Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

cernovlaska
24. lis 2008

Ahojky Sari 🙂

tak to je super,že to takhle krásně zvládáš,Tomík je krááásnej 😀 co bříško,už nebolí? Já už se taky hrozně těším,až tady bude Matýsek s náma,moooc 😅

Ahojky Dádo 😀

to má tak někdo štěstí,viď? Přijde,zatlačí a bez problémů má za půl hoďky mimíska u sebe 😲 tichá závist 😝
tak tý přípravě musíš trošku pomoct a do soboty porodíš 😉 😵 😀
Já mám už od soboty bříško jak kámen,ještě jsem si byla dneska zacvičit,ale už mi to moc nešlo,ale zase je mi dobře na duši,že jsem byla mezi lidma a trošku jsem se hýbala 😵 ráno v sedm mám být u dr na monitoru,tak jsem zvědavá,co mi řekne a budu se modlit,abych měla ten pitomej tlak v poho a nehonil mě zase na odběry ☹

rolincova
24. lis 2008

cernovlaska: To jo teda, taky bych si to moc přála. Představ si, že ze mě vypadl takový rosol, tak to je asi taky ta hlenová zátka. Ale na netu jsem našla, že to je několik dní před porodem. Je možné, že se to odloučilo i po vyšetření. A co asi pajmis, že už nepíše, že by? 🙂 Tak ti držím pěstičky, aby si zítra dopadla dobře, a tlak aby byl ok... Tak pak dej vědět.

sarkal: Ahojky, to je tak krásný jak si broučka užíváš, já jsem měla úplně stejné pocity jako ty. Hrozně ráda jsem si ho od malička chovala a nenechávala ho plakat. A musím říct, že je Míša moc hodný a vyrovnaný. Taky těhu s ním bylo super. Tak si to hezky užívejte, to budou krásné vánoce vid?

cernovlaska
24. lis 2008

Roli:to byla zátka a ve tvým případě máš pár dní do porodu,ale někomu odchází i pár týdnů před porodem 😕 mě ještě neodešla,ale prý taky může odejít při porodu,tak uvidím,docela bych chtěla do konce týdne taky vypudit toho mrňouska na svět 😝 😀 no,uvidíme zítra 😵 hlavně musím říct dr aby mě taky prohlídl,vždycky udělá jen UTZ a nazdar a já vím prd,jestli už se třeba neotvírám nebo tak něco ☹

pajmis
24. lis 2008

Ahojky roli, já tady ještě pořád straším... ale už sem fakt na rozesypání ☹ Mám hrozný problém s chůzí. Jdu jak na**banej kačer 😝 Při chůzi mě bolí třísla a jdu jako dřevo... Tak nevím, snad už to je tím, že malý třeba naléhá hodně nízko... připadám si jak s kolíkem zaraženým v **** 😀 Už bych potřebovala úlevu... matriku máme hotovou, tak malý už má na 100% přítelovo příjmení 🙂 Tak sem se bála, že to nestihneme a malý bude mít moje příjmení ☹ to bych nesnesla... jinak břicho tvrdne, sem tam pichání v podbřišku, no ale dneska je asi nejaktuálnější ta bolest třísel... jakoby mě i píchá ve stehnech, mám je nějaký stzhlý a to furt něco dělám, takže tím, že bych byla zkoprnělá z ležení, tak to fakt nehrozí 😝 Holky, držte mi pěsti, at už porodím. Já už se za chvili rozpadnu... roli, ty seš ale malinká .-D to seš menší než já 😝 Akorát na mě každý čumí jak na nezletilou 😠

cernovlaska
24. lis 2008

Pajmis: nic moc tenhle stav,jako že,nevim,co se mnou je,jestli jo nebo ne ☹ je to hnus,velebnosti 😖 mě je dneska taky všelijak,pořád poslíkuju,jsem neklidná a pořád ze mě teče vodnatej výtok,mléčnej a já nevím co to je 😠 ☹ musím to zítra všechno vyzvědět 😕 jinak mě taky hodně bolí podbřišek s tříslama,asi je to normální takhle chvíli před porodem a břicho mám od soboty jako kámen,jen když ležím na levým boku,tak to povolí 😒
no,budu na tebe myslet,ať porodíš a já doufám,že už to taky nějak přijde 😅 aspoň na termín 😅
Jdu do pelíšku,snad bude dnešní noc lepší než včera anebo 😀 .....dobrou noc,čekatelky 😀 😀 😀

pajmis
24. lis 2008

cernovlaska - to by bylo dobré, kdybysme porodily zároven 😀 Jinak ty třísla, to už asi něco značí... nebo aspon kééž by 😉 Všimla sem si, že mám ode dnesška fest oteklé nohy, že si připadám jak mamut... 😖 Třeba ten mléčnej výtok už taky něco značí, protože já mám taky, už nevím teda kolik dní, ale taky ze mě něco teče a vypadá to jako bílý jogurt 😅 Jinak dnes ze mě vytekl ten žlutý hlen, tak snad už to byl aspon kousek zátky... Přeji ti, aby si se dnešní noc pořádně vyspala 🙂 Já měla včera celkem klidnou noc 😉 Tak uvidíme dnes... třeba začneme ráno s prckama v náručí 😀 ale to spíš asi jen ve snu 😅 Tak dobrou všem 🙂

sarkal
autor
25. lis 2008

Ahojky kočky.
Cernovlaska: břicho už skoro nebolí,dokonce můžu už i s mírou kašlat a smát se.Dneska chci pomalu začít cvičit,alespoň zatím jen něco na nohy,s břichem se zatim něco bojim dělat takže raději počkám.

Teď se Tomík napapkal a chrní tak mám alespoň trochu času tu poklidit.Manža byl včera pro rodný list a zařizovat sociálku atd.A docela mě překvapilo jak rychle bude porodné,možná už zítra odesílají složenku.Jen rodičovský příspěvek bude asi chvíly trvat,ale možná i ten se do vánoc stihne 😀 .

Když vás tady tak čtu.Já sem si tak přála porodit,dělala jsem proto všechno a nic nezabralo.Pak sem se na všechno vybodla i maliník sem přestala pít a byla sem smířená s tim,že půjdu na vyvolání a pak to samo přišlo.Chci říct,že to vždycky přijde když to člověk nejmíň čeká.Já vim,ono se to pěkně kecá,vim jaký sou ty poslední týdny 😝 ,věřte že to mám v živý paměti.
Ale opravdu to za to stojí.Když na vás to mimčo pak kulí oči (i když prd vidí) je to krásný.Když nespí tak si říkám:"Ať už spí" , ale když spinká tak na něj musim pořád koukat a upravovat mu peřinku atak.
Včera spal od dvou hodin asi do šesti,manža přijel domů,já mu to říkám a on běžel k postýlce kouknout jestli prý dýchá.
Jen bysme už hroozně chtěli ven,svítí trochu sluníčko tak snad dneska konečně...

rolincova
25. lis 2008

Ahojky holčičky přeji krásné dopoledne... 🙂

cernovláska: No asi to určo bylo ono. Celou noc mě bolelo v podbřišku jako když mám dostat menzes a tak jsem se pořád budila a nic. Ale je fakt, že chodím taky docela blbě, při tom mě to dole píchá... skoro jako pajmis 😉 Tak písni až přijdeš od lékaře jak jsi dopadla, držím pěstičky, aby se to tam taky měnilo 🙂

pajmis: To s tím kačerem, to mi nedávnko kámoška říkala taky, že tak vypadám když vstanu ze sedačky 🙂 Ale on to je fakt mazec. Taky tě dole píchá? Mě přijde, že se mi to tam všechno tlačí. Jak jsme psala, včera se mi taky odloučila zátka a v noci mě bolelo břicho jako když to mám dostat, no ale zatím nic, ale snad to dopadne do té soboty, abych tam jela, že musím a ne proto, že tam budu ležet... ☹ Týjo, ale jak popisuješ, tak to u tebe vypadá, že fakt porodíš každou hodinou.. No nejdéle zítra tomu dávám. Napíšu ti do IP adresy své číslo a dej mi vědět ju?

lovaa
25. lis 2008

Co? Pajmis rodí? 🙂 Nebo někdo jiný?
Malá mi usnula na zahradě, tak vás kontroluju 😀
A zdravím a vzkazuju mimouškům: Ven, ven, ven! 😵

aji81
25. lis 2008

přesně!! holky, se s tím nějak loudáte!!!🙂))) Mimi: šup, šup na svět je tu kráááásně 😉

rolincova
25. lis 2008

Holčičky já nevím co se děje, poraďte jako zkušené. Včera jsem byla na poradně, potom večer se mi odloučila hlenová zátka, v noci mě pobolívalo bříško jako kdybych měla dostat menzes a teď když chodím, tak mě dole hodně píchá.. tak jsem nemohla skoro ani jít. Ale zachránil mě trošku balon, mírná úleva přišla.... Co to je?

aji81
25. lis 2008

Ahoj roli, už se mimi prostě chystá a asi Ti trošku kleslo dolů. Ta bolest jako menzes jsou bud poslíčci nebo to začíná, já měla bolest jako menstruační když jsem začala rodit a trošku se otvírat. Porod tak začíná ale to bylo jen u mě, každá to má asi jiné. Mě taky dole píchalo, až jsem musela zastavit, doktor mi říkal že mimi tlačí na čípek tak proto..Myslím, že už mimi bude venku co nevidět! Držím palečky! 🙂

pajmis
25. lis 2008

Ahoj holky, tak já sem tady ještě pořád. Akorát je hodně zvláštní, že už druhá noc byla bez poslíků a byla jakš takš klidná ☹ Ale za to mě to zase bere přes den 😠 Dneska už sem měla zase asi tak 5 kontra a nepravidelných, tak nevím, co z toho nakonec bude ☹ Jinak ta bolest v tříslech je hrozná, chodím jak stařenka a k tomu ty tlaky na spodní část, tak jdu fakt jak na**banej kačer 😀 Jako lidi se mě musejí smát, když mě vidí jít po ulici, jak kdybych měla tam dole zaražený nějaký kolík nebo co 😅 😅 Roli, jinak mě v těch tříslech začalo píchat až včera, jak mi odešla ta zátka, tak nevím, jestli to s tím má souvislost... ale dřív mi to nedělalo... Tak třeba se dočkáme 😉 už brzy 🙂 Jinak mám domluvené, že hned jak prodím, tak mi moje segra dá do alba fotky malého ještě ten den 🙂 Prostě hned po porodu... Takže se těšte 😀 🙂 Ona vám tady písne, jestli to k sobě do alba nebo ke mě... uvidíme. Ale snad už to bude co nevidět...už jen chodím a myslím na to, jestli dnešní noc ztrávím doma nebo už s malým 🙂 a je to fakt na palicu... a ještě to počasí do toho... je tu zataženo, tma, šero... akorát na blbé myšlenky... jdu se chvíli natáhnout 🙂 zatím se holky mějte a roďte 😀 😅

sarkal
autor
25. lis 2008

Rolincová já měla to samé,nemohla jsem ani vstát ze židle,hlavně při chůzi to bylo nejhorší,jak píše aji je to protože mimi už kleslo dolů a všechno tam už utlačuje.Tak Ti přeju ať už to je!!! 😉

Pajmis hrozně Ti přeju aby ses už dočkala,přesně vím jaký je to čekání...V noci jsem se probudila a když jsem zjistila,že nic bylo mi z toho smutno.Pořád jsem jen čekala.Ty poslední dny jsou fakt na palici a to počasí do toho,je to hnus.To jsem dneska chtěla jít s malym ven,ale tady je už taky zataženo a takový ponuro,že ani nepůjdem.Tak snad zítra.Už se těším až uvidím fotečky Tvého mimča a ty to konečně budeš mít zasebou.To budeš koukat na tu úlevu...Se cítím jako znovuzrozená.Držím palce.

Jinak když se malej narodil,byl úplňek a sestry říkaly,že včera nic a dnes se rodí jak na běžícím pásu.Nikdy bych tomu nevěřila,ale asi na tom něco bude,protože tu noc tam bylo snad deset porodů.

Držím palce holky!!!!!Hlavně manžely a přítele k porodu,je to pomoc a podpora k nezaplacení a hlavně se k vám budou chovat úplně jinak a už jen ten pocit,že tam nejste sama,prostě k nezaplacení. 🙂

cernovlaska
25. lis 2008

Ahoj těhulky 🙂

tak jsem zpět,kontrola byla hrůza,opět mi naměřili 140/100 a dr mě rovnou odvelel na hospitaci do porodky ☹ no a tam mi,za půl hoďky po mým dr,naměřili 125/90,takže celej kolotoč znova,znova krev,CTG a nakonec vaginální vyšetření,tak jsem si tam poseděla celý dopo,bez snídaně ☹ ,ale pustili mě domů,s tím,že ve čtvrtek znova TK a CTG a pokud to bude špatný,tak špitál a pravděpodobně by mi asi vyvolávali porod a když dobrý,tak mě vrátí mýmu dr 😕 jinak monitor v poho a celkem se mi tam ukazovaly kontra,ale otevřená jsem jen na špičku prstu a pěkně to bolelo,jak do mě dr hrábla,tak by to tím aspoň mohla trošku podráždit,teď už kvůli tomu tlaku bych chtěla porodit co nejdřív 😵 pozitivní je,že zkontrolovala Matýska i pupečník a je v poho,tak jsem ráda 🙂

Sari: já už jsem o tom taky uvažovala,že se na všechno vyprdnu,mám poslední maliník a už si jinej kiupovat nebudu a uvidíme 😅. Je super,že si s Tomíkem takhle užíváte,a že je hodnej,tak hlavně aby mu to vydrželo 😀 jo a je moooc 😀 krásnej 😀 😀 😵 jo,co kojení?

Dádo: tak ti hrozně moc fandím,ať to do soboty zvládnete bez pomoci,já bych taky radši aby to přišlo samo 😕

Pajmis: to už musí přijít každou chvilku 😕 kdy máš kontrolu?

nemo1985
25. lis 2008

cernovláska: Tak to Ti ten dnešek nezávidím, že celé dopoledne u doktorů.
No tak uvidíš co na další kontrole a jaký budeš mít tlak, držím palečky

pajmis
25. lis 2008

cernovlaska - na kontrolu jdu ve čtvrtek... ale nejraději už bych na ni nešla 😝 ale uvidí se... já ani nevím, jestli už se aspon neotvírám nebo tak. protože moje dr. mi nikdy nic neřekne a já se jí bojim na něco zeptat 😠 Sem srágora, jedná se o moje miminko a já se bojím na něj zeptat 😔 Ale ted kdybych šla na kontrolu tak si ho nechám zvážit, protože chci vědět jak je veliký a jestli se mám bát. Jinak dáda se nějak neozývá 😕 že by už jela??? 😵 😵 😵 Moc bych ji to přála, je to jistě lepší než nějaké vyvolávání. Já osobně bych moc chtěla, aby to přišlo samo... ale tak uvidíme... Už bych jela i ted klidně..už mi je všchno jedno, jen chci mít drobka u sebe a cítit úlevu. Cernovlasko, tobě taky držím palečky .-) ty aspon víš, že už se otevíráš... já nevím ani to. Držím pěsti, at to máš už brzy za sebou a máš Matýska u sebe 🙂

cernovlaska
25. lis 2008

Holky děkuju,ale u mě to na nějakej úplně brzkej porod fakt nevypadá ☹

Pajmis: už taky můžeš být otevřená a vůbec o tom nevíš,snad ti ve čtvrtek řekne víc,neboj se se zeptat,je to tvoje tělo a tvoje mimi a hlavu ti dr neukousne 😅 😕

Taky bych jí to moc přála,ať nemusí na vyvolání 😵

sarkal
autor
25. lis 2008

Cernovlaska to sis teda užila,tak hlavně,že je mimčo vpořádku.
Jinak děkuji!!Jo a kojení ani mi nemluv.Malýho mi daly až 3den po operaci a mlíka bylo málo,navíc moc nechtěl sát,protože věděl,že toho moc není,spíš skoro nic.Pořád jsem mu strkala prso do pusy,ale už byl vzteklej,protože byl hladovej,já sem celý dny nespala,nejedla a malej furt křičel 😝
Pak pochopily,že nemám tak sme dostaly příkrm.Byla sem úplně hotová,brečela sem už i před sestrou.Navíc sem měla už úplně rozkousaný bradavky,protože malej si s tim jen hrál.Tak sme nakonec dostaly lahvičku,protože nejenže Tomík nepřibýral,ale začal hubnout.
Takže papká Nutrilon 1.Snažím se i kojit.Jak jen to jde tak mu strkám prso do pusy,ale je toho prostě hrozně malinko,zkouším i odsávat a odsaju vždycky sotva 10ml a to by ten náš miláček umřel hlady,protože vypije z lahve těch 70-80ml.No byl to záhul,mlíčko se prostě moc neudělalo.Možná je to tím císařem,že mi ho hned nepřiložily,každopádně to zkoušíme,ale už tomu moc nevěřim,že by se to jako rozjelo.

cernovlaska
25. lis 2008

Hm,to je jasný,že když jsi se nerozkojila,tak už se to těžko dohání a jestli mu dáváš lahvičku,tak už ti asi nebude moc chtít prso,teda aspoň se to tak říká 😕 ale lepší je mít spokojený napapaný mimčo než ubrečený hladový,že? Někde jsem četla,že pomáhá homeopatie,tak se zkus zeptat laktační poradkyně nebo dr 😵

sarkal
autor
25. lis 2008

On mi prso jako zatim veme,ale jak zjistí,že teče málo začne se vztekat a hrozně brečet takže skončíme u láhve a nebo si s ním začne hrát a já mám úplně rozkousaný bradavky,myslim,že se počurám když začne cucat 😝
Hrozně jsem chtěla kojit,ale bohužel to nevyšlo a mě z toho v porodnici málem trefilo,měla sem hroznou depku a pořád brečela.Nevěděla sem co mám dělat a oni prostě nedovedly pochopit,že já nemám a Tomášek má hlad.Hrůza.Ale co,myslím,že nejsem jediná a jak píšeš,hlavně,že je mimčo spokojený a napapaný.

lovaa
25. lis 2008

Sari, ty jsi bez mlíčka? To jsem nevěděla. Hoď to za hlavu! 😉 Hlavně že nemá Tomášek hlad. Víš, já jsem sice ráda, že kojím, ale už mě vážně dost štve ta převeliká propagace kojení....prostě koj nebo umři 😠
Však kolik z nás vyrostlo na sunaru! Já jo, nemám žádný zdravotní problémy, žádný ekzémy, nic. 😉
Taky v souvislosti s tím řeším, do kdy budu kojit. Vím, že se má aspoň do 6 měsíců...ale když budu kojit o měsíc dva míň...sežere mě za to někdo? No možná tu na koňovi jo 😝 😀 , ale jinak...hlavně že jsou prdelky malý spokojený 😉

pajmis
25. lis 2008

Holky, tak to vypadá, že Dáda už jela... Aspon že tak 🙂 Se má , já už bych taky nejraději jela 😝 snad brzo. Sari, to kojení nezávidím, ale třeba se to ještě vzpamatuje a rozkojíš se 😉 Stejně to je na prd, když se jde na císař a nemůžou ti malého hned přiložit k prsu... Já bych to udělala asi tak, že hned jak bych se probrala z narkozy, tak bych řekla mojemu příteli at se přisaje on 😀 a třeba by se to mléko udělalo 🙂 Tak lepší než nic, ne?? 😎 Jinak ti sari mooc zavidím, že už máš Tomáška u sebe a můžeš se s ním kochat a mazlit, hrát... já už se těším. Akorát mám strach, že to nebudu umět. Nikdy sem miminko nepřebalovala ani nekoupala... 😒 sari, je to těžké se to naučit?? nebo to příjde samo?? Já se toho děsím, že se v porodnici ztrapním, že to neumím 😔

lovaa
25. lis 2008

Pajmis to přijde samo, jednou ti to sestřička ukáže a pak pojedeš jak drak 😉 Ono ti nic jinýho nezbyde 😀
A s tím přisátím tvýho přítele 😀 😀 😀
Ale škoda, že třeba nemají odsávačku pořádnou a nemůže maminka odsávat...nakrmili by pěkně malé a rozkojila by se i mamina, že? 😕

sarkal
autor
25. lis 2008

Lovaa já taky vyrostla na sunaru a jsem ok!Někdy to prostě opravdu nejde...a taky už jsem se setkala s tím,že to prostě nepochopily a odsoudily mě za to,ale vím,že nejsem jediná,copak za to můžu,že prostě nemám?

Pajmis neboj,dočkáš se!!!! 😉 Heleď já se taky bála,že ho nebudu umět vzít do ruky,přebalit atd.Ale přišlo to úplně samo,nikdo mi to ani neukázal,je pravda,že poprvé se mi klepaly ruce,ale teď už to jde levou zadní.A to koupání Ti v porodnici ukážou,to zvládneš neboj.Myslím,že to máme každá v sobě.Do toho přijdeš hned.V nemocnici je to takový hektičtější,pořád nějaká vizita,pupík,očkování proti TBC atd..Ale doma je to už paráda,sice první dny doma byli záhul,ale teď už vím kdy a jak a je to vpoho.Je to krásný se starat o mimčo.Koukala jsem do albíčka,jakej má váš chlapeček krásnej bejvák,tam se mu ale bude spinkat!!Držím palečky!

Jo a Lovaa to je dobrý nápad s tím odsáváním,nevím,že to ještě někoho nenapadlo 😒

rolincova
25. lis 2008

Ahojky holčičky, tak se zase hlásím... Odpoledne jsem jela do hypernovy ještě si dokoupit nějaké časopisy do porodky a asi jsem to nějak rozchodila, protože teď už mě tam píchne jen občas. Teda jsem z toho fakt jelen. Jste moc hodný, že na mě myslíte.¨

pajmis: Ahojky, tak jsem stále tady, tak to vypadá, že tam Natálka asi fakt zůstane až do té soboty, tak ještě dneska zkusím trošku zpracovat manžela, aby mi pomohl 😉 Už jsem i uvařila večeři a začínám být zase akční, takže to nějak nechápu. U prvního porodu jsem ani moc neměla poslíčky, pak přišli kontrakce po 20 min, které se zkracovali a jelo se do porodnice. Ted je to všechno úplně jiné. Tak doufám, že i ten porod bude úplně jiný... Což bych si moc přála. Jinak vůbec se neboj, že to s miminem nebudeš umět, je to taková přirozená věc, že se s tím hnedle stotožníš. Mám pocity úplně jako Šárka hrozně moc jsem si to všechno užívala a stále i užívám. Fakt vždycky jsme si hráli, četli a teď mě hrozně baví ho i motivovat k učení, ono mu to jde docela samo. Od začátku spinkal s náma 🙂 A jak ti je? Jak to vypadá?

cernovlaska: Teda jak si psala o té nemocnice, tak jsem z toho měla úplně husí kůži. A ty na ten vyšší tlak trpíš? Ještě, že ti takhle klesnul, že si tam nemusela zůstat vid? Tak budu držet pěstičky na ten čtvrtek, aby to bylo v pohodě. Já měla pořád tlak hrozně nízký a včera poprvé 120/70. Až jsem se divila. Když jsem poprvé rodila, jsem jim po sekci pořád omdlývala a doktor se divil, že tam ještě jsem, že prý nemám žádný tlak.

sarkal: Hlavně se tím, že to kojení nejde netrap. Prostě to tak je, já jsem kojila dva roky a musím říct, že Michálek byl od malinka pořád nemocný. Takže jsem z toho taky byla dost na pochybách. Prostě se to tak musí brát. Jsou maminy, které prostě nechtějí kojit kuli sobě, tak to pak v pořádku není, ale u tebe je jasně vidět, že se snažíš Tomáškovi dávat maximum. Týjo a jak už jsi akční, už chceš cvičit, teda já tě obdivuju, po tom císaři jsem byla taková docela bolavá. Já se těším až přijdu z porodnice, že budeme s Michálkem péct cukroví 😉 Doufám, že budeme ok... Jinak mě mamča kojila týden, protože dostala zánět, a taky žiju.... Ta na to fakt nemysli.

sarkal
autor
25. lis 2008

Rolincova děkuji!!Mě jako ta jizva při blbym pohybu trošku bolí,ale jinak se cítim fakt jako znovuzrozená,dokonce zapnu rifle před těhu..Břicho už mám skoro splasklé až na ty hnusný strie,ale co.Tomík za ně stál!Chtěla bych jako cvičit,ale bojím se,sem po císaři ani ne 14dní tak váhám no,snad jen něco na nohy by neuškodilo.Ale s posilováním břicha určitě ještě nějaký ten týden počkám.

cernovlaska
25. lis 2008

Dádo: právě,že jsem vždycky trpěla na nízkej tlak,omdlívala jsem,atd,pak se mi ti díky HA srovnalo a pak střídavý a celý těhu v poho,až poslední tři čtyři týdny mi to takhle hapruje ☹ ale dost lidí mi říká,že ten digi měřič tlaku může fixlovat,tak já nevím ☹ ve čtvrtek budu chytřejší a jak jsem psala,byla bych nejradši abych co nejdřív porodila a neriskovala svoje ani Matýskovo zdraví 😕

Sari: souhlasím s Lovou,obrovská propagace kojení,ale že 90% mamin to neovlivní i kdyby sebe víc chtěly,to už nikdo neřeší,že jim to ubližuje a ženský,který nekojí schválně nechápu,ale je to každýho věc 😖 nejhlavnější je zdravíčko a pohoda 😵 nám včera PA radila,že po porodu máme začít posilovat pánevní dno a pomaličku bříško a kdyby jsme byly po císaři,tak to bříško až tak po 10-ti dnech,když je vše v poho,tak radši opatrně i s těma nohama,ať si nezpůsobíš nějakou pakárnu 😕

Pajmis: taky mám v tomhle směru trošku pochybnosti,ale zvládly to jiný,zvládnem to taky,hm? 😝 😀

pajmis
25. lis 2008

Ahojte holky.

Dádo, třeba to ještě příjde, třeba to je jen klid před bouří 😀 Se máš že seš zase akční. Já sem mimo. Nic se mi nechce... od soboty sem nic neuvařila, chudák Michal musí chodit na jídlo ven nebo nosí domů i pro mne... akorát, já teda toho za den moc už nesním. Dnes sem ještě nejedla... je to divné, ale nemám hlad. Ráno sem vstala až v 11hod. posnídala a až před chvíli sem si dala jen trochu jablečného kompotu, na který sem dostala chut...jinak jen piju vodu a vypiju fakt ted hodně tekutin. V noci sem každou hodinu na nohách, ale poslední 2 noci to bylo spíš, že sem nemohla spát a poslíky sem neměla... Uvidíme dnešní noc. Zítra se chystám, že si zajdu se segrou někam na jídlo, at taky ještě vylezu mezi lidi. Dostala sem chut na nějakou dobrůtku a nechce se mi vařit 😝 Díky za číslo, určitě se ti ozvu. Kdyby si náhodou porodila, tak mi taky pisni, číslo sem ti poslala 😉

Sari, s tím kojením to vůbec neřeš. Je tady dokonce tuším diskuze, kde maminky vůbec nekojí, protože nechtějí... nevím teda proč 😕 ale asi kvůli poprsí, aby jim nekleslo, nebo nevim, fakt to nechápu. Já osobně, když to bude možné, chci kojit co nejdéle. Ale bojím se, že taky nebudu moct. Mám nízkou imunitu a bývám často nemocná, takže mám strach, že onemocním a budu muset malého odstavit ☹ V tomhle období sem vždycky celou zimu nemocná bud s průduškama nebo se zachlazeným močákem ☹ Jinak dík za pochvalu Tobíkova království 😀 Hodně si na tom zakládám a ty nebesa sem si vysnila 🙂 Objednala sem si k nim i lampičku 😉 Vyšlo to teda na šílené prachy, ale myslím, že to stálo za to a i já malému závidím, že bych si do toho sama lehla... Akorát sem nějaké fotečky smazala.... To, co mi psala lovaa do IP 😉 tak mě to vyděsilo a album sem si upravila... snad všechny víme, o čem je řeč 😀 😠

cernovlaska - já doufám že to zmákneme levou zadní 😉 jak se cítíš??? Já během toho, co sem ted napsala měla zase 3 kontra a vyděsila přítele 😀 ale nemůžu za to... vždycky to zabolí tak, že když zařvu, tak se mi uleví 😖 chudák, si musel jít zapálit na balkon do té kosy 😅 mě by tam nikdo nedostal... já sem vylezla z horké koupele, že mi je ted blaze, ale po té horké vaně mi začínají ty bolesti... akorát sem měla tak vřelou vodu, že sem musela brzy vylézt, protože sem sebou málem švihla..udělalo se mi zle... Jinak s tím tlakem mám taky problém, akorát s nízkým... mívám 90/60. Ale taky mě to měřijou tím digitálem a to je prej hrozně nespolehlivé...nejpřesnější je řtuťový, takže když ti to vyjde blbě ten tlak, tak řekni, at ti to přeměřijou rtuťovým, je to jistější 😉

Holčiny, mějte se, já jdu čučet na telku 🙂 Doufám, že mě dnes odvezou 😀 😅 Bylo by na čase 😝 pápá

cernovlaska
25. lis 2008

Pajmis: jsem celkem v poho,občas mě zabolí podbřišek,ale nic zásadního,mě teda určitě v noci nikam nepovezou 😝 😀 nízkej tlak taky není úplně dobrej,ale když ti to nelítá nahoru dolů,tak je to dobrý 😵 v nemocnici mi právě měřili rtuťovým,nechápu,proč ten digi nezakážou,když měří na h....o 😠

Jdu do pelíšku,mám toho dneska nějak plný brejle a ráno páááááááá 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru