Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

acinka
3. říj 2008

Dobré ránko! Koukám, že Aja se tu pořád neoukázala, tak doufám, že jsou s Jasmínkou v pořádku. Aaandris, klíííd, ty strie co vylezou těsně pře poroddem, se taky hned po porodu prý krásně stáhnou. Maž, maž a maž, to bude hned pryč...já mazala celou dobu Niveou a nemám nic 😉 JInak teda jsem se dnes od porodu konečně vyspala...v nemocnic to nešlo a doma byla Emča pořád vzhůru, ale na dnešní noc jsem ji svázala do zavinky, jak do kazajky a měla jsem, co dělat, abych jí vůbec vzbudila na papání 😀 A už se nám zas vzbudila, tak jí jdu nabídnout zdroj 😀

levik82
3. říj 2008

😀 nabidnout zdroj 😀 pekne vyjadrene 🙂 🙂 🙂
aaandris, ja som si presne vcera tiez vsimla ze okolie pupku sa mi trosinku zmenilo. take jemne cievky fialove mi vyskocili, ale ja dufam a vlastne sa aj spolieham na to ze to po porode zmizne lebo take typicke strie to nie su.
nas maly je inak riadne lenivy posledne dni a viete si predstavit aka som z toho ja na nervy. nech uz je pondelok a dalsia poradna, alebo este lepsie, nech uz sme na sveteeeeeeeeeee! 😉
inak baby, vy sa niekedy zamyslate tiez nad tym ze by sa este nieco mohlo stat a co ked sa nieco stane a ze nieco nedopadne dobre... ☹ ja som taky chodiaci stresovaci faktor, cele tehu som mala take ze som nieco "riesila" a teraz este stale. je to normalne??? mate to aj vy??? 😠

bora8
3. říj 2008

dobré ránko 🙂 kočky tak ja som sa dneska konečne vyspala..... po dllllhej dobe... nromálne som spala až 4 hodinky v kuse 😵 laaaabúúúúúžooooo, škoda len že malý je stále chorý.... tak si to moc užívať nemôžem.... ale už sa to lepší.....

u nás v oktobrovkách zasa pribudli nové bábätká tak sa z toho mooooc teším

sarkal
autor
3. říj 2008

Tak se hlásím!Dnes je mi o mnoho lépe,hlava vůbec nebolí,rýma to už je jen takový poslední záblesk jen kašel ještě mám,ale už né tak bolestivý jen takový odchrchlávací,ale vzala jsem si ještě kapky,však ho taky zničím 😀
Tak konečně bude mít manža oběd,ale nebudu to nějak dramatizovat,jen poklidím co je nutné,uvařím a šupky dupky do postýlky,spala jsem v kuse od dvou hodin což je úspěch,ale pořád se cítím jako zmlácená takže to půjdu dospat,holky to je najednou úleva po těch dnech co mi bylo zle,sem jako znovuzrozená.
Hrozně mě svědí kůže na břichu asi jak se natahuje 😀
Jinak evitka gratuluji!!!! 🙂
Ježiš to utíká,vůbec si to nedovedu představit,že třeba za dva týdny budu mít miminko,je to normálně zázrak!

aaandris
3. říj 2008

Ahoj holky, tak jsem se tu po ránu hezky sešly...
Acinka: nabídnout zdroj je super - to jsem ještě neslyšela, ale je to dost dobrý.... 😀 😀 😀
S těma striema je to fakt na prd - no uvidím - sarkal: to mě taky to břicho ještě svědí, jak se to natahuje, ale to už snad u mě ani nemělo být - mimino už mělo být venku 😠
Když jsem to včera říkala manžovi, tak začal jako srandovně nadávat miminu ať už fakt nezlobí a vyleze ven!!! 😀
Děláme si srandu, že nás neposlouchá a to je ještě v břichu - co bude až vyleze ven 😀
Já dneska zase vařim - asi nějakou polívečku a palačinky - těch udělám vždycky tak 30 a manža si k tomu sedne a sfoukne to jak nic. Na druhou stranu už taky nevím co mám vařit a co jíst, protože téměř ze všeho jsem nadmutá jako koule, což teď když se mi to břicho zase napíná je hnus.
Holky taky trpíte nadýmáním? Já celé těhu strašně - musím si dávat velký pozor co jím... 😀

sarkal
autor
3. říj 2008

aaandris já nadýmáním ani ne,ale s čím mám poslední asi měsí problém je žaludek,když sedím a mám břicho jako by skrčené,že mi to tlačí na žaludek tak mi pak lezou nahoru šťávy a v žaludku takové zvuky jako bych tam měla žabky 😀 Když se ohnu tak mi to vletí do krku 😝 takže se moc neohýbám.....
Je to koukám záhul to těhotenství,dřív by mě ani ve snu nenapadlo,že v těhotenství třeba může pálit žáha atd.Prostě co člověk na vlastní kůži nevyzkouší to nemůže pochopit.

natali.m
3. říj 2008

dobré ráno holky, já jsem se kupodivu taky vyspala normálně, na záchod jsem šla jen jednou, takže paráda, jinak s tím břichem mam to samé co sarkal, ohnu se a mám všechno v krku, no hnus fakt, ... 😖 jinak někde jsem tu četla, že kleslé břicho znamená blížící se porod a mě ted během 3 dnů spadlo uplně neuvěřitelně, tak doufám, že ještě chvíli vydržím, např. dneska musím ještě dojet na přednášku 😅 😕

gabka.d
3. říj 2008

Ahoj holky, tak jsme se vrátily z poradny, dneska jsme poprvé poslouchaly ozvy 😵 jsme naprosto v pořádku 🙂 ale na porod to nevypadá a to se pořád bojím, že porodím dřív...

Nadýmání mě trápí taky, ale to mě trápí i bez těhu, takže žádná změna 😝

Sarkal to je fajn, že je ti lépe, ale dávej na sebe pozor, moc to nepřeháněj s tím úklidem a tak ať tě to pak neskolí znova, vem si že klidně za 2-3týdny můžeš rodit...a co po nemoci 😖 .porod tě vysílí a pak lehneš po porodu, třeba ještě na déle.

Strie už jsem přestala řešit, prostě je to úděl těhotných, ikdyž jak kterých 😉

Dnešní noc hrůza, usla jsem až kolem 3hod, pořád mě budila kočka a chrápající přítel 😠 a ráno v 7budík a šupem do poradny, mazec, zítra jedeme k našim na narozky, tak se nechám taky jednou obskakovat 😅 , i obídek budemem mít, už se těším 🙂

levik82
3. říj 2008

Gabka tak sa zajtra fajne napapaj. My mame taku oslavu za sebou minulu nedelu. Tiez som si povedala ze sa este idem fajne napapat 😉
Sarkal super ze ti je uz lepsie. A ako pise gabka, nie ze to teraz prezenies s tou aktivitou a skoli ta to uplne 😒

sarkal
autor
3. říj 2008

gabka to víš,že to nebudu nějak přehánět,jen to nejnutnější aby se tu dalo tak nějak žít 😅
Včera večer zvonek tak tam manža jde a policajt,chtěl vyměnit zip u bundy,já opravy už nedělám,ale pána policajta nemůžu odmítnout,tak to doma v klidu vypářu a pak to jen skočím do salonu přišít.
Policejní jsem ještě nikdy nešila 😀

buffinko
3. říj 2008

dobre rano, ale ste sa dnes rozbehli 🙂

sarkal, tesim sa, ze je ti uz lespie, do pondelka budes uplne fit, uvidis. ale urcite sa potom setri, aby sa ti to nevratilo. aj ja sa citim celkom dobre, asi sa mi podarilo chorobu vcas podchytit. ale von urcite este nepoleziem, nieco rychle uvarim, trosku poupratujem a skoncim naspat v posteli. a budem sa potit a potit, kym to nebude uplne dobre. som sa velmi zlakla, ked ma zacalo hrdlo boliet, ze mi to prejde opat na priedusky ako v 34tt, no to bol brutal, som tyzden nespala a dusila som sa a dalsie 2 tyzdne som este vykasliavala. porodit v takom stave je nemozne...

uzite si vikend a oslavy 🙂 keby mi niekto spravil kompletny obed s dezertom, vobec by som sa nehnevala 😅

viete si predstavit, ze toto je mozno (v mojom pripade verim, ze hej) posledny vikend s bruskom??? wow. ale mam obavy z porodu, z bolesti, no aj z toho, ze sa nieco stane s malym. snazim sa mysliet pozitivne, nieco v podvedomi vsak stale zostava... snad to bude dobre 🙂

dejna3
3. říj 2008

ahojte 🙂
tak ja spánok, ako - tak v pohode... 😉
včera som tiež bola v poradni a po vyšetrení mi odišla zátka, tak dúfam, že už sa to nejak rozhýbe 😵
celý čas sa teším a teraz, ma zrazu začala chytať panika z pôrodu 😀
ešte si hovorím, nech tam mimi vydrži aspoň do nedele a potom šup šup von...
inak, dr. mi vravela, že ak mi začnú bolesti, tak si nemám ľahnúť, ale naopak ešte viac sa ponamáhať a pomôcť tomu... no len dúfam, že budem toho schopná...
my máme teraz v meste 3 dni jarmok, tak idem na burčiak...

buffinko, želám Ti aby to tak bolo - ten posledný víkend - a dúfam, že aj u mňa 😀

sarkal
autor
3. říj 2008

buffinko moc Ti děkuji!!!!!!!!!
Ty Tvoje pocity znám,pořád přemýšlím co se všechno může stát,já sem ze všeho hned vyjevená a prostě neumím myslet optimisticky,ale třeba nakonec budeme překvapené jak hladce to všechno půjde(kéž by...).
Taky mám strach o malého,přeci jen člověku to prostě nedá,ale takhle nesmíme myslet,protože určo bude vše vpořádku!!!

aaandris
3. říj 2008

Holky, takže jsem ráda, že se nemocničkám ulevuje... já jsem naštěstí O.K. a to byl manža minulý týden doma a léčil se, ale sestřička u dr. mi říkala, že těhule mívají lepší imunitu, takže jsem v poho... 😀
Jinak já se teda moc nebojím ani porodu ani komplikací... 😉

Přemýšlela jsem i o císaři, že to může přijít (i když bych chtěla rodit normálně) no ale i kdyby tak co, celebrity chodí na císaře normálně, tak by to holt přišlo u mě no...

zrovna jsem si domazala to břicho - budu to pro jistotu mazat víckrát za den, ale už tomu asi nezabráním - už to jede - potfory jedny striovské... ☹

zítra jdeme na obídek k tchánům a v neděli má synovec 3 roky, takže oslava - no kéž bych nemusela ani tam ani tam a raději do porodnice... 😀 to by byla bomba - už mě to nebaví ani to jídlo ani to sezení ve společnosti prostě už jsem na rozklad... no uvidíme, ale zatím to moc nevidím... spíš na návštěvu nemocnice v úterý 😖

gabka.d
3. říj 2008

holky, já se potím i bez postele 😅 dělám na zítra roládu, ale teda jsem si dala, ikdyž mě to baví, tak to je asi poslední roláda do porodu 😉 ohnout se pro misku, nebo skákat kolem trouby, nic moc s tím břuchem 😀
ale co bych pro brášku neudělala 😵

tak fajn, všichni se uzdravují, všichni slaví a čekají na porod, no koukám, že všude je to stejné 😉

Téda sarkal, policejní bundu říkáš?to bych taky neodmítla 🙂 já jsem se lekla co vám chtěl 😅

gabka.d
3. říj 2008

holky, nestává se vám, že o svém miminku přemýšlíte jako o opačném pohlaví?my víme na 100% že máme holčičku, ale někdy třeba večer na ni myslím a předstvuji si jak roste a tak..a někdy se mi vybaví kluk, třeba jak ho učím na kole a tak 😅 😅 a já se bojím aby to nebyl nakonec kluk, jako nevadilo by mi to, je to celkem fuk, hlavně že se nám to povedlo, ale přece jen, výbavička je komplet celá pro holčičku...

jitinka84
3. říj 2008

Holky,hlavně aby Vás ta nemoc pustila před porodem, kamarádka rodila po nemoci a nemohla to udýchat, takže šup pod duchnu a nejlépe čaj s medíkem 😉 😉
andris: Docela Ti závidím, Tvojí pohodu, já taky pořád přemýšlím co bude, hlavně aby byl malej v pořádku.
dejna: Můžu se zeptat jestli je to dobře poznat, že je to zátka??? Asi blbá otázky, ale čím víc se to blíží tím větší mám strach abych všechno poznala 😅 😅
Moc díky
Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá křeče v rukách, já totiž jo a brala jsem na to Magnesiu a teď mi doktor řekl, že tlumí kontrakce, tak jsem se lekla a raději ho brát přestala 😝

gabka.d
3. říj 2008

já jsem magnesium brala na křeče v nohách a dr. mi řekl že ho můžu jen do 34tt, takže asi na tom něco bude 😉

levik82
3. říj 2008

Ja som Magnesíum tiez brala, ale poom ho treba postupne (!!!) vysadzovat, lebo ked sa narodi male ked mamin aest berie Magnesium tak zvykne mat ako keby talke "abstinencne priznaky" ze je nekludne a vrti sa a tak. A niekedy potom mamine este kazu brat aj po porode Magnesium a tak ho pomaly az vysadzovat a male tak dostava svoju "davku" este v mliecku... To nam povedala porodna sestricka na mamickovskych poradniach 😉

sarkal
autor
3. říj 2008

aaandris jak já se dřív když jsem ještě ani nebyla těhu bála císaře,to si ani nedovedeš představit a teď kdyby mi dr. v pondělí řekl,že mi ho udělají nebo v nemocnici kdyby ho najednou musely udělat tak mi je to úplně jedno,jsem už tak laxsní a smířená se vším,že by mě to vůbec nedostalo,samozřejmě,že bych se bála,ale brala bych to jako pomoc i když ta jizva pak musí asi pěkně bolet,ale to jizva po nástřihu určitě taky takže si nevybereš.Císař je sice přeci jen operace a velký zásah do těla,ale kdyby to muselo být tak by se prostě nedalo nic dělat.Takže i když chci rodit normálně tak mě taky napadlo,že nikdo vlastně neví jak to bude...
Jak říkáš celebrity to berou jako samozřejmost i když já s tím jako nesouhlasím když někdo chce císaře,prostě jen tak,že nechce rodit normálně.
No uvidíme jak to nakonec bude,ale věřím,že ať tak či tak,že to bude dobré a na takové věci budeme jen vzpomínat 😉
Jo jo strie jsou mrchy,já je mám dost a to i přesto,že mažu někdy i víc jak 4xdenňě,někdo je prostě nemá bez mazání a někdo ať dělá co dělá se jim neubrání..Mám je teda hlavně pod pupkem,po stranách břicha zatím ne a asi tak před 3týdny se mi jich udělalo pár i kolem pupíku,ale jsou zatím jen světlounké tak kéž by to tak zůstalo,ale to svědění to je hrůůůza..Doufám,že strie už jako výš nepůjdou,mamka je má skoro až pod prsa.
Ale hlavně ať je Tomík ok,pro něj vše!!! 🙂
To je sranda tady.My máme doma v kleci králíka,ale né toho malého zakrslého,ale velkého králíka jak se jedí(manža natíral jedněm lidem fasádu a vyfasoval ho jako přídavek,bylo hrozně malinká a já myslela,že moc nevyroste 😅 ).Teď mě teda dostala,datluju tu na Pc a ona si v leži chroupe chleba,zadní nohy úplně natažený,ždycky jen ukousne,převaluje to v kušně a čumí přitom na mě a zapíjí to a aby se ani na pití nemusela zvedat tak natahuje krk jako žirafa a pije z napaječky a jak je v tý blbý poloze tak normálně slyšim jak jí žbluňká v žaludku,to je sranda s těma zvířatama 😀 😀 😀

dejna3
3. říj 2008

gabka, tak tento "problém" nemám, my nevieme, čo čakáme 😉 ale teraz ku koncu sa viacej s drahým "naťahujeme"... celý čas sme obaja tvrdili, že veď to je jedno... a teraz si píska každý "svoju ligu" - on by chcel (i keď možno len o 1%) viacej chlapa a ja dievku 😀 😀 😀
a tak sa doťahujeme... ja si predstavujem, ako nakupujem nádherné dievčenské šatičky a drahý pozerá po autíčkach a lokomotívach 😀 😀 😀
v konečnom dôsledku to ale aj tak bude jedno, je to fráza - ale hlavne nech je zdravéééé 🙂

jitinka84
3. říj 2008

díky, tak koukám, že jsem udělala jedině dobře, že už ho neberu 😉

dejna3
3. říj 2008

jitinka, vôbec to nie je blbá otázka... aj ja som premýšľala, či to rozoznám, a či rozoznám plodovku...
ale tú zátku som vedela okamžite, spočiatku slaboružový výtok a potom som mala celý deň také "špinenie" slabučko hnedé

aaandris
3. říj 2008

Holky, tákže

nevím, co čekáme, takže pohlaví neřešíme - výbavička je univerzál 😀

brní mi nohy ruce všechno, ale magnésko jsem nikde nechtěla bo moje PA říkala, že pokud nejsou někde kontrakce (tvrdnutí břícha) tak 50 za den, tak je to jen zdravé, že se jako děloha trénuje na porod (to samozřejmě do takového 36. týdne, pak už je to úplně v pořádku). 😉

králíček je milý sarkal, já jsem taky přemýšlela, že si jako společnici vezmu moje pejska od mamky, ale ona začala hárat a tak jsem se na to vyprdla, protože bych jenom odháněla psy... občas je mi smutno samotné, ale s váma je to super 🙂

no ta zátka nevím, nevím, já jsem po kontrole taky tak velice lehce mela špinění světle hnědé, ale to bych řekla, že bylo spíš podrážděním té sliznice uvnitř než, že by to byla tak nevím dejna? Já myslím, že ta zátka je velký kus jakoby hnědého hlenu, teda alespoň švagrová mi to tak popisovala, že to našla v kalhotkách.. 😖 na druhou stranu každý to může mít jinak 😅

gabka.d
3. říj 2008

no holky, tak s pohlavím asi blbnu jen já 😅 😀 už mi asi hrabe..
roláda je konečně v ledničce, to byl teda boj 😝 jdu si dát nohy hore, nebo mi upadnou u samé řitě 😀

jitinka84
3. říj 2008

No tak teď jsem z té zátky perfektně zmatená, asi to je u každé z nás jiné, tak doufám, že u mě to bude hodně nápadné abych to poznala 😅 😅

levik82
3. říj 2008

A jitinka su aj baby ktorym ta zatka vobec neodide, takze cakame... Ja sa skor obavam ze si nevsimne plodovu vodu, kedze ta moze ist aj po kvapkach a nemusi prudom 😠
Maly je strasne kludny a tichy ☹ a ja som z toho na nervy ☹ Uz asi tri dni to tu na mna tak skusa v tichosti... Ked sa raz za den silnejsie pomrvi mozem byt rada 😅 a to bolo u neho zatial nezvyk 😒

aaandris
3. říj 2008

holky v klidu, když se tak bavím s holkama v okolí, tak je prostě absolutně všechno individuální... 😀

To, že doktor po prohlídce řekne, že to vůbec nevypadá se může taky zlomit klidně hned druhý den, zátka neodchází pokaždé dopředu - může odejít až v průběhu porodu... stejně tak plodová voda a její prasknutí může být až v průběhu atd. atd....

Klidně se může stát, že já si teď teda vůbec nepřipadám, že bych měla rodit - tím myslím, že nemám žádné příznaky a do hodiny jedu, takže holky hlavně klid a neřešit... 🙂

Sice vás i sebe uklidňuju, ale už bych to strááááášlivě ráda měla za sebou... a přenášet se mi nechce - osud je holt osud... 😉

acinka
3. říj 2008

Téda, ženy, vy dnes jedete! Kdo to má dočítat? 😀 Koukám, jak se tu rozběhla debata o císaři....jako ty celebrity nechápu!!!! 😒 Protože dva dny po naší Emče se kámošce narodila holčička...musela jít na císaře, protože měla 13 dní po termínu, dva dny v kuse vyvolávali a pak to prostě vyřešili sekcí...byla jsem za ní hned...byla v pohodě, ale druhej den, se chuděra neomhla pořádně bolestí hnout...teď jsme si psaly a pořád ta jizva bolí...v porovnání s nástřihem...lahoda! Mě nástřih bolel jen v den propuštění, protože se ot potřebovalo rozhýbat, jinak pohoda, jazz 🙂 Jinak mě taky tvrdlo břicho, hodněkrát za den a žádny magnésko jsem vůbec nebrala...taky sem četla, že to pak tlumí celkově činnost dělohy a přenáší se. A s tím stresem...holky, jestli teď nějaký máte, bude hůůůř 😀 Né vážně...měla jsem z porodu a toho všeho kolem hrůzu..ale to se dá zvládnout a přežít...horší je to pro mě teda teď...když na Emičku koukám, tak přemýšlím a docela se bojím...toho, jak budou zaražený prdíky a ona se mi tu bude trápit, nebo bude mít třeba rýmu, a co prořezávání zoubků??? No mám jetě pokračovat??? 😅 Ale pak si říkám...nejsem jediná matka na světě...nejsem jediná, co porodila a donesla si domů miminko...zvládly to miliony ženských, zvládnu to i já...a vy všichni taky! 😵
A zátku fakt poznáte...jsem myslela, že nepoznám, ale je to fakt ve větším množství...to prostě nepřehlídnete 😉
A Evitka porodila? Jsem to nějak asi přehlídla...?

sarkal
autor
3. říj 2008

Tak jsi mě s tím nástřihem acinka trochu uklidnila.Docela se bojím aby mi to pak jako nebolelo,samotného nástřihu ani ne,myslim,že mi to bude jedno,ale pak toho šití a hojení au au au....A že bych to zvládla bez nástřihu?Takovou možnost ani nezvažuju,že by u mě nastala.Tak teď byl manža na otočku doma,tak sem se s ním trochu pomuchlala a hned bylo lépe když mě obejmul,jenom být tak u něj a držet se ho pro mě teď znamená moooooc.Celý týden se o mě staral jak byl doma,všechno mi donesl,udělal jídlo,byl na mě hrozně hodnej,hladil mě když sem začala kašlat atak.,prostě super někoho mít.Sem na něj zvědavá u porodu,on je hodnej a vždycky když mi něco bylo tak mě držel za ruku a hladil.Říkám si,že až přijdou porodní bolesti,že jako nebudu hysterčit,že to jen budu prodýchávat 😒 ,ale to je to,že si nedovedu představit jak moc to bolí a počítám,že pak mě to tak zaskočí,že budu řvát jako tur a co manža,nechci před ním vypadat jako nějak blbě i když on to pochopí,no prostě už to vidim jak budu úplně hotová a on nebude vědět co má dělat.
Jé jak já už bych chtěla mít po tom... a vidět našeho Tomáška...
acinka taky si říkám,že pak přijdou takový stavy strachu,ale jak píšeš zvládly to jiné a horší proč bychom to neměli zvládnout my?!
Já se třeba bojím toho,že v porodnici nebudu vědět jak ho správně držet,jak ho vykoupat,oblíknou a nakrmit abych mu něco neudělala,dyť ty mimískové jsou takový křehounký a pak ty první dny doma no děs,snad do toho co nejdřív přijdu 😉
Jinak já měla taky křeče,ale v lýtkách a byla to jako síla,ale bylo to jen občas tak jsem to dr. ani neřekla a teď už je dobrý tři týdny nemám,dokonce pálení žáhy tento týden nic.Kéž by to tak zůstalo.Já mám uklizeno,teď vařím a průběžně se válím,je mi dobře jen odkašlávám,to je najednou úleva po těch dnech trpění... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru