Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

sisa.b
12. lis 2008

ahojte babulky 🙂 rodite uz? 😎 dnes by sa to mohlo rozbehnut 😉 😵

misic
12. lis 2008

Sarkal: Tak ty si este stale tu, som sa dlho nebola pozriet v tejto teme, tak uz si v cielovej rovinke, isto to bude co nevidiet a potom sups do temy pre maminy 🙂
ta tam cakame!

A samozrejme aj ostatne tehulky! Na vsetky co ste 40tt a viac, silno na vas myslim, lebo to neni tak davno, co som tu vypisovala ako cakam a cakam a pri mojom mene svietila 42, som sa nemohla mimi dockat. Nakoniec som mala ist na vyvolavacku a v noci pre tym sa bejby predsa len rozhodlo prist samo!
Takze nebojte sa ako povedal ktosi mudry: "kazde tehotenstvo sa raz skonci" 😀
tak sa drzte!!!

misic
12. lis 2008

aji: urcite to nevzdavaj, materske mliecko je zadarmo a to najlepsie papanie, ktore mozes dat svojmu pokladiku, aj ked to neni lahke, skus kojit castejsie a mliecko by sa malo tvorit, skus aj take babske recepty ako jest zaprazenu polievku, vtacie mlieko... 🙂
Ak nenmusis, skus nezvykat bejby na umelu stravu, drzim palce!!!!! 🙂

sarkal
autor
12. lis 2008

Ahojky tak dnešní noc Ok až na chození na wc.
Pajmis-tak vidíš,že Ti to stihlo přijít,já jsem včera zase Tomíkovi objednala nějaké oblečení,už trošičku větší a platila jsem to předem na účet,protože tak je poštovné a balné zdarma.Platba jim už přišla tak čekám kdy napíšou,že to posílají,takhle na účet předem sem platila poprvé tak doufám,že mě nezklamou.. 😅

Misic je to zvláštní,ale já hodně slýchám a čtu holky co přenášely a měly jít na vyvolání tak že to nakonec samo přišlo,nevím čím to je,ale je to zvláštní jenom tady od nás z vesnice vím o čtyřech takových holčinách,jedna měla dokonce jít jeden den do nemocnice a den předtím to přišlo,jakoby se ty miminka něčeho lekly nebo co.Tak doufám,že to tak bude i u mě 😖 já si strašně přeju aby to přišlo doma abysme s manžou jely atd..Na vyvolávačku bych musela nastoupit sama,čekat kdy co bude a pak volat manžu,no prostě nechci,už vidím jak se hystericky s manžou loučím 😢 radši na to nemyslím.
V pátek jdu do poradny tam kde budu rodit tak uvidím,vím,že tam dělají Hamiltona tak bych to klidně vydržela jen ať to přijde samo!
Teď manža má 28.11 narozky a já se bojím,že třeba nebudu doma ☹ 😢 fakt hrůůza.No do pátku má Tomča dva celé dny no,ale už mu jako nevěřím.Tak dnes udělám úklid,budu šít a uvidí se. 😒

sarkal
autor
12. lis 2008

Tak jsem dnes volala do poradny do Mostecké nemocnice tam kde budu rodit a vezmou mě takže jsem šťastná jako blecha,že už do těch hnusných Teplic nemusím.Uvidím co mi tam řeknou no.Jé holky kéž by to do pátku bylo,mám z porodu šílenej strach brrrrr,ale než tyhle nervy a to lítání a všechno tak to raději už porod já ho CHCI!!Nejlepší je,že ty týdny před termínem sem si myslela,že v tenhle datum už budu s prckem doma 😖

sisa.b
12. lis 2008

sarkal - moc drzim palce, aby si to uz mala za sebou 😉

sarkal
autor
12. lis 2008

Sisa.b děkuji,ale ten náš prcek je tvrdohlavej,že já snad už ani nevěřím,že bude veňku 😅

evka_
12. lis 2008

taaak a mna caka dnes poradna... za chvilku uz vyrazam.. snad je to naposledy...

cely for a aj pricina, preco mam malinko strach je, ze podla prveho utz. (v 9. tyzdni) som o tyzden dlhsie tehotna, nez podla MS. Niekde som citala, ze do urcitej doby sa babetka vyvijaju rovnako a az potom nastupuju geny rodicov a velkost a vaha sa podla toho meni...). Moj gynekolog predtym tento "nalez" doslova ignoroval, a siel natvrdo podla MS. Je fakt, ze pocas jeho starostlivosti to bolo jedno, ved som u neho bola len do 35. tyzdna... ale pokial mam prenasat tak tyzden hore dole uz predsa cosi znamena... alebo sa mylim?

co si o tom myslite?

asi to dnes spomeniem aj porodnikovi ku ktoremu idem, uvidim co mi na to sam povie... ale ja mam pocit, ze je to informacia, ktora by sa nemala zanedbat...

🙂

evka_
12. lis 2008

Inak Sari a aj ostatne, co uz ste 41+ drzim palce 🙂 !!!!

sisa.b
12. lis 2008

evka - ja by som to spomenula, hlavne ak by ti dnes nerobili UZV, kde sa da zistit stav vody. ja mam tiez dva terminy a oba uz sme presli. ale doky sa riadil podla prveho, lebo podla MS ho mam asi neskor, lebo by bolo moc skoro vidiet srdiecko. drzim palce na poradni 🙂

sari - aj mne to pride, ze nikdy neporodim 😝 nejak mi to nedochadza, ked sa nic nechysta...

evka_
12. lis 2008

Sisi a podla UZV sa da zistit stav vody? ja som myslela, ze len priamym odberom...

ivana68
12. lis 2008

ahojte baby
drzte sa,snazte sa vela chodit a potom to pojde samo

sarkal
autor
12. lis 2008

Evka určitě to řekni.Já mám z tohodle taky strach,protože ms sem měla hoodně nepravidelnou takže to podle ní vůbec nešlo brát.První utz mi dělal při zjištění a to v 10tt to byl termín 3.11 potom v 12tt byl termín 6.11 ,ale já se právě bojím,že to není tak přesné jako podle ms a den oplodnění opravdu nevím 😅 tak nevim jak dlouho vlastně přenášim.No každopádně v pátek se uvidí,hlavně,že je vše vpořádku.
Jinak ta plodovka,myslím,že ultrazvukem se dá zjistit jen množství,ale fakt nevim.A oni právě v Tp dělají tu amnioskoipii a to zkoumají barvu plodové vody(spodem) ,ale jenom se jako podívají neberou jí.Nechci Tě strašit,ale co si holky povídaly a co říkala kamarádka tak prý to hoodně bolí,proto sem se toho bála,ačkoli kdyby bylo něco v neepořádku tak to samozřejmě podstoupím,zdraví mimča je nejdůležitější,jen ten přístup v Tp se mi nelíbý.Nevím jestli tu plodovku zkoumají všude,protože když to píšu tady holkám na koníku co přenášejí tak skoro žádná o tom ani neslyšela a neví co to je a to přenášely třeba 14dní.
Ivana68 to já chodím a i do schodů,pořád něco dělám,uklízím....a prostě nic 😠

sisa.b
12. lis 2008

ivana - to nie je pravda. pojde to, az sa krpci rozhodnu 😉 dlhe prechadzky davam denne posledny mesiac, najnovsie uz aj beh po schodoch a nic. takze ziadne babske rady nepomozu, ak sa babatkam von nechce 😝 u mna ani sex, tonic, pupalka, malinik, varene vino, kazdodenne upratovanie, umyvanie okien a dlazok, dokonca ani prekladanie nabytku s nou nepohlo 😝 😀 😀

sisa.b
12. lis 2008

a zabudla som hopsanie na fit lopte, horuce vane a masaz bradaviek 😀 je este nieco co nerobim? 😝

sisa.b
12. lis 2008

sarkal - ja by som tiez o tom nevedela, keby som to na malej nezazila. ja mam samych zelenych vodnikov malych 😝

levik82
12. lis 2008

Ahojte, tak somsa na vas prisla pozriet. Nie stale vsetko stiham takze iba obcas sem mrknem. Ale sarkal...neviem co ty este tu 😉 Ako to u teba vyzera???

Inak, k tej plodovke. Ultrazvukom sa da zistit iba mnozstvo - ci je postacujuce. Farba nie. Ja som mala uz zelenkastu, a to som prenasala 2 dni, ale mimi bolo velke, takze mozno som prenasala aj viac, aj ked podla menstruacie to mohlo byt presne kedze som brala hormony a vsetko som mala pekne zaznamenane. Myslim ze kebyze voda uz bola prilis zrela tak ale odtecie sama. Priroda by to podla mna zariadila.
Mne inak uz od augusta hovorili ze asi porodim skor ako mam termin, kedze sme boli velki, ale nakoniec som este aj prenasala. Maxikovi sa u mna pacilo 😉 Takze velkost este velmi ani nenapovie o tt. Kebyze uz prenasate a este aj babo je velke tak si vas tam nechaju - ziadne strachy 🙂 Viem...hovori sa ked uz som po - ja som sa tiez uz vsetkeho bala, ale ono to raz pride a budete aj vy u nas v teme 😉

sisa.b
12. lis 2008

levik - nemas pravdu. ja som malu prenasala 8 dni a vodu mi museli prepichnut. bola stara husta a zelena, takze priroda to tak nezariadi vsetkym 😉

cernovlaska
12. lis 2008

Ahoj holky čekatelky 🙂
každý den sem vždycky nakouknu,kdo z vás už tady není a koukám,že ti vaši mimískové od vás vůbec nechtějí 😠 ale už jen pár dní a to doslova a budete to mít za sebou 😵 moc vám držím palečky,ať už je to co nejdřív 😉

Sisa: zkus ještě silnější masáž paty a achilovky,třeba večer po koupeli zaúkoluj manžu,jsou tam body,co způsobujou děložní akci,možná by to mohlo zabrat a jestli jo,tak mi dej vědět,třeba to budu taky potřebovat 😉 😝

sarkal
autor
12. lis 2008

Holky já taky zkouším vše-maliník piju od 34tt,schody,uklízení,okna jsem myla,věšela záclony.Pořád uklizím,alespoň zamést musím,ty schody máme doma takže je denňě vyjdu nesčetněkrát,svařené vínko,masáž bradavek,horká koupel,dřepy a jak píše Sisa prostě nic nefunguje 😒
Uvidíme no,jen aby byl ten náš prcek vpořádku jinak je mi už tak ňák všechno šumák.Naposledy mi ho vážily v 38tt a to měl 2860g tak doufám,že moc jako nepřibral.Stačilo by mi kdyby měl ty 3kilča 😀
Tomu taky už ani nemůžu uvěřit,že prcek vůbec někdy vyleze 😒
Jinak Cernovlaska zkusit se má vše,takže zkusím i toto..

smardik
12. lis 2008

sarkal ta váha je jen orientační, podle ní měl malý v den porodu 3100 a skutečná váha při narození 2850 🙂 užívej klidu kdy se ještě můžeš vyspat, mě se malý v noci budí po hodině

sarkal
autor
12. lis 2008

Se právě zas až tak vyspat nemůžu 😒
To nemluvim o tom jak moc mě bolí záda,neustálé chození na wc a to,že se v postely nemůžu ani převalit takže nic moc.A přenášení,čekání taky nic moc.. 😝

smardik
12. lis 2008

sarkal no já si taky myslela že se vyspat nemůžu ale každá noc s malým mě přesvědčuje o tom že jsem se vyspat mohla a že ted je to horší 😀 😀

pajmis
12. lis 2008

Ahojky holky 🙂 Sari, ty seš tady pořád?? ☹ To je mi hrozně líto... je to určo na palicu... no, já měla dnes celou noc poslíky a myslela sem, že pojedu... bylo to nepříjemné... co pohyb, to tvrdé břicho, záda bolely jako prase a to bolení v břiše... no, tak doufám, že malý vysílá poslíky, že už se mu chce ven 🙂 Protože to bylo asi nejintenzivnější, co sem kdy měla... jinak ti poslíci mi začali už kolem 32tt ale od té doby sem je měla asi jen 4x, ale dnes v noci to bylo hoodně silné, že sem myslela, že rodím 😅 i když vůbec nemám představu jaké to je rodit, takže doufám, že aspon stihnu dojet pak do porodnice... já sem člověk, který si říká, ještě vydržím... a tak nevím, jestli pak rozeznám co jsou poslíci a co je porod 😅 😀 ale tak snad jo 🙂 Sari, drž se!!! Bude to každou chvíli... jak psala černovláska, tak je dobrá ta masáž paty a slyšela sem, že i masáž v kříži a na bederní páteři způsobuje porod ... tak at tě manža celou namasíruje, od hlavy až k patě a uvidíš jak pojedeš do porodnice 🙂 🙂 😉 Hodně štěstí 🙂

sarkal
autor
12. lis 2008

Jo to znám,v neděly večer mě taky hrozně bolelo břicho a záda a bolí skoro každý den,ale nezačne se to zhoršovat a třeba za 3-4 hoďky to přestane.Tak si říkám,že ty pravé bolesti by nepřestaly a sílily by a taky bych se pokoušela vysledovat pravidelnost a pak pojedu i když v reálu to může být jinak 😅 každopádně chci jet až to bude k nevydržení a pravidelné abych v nemocnici z které mám už tak strach netrávila víc času než je nutné..
No uvidíme.Sice mám z té bolesti strach,ale co bych za to dala kdyby to nepřestalo a sílilo a bylo by to pravidelné.Mě už bolí záda i když sedím,fakt hrůza,teď mi začala pálit žáha.No uklizeno mám a zachvíly jdu vařit.
Manža dnes přijede brzy tak se pojedeme někam podívat.
Manža si včera dělal srandu,že by chtěl být 17.11(ve svátek) sám doma,že by si objednal pizzu a pivko 😀
Já bych si to taky přála no,ale nevim ☹

evka_
12. lis 2008

🙂 tak holky som s5 od doktora 🙂

vysetril ma a vraj som uz otvorena na 1 cm 😀 tak aspon sa to niekam posuva... Vraj hlavicka je uz velmi nizko a som uz uplne na spadnutie... ked do piatka neporodim sama, mam prist v piatok rano do porodnice (uz zbalena), aby ma vysetril a ked sa veci pohnu dalej, tak to trosku citujem "poposunieme vpred" aby sa to rozbehlo uplne... Asi mal na mysli Hamiltona, ale ak to pomoze, tak preco nie ;)

ak by sa nic nezmenilo, tak samozrejme doktor nechce nic silit.. 🙂

tak sa tesim, konecne nejake pozitivne spravy...

mimochodom som sa dnes pri chodzi uz citila tak nejak divne v tych miestach, akoby som citila uz upony sliach a svalov, alebo coho, neviem to presne definovat, ale rozhodne to bolo ine ako doteraz... Taka slabucka bolest alebo skor tlak, zatial ale nic co by bolo neprijemne... mozno je to tym ze uz som otvorena... 🙂

citite niektora z vas cosi podobne??

evka_
12. lis 2008

ale Sari a Siska sup sup nech uz... nechcem vas predbehnut... 🙂)))

misic
12. lis 2008

Baby, k tej plodovej vode, to fakt je rozne, ja som prenasala 11 dni po termine a voda bola uplne cista a cira. A malá mala 3050g takze nebola nejako velmi velka, si mysli, ze asi ten termin nebol vyratany dobre.
Takze je to individualne

zuzankaaaa
12. lis 2008

sarkal ahoooooj no ja som bola doma ale v nedelu ma zobrali do nemocnice a 3.11. som porodila nadherneho chlapceka 🙂 juj teskame sa

kulicka
12. lis 2008

Jejej Evi, to te asi nepotesim. Ja jsem otevrena na prst uz mesic a pul 😅 A mimi je hodne dole uz asi 2 tydny. A kdyz rikam hodne, tak mi tlaci hlavickou na cipek (citim takovy elektricky vyboje obcas, jak tam tuka). No a vidis, este tu strasim s mimi v brisku.

Misic, tak to jsi me uklidnila 🙂 Ja se ale bojim, ze mam blbe vypoctenej termin, prestoze teoreticky je to logicky, ze oplodneni 17 unora, ale me 18 desne bodlo v podbrisku a i sexik by odpovidal temu, ze toho 18 uz bylo uhnizdeni a ne oplodneni : tudiz 5-6 dni driv! No snadj e vsecko v poradku.

Me ani tak neva to prenaseni jak ten svedici rozkrok. To je strasny uz nevim co s tim. Kvuli vytoku je porad v mokru, ale pokozka je uplne vysusena. Chjo 😖 A mykoza to neni pac pri curani me nic nepali.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru