Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

evulinkab
24. lis 2008

Dobré ranko, včera jste se mě ptaly, jak to mám s přítelem...No je to takové složitější, miminko bylo neplánované...nebyli jsme spolu moc dlouho, já nebrala HA a stalo se.Z mé strany je mimčo chtěné, z jeho strany nejprve ne, ale nakonec se s tím smířil a už se na něj těší.Jsme spolu s přítelem o 7 roků od sebe, mu je 30 a na svuj věk je pořád hodně nezodpovědný, nebo nevím jak to říct.Od 18ti byl zvyklý cestovat, projel celý svět a nějak se mu příčí se usadit.Já stále bydlím u rodičů, jsem závislá na tom, jestli on sežene byt a jestli vubec bude chtít s náma být.Zatim mám pocit, že mu vyhovuje, že se vídíme třeba tři dny v týdnu...já jsem u něj(bydlí totiž v jiném městě) a pak nás zase zaveze zpět.A on si jde s kámošema, dělá to a to. atd...No je toho víc, ale to bych se musela tady rozepsat opravdu hodně.Sama jsem zvědavá, jak to dopadne, i když víceméně tuším.Budu u rodičů, já mám taky jen jedny nervy a žít v nejistotě, až on se rozmyslí, že s náma chce bydlet...na to dlouho nemám.

aji81
24. lis 2008

Tak to musí být opravdu pro Tebe moc těžké.Kor v těhotenství, když jsi ještě citlivější. No, upřímně si neumím představit, jak bych těhotenství zvládla bez podpory partnera...Ale nemáš na vybranou ale je to hrozný, čekat jak se laskvě rozhoupe. Na to bych taky neměla nervy! ale snad to dobře dopadne, držím palce! pa

cernovlaska
24. lis 2008

Ahojky maminy 🙂

jaká byla noc? Já nic moc,celou noc poslíci a trvá to i doteď ☹

Pajmis: těžko říct,asi jak kde,ale myslím,že malýho na chodbu hned po porodu nepustí,spíš třeba nakouknout za tebou 😕 tady u nás mimčo po porodu nechají chvilku u maminy a pak ho odnesou na novorozenecký do inkubátoru na zahřátí na 6 hodin a pak zpátky k mamině a v Ústí ho zase nechávají u maminy,ale taky v inkubátoru 😕 a asi taky bude záležet na jakou natrefíš PA nebo sestru,zeptej se hned na příjmu 😵

Evu: aha,takže tak trochu sobeček,viď? To ti moc nezávidím,ale třeba se to změní až se Bořeček narodí,moc bych ti to přála 😵 s některýma chlapama je to prostě těžký a zvlášť s takovýma bohémama ☹ budu ti držet palce,ať to dopadne dobře 😉 🙂

pajmis
24. lis 2008

cernovlaska - díky za tip, já se poptám hned na příjmu 🙂 Akorát mi asi ted už doopravdy odešla zátka 😝 myslím, že to byla zátka, protože sedím na wc a najednou cítím jak ze mě něco hodně teče... podívu se do mísy a tam žlutý hrudkovitý hlen... takový trošku tekutý, ale spíš velký cucek... Tak doufám, že to byla zátka...protože asi hodku před tím sem měla 4 kontra a ted zrovna taky mám... jednu... jejda, tak snad si to jen nenamlouvám a už to přijde 🙂 Akorát mám ted strach někam chodit... aj do obchodu přes cestu se bojím jít sama... akorát sem v tom hlenu neměla ani trošku krve ☹ Tak třeba to ani ta zátka nebyla ☹ uvidím... 🙂

pajmis
24. lis 2008

Holky, nevíte co je se sarkal?? Vůbec se neozývá. Asi chuděra nemá vůbec čas 😉 ale závidím jí to 🙂

evulinkab
24. lis 2008

Pajmis, tak já myslím, že to zátka byla, sestřenka je porodní asistentka a říkala, že to s krví být nemusí.Že je to opravdu takový hlen, jak popisuješ.A podle toho, co píšeš, tak už to asi brzy přijde. 🙂

Jinak díky, holky, máte pravdu, je to dost těžké, pomalu každý den brečím, že je mi to líto, pokud nebrečím, tak mám zase blbou náladu.No-já jen doufám, že až se malej narodí, tak nebude uplakánek po mamince...protože s těma svýma depkama, co mám, bych se ani nedivila

aji81
24. lis 2008

evulinkab: opravdu to musí být těžké ale bud silná, dítě je víc než chlap!!! Chlapů je!!! Nenech aby Tě stresoval, nestojí za to! ale aby byl chlapeček vpořádku to je důležité!!!. Mě se to kecá, já bych byla stejná jak ty, taky bych řvala, mě stačilo v těhu když jsme se kvůli něčemu s manželem pohádali a už jsem řvala. Zase aby si byla s tak nezodpovědným chlapem to nemá cenu, když bude dítě tak je ta zodpovědnost důležitá!. Snad se vzpamatuje až uvidí malého, to by ho mohlo dostat to dostane každého. A když né, se na něj vykašli!!, jeho škoda!. 😉

pajmis
24. lis 2008

evu - vůbec se ničím takový nezabírej a nestresuj. Poplakej si, ale hlavně klid. Nervozita není moc dobrá. Já měla taky poslední dobou takové stavy někdy až histerie, ale to spíše kvuli malichernostem... ale není to moc dobré pro prcky...myslím, že když pláče maminka, tak miminko je v bříšku taky smutné a všechno to prožívá s ní. Nemáš to lehké tu situaci, ale věř, že se to dříve nebo později vyřeší a třeba až přítel uvidí Bořečka jak mu je podobný 🙂 tak si to uvědomí a bude s tím chtít něco dělat... třeba i najde byt a zmoudří a bude zodpovědnější... Oni chlapi potřebují čas... ten můj byl vždycky přerostlé děco 😀 neustále chodil na diskoteky, na pivko, na tuningy a furt měl nějaké koníčky a měl řeči typu - sem mladý, chci se bavit, chci si užívat... atd. atd... a jak sem otěhotněla, tak se náhle jakoby změnil... na pivko si zajde, ale je brzo doma, neustále se bojí, jestli sem OK, pořád říká, jak se na malého těší a už si plánuje, jak ho bude učithrát fotbal a tak 😀 Prostě změnil své názory a pokud ho někdo z něčím otravuje, at jde tam nebo tam, at udělá to a to, tak mu řekne, že at se nezlobí, ale že už musí bývat se mnou, kdyby náhodou a to, co by dřív dělal, tak ted odmítá. A já sem ráda, že ho to takhle změnilo. Tak neházej flintu do žita a uvidíš, třeba se ještě přítel vzpamatuje a dá se dohromady... pořád mu ukazuj bříško, jak se ti hýbe a klidně ho i přinut at si sáhne, když malý kope... neustále mluv o tom, jak malý sílí a roste, jak se na něj těšíš, že bude celý tatka... a tak...a třeba si uvědomí, že máš v sobě kousek jeho 😉 Hodně štěstí a hodně síly 🙂 Věřím, že to bude OK 😉

Jen se chci zeptat ještě na u zátku. Bývá toho moc??? Já toho totiž zase tolik neměla, ale malo to taky nebylo... tak akorát...toš fakt nevím, sem z toho akorát zmatená 😖

cernovlaska
24. lis 2008

pajmis: tak to byla určo zátka 😅 už se to blíží,radši nikam neběhej a buď doma,ať ti nemusej volat sanitu a nic se ti nestane 😕 a měř kontra,třeba fakt jdeš na to 😅 moooc držím palce,hm? 😀

Evu:je to hodně těžký,ale žádnej chlap a už vůbec ne takovej,kterej se brání zodpovědnosti,ti nestojí za to,aby jsi měla neurotický,uplakaný a nevyrovnaný miminko 😠 nějak to dopadne,ale každopádně tě bude malej potřebovat silnou a veselou a už ti ho nikdo nikdy nevezme 😉 🙂 🙂

pajmis
24. lis 2008

cernovlaska - já tak moc doufám, že už to bylo ono 😉 Kéž by... znemnalo by to, že už bych mohla rodit a to je přece super... ty kontra mám dost nepravidelný... mám třeba dvě kontra hned po sobě - třeba za minutu a další až za 5 mnut... pak nic za půl hodky zase bolesti... tak to je takové jak na houpačce... tak doufám, že už se malinký chystá 🙂

onlika
24. lis 2008

Ahojte. Ja tu nie som prave pravidelny pisatel, ale dnes mam blbu naladu a chut sa postazovat 😒 . Bola som opat a zas na kontrole, malemu sa absolutne nechce von, hlien mi odchadza uz asi tyzden, poslici v podstate ziadny, sem tam mi stvrdne brucho 😠 . V noci poriadne nespim a uz som z toho vsetkeho fakt unavena. Na urychlenie porodu som skusila uz fakt vsetko, okrem masaze paty, dokonca som v sobotu aj okna umyvala ☹ .
Okrem toho tie nalady, ako pisete, to je fakt des, do toho ta tma vonku, tak som dnes v miernej depresii

cernovlaska
24. lis 2008

Pajmis: za chvíli můžou být pravidelný a když to nebude dneska,tak už určitě každým dnem 😵 já bych možná byla radši,kdyby mi nejdřív rupla voda,to je takový stopro znamení,že už 😉 no,ale to je jen moje přání 😵

Onlika:nebuď smutná,vždyť už budeš čekat max týden a musí s tebou něco dělat a to už zvládneš 😉 taky budu asi nervózní,jestli budu přenášet,ale nedá se nic dělat,on se malej brzo přihlásí,neboj 😵

aji81
24. lis 2008

Černovláska: to si moc nepřej aby Ti rupla voda jako první, to je myslím to nejhorší.Do dvou hodin musíš být v porodce a nedej bože, když nejsi vůbec otevřená...Přesně tak jsem to měla já, strávila jsem v porodce dva dny a až pak jsem porodila... 😒

nemo1985
24. lis 2008

Ahojky holky, všechny Vás zdravím.
Nejprve něco písnu k Vašim albíčkům, moc pěkné to máte 🙂
aji81 - moc nádherné miminko 😉

nemo1985
24. lis 2008

aji81 - no s tou vodou máš určitě pravdu, lepší aby praskla v nemocnici si zase říkám 😉
Jinak já budu rodit v Motole,

aji81
24. lis 2008

Nemo: děkuju moc, já vím má po kom!! 😀 😀 Jj, s tou vodou.... No, nebudu říkat jak jsem si porod "užila"🙂))). Fakt je lepší první kontra, pač můžeš být pořád doma a jen si je měřit a až pak když budou pravidelné tak jet, tu vodu tam mohou rupnout oni. Ale jinak, tam tvrdneš bůhví jak dlouho a čekáš a modlíš se aby začaly bolesti!..

aji81
24. lis 2008

já jsem rodila U Apolináře...No, bylo to relativně vpoho ale příště(jestli nějaké bude🙂))) půjdu jinam.

nemo1985
24. lis 2008

No tak to ti věřím, jak jsi tam trpěla, ale malá určitě za to stála 🙂 .
Takový miminko krásný.
Já jdu ted na UTZ 8.12. Jinak kopance dostávám pořádné 😀

nemo1985
24. lis 2008

Zde Vám dám odkaz na pěkné těhu podprsenky

http://www.pradlo-pradelko.cz/katalog.php?id_ka... 🙂 🙂 🙂

aji81
24. lis 2008

to víš, že za to stála!. No, porod si holt každá musí fakt protrpět, aby na sebe byla pyšná a vděčná za takový poklad a zázrak jaký je vlastní dítě. 🙂

nemo1985
24. lis 2008

Přesně tak a moc krásně napsané.
Určitě je malá moc hodňoučká a dělá Vám jen samou radost 🙂

aji81
24. lis 2008

no hodnoučká..Ona jen vypadá jak andílek! ale s dáblem v těle 😀 . Je to naše malá hysterka🙂). A co Ty? jak zvládáš poslední týdny?

nemo1985
24. lis 2008

No jde to celkem, už ani ponožky si nenatáhnu, tak vždy řeknu manžovi 😀
Jinak to celkem jde, žebra mám okopaná.
Jsem byla na UTZ ve 34tt a melj měl 2300g, ale je to prý jen odhadní váha,
říkala dr. tak uvidíme no. Jinak mám navrch 11kg. Ale není na mě nic vidět,
jen to bříško 😀
Tašku mám už komplet sbalenou a připravenou, kdyby něco 😉

aji81
24. lis 2008

to já taky nemohla natáhnou ponožky a zavázat si tkaničky už vůbec ne🙂. Já jsem přibrala 17kg ale šly strašně rychle dolu, tad mám navíc už jen 4kg. A to jsem rodila v 38tt, kdybych měla až ve 40tt tak bych měla asi 20Kg🙂))). To já jí balila až ten večer, nečekala jsme že to příjde tak dřív.....

nemo1985
24. lis 2008

No teda, takže to byla rychlovka co, ještě tašku sbalit.
To já už ji mám radši připravenou. 🙂
Jdu si ohřát obídek, máme ještě ze včera kuře s uzeným,
br. knedlík a špenát 🙂

onlika
24. lis 2008

cernovlaska - dik za podporu, ja viem, ze max. nechavaju prenasat 10 dni, ale ja viem, kedy som otehotnela, teda podla ovulacneho testu, a to vychadza, ze uz prenasam tyzden ☹ . A dnes bola v ambulancii mlada doktorka, ktora sa do mna nemohla dostat, takze ani vodu nevidela, lebo som otvorena len na prst a ona tam ten amnioskop nevopchala. Ale dufam, ze ked vsetko ostatne bolo ok a voda bola v sobotu ok, tak je to aj teraz tak.

cernovlaska
24. lis 2008

Aji: hm,to máš asi pravdu,že to pak může trvat,chjo,kdyby tak člověk věděl,jak to bude ☹

Onlika:aha,tak ty to máš takhle přesný 😲 tak snad bude všechno ok a v nejbližší době porodíš 😉 a co zkusit jinýho dr,jestli by se na tebe pro klid nemrknul,když ona tě nemohla prohlídnout?

onlika
24. lis 2008

ja tam idem zas v stredu, ak sa teda dovtedy maly nerozhodne prist medzi nas 🙂. Predpokladam, ze je vsetko ok, za by to bolo poznat aj z niecoho ineho, ze sa deje nieco nie dobre

sarkal
autor
24. lis 2008

Ahojky holky.
Evka mooocinky gratuluju!!!!

My si teď zvykáme,že nejsme samy.První dny byli docela záhul,ale teď už sme si zvykly a už sme do toho přišly.Tomík v noci spí krásně a budí se zhruba po čtyřech hodinách na papání,nají se,krkne a hned ho bere,tak ho dám do postýlky a je tvrdej,chvíly ho hlídám aby neublink nebo tak a pak si jdeme taky lehnout.Jen přes den je trochu živější.Chce se hodně chovat,u mě by spal třeba tři hodiny v kuse,ale dám ho do postýlky a je zle.Taky se mu vůbec nelíbý přebalování a koupání,ale jinak je hodnej,je to zlatíčko.Pořád na něj koukám a nevěřím,že je náš,holky je to fakt zázrak!!!! 🙂

Už máme Tomíkovo rodnej list a dneska jel manžel vyběhat mateřskou a rodičovský příspěvek tak já uklízím atd.Tomík teď chrní tak sem zvědavá jak dlouho mu to vydrží.Už se těším až vyjedeme s kočárkem,ale v tomhle počasí to nejde.Když nebude mrznout tak odpoledne bysme už ale na 15minut jako mohly.Na to jsem se hrozně těšila a teď tvrdneme doma.
Ještě,že se dá objednávat přes net.Manža má v pátek narozky a mě se fakt nechce nikam jezdit,takže sem mu dárek objednala tak jen doufám,že do pátku přijde,mají tam do pěti dnů tak snad jo.

Jinak holky,rychlozavinovačka SUPER věc k nezaplacení.Tomík je v ní během dne skoro pořád a když ho do ní zabalím tak se tak nemrská a je mnohem klidnější a taky se mu líp usíná.A až z ní vyroste tak se dá použít jako podložka atd.No prostě super věc.

rolincova
24. lis 2008

pajmis: Ahojky, no teda tys mu pěkně domluvila a od té doby je klid jo? 🙂 Ti udělám radost já mám 156 😉 Ale víš co se říká, co je malé, to je přece hezké.... Já jsem dneska byla u dr. a ten mi říkal, že už se to tam trošku připravuje, a pak tam nakoukla známá, co rodila minulý týden. Naprosto vysmátá, prý to na ní přišlo v 1 v noci a o půl 3 už měla malou venku a skoro bezbolestně... to je co? 🙂 No já doufám, že taky do konce týdne. Prý si mě tam nechají už v sobotu. Jé mě bude tak smutno po klukách... Už abych tam měla aspoň tu holčičku...
No k porodu můžeš mít dva lidi. Já tam budu mít manžela a mamču (ona je zdravotní sestra) no a za každého se platí teda aspoň u nás 500kč. Ale já si myslím, že pravidla jsou stejná jak v noci tak ve dne...

evulinkab: Teda tak to tě lituju, to musí být hrozné, když jsi v podstatě takhle na vše sama, teda samozřejmě s rodiči, ale ten chlap je taky potřeba. Ale zase si říkám, že když mimi nejdřív nechtěl a pak jo, tak třeba až se mrňousek narodí, tak se v něm bude vidět a úplně se změní. Na to, že je mu 30 by už mohl. Ale musí být hrozné, když tě zaveze domů a pak někam jde... No síla. Na druhou stranu se mohl zachovat zodpovědněji a třeba si tě vzít, nebo aspoň sehnat ten byt. A co na to vaši?

cernovláska: ahojky, no já taky noc nic moc. Mám spíš pocit, že spím hrozně slabě a podvědomě se pořád kontroluji a čekám, jestli už:..... a ono nic. Ale prý už se to tam trošku připravuje. Jinak nástup do nemocnice v sobotu. Já jsem si vždycky přála, abych tam jela, protože to na mě jde a né jen tak... To obrečím kor s těmi mými stavy...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru