Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

denisaap
19. říj 2008

Ahojte vsetky co to mate za par 🙂 ,nasla som tu tuto temicku lebo casto tu nechodim ale pridam sa k vam...
ako tak kukam s zym spankom som neni sama uz 2 tt som poriadne nespala a neviem sa dockat kedy pride den DDDD 🙂 do terminu mi ostavaju 3 dni ale kazdy je pre mna ako vecnost...uz aby to bolo 🙂

paskova
19. říj 2008

Ahojte dievcata, prvykrat sa k vam pripajam aj ja. No ja teda v noci vobec nespim. Strasne ma bolia klby a ked sa musim otocit to je horor. Pri prvom tehotenstve som ani nevedela, ze mam klby ale teraz je to hroooooza 😒 A ti mam este pekne dlhu cestu pred sebou, na druhej strane dufam, ze skor neporodim. Zajtra mam poradnu dufam, ze doki mi nic zle nepovie. Drzkajte sa a peknu nedelu kazdej 🙂

majkes
19. říj 2008

Ahojte dievčata,prajem pekný den.Tak dalšia prebdeta noc je za mnou.Doslova pravidelne každé 2 hod.som sa budila.Fakt som sa tešila,ked už prišlo rano a nejake to slniečko.A moj anjelik celú noc šantil,kopal a natahoval moje už aj tak dost velké brucho. 😅 😅 😅 Horšie je,že mam absolútnu nechut do jedla.Jem len preto,že musím,a zo všetkeho je mi akosi zle.Možno je to aj akási vnútorná nervozita,pretože strach z porodu síce nemám-zatial,ale predsa len,je to prvé tehotenstvo a ja sa len bojím,že nerozoznám skutočné príznaky začínajúceho porodu.Knihy sú knihy,no prax je prax 😝 😝 😝 😝 Pa-pa,Majkes

levik82
19. říj 2008

Ahojte mamicky a buduce mamicky 🙂 Tak my to mame za sebou. Uf... May Maximilanko sa narodil 13.10.08 po nepostupujucom spontannom porode cisarskym rezom s mierami 4.000g a 53 cm 😉 Nas zlatusik 🙂 Porod sa spustil z nedele na pondelok presne o 00:00 - manzel pozrel na hodinky ked som zapalila svetlo v spalni 🙂 Do nemocnice som prisla otvorena uz na 6cm, takze na epidural bolo neskoro a aj tak doktor povedal ze kedze sa pekne otvaram tak to bude v pohodicke. To sme este netusili ze 11 hodin budem otvorena stale na 6cm a hlavicka asni trochu nespotupila dole. Kontrakcie kazde 2 minuty ale nic z toho. Zobrali ma z prvej doby porodnej na sal, sestricka tlacila na brucho, ja som az plakala a nakoniec prosila o cisarsky. Najprv ma nikto nepocuval, este ze som tam mala manzela a ten si musle vypocut moje nariekanie a prosby. Nakoniec privolili na cisarsky a spätne museli priznat ze urobili dobre lebo maly bol predsa len velky (nechceli mi verit na zaciatku ze take utle ziena moze mat takeho velkeho pampucha v brusku 😉 ) a siel k tomu este aj tvarickou a nie vlaskami. Ze to mohlo skoncit iba asi kliestovym porodom a kedze siel tvarickou tak by to nebolo velmi ok. Takze nakoniec mi museli dat doktori za pravdu s tym cisarskym 🙂
Takze, vyvolavacka, teda, vitaminy Thiamin a Agofollin pichnute v ndeleu zabrali po 14 hodinach 😉 To som si myslela ze uz nezaberu. A mala som na pondelok pripravenu dalsiu davku. Kebyze ste chceli tip co zabralo u mna 😉
Vcera nas pustili domov, takze zaciname sa prisposobovat novemu prostrediu. Asi to bude tazke na zaciatku. Takze kto sa tu chce bavit o prdikoch a prsiach a kojeni??? 😎 My si zatial nevieme zvyknut na postielku a rezim vesery zadny - teda niekedy sa kojime kazdu hodinu, potom kazde 4, takze tak vyzeraju potom aj moje prsniky - hotova katastrofa 😖 a uz vazne neviem co s nimi ☹ Zatial masirujem, sprchujem,... Odsavanie strasne boli, bradavky mam nazute az krvave, takze v noci sme nasadili klobuciky na kojenie. Takze mame veselo 😉 Ale ten pampusik za to stoji! Je neskutocne sladky, ten nas anjelik 🙂
A ako aaaandris???

emaso
19. říj 2008

majkes s tou zahou sme na tom rovnako 😝 hovori sa ze ked pali zaha tak bude dieta vlasate,no moje vlasate boli ale to to tretie bude mat rovno vrkoce asi

sarkal
autor
19. říj 2008

levik moooc moooc Ti gratuluji k mimču a k tomu,že jsi to takto zvládla!!Alespoň už to máš zasebou!!Však aaandris co nevidět také napíše 😉
Už to chci mít také zasebou a to je právě to nejhorší,že člověk neví co ho čeká a nakonec to může skončit císařem,ale hlavně,že bude miminko ok!!

buffinko
19. říj 2008

caute baby 🙂

vsetkym maminam gratulujem a tym, ktore este neporodili, drzim palce. 🙂

13.10.08 sa narodila nasa dcerenka. vyvolavany porod, lebo som sa ani po 15hodinach pravidelnych kontrakcii neotvarala. je to maly certik, takze viac nabuduce. pisem jednou rukou, na druhej spi po dlhom boji mala. papa dobre, bradavky od prveho dna ok, nic nepouzivam na ne. ale nevie si odgrgnut. ake mate na to metody - otaznik. navyse mam zapalene hrdlo, bojim sa, ze mala ochorie tiez. levik, hlasim sa do novej temy 😎

natali.m
19. říj 2008

levik a buffi: gratuluju k miminkám, určitě jste si u porodu užily svoje, hlavně ty levik, ale jsi statečná...no já jsem zvědavá kdy to příjde u nás a jestli to bude taky taková hrůza.asi bych se měla bát, ale spíš se modlím, ať to konečně příjde, jsem totálně vyřízená a už to přenáším na celé své okolí...

smardik
19. říj 2008

levi,buffi gratuluju k mimčům 🙂 už bych si taky dala říct 🙂

acinka
19. říj 2008

Bufim a levik moc gratuluji! Jééé, to je krása, jak se nám to tu miminkuje 😵
Sarkal, tobě se to, koukám taky mílovými kroky míří... 😉
Jééé, mé dítě zas řve, takže si zas dnes nestihnu pokecat, chjoooo 😔

natali.m
20. říj 2008

dobre rano holky, tak jak je dneska?mě se spí každým dnem nějak podezřele líp, tak už by to snad mohlo něco naznačovat...jinak zítra mě čeká kontrola, tak jsem zvědavá co nám poví tentokrát...

smardik
20. říj 2008

nat ahoj, mě se spí každou noc hůř a hůř ]. zítra mám taky kontrolu tak jsme zvědavá 😠

natali.m
20. říj 2008

tak to si pak musíme zítra napsat, ale třeba už si nás tam nechjí, to bych brala.no mě se spí fajn tak poslední 3 dny, skoro nemusím vstávat na wc a vůbec jsem nějaká odpočinutější, tak si říkám, jestli to není ten klid před bouří.... 😖

smardik
20. říj 2008

nat to se máš 🙂 já měla takovou noc tak před 14dny a klid před bouří to nebyl ale třeba u tebe bude

natali.m
20. říj 2008

kéž by, už jsem i celá oteklá, nohy mám jako konve a to jsem měla celé těhu klid....no, třeba se nakonec rozjedeš dřív než já.... 😉

smardik
20. říj 2008

nat zatím to na rozjezd nevypadá, ale mám štěstí že mi nic neotéká

natali.m
20. říj 2008

to máš teda štěstí, na večer už vždycky vypadám jako slonice, hlavně ty nohy, to se nedá....

smardik
20. říj 2008

nat kde je sarkal? že by už rodila když tu není, vždycky aspon dopoledne napíše

levik82
20. říj 2008

Buffinka, tak to sme na tom s tym porordom podobne, nie? 🙂 A mame aj rovnaky den porodu 😉 My sme sa narodili o 13:22, aspon tak to mame v sprave prepustacej. A vy???
Nas maly je tiez riadny certik. V jedeni nema konca kraja a mna trapia bradavky ☹ Najnovsie ich mam take odrete ze krvacaju a maly mi pije doslova krv 😢 Tak som z toho nestastna. A kojime sa niekedy aj hodinu a pol a ani to mu nestaci ☹ No, zaciatky su tazke...

acinka
20. říj 2008

levik, taky mě to dost bolelo zpočátku, měla jsem popraskané bradavky a mě fakt hodně pomohl bepanthen. je výbornej! Anebo zkusit ty kloboučky 😉 No oni jsou začátky těžký, ale nám bude ve čtvrtek měsíc a je to snad ještě horší...nebo dnes mám prostě takový pocit, malá pořád řve a já už jsem fakt na smyčku 😔 Teď jsem ji nechala v postýlce a zkouším, jestli se neprořve do spánku, protože od rána už jsem vyzkoušela všechno...jenže ani tohle nevypadá nadějně. chjooo, kam mi dali mé hodné miminko? 😅

natali.m
20. říj 2008

smardik: máš pravdu, nejak tady chzbí, no že by nskonec byla jsëště rychlejší než my?no je to možné...to bych ji ale opravdu záviděla...jsme teď byli na matrice vyřídit to příjmení pro malého, tak teď už může klidně ven....

natali.m
20. říj 2008

levik:ty kloboučky jsou opravdu dobré...

evaje
20. říj 2008

Ahojky maminy, gratuluji k přírůstkům ( odbrkávali jsme na baloně. Sedla jsem si, párkrát poskočila, pohoupala a spalo se 😉 , na baloně jsem v těhu cvičila, tak se mu to asi připomínalo)
Dnes jsme byli na kontrole, tak je vše v pohodě. Čípek dlouhý a jsme pozvaní na čtvrtek. Monitoring v pohodě. Spánek , tak jak jsem minule psala, že se to zlepšilo, tak je zase v tahu. Uvidíme, kdy se oběví. Bolesti kloubů na rukách jsou už dost strašné a nohy mírně otíkají. Moč v pořádku 😉 😀 To je ale hlášní, co? A jak vy?
Sarkal psala, že jde dnes taky do poradny, tak asi pro to tu není. Psala, že chodí na monitorin do nemocnice, tak se jí to asi protáhlo. Mě ho dělá moje Dr., tak mám všechnop při jednom. Teď už mě chce vidět 2x za týden. Představte si, že můj chlap brble, že je to často a že jemu se to nehodí. Vozím se tam sama a on hlídá uMatyho. Já myslela, že ho kousnu 😠 Jako bych byla nadšená, že musím tak často na kontroly. Celou dobu se tu modlíme, ať s porodem vydržím do neděle a teď bude ještě vrčet kvůli kontrole. Jsem mu řekla, že abych byla upřímná, být to jen na mě, tak dělám vše pro to, aby to bylo venku. Čekat jen kvůli jeho práci v tomto stavu mě příjde neskutečně obětavé a tolerantní. Která by to pro něj udělala? Podotýkám že mimi už má 3500g.Tak nechci vidět ten porod. Je možné, že si chlapi opravdu vůbec, ale vůbec neuvědomují, co vše s sebou takové těhotenství a porod přináší? A to už to máme jeden porod za sebou. Ti muži.... Tak se babulky držte, my vyrážíme na procházku, než se setmí

natali.m
20. říj 2008

evaje: no já jdu zítra taky na kontrolu a pak už co 2 dny a když jsem to dnes řekla tomu našemu tatínkovi, tak taky kroutil hlavou, jako bych si to snad vymyslela já...tak¨že všichni stejní...jinak taky čekáme otesánka, já už radši nechci ani vědět kolik váží, když před 3 týdny to byli 3 kila.ho snad nemůžu nikdy vytlačit.no až bude nejhůř tak se jim tam do něčeho kousnu a budu hystericky provolávat, že chci císaře...toť můj porodní plán... 😀

levik82
20. říj 2008

Klobuciky som pouzivala asi dva dni, ale dnes som uz zo zufalstva volala jednej laktacnej poradkyni a ona mi povedala ze ich nemam pouzivat. Ze poprve tym vznika zla technika dojcenia, tym padom po druhe mozu vzniknut trhlinky aj inde a po tretie moze maly potom moj prsnik uz nadobro odmietat. Takze dnes kojim bez klobucikov. Zda sa mi to trochu lepsie uz, tak uvidime. Akurat mam teraz pocit ze sa mi menej nalievaju prsniky a zacinam mat obavy ze mi odchadza mliecko ☹ Stale nieco, jasne ze nemoze byt bez problemov 😕 Inak chodim bez podprsenky aby som vetrala bradavky a prikladam si take kompresen od mami mam ci nico take. Je to taky gelik prirodny hojivy. Odporucili mi, tak skusam. Zatial sa mi zdaju naozaj vyborne!
A acinka, tak sa tesim ked budeme mat mesiac... 😉 Kamoska s polrocnym syncekom zase riesia zubky a ze nespi celu noc, takze to nas toho este cakaaaaaa 🙂 Ale co by sme neurobili a nevytrpeli pre nasich holubkov 😉

acinka
20. říj 2008

Levik..To mi ani neříkej! Já očekávám...naivně...že to bude s větším a starším mímem jednodušší...takže na mě nechoď se zubama, nebo se zhroutím 😀 Já ani nemám pocit, že by se mi nějak extra prsa mezi kojením nalívala...to bylo prvních pár dní, teď už ne...jediný co mě trápí je, že po sprše se klepu bolestí, jak mě neskutečně ty bradavky řežou...to je bolest, to je síla. Jinak je to v pohodě, ťuk, ťuk 😉

sarkal
autor
21. říj 2008

Ahoj holky.Tak se hlásím celá 😖
No včera zase děs běs!!Kontrola v poradně ok,sestřička se semnou rozloučila slovy "přeju Vám ať se vidíme až po šestinedělí" no kéž by,prcek na to má týden!
Pak monitor,objednání v Teplické nemocnici prostě nic neznamená a tak jsem tam strávila 3,5hodiny 😝
V tom křesle v kterém ho dělají se mi dělalo zle,měla jsem úplně návaly horka.Je velmi nepohodlné,musíte tam sedět jak zkroucený paragraf...A doktorovi se to opět nelíbylo.Manža nadával už zamnou chtěl jít(Do čekárny nesmí doprovod),nechápal jak je možné,že si to neumí uspořádat a nechají těhotnou klidně čekat tak dlouhou dobu,mě už se dělalo zle.A to nemluvím o tom,že nemít manžu a nebýt manža OSVČ,nemoci si tudíž odejít z práce jak chce tak ani nevím jak bych to uskutečnila.Nejdřív poradna pak monitor a znovu v 18hod. do porodky na přetočení,z vesnice kde bydlím je to 12km takže prostě nemožný.
No monitor v nemocnici byl přímo ukázkový až se ta kr...a sestra divila,pak mi přišel dr. udělat utz,protože si ho ten předešlý co hodnotil monitor vyžádal.Ten doktor byl hrozně mladej,mohlo mu být tak 27,sem se styděla 😅
Byl,ale hrozně hodnej,pohladil mě po ruce a pak teprv udělal utz,malého celého přeměřil,zvážil a má 2890g což nechápu když někdy před dvěma týdny měl 3000g,ale tato váha mi naprosto vyhovuje,on to pak Tomík dožene 🙂
No zkontroloval placentu,dopplera jo a ještě když přišel tak mi řekl,že už bych mohla rodit ,ale proč to nevím 😒 Strašně se divil co že se jim na tom monitoru nelíbylo,že to je i horší.Ptal se na termín a řekl,že když poordím teď,že už se nic nedějě,že je to tak v termínu stejně jako za 14dní a že každopádně na vánoce budeme mít dáreček 😵 Ve zprávě byli běžné věci jako váha a míry mimouška,stav placenty,tep atd. a bylo tam děloha dráždivá,tak nevím co to znamená.
Každopádně ode dneška dělám vše proto aby se Tomík narodil,protože už mám toho zbytečného lítání dost a manža tím akorát přichází o kšefty 😖 Včera hrozně nadával,že příště tam jde semnou a už jim něco řekne,to přeci není normální.Prostě Teplice...Bych tam fakt nešla ani se slepákem 😝

sarkal
autor
21. říj 2008

Tak koukám,že je tu nějak mrtvo.Já přišla před chvílý od mamky a teď si jdu udělat svařáka a vařit oběd.
Veňku je dnes krásně a já čekám a čekám....Už to chci mít zasebou jak nikdy nic!
Zachvíly už tu nebudou žádné těhule 😀

bora8
21. říj 2008

ahoj sarkal..... no vidím, že máš super zážitky z pôrodnice, no u nás to bolo nápodobne s tým čakaním u dr. 🙄 odišiel z ordinácie na 5 sekúnd a bola z toho hodina....

sarkal
autor
21. říj 2008

jo to mám a proto doufám,že tomu bude co nejdříve konec,vůbec si nedovedu představit kdybych měla ještě třeba 14dní přenášet 😲

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru