Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

kulicka
7. lis 2008

Cernovlasko ja nevim ale nebylo by to spatny. 🙂
Noc jsem mela jako vy. Uz vlastne dve nebo tri posledni jsou takovyhle, takze jsem pres den jak pripitomela 😖 To pak urco ten porod zaspim 😀

cernovlaska
7. lis 2008

Jj,to by bylo fajn,to všechno zaspat a pak už jenom 2x-3x zatlačit a hurááá,máme miminko 😀 😀 😀 no,není to zrovna hitparáda funět,nevyspat se a ještě blbě od žaludku ☹ 😖 ale jak mi řekl dneska můj dr,můžu vás uklidnit,přejde to.....všechno....po porodu 😝 tak jsem mu pěkně poděkovala 😀

kulicka
7. lis 2008

No 😅 to jediny me utesuje 😀

pajmis
7. lis 2008

Holky, můžu se zpetat, jestli tady někdo používáte Lovelu pro mimi oblečky??? Jen by mě zajímalo, jestli se to zdá jen mě nebo ta Lovela smrdí???? Mě připadá, že ty oblečky spíš smrdí než voní 😠 Neznáte někdo něco pro mimčo na praní a voňavé????? 🙂

evitkamalicka
7. lis 2008

pajmis ja pouzivam Lovelu prasok a Lovelu avivaz a mne to nesmrdi

pajmis
7. lis 2008

Já mám taky Lóvelu prášek, aviváž sem si nekupovala, protože sem slyšela, že se ze začátku aviváž používat nemá, kvůli citlivé pokožce mimča... ale mě se zdá, že to prostě páchne... vůbec mi to nevoní a ted sem naštvaná, že sem si koupila to velké balení 😅 a budu ho muset vypotřebovat 😠 Možná mám divný nos... uvidím...třeba jak porodím tak mi to bude vonět 😅 uvidíme... ale ted mi to smrdí... není to zas až tak hrozné, ale třeba takový obyč Bonux je podle toho voňavoučkej 😀

kulicka
7. lis 2008

Pajmis, tak si kup nejakej esencialni olej a dej ho kapku misto avivaze 😉

cernovlaska
7. lis 2008

Pajmis: já mám Batole gel a to má jemnou mýdlovou vůni a mě se ta vůně líbí 🙂

acinka
7. lis 2008

Pajmis, mě ke konci těhu všechno smrdělo...voňavky, aviváže, prášky, všechno! I ta Lovela...teď už ne 🙂

pajmis
7. lis 2008

Tak dík za rady 🙂 Doufám, že mi to začne vonět, protože čichat k oblečkům, které mi nevoní 😕 to zrovna nechci 😀 ale tak snad se to upraví ten můj čich až porodím...

acinka - a kdy ti ty přípravky začali smrdět??? Jestli tak týden před porodem, tak to mám dobré vyhlídky 😀 😀 😀

acinka
7. lis 2008

No spíš tak měsíc a půl před 😀

voky
7. lis 2008

Ahojky, jsem tady nová i když u brouzdám na Koníkovi dlouho. Chtěla bych se svámi poradit, včera na kontrole jsem u CS 2body a dnes na monitoru 3 kontrakce, které jsem necítila, nemáte někdo podobnou zkušenost? Nechce se mi ještě rodit, termín mám až 28.11. ☹ Díky

sarkal
autor
7. lis 2008

Ahojte tak my teprve před chvílý přišly od našich,dorty,chlebíčky...
Jinač já chtěla koupit taky Lovelu a nakonec jsem koupila Merkur-dětský a pro alergiky voní jen takovou jemnou vůní,oni ty prášky pro prcky co jsem takhle čichaly všeobecně nejsou moc voňavé,asi kvůli citlivé dětské pokožce atd.
Já měla v poledne bolesti a honičku na velkou stranu,ale pak to přešlo tak nevim.
Dneska bych to už brala.
Jinak Voky já měla na monitoru kontrakce taky už v 37tt a dělohu rozbouřenou,že se dr. divil,že už nerodim a jsem pořád tu.Takže ono to nic moc neznamená,bohužel ☹

viktoria23
7. lis 2008

ahoj pajmis, ja pouzivam Lovelu uz od začiatku a som spokojna.. 😉

cernovlaska
7. lis 2008

Sari: tak tfuj,tfuj,tfuj ať už.... 😀 😀 😀

kulicka
7. lis 2008

Ahoj Voky. Nektere kontrakce jsou holt skryte. Bud rada, ze nebolej jak bolely Gabku 😅 ta tu skucela 3 nedele. Chudera. No ale ted uz je spokojena 😵

Sari tak bolesti ze zazivani mam taky, ale hnacku ne. Pry hnacka je predzvest porodu, ale to uz jsi tu slysela tolikrat vid? Tak snad tentokrat uz dobry.
Ty jo ani nepis o tech chlebickach nebo mi vybouchne pocitac jak na nem budu slintat. To tady nesezenu a nasi ani privezt nemuzou kdyz cesta autem trva 16h. To by byl blivajz. Mnam ja chciiiiiiiiiiii ☹

Ony ty prasky pro deti asi vonet moc nemaji. Za prve detatko citi mnohem lip nez my (oblbnuty vonavkama) takze by to pro nej bylo agresivni a navic potrebuje citit vuni maminky (tedy jeji pot ze 😅 ) pac to je to, co zna a co ho hazi do klidu. Takze je lepsi kdyz ten prasek moc nevoni.

gabka.d
7. lis 2008

čaute holky, tak my jsme doma z nemocnice 😵

Gratuluji všem novým maminkám jestli nějaké máme a těhulkám přeji brzké dočkání (ale né předčasné!) 🙂

ta naše bambulka se narodila 3,11 v 16,03 měla 4053g a 54cm, při propouštění měla 3 740g, je to kus ženské, a je moc zlatá a hodňoučká 😵 😵

evka_
8. lis 2008

Ahoj Gabi 🙂

no mala ma celkom slusne miery :D... gratulujem a prajem vela zdravia vam obom... 🙂 juj tak trosku ti zavidim, ze uz to mate za sebou ;)

gabka.d
8. lis 2008

ahoj, děkujeme, však i kvůli těm mírám porod skončil císařem ☹ ale už je lépe a stálo to za to 😵

sarkal
autor
8. lis 2008

Gabka mooocinky gratuluju! 🙂 Já už chci taky!!! 😢

Tak pořád nic...Dneska jsem byla s manžou na výleťě Nissanem a pěkně sem si zaskákala 😀 ,ale už nevěřím ničemu.Mám strach z pondělka co mi řeknou abych nemusela na vyvolání.To sakra neexistuje nějaká injekce do zadku nebo něco takového,to člověka nechají takhle trápit.
No uvidíme v pondělí,první termín byl 3.11 a poslední 7.11 tak ani vlastně nevim od kterýho termínu to budou brát jako přenášení.Snad to dokonce příštího týdne jako bude.Ještě s manžou dneska zkusíme jít na tu prochajdu a večer ten sex no,ale jak říkám,moc tomu nevěřím 😒

Jinak k tomu pracímu prášku,spletla jsem to mám Titan ne Merkur 😅 A je perfektní,prádlo voní takovou jemnou vůní,ale Lovela je také dobrá,alespoň na ní slyším samou chválu.
No já dnes budu dělat k obědu špagety s mletym.Mám doma manžu tak je to dnes takový veselejší.
Já zapnu pračku,kdyby náhodou tak ať je manža v čistém,sice žehlit moc neumí,ale hlavně,že nebude špinavej 😀

sisa.b
8. lis 2008

jeee, sarkal - mate nissana? 🙂 ja som ich predavala este pred nastupom na MD 😉 mate asi cosi vacsie, ak ste boli v terene. aj ja by som sla 😝 😝 😝

a preco mas v pass-e 1.11., ked si mala termin 3.11.? 😨 ja som mala prvy 7.11. a druhy 11.11., ale uz mi to tiez pekne lezie na nervy. a ver mi, ze nic nepomaha, pokial sa krpci sami nerozhodnu ist von...
http://wanda.atlas.sk/rodina-a-deti/tehotenstvo...
ja uz skusam vsetko mozne posedne tyzdne a nic. ani pri jednom mi nic nepomohlo 😒

acinka
8. lis 2008

Gabka! Taky posílám moc velké gratulace! 😵 Máte teda pořádný kus ženský doma, to je dobře 😉

pajmis
8. lis 2008

Sarkal se dnes nějak dlouho neozývá... že by??? 😀 😀 to by bylo super 😉

elenita
8. lis 2008

No my sme sa dopracovali len do 35+5tt 😅 , ale nemala som s bruskom ziadne problemy.stale sa mi zdalo male, aj spat som mohla v pohode, vobec mi nezavadzalo...(a to som tam mala dve baba). no ale ja som zas ceke tehu prelezala, takze domacnost som na starosti nemala...

pajmis
8. lis 2008

Dnes sem zjistila, že mám uplně dole na břichu 2 strie ☹ a to sem si říkala, že nepopraskám ☹ a ted si myslím že to pojede jak punčocha... budu celá popraskaná ještě před porodem 😠

evaviki
8. lis 2008

Uff, tak ja mam do porodu este daleko (cca 10 tyzdnov), ale posledne dni tiez neviem ako si lahnut, sadnut, chvilu chodim a som uplne KO.. No ak sa to este zhorsi, tak ma svihne.. ☹ ☹ ☹

evka_
8. lis 2008

jj so sarkal to uz vazne vyzera, ze ju tu par dni neuvidime ;) kiezby sme sa nemylili 🙂

Pajmis.. co su to 2 strie?? keby si videla moje brucho, ktore inak ani nie je tak velke, pretoze som moc nepribrala... mam zospodu po stranach tolko strii, najme na lavej strane... a to asi preto, ze spavam na pravej strane a ta lava sa potom viac natahuje....

a aby to nebolo malo... tak mam este aj nad pupkom (vobec nechapem preco tam) zo strii take slniecko :D

njn... vsetko ma svoju dan..

ale ja verim, ze to bude urcite stat za to 😵

elenita
8. lis 2008

No mne sa urobili na lavej strabe brucha strie 3 dni pred porodom 😠

sarkal
autor
9. lis 2008

Ahojky tak bohužel nic. ☹ Takže poradna zítra a monitor mě jistojistě neminou ☹ 😠
Už sem na tom psychicky fakt blbě,vyzkoušela jsem už vše.Včera drncavá jízda autem,svařák...nic.....

Jinak Pajmis to bych byla šťastná za dvě strie,já to mám popraskané od spoda až nad pupkem a to jsem proto aby se mi to nestalo dělala všechno,mazala jsem se třeba 5xdenňě pěkně drahejma krémama a nic 😒

Já dneska nemůžu vůbec spát(stres se zítřka).Ať se narodí klidně za týden jen ať nemusím do nemocnice a ať mi porod nevyvolávají,ať to prostě přijde samo..

Nejhorší je to okolí kdy Vás straší,že stejně skončíte v nemocnici na vyvolání,jak je možný,že to trvá tak dlouho,no prostě nic moc na psychice to jako nepřidá 😝

Fakt holky tohle vám nepřeju!!Nejhorší je,že se tomu nedá zabránit,tomu mimču když se nechce tak prostě nejde 😠

moncicici
9. lis 2008

cafte baby,takze v skratke porod mi vyvolavat necelia ani mi ho nevyvolavali,ze tyzden prenasania je OK,tak som mala nervy naco som musela ist do nemocky ale na moje stastie vcera okolo druhej mi praskla plodova voda a o 17:51 sa narodil nas syncek Samko s mierami 3700g a 51cm 😵 😵 😵 😵 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru