Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

bianca
14. zář 2008

ja mam zasa pocit ze nemam skoro vobec hlad.Maximalne ma chyti psycho chut na kus masa a na sladkosti

sharon2
14. zář 2008

ahoj holky, jestli můžu, přidám se do klubu......cítím se jak velryba na suchu 😠 nejhorší jsou samozřejmě noci. Ráno vstávám jako po boji ☹ a to chodím na záchod max 2krát - ale jen proto, že odmítám vstávat 😀 takže se vždycky 2-3 hodky v polospánku přemlouvám jestli to teda ještě vydrží nebo už se začnu hrabat z postele....

animatua
14. zář 2008

sharon2: ja jsem taky jak velryba a mam toho uz dost, noci jsou uplne priserny, vubec se nevyspim.. termin mam az za necely dva tydny, ale to je na druhe strane dobre, protoze cvicim s epinem a jeste nemam dost natrenovano 🙂
kazdopadne se tesim az budu bez bricha, zato s mimisem 🙂

kde planujes rodit? ja na obilnaku..

petulka
14. zář 2008

Ahoj holky, tak já se k Vám taky přidám...Noci jsou hrozný, taky pořád lítám na záchod a bolí mě podbřišek jako při menzes. Byt jsem sice celý uklidila ale vymyslela jsem si, že si necháme vyměnit plastová okna. Takže nejdříve jsem byla ve stresu kdy to stihnou ale naštěstí už jsou vyrobená v rekordním čase ale namontují je až ve středu. Tak teď se zase bojím abych náhodou neporodila protože to nevím kdo by to doma uklidil, chtěla bych přijet s miminkem do čistého...tak doufám, že si dá mimčo načas a ještě to aspoň týden vydrží abych to tady poklidila. Sice se už taky moc neohnu ale budu ráda když to všechno pak stihnu a pak můžu rodit kdy chci 😀

gabka.d
14. zář 2008

Ahoj holky, Adriana33 taky držím pěsti, ty nosí štěstí 🙂
tak já jsem dneska spala jako zabitá, to ten včerejší úklid a procházka v té zimě 😀
Probudila jsem se až v 5 ráno, divným snem,mě se zdálo, že zaspal a já ho nemůžu probudit,řvala jsem na něho v tom snu snad hodinu... a jak mě to probudilo tak jsem ho v polospánku začala budit 😅 , naštestí už mu za 5 min měl zvonit budík, on dneska jel na služebku.

Sarkal, co ti ten stroj dělá?nebo teda nedělá? Já jsem taky myslela, že ho mám zkažený a byla jen blbě navlečená nit, pak mi to tu nit tak cuckovalo a trhalo... a neutahovalo, prostě síla... 😖 celé jsem to vvíkla, vypla a v klidu znova navlíkla a jede jako hodinky 🙂

gabka.d
14. zář 2008

jó ten sen byl o mém přítely, nějak mi to v textu uteklo 😅

dejna3
14. zář 2008

ja mám dnes upratovací deň, keďže včera sme boli do večera preč... a mimi dnes kopká ako divé, skáče mi celé brucho a bolí to 😠 , každú chvíľku musím oddychovať, ale ono kope aj vtedy, robí mi kopčeky na bruchu... vrtí sa tam, stále mení polohy...
ja už normálne začínam mať obavy, či je to normálne aby sa takto ešte stále bláznilo 😕

gabka.d
14. zář 2008

moje mimi je dneska zase moc v klidu, taky si říkám co se dějě...

dejna3
14. zář 2008

asi spinká 🙂
moje si tak včera doobeda dobilo svoje bateročky a teraz ich bude môcť používať ďalšie 4 - 5 dní 😀

gabka.d
14. zář 2008

😀 to je jako mobil 😅 na jedno nabití 5dní

dejna3
14. zář 2008

😀 😀 😀

gabka.d
14. zář 2008

to by bylo kdyby to tak fungovalo i po porodu 😕 😀

bianca
14. zář 2008

ja mam v bruchu tiez mobil ale s kratsou vydrzou 😀 😀 😀

dejna3
14. zář 2008

no a hlavne, keby sa tie baterky dali kedykoľvek vybrať, napr. v noci 😀 😀 😀

bianca
14. zář 2008

co porabate?

gabka.d
14. zář 2008

😀 😀 😀

gabka.d
14. zář 2008

já jsem usedla k šicímu stroji...už to chci mít z krku.. 😀

dejna3
14. zář 2008

bianca, ja momentálne odpočívam, ak sa to dá tak nazvať... drobec mi dáva teda fakt dnes zabrať

bianca
14. zář 2008

ja musim svoj stroj ist reklamovat.Sa podrbal v pravej chvili

dejna3
14. zář 2008

mňa zasa včera nasr.lo, že moje "ohľaduplné" susedy mi dali ešte aj tento víkend robiť službu vo vchode, pričom dobre vedia, že o pár týždňov rodím 😠

bianca
14. zář 2008

to fakt?Ja som akurat vcera dakovala Bohu ze sme dohnali bytak k najmutiu upratovacej sluzby

dejna3
14. zář 2008

doma umýva podlahy drahý, ale z pochopiteľných dôvodov ho neprinútim, aby umyl vchod ... takže majú smolu 😝

bianca
14. zář 2008

u nas zas umyvam podlahy ja ale ked som bola v praci tak manzel umyl i vhod a chodbu.A s velkym upratovanim(pivnice)pomahal vzdy

gabka.d
14. zář 2008

já mám taky takové sousedy... můj se nabídl sám, že umyje chodbu..a byla jsem i ráda, že ho viděly, aspoň ví že není kopyto a že mi pomáhá 😵

dejna3
14. zář 2008

no to je super tá upratovacia služba, to by sa zišlo aj nám, ale už vidím, že by s tým tetušky nesúhlasili 😒
v našom v chode si ešte k tomu všetkému mimoriadne potrpia na čistotu a doslova sledujú kto a kedy presne poupratuje...
takže už čakám, že si nájdem lístok na schránke s textom: Neurobili ste službu... v tomto vchode sme zvyknutí na čistotu bla, bla bla
ja mám tiež rada, keď je čisto, ale ani trošku ohľaduplnosti by nezaškodilo ..

dejna3
14. zář 2008

môj mi doma pomáha, ale teda ten vchod ho neprinútim umyť ...

gabka.d
14. zář 2008

my bydlíme v domě kde žije majitel který má 80roků,jeho vnučka s rodinou a jsou dole 2 obchody.. nějaká služba nepřipadá v úvahu..ale taky mě nenechají v klidu, za dědečka uklízí a mě do to ho nutí, asi se spoléhají na mojeho...ale když neuklidíme aspoň nemáme lístky ve schránce..

bianca
14. zář 2008

dejna mna raz tak nastvali po velkom upratovani tam po zatahu mladeze bol nehorazny bordel ze ma osocili ze som neupratala,tak som im vytrela este raz ale s chloraminom.Este tyzden ich stipali oci vo vytahu

gabka.d
14. zář 2008

😀 😀 😀 😀 😀

dejna3
14. zář 2008

aj my tu máme takú 70 ročnú babku, ktorá je ešte dosť čiperná a ju vynechali zo služieb - čo je celkom pochopiteľné, no tak som dúfala, že teraz keď som v poslednom mesiaci, snáď obídu aj mňa .. a pritom to sú také zvedavé .. o všetkom musia vedieť, všetko sledujú a určite im neuniklo, že som mala prvú polovicu tehu komplikácie a že som bola aj v nemocke, lebo u nás bola zo tri razy aj sanitka ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru