Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

aji81
11. lis 2008

Ahoj holky, tak jsem sem na chvíli jukla. Já nevím jak to všechno zvládat, domácnost a malou...Člověk se nezastaví. Sarkal: co se týče tchýní, mohly bychom prokecat hodiny. Mám něco podobného, takže naprosto rozumím tomu jak se cítíš!. Ale zkus to hodit za hlavu a chce to klid, se mi to kecá, já taky hned vylítnu a všechno si beru moc k tělu. Ale každopádně už aby to bylo co! Tomík je Tvůj a at jde nějaká tchýně a její rady víš kam.... 😉

evka_
11. lis 2008

🙂 ja som este tu... nemam to este za sebou... 🙂

akurat vcera bol jeden z tych dni, ked sa nic moc neudialo (takze som bola len pasivny divak fora, a nepisala som...) teda mimo to, ked som si dokoncila nejaku tu pracicku... takze pracovne mam dobre svedomie... a uz nemusim tolko vysedavat za pc ;)))

hned mi je lepsie.... tazke snad uz sa to rozbehne... 🙂))

Sari a co ty?? uz nech je Tomik vonku!!!!

dnes je tak krasne... snad si manzel najde chvilinku a pojdeme sa prejst niekam na slniecko...

🙂

zdravim vsetky buduce maminy a drzim palceky vsetkym... 🙂

sarkal
autor
11. lis 2008

Aji děkuji.Jo není to sranda,já se snažim nad tím mávnout rukou,ale prostě to nejde,mě všechno hned vytočí 😠 chápu,že to je manžovo máma...ale ona dělá jako kdyby to dítě bylo jenom manžovo a taky celej barák a všechno v ňom.Dělá zkrátka jako kdyby ho čekal on né já,ale beze mě by nebyl.To mě štve,že jí jako nezajímám já,jen to kdy ze mě Tomík vyleze a že bude jen Tomášovo(manža) a já nic,už vidim ty rady atd.Já si nenechám radit od svojí mámy natož od jiný a hlavně dnes je jiná doba.Takže se snažim jako držet h.bu,protože nechci aby byl Tomáš naštvanej,mě se taky nelíbý když on říká něco špatnýho o mojí mamce,ale to denodenní volání mi leze krkem.By jí sakra zavolal ne kdyby se narodil,ona si snad myslí,že Tomča bude týden na světě a on jí to nezavolá nebo co.
No je to těžký období,ale si říkám,už snad nebude trvat dlouho.Manža je mi velkou oporou a já mu za to sem hooodňě vděčná a udělala bych pro něj jako všechno,ale víte jak to je.Ještě,že on mi pořád nevolá jestli už!By mi křuplo..
Sisa já v den termínu byla jako ještě optimistka i když už jsem tušila,že na termín to nestihnu,ale jak dny utíkají tak člověk propadá panice a ta psychika hold dělá svý 😖

cernovlaska
11. lis 2008

Ahojky všem 🙂
Sari: tak to už tě snad nenechají dlouho a brzo už to budeš mít za sebou 😉 je to těžký,ale nenech se rozčílit,ať si každej říká a myslí co chce,sami víte,co je pro vás nejlepší a jak to všechno bude a ostatní ať se třeba kousnou do zadku 😠 😝

Sisa:to když jsi měla problémy s plodovkou u dvou dětí,tak by tě teď měli víc hlídat,ne?

natali.m
11. lis 2008

ahoj děvčátka, dlouho jsem tu nebyla, byla jsem bez netu...ale vidím, že šarkalchudáček pořád celá, tak snad už brzy, co? 😉

acinka
11. lis 2008

Ahoj Natali! Tak jak se daří?
Sarkal, tě tu pořád kontroluju... tak přeji ať už BRZY 😉

natali.m
11. lis 2008

acinka ahoj.už jsem se pěkně vmíchala do podzimního sběru...jo je fajn, malý je šikulka hodný...až na bříško no a mě už trápí jen ty hrozné stehy 😠

pajmis
11. lis 2008

Sarkal - hlavně se nenechej vyprovokovat tchýní 😝 vím, že sme si spolu už kdysi o tchýních psali 😀 ale kašli na ni, protože kdyby viděla, že se kvůli tomu trápíš nebo že to řešíš tak by měla veelkou radost... normálně se na ni vyprdni... já se na tu moji taky vyprdla a neviděla sem ji ted asi tak 2 týdny, možná více...nevím, nepočítám to, ale je mi tak mnohem lépe 😀 sice bydlí naproti nás, ale já tam nechodím, naposledy sem u nich byla asi tak koncem srpna nebo začátkem září - no, sice můj to má věčně na talíři, když k nim dojde, ale on sám tam chodí tak 1x maximálně 2x za týden, takže taky dobrý... nepotřebuji je vidět... miminko čekáme my dva s Michalem a nikdo jiný nám do toho nemá co kecat...a když kecá, tak stejně si uděláme vše podle sebe... Ted mě napadlo, jak si psala, že ti připadá, že tchyně dělá že Tomášek je jen tvýho muže a tebe uplně vynechává... Co bude dělat, když se vám malý narodí a bude celý po tobě 😀 😀 to nevydýchá nebo co?? 😅 Ale já bych ji ignorovala... o doby, co sem začala ignorovat oba (tchýni i tchána) tak mám pokoj a nikdo mi tu nelozí a neotravuje mě... a já mám svůj vytoužený klídek... a tím, že je vídám tak málo, tak si lépe prozasuji svou a pokud mi v něčem radí nebo tak, tak si do ničeho nenechám kecat a řeknu, že já to chci tak nebo tak... a dřív (když u nás byli denně) tak sem se jich bála a co mi řekli, tak se kývala, jak husa... protože sem je viděla denně a měla sem z nich respekt a i strach... a ted je mi to jedno a sem občas i malinko přidrzlá 😀 a v poho... pokud se naserou, tak jejich problém... 😀 já je vídám fakt tak max. 2x do měsíce tedka a je mi jedno, co si myslijou... Takže se rozhodně nenechej vyprovokovat nějakýma blbýma pindama a dělej si podle sebe... pokud bude tchýně říkat před tebou a tvým mužem jen "Tomášuv syn" , tak ji klidně oprav a řekni - Náš syn!!!! A pokud to bude furt říkat, tak to taky furt říkej... my s mojí tchýní kdysi vedli taky takovou slovní přestřelku a dokola sme opakovali každá to svoje 😀 😀 ona mlela svou a já svou a připadala sem si sice jak vadná, ale nakonec sem měla to slovo nakonec já 😀 😀 Takže na tchyni se vy*ser a bud jen ty+manžel+dítě...a ostatní vyspustte z hlavy 😉 Hodně štěstí 🙂 Kdyby ti ty tchýniny kecy aspon vyvolali porod 😀 Tak bych ji ještě poděkovala 🙂

sarkal
autor
11. lis 2008

Holky díky.Teď jsem si udělala radost,objednala jsem malému ještě nějaké fešácké oblečky tak mi to zvedlo trochu náladu.Manža přijel brzo,tak koukáme na telku 🙂
Si asi trochu schrupnu,nějak se mi zavírají oči.
Dneska je takové krásné datum 11.11 dnes by to bylo super,ale já už tomu našemu prckovi nevěřím 😖

pajmis
11. lis 2008

Dneska je nějaký ospalý den... já celý den jen spím... jediné, co sem dnes udělala, tak dala pect maso do trouby a zase šla ležet... sem tam to zkontroluju a prdím na to... fakt sem ještě dnes nic nedělala... mám od Dr. zakázáno ted nějakou dobu přijít do kontaktu s čistícíma prostředkama 😖 což je pro mě traumatizující... včera mě můj vezl ve 22hod. na pohotovost do nemocnice, protože mi napuchla levá ruka... tak sem se polekala, protože to bolelo jako prase... a jak sem tady kdysi psala, že každý den vytírám, uklízím, atd... Tak z toho každodenního vytírání mám prej nějakou alergickou reakci a nesmím prej ted na tu ruku používat ani blbý mýdlo 😠 musím jí mít v klidu a mazat mastičkou... každý den vytírám podlahy Savem, ale používaám rukavice... a paní Dr. mi řekla, že se to může prej dostat i přes rukavice, takže at si dám nějaký čas pohov... tak mě zajímalo, jestli to nemohlo ublížit malému, když se to dostane i přes rukavice, tak že vůbec..že můžu být v klidu... jen mi to podráždilo pokožku tak že sem měla ruku jak od bodnutí včelou 😅 Co sem tak počítala, tak mi jedno velké balení Sava stačilo na 1 týden... takže sem měsícčně vypotřebovala 4 balení sava 😅 😅 a to je asi fakt hodně... někdo to má doma i 3 měsíce a já týden ... tak dobře mi tak a ted s tou rukou nemůžu pomalu ani hýbat, protože to hoodně bolí...mám v tom nějaký zánět nebo co... tak holky se poučte a na přehnanou čistotu se vyprdněte, protože si ublížíte 😀 jako já ☹

sarkal
autor
11. lis 2008

Pajmis teeeda to Ti nezávidím.Tak na všechno kašli,ono se to nepo...I když já mám taky ráda hodně čisto,taky jsem o víkendu savovala každý kout až mě z toho bolela hlava a to jsem u toho větrala 😅
Koukám Ti to taky pěkně utíká,klidně můžeš třeba za týden porodit a už by to bylo v termínu.Tak Ti budu držet palce hlavně ať nepřenášíš jako já ☹

aji81
11. lis 2008

Holky asi jsem slepá ale nemohla jsem najít Acinky "Podzimní sběr...". Mám problém, kdo už máte mimi..Začínám mít nějak méně mlíka, nevím jak je to možný.. ☹ .Malé přes den ted odsávám ,pač mi bolí bradavky. Je jí už šest týdnů a na jedno jídlo jsem jí schopná dát pouze 80ml víc nevysaju ☹ . Doktorka říkala, že by měla mít tak 90-100ml. Vidím to na ní, jak jí to nestačí-pláče mi. Zkusím jí dokrmovat uměle ale kojit dál, třeba je to přechodné. Na krabici od Sunaru je napsané kojenecká voda?? ta se kupuje kde? v lékárně?? Nestačí voda převařená?. Děkuju moc za rady, pa

kulicka
11. lis 2008

Aji : tady mas odkaz
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

UM davej az kdyz dokojis a mala ma jeste hlad, nebo to kojeni zazdis.
Kojenecka voda se da koupit. Jsou to mineralky s nizkym obsahem dusiku, je to vetsinou napsany na obalech : voda vhodna pro kojence. Holky tu psaly o nejaky vode Lucka nebo jak. Ja bohuzel v tomhle nemam prehled 😅 pac my tu cesky vody v krame nenajdem.

Prevarena voda nestaci, pac dusicnany se varem nevypari 😒 a protoze maji sptny vliv na vyvoj nervove soustavy, proto jsou normy, ze voda urcena kojendcum nesmi presahnout 10 mg/l. Nevim jak to mate s kvalitou vody v Praze, ale mam pocit, ze tuhle normu splnuje snad jen flajska voda v podkrusnohori.

pajmis
11. lis 2008

Sari - taky že na vše dnes kašlu 😀 jak sem zvyklá uklízet, tak by mě dnes nikdo k ničemu nedokopal ani párem volů 😅 Nevím, co se dnes děje... sem celý den osapalá a chce se mi furt spát..oči se mi zavírají celý den... říkám si - že by to bylo tím, že se moje tělo připravuje na brzský porod??? Jako, at se hodně prospím a mám dost sil??? 😝 Ale to asi ještě ne ☹ I když už bych moc chtěla...Asi to bude práškama, co sem dostala od bolesti na tu ruku... asi sem z toho tak unavená 😠 Ta sada do pstýlky z netu už mi přišla, ale mám ji na poště... a tak sem se na ni těšila... ale na zvonku ještě nemáme jmenovku, tak doručovatel asi nevěděl, na koho zazvonit 😅 tak mi hodil lístek... tak si asi zítra pro to skočím... snad to uvezu sama v trolejbuse... má tam být všechno, tak ani nevím kolik to váží... peřinky, polštářek, povlečení, nebesa, držák nebes, zavinovačka, lampička... všechno... tak snad to utáhnu... chtěla sem mojemu přichystat překvápko a postýlku načančat, at je vykulený.... zatím to neví... tak ani po něm nechci aby mi to dovezl...to raději nějak dovleču a segra mi kdyžtak pomůže 🙂 😉

cernovlaska
11. lis 2008

Kuličko: včera nebo dneska máš termín,viď? A nic? Ani žádný příznaky?

pajmis
11. lis 2008

Té kojenecké vody je všude dost... Třeba Horský pramen se mi zdá dobrý, a není drahý a ta Lucka... to je nejlepší voda, co sem sama kdy pila... Tu Lucku můžu jen doporučit!!! Kdysi sem ji sama pila 😅 protože je fakt moc chutná... koupit se to dá v každém obchodě, supermarketu... ale tu Lucku sem už dlouho nikde neviděla ☹ ale co vím, tak to lze koupit i v lékarně.... takový Horský pramen, co seženeš v každé sámošce sem viděla, jak jedna paní kupovala v lékárně 😅 celý balík... neměl by být problém to sehnat... 😉 🙂

aji81
11. lis 2008

Kuličko: děkuju moc!. Já vím, budu jí dokrmovat po kojení, třeba je tato situace jen přechodná. Kojím jí každé 3hodiny. Tak snad stačí i Sunar? když k tomu budu dávat i mateřské?. Nutrilon je fakt hodně drahej... 😒

pajmis
11. lis 2008

aji - třeba se ti to ještě zpraví... třeba ji zkus kojit časteji... slyšela sem, že když někdo uplně ztratí mléko a zkouší si malé přikládat k prsu, tak se to mléko zase nastartuje... není to sice tvůj případ, ale třeba pomůže nějaká stimulace... i když já se v tom prd vyznám 😅 já ještě nikdy nekojila a nevím ani jaké to je 😝 ale třeba se to zpraví a mléko ti poteče aji ušima jak ho budeš mít moc 😀 😉 🙂

pajmis
11. lis 2008

Jéé, holky a jak sem psala, že mi začínají ty hnusné strie ☹ a že sem měla jen dvě ☹ tak už jich tam mám zase víc... zase to rupe... jede to jako punčoška 😢 sem z toho fakt neštastná... Sari, jak si psala, že tě to svědí... tak já se ted taky pořád drbu... a musím to furt mazat, protože jak ten krém uschne, tak to zase svědí.... mám to jen dole, tam kde to zatím nejde vůbec vidět...ale určitě to pojede i nahoru ☹ fakt mě to štve... 3 týdny před termínem ☹ ☹ jak naschvál... ale co už 😠

aji81
11. lis 2008

Pajmis: děkuju, taky jsem o tom slyšela, nevzdám to! 🙂

acinka
11. lis 2008

Aji jsou to i obyč vody neperlivý a mají na obalu napsaný, že je to vhodný i jako kojenecká voda 😉
Já kupovala na ředění baby calmu např. Toma natura 😉

evka_
11. lis 2008

tak u nas to vyzera ze ani dnes nic...

Takze ma zajtra neminie poradna 😒 a to som cakala ze na tuto uz urcite nepojdem... asi som bola vazne optimistka...

evka_
11. lis 2008

.....inak som celkom zvedava, ktora z nas, co sme na najhorucejsom zozname "cakateliek" pojde prva 🙂))

kulicka
11. lis 2008

to j

kulicka
11. lis 2008

heh, se mi to zahadne odeslalo.

Jsem chtela napsat : To ja taky!
Jsem moc zvedava 😝

evka_
11. lis 2008

a ja ze uz si ani nestihla dopisat a utekala do porodky :D

evka_
11. lis 2008

😀 😀 😀

evka_
11. lis 2008

brusko mi teraz vecer tvrdne fakt kazdu chvilku, ale som prekvapena ze dnes to nesprevadza ziadna, ani nejmensia bolest (inokedy hej...)

tak je mi to cele fakt zahadou...

kulicka
11. lis 2008

evi, tak si dej teplou sprchu, kdyz to nerozezene, rodis 😝

evka_
11. lis 2008

no horucu sprchu si dnes urcite nenecham ujst 😉

ale neverim, ze s toho cosi bude, kedze nemam ziadne bolesti... aj ked netvrdim, taky porod by sa mi urcite pacil 😵

sarkal sa nam ale dlhsie neozyva... ;) ze by??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru