku jako barmanka a s dítětem se do gastronomie už asi horko těžko vrátím,no uvidíme 😒
Onlika: to jsi na tom ještě dobře,já přibrala 25kg a ani nevím jak,tak teď už jenom doufám,že to půjde rychle dolů 😅
Pajmis: už moc nepřibereš,max kilo-dvě,velká závist 😅 😵 😀

sisa.b
5. lis 2008

provokaterky 😀 ja mam tiez +21kg 😝 a citim sa sama so sebou strasne 😝 😝 😝

pajmis
5. lis 2008

sisa - však máš hezké bříško 🙂 nevypadáš na to, že si přibrala tolik... myslím, že můžeš být v klidu... ta váha tě šidí 🙂

cernovlaska
5. lis 2008

Sisa: já z toho mám taky trošku depku,ale už s tím nic nenadělám 🙄 hlavně,že je malej zdravej a v poho a já už to nějak přežiju,ale už nikdy nechci vážit tolik jako teď 😠

sisa.b
5. lis 2008

k mojej vahe sa nevyjadrujem 😒 kazdopadne by som to chcela mat do pondelka za sebou, lebo uz ma nebavia tie ponizujuce komentare od sestricky... 😖

cernovlaska
5. lis 2008

Sisa:máš nějakou "vtipnou" sestřičku? 😠

sisa.b
5. lis 2008

ano - stale mi opakuje, ze uz nesmiem pribrat 🙄 🙄 🙄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru