Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

acinka
3. říj 2008

Sarkal, oni zas tak křehký nejsou...uvidíš, jak sestřičky ty mimča chňapnou a "jedou". Taky jsem měla strach, jak to zvládnu, ale máme to asi nějak naprogramovaný...všechno je maximálně automatický, co nevíš, to ti ukážou!
je strašný jít do něčeho a nevědět, o čem je řeč...mám teď na mysli bolesti...hele zpočátku je to v klidu, pak to bolí, ne že né, ale fakt to není tak strašný a hlavně když ty bolesti jsou intenzivní a častý...strašně uteče čas...já měla kontra poslední hodinu po 2 min a z toho trvala kontra 1,5 min...tzn, že byla jen 0,5 min. klidu...takže těch kontra byla hafa, ale já teď mám pocit, že těch joooo bolestivých bylo tak pět, možná ani to ne. A manžel u porodu je to nejlepčí, co mohli doktoři vymyslet...nebo kdo to vlastně vymyslel! Nástřihu se neboj, mě to umrtvili, to nebolelo, pak ani šití...a šla jsem domů ouplně zhojená...nosila jsem vložky bez gaťek, vložky ty porodní velký...doporučuju koupit....jsou skvělý a po každým záchodě jsem se hned sprchovala a když jsem byla sama či s manžou, tak jsem pořád ten spodek jen větrala. 😉

sarkal
autor
3. říj 2008

acinka moc Ti děkuji za dobré rady,trochu si mě uklidnila s těmi bolestmi kéž by to tak bylo i u mě.
No já si jdu dát 20 večer jdeme k našim tak ať nejsem unavená...

gabka.d
3. říj 2008

acinka, ono se to táááááááák hezky čte, ale každá bohužel nemá takové štěstí jako ty, že jí nebolí šití a hezky se zahojí...znám holky co si 14dní pořádně nesedly 😖 a jizvu sušily fénem 😢

levik82
3. říj 2008

Toto je baby asi zase individualne. Ako vsetko pri porode 😅
Ja mam take nervy dneska ☹ Maly nie a nie sa hybat, tak uz rozmyslam ze skocime do nemocnice ☹ Este si dame asi veceru a uvidime ci sa po nej nejak preberie ☹
Acinka a taka otazocka, pred porodom a nastupom kontrakcii bola mala skor kludna alebo sa viac hybala???

aaandris
3. říj 2008

Levik buď v pohodě - mimi už nemá tolik místa hako před tím, takže se tak moc nehýbá. Já už mám taky už míň pohybů...
Ale na druhou stranu si pro svůj klid do té porodky frcni, šak za to nic nedáš a uvidíš alespoň co se děje... 😉

Manža už je doma, tak jdu za ním pokecat - holky mějte se roďte roďme honem honem šup šup... 😀 😀 😀

dejna3
3. říj 2008

tak ja som prišla "vyvenčená", boli sme na jarmoku 🙂

levik, ak máš pocit, že sa moc nehýbe, ja by som radšej utekala do nemocky, za to nič nedáš... mne dr. hovorila, že je nutné sledovať si hlavne teraz pohyby, napr. aj pri tvrdnutí bruška, či sa drobec hýbe... a keď Ti povedia, že je všetko o.k. aspoň budeš kľudnejšia

kočky, mne dnes do rána, úplne padlo bruško... no už aspoň nebudem počúvať, tie kecy, že ešte to nebude 😀

a ešte k tej zátke - kámoške napr. odchádzala postupne asi aj 2 - 3 dni... ja som si istá, že to bolo ono, i keď každá žena to má asi trochu inak, ale myslím, že si to asi aj každá rozozná

acinka
3. říj 2008

To určitě, každá jsme jiná...já to tady píšu hlavně kvůli tomu, že hrůzostrašných příběhů tu na koňovi je až až....mě to celkem dost vystrašilo to čtení tady...a nakonec jsem se zbytečně nervovala....
levik...vůbec jsem jí necítila, cca10 dní před porodem jsem ji cítila třeba jendou za den, jednou za noc. Když to začalo, žádný pohyby jsem necítila až do konce porodu.

levik82
3. říj 2008

Manzel prisiel domov, a maly sa hned poriadne predviedol 😉 tak sme teraz kluednejsi 🙂 Acinka a dakujem za odpoved. Hadam to predznacuje teda ze sa blizi porod 😉 Bodaj by 😉 Na monitore bol tiez taky kludny, kaslal na mna aj na sestricku, mohli sme sa snazit ako sme chceli, on nic, lehaaaaaaro 😵

dejna3
3. říj 2008

tak to ja neporodím ani do Vianoc 😀 😀 😀 náš drobec proste fičí nonstop... ale na monitore hral partizána, tváril sa, že tam ani nie je 😀 😀 😀

sarkal
autor
4. říj 2008

Ahoj kočky.
Tak mě už je dnes kráááásně,cítím se jako znovu zrozená,krásně jsem se po těch dlouhých dnech vyspala ani ten náš malej Tomulka nezlobil.Manžovi se něco asi zdálo rychle se zved a říká:Copak je co si říkala? já mu říkám:Nic kocourku všechno je dobrý,spinkej....Tak až přijde z práce tak se ho musím zeptat co se mu zdálo,on je takovej vynervovanej,ví že to může kdykoli přijít, i když u mě je to ještě málo pravďepodobné.Taky se na svojeho vytouženýho kluka hrozně těší,pořád říká "už aby tu byl" tak je jak na trní 😀 A co mám říkat já,že!
Tak dneska vyměním panu policajtovi ten zip a pak budu stehovat a šít šatičky ať mám co půjčovat a prodávat.Co stihnu to stihnu i když látek mám na patery šaty tak už se nenervuju abych je stihla,prostě buď anebo,ale možná jo 😀 V týdnu až budu úplně ok,pořádně uklidím salon,prach,všechno krásně vystavím a narovnám...a pak už se budu věnovat domácnosti,zjistila jsem,že zas takový bordel tu není takže největší akce jsou ty okna,ale nejsou velké takže to bude ok.Jinak prach,ale to zvládnu levou zadní.Teď na to ještě kašlu až do pondělka.Teď ráno vyžehlím a hoím prádlo do pračky.Včera mi babička sehnala pro Tomíka rukavičky,já je prostě nikde nemohla sehnat a když sem je objednala na netu tak mi volaly,že je zrovinka nemají což bylo k na..rání,protože byli cenově přijatelné a kráásné.Tak jedny tedy máme.Teď už nic nekupuji,co budu potřebovat dokoupím pak,prcek už toho má až až.
Jinak včera sem si připravila tašku do porodnice,do ní pantofle,papírové kapesníky,oddací list,noční košily zatím..Manža to viděl a začal mě hladit asi mu mě bylo líto,ale on nechápe,že i kdyš strach jako mám tak mnohem víc se moooc těšim.
Tak piště jak se Vám spalo a jak to vypadá s porody!! 😉

bora8
4. říj 2008

ahoj šarkal.... tak vidím že si konečne dobre naladená.... ja si musím zaťukať, že posledné noci vstávam len 1-2 x a to je labúžo..... síce sa budím keď sa potrebujem otočiť na posteli ale to je v pohode.... mňa čaká dneska urobiť obed a požehliť.... ale to sa dá

priši ujovi policajtovi zips - to ti radí teta policajtka 😉 a budeš mať potom u neho očko

sarkal
autor
4. říj 2008

Ahoj bora8!Přišiju,manža říká,že dá před salon auto ať ví až jednou... 😀 😀 😀
Tady to dnes vypadá na krásný den,ale ven se ještě neodvážím,byla jsem jen vynést koš a málem sem to nerozdýchala,nos mám ještě ucpaný a v krku knedlik,ještě to chce ty dva dny být doma,ale už je to pohodička.Teď se mi převaluje prádlo v pračce,králík hlady poskakuje po kleci tak mu jdu dát jablíčko a mrkev(to má nejradši)taky má ráda tvrdý chleba a je to pro ně dobrý na zuby,oni mají s těmi zuby problémy,že jim pak přerůstají když si je o nic tvrdýho nehlodaj,ale náš má chlebík rád takže s tím zatím problémy nejsou,jenom to je hroznej rachot když chroupe ten chleba,to pak v televizi neslyším slovo a nedej bože když tu usnu na sedačce a ona začne chroupat 😠 to je síla....

jitinka84
4. říj 2008

Dobré poledne, já jsem se teďka naobědvala a jdu relaxovat k PC 😀 😀 manža je v práci, takže tady mám pohodičku
´Včera večer jsme postavili komodu pro prcka, tak jsem tam dneska nastěhovala povlečení a ostatní potřebný věcičky a příští týden se chystám vyprat oblečky pro malého a bude všechno hotovo 😵 😵
Sarkal: No vidíš rukavičky, na ně jsem nějako opomněla 😅 😅 ale to snad ještě zchrastím 😀 😀
Holky bolí vás taky jako podbřišek??? Já hlavně když jsem v posteli a otáčím se 😖 je to takové nepříjmné 😨
To je hrozný člověk si pořád na něco stěžuje 😀 😀 😀 ale už se na toho prcka moc těším 😵

levik82
4. říj 2008

Len nech ti prckovia uz priiiiiiduuuuuu 😵 Vsak my sa na nich tak tesime, keby oni vedeli... 😉 Mna vcera vecer podbrusko bolelo maximalne. Som myslela na to ze ci sa to aj nespusti, ale nic... Taku pol hodinku to trvalo a krce kazdych 10 minut, ako pri menstruacii. Trochu silnejsi poslickovia predpokladam... Dnes je v pohode.

sarkal
autor
4. říj 2008

jitinka84 mě taky jako trochu bolí v postely když se otáčím,předpokládám,že to je z toho jak mi tam ten náš Tomík pořádně tlačí hlavičkou.Já se v noci probudím a cítím,že jako potřbuji čůrat,ale ne tak hodně,ale když se odhodlám vstát tak potřebuju hrozně moc a myslím,že to prostě nevydržím a dnes jsem šla a jak jsem viděla wc tak jsem až trošku kapinku učurla 😅 ,no hrůůza.Kdyby ti naši prckové věděly co všechno musejí jejich maminky vydržet 😀
Manža se veňku s bráchou hrabou v autě a já jdu trochu žehlit.K obědu sem dělala buřtguláš,uklizeno mám,pan policajt má bundičku hotovou tak se jdu vrhnout na tu kopu zmuchlaného prádla 😀

moneli
5. říj 2008

Dobré ránko holky, je tu nějak mrtvo, že by jste byly všechny už v porodnici? 😀 😀 😀 Až na vstávání 3-4x za noc na wc je to v pohodě, spí se mi dobře. Včera jsem měla nvůbec nějakou spavou nemoc... vzbudila jsem se v 8 a po 11 jsem šla znovu spát.. snad se tělíčko připravuje na fyzickou zátěž, kt. ho čeká... 😅 Dnes je tak nádherně, jsem celá natěšená na procházku... musíme to dnes nějak zkoulet s manžou.. nechci na umělé vyvolání 😖 Čekáme holčičku, shodli jsme se na jméně Eliška a dnes má zrovinka svátek.. to by byla celkem prča 😀 Jinak co se jmen týče... máte všechny jasno a nebudete v žádném případě měnit? Mě to teď ve finále vrtá hlavou.. přece jen je to váááážnééé rozhodnutí, dítě s tím jménem bude muset žít 😅
Sarkal: k tomu čůrání 😅 přesné pocity... myslím, že prasknu ale když dojdu na wc tak "kapala kapka kapy kap", ale vynalezla jsem super techniku 😀 kroužím na tom prkýnku jak orel nad obětí, mimčo povolí a jde to líp 😀 😀 😀
Levik82: včera mě taky pobolívalo bříško průběžně celej den, i v noci.. i teď... ale NIC, chci ty kvalitní bolesti už! 😀

levik82
5. říj 2008

Ja ich uz chcem tieeeeeeeeeeez 😉 Ale zatial nic... 😒

smardik
5. říj 2008

ahoj holky, dneska jsem se probudila s uklízecí náladou, tak ted doufám že mě to přejde 😀

moneli my máme taky pro holčičku psané jméno Eliška 🙂 a co se týče zda máme jasno tak ve mě trošku červík hlodá zda to je to správné jméno 🙂

natali.m
5. říj 2008

ahoj holky, tak já jsem měla noc docela ucházející, jen 2x na wc, to je uspěch, akorat do toho uklizeni se mi dneska moc nechce.A mimochodem, Eliška je mooooc krásné jméno.opravdu. 😉 😀

smardik
5. říj 2008

natali taky jsem byla na WC jen 2x takže noc ucházející 😉

natali.m
5. říj 2008

jo a malý dotaz, kde si mám říct o ten papír, co potřebuju do porodky kvůli jménumalého?jsem z toho nějaká zmatená, Dr. mi totiž nic neřekl...

natali.m
5. říj 2008

smardík, paráda, jak nelítáš 10x za noc, že?no mě totiž během posledních 3 dnůstrašně kleslo břicho, tak možná to má vliv...

smardik
5. říj 2008

natali to by mě taky zajímalo kdy a kde vzít ten papír do porodky a zda ho vůbec potřebuju, nejsme manželé takže máme papír z matriky o určení otcovství a jménech ale nevím zda je třeba i ten papír

natali.m
5. říj 2008

tak to my jsme na tom stejně, nejsme svoji, tam musíme ještě na tu matriku.prý je to tam docela rychle vyřízené, je to pravda?

smardik
5. říj 2008

natali dá se to vyřídit i po porodu ale mě to přišlo nepraktické tam pak s malým lítat, takže jsme to vyřídili před porodem a je to. Je tam uvedené kdo je otec, jaké přijmení bude dítě mít a holčičí i klučičí jméno. Je to vyřízeno za chvíli - my tam byli nanejvýš 15minut a potřebuješ k tomu těhotenskou průkazku, občanské průkazy a rodné listy

smardik
5. říj 2008

natali je to poráda nelítat 10x za noc, už si dělám srandu že si můžu ustlat na WC 😠, mi už taky bříško kleslo a už bych i chtěla rodit

natali.m
5. říj 2008

tak to je fajn, já to chci mít vyřízené taky ještě před porodem, nechci aby se malý jmenoval jinak když se narodí a za týden zase jinak, i když o nic nejde...a víš jak je to s porodným?já mám totiž trvalé bydliště ještě pořád 100km odsud a slyšela jsem, že musím na sociálku až tam, to je šílené........

dejna3
5. říj 2008

ahojte 😉 včera ma drahý "vyhnal" z domu k mojej mame a rozhodol sa vyupratovať celý byt 😵 😵 😵 povyhadzoval staré haraburdy, vyumýval, čo sa dalo a tak..

levik, vidím, že aj Ty si ešte doma... no ja som mala na dnes naplánovanú tú porodku, ale teda neviem, nič tomu zatiaľ nenasvedčuje 😀 bolesti absolútne žiadne, akurát tak bruško mi každú chvíľku stvrdne a inak nič... krpček si veselo kopká, akoby sa ho to ani netýkalo 😀 😀 😀
zajtra sa idem ukázať ešte k svojmu gyndošovi (od 36 tt už totiž chodím do poradne do nemocky), tak som zvedavá, čo nové sa udialo od štvrtka 😕

čo sa tých mien týka, ja som to v tejto téme už aj rozoberala... no u nás to bol nekonečný boj s drahým 🙂 nie a nie sa zhodnúť... a dievčenské meno sme vlastne vybrali len asi tak týždeň dozadu 😀 😀 😀
inak je to fakt sila vybrať meno pre dieťatko, ja som živý dôkaz - naši mali nachystané len chlapčenské a keď som sa narodila, otec povedal asi prvé, čo ho napadlo - a to bol teda otras 😝 našťastie maminka sa na druhý deň spamätala a zmenila to 😵 teraz je to podstatne lepšie... dôkaz mám v mojej zdravotnej karte.... je tam napísané to pôvodné meno, prečiarknuté a nad ním moje súčasné 😀 😀 😀 😀 😀

smardik
5. říj 2008

natali raději už na tu matriku běžte co nejdřív máte to za pár 🙂, bohužel o porodné musíš opravdu žádat tam kde máš trvalé bydliště ☹, taky ho mám jinde tak jsem se na to byla ptát - naštěstí já to mám jen 30 km.Co tak se zeptat zda by to nešlo poslat poštou třeba doporučeně nebo odfaxovat?

natali.m
5. říj 2008

jejda, já už bych taky rodila tak měsíc, už se jen plazím, nic neudělám a večer jsem vždycky strašně bolavá, no hrůza..... ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru