Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

pajmis
9. lis 2008

monci - ooobrovská gratulace 😉

pajmis
9. lis 2008

Sarkal , to je mi hrozně líto... i když sem to nezažila, tak si to umim představit...protože přenášení je moje noční můra... mě tak napadlo dnes jak sem seděla na WC 😅 jestli by nepomohlo občas jen tak tlačit jako při zácpě?? 😀 Jako že by to třeba mělo vliv na to, že dítě klesne a začne tlačit na branku??? Tak mě to napadlo, ale to asi žádný vliv nemá... já osobně to začnu zkoušet jestli tím něco neurychlím 😀 😝 😅 třeba mi malý dříve klesne 🙂 ale to je asi blbost... Sarkal , jinak, nemyslíš, že třeba má na to vliv i ta psychika?? Jako třeba, kdyby si celý den vypla hlavu (což je jistě těžké) a na nic nemyslela a jen si ty poslední dny užívala... vana, relax, pěkně v klidu... a třeba to přijde samo... třeba tím, jak se stresuješ, tak malého nějak brzdíš od toho, aby se mu chtělo na svět... třebas mu musíš ukázat, že se tady musí těšit a udělat si doma pěknou atmosferu a tak 🙂 Jejda, mě to dneska nějak plácá 😅 😕 Hodně štěstí, třeba bude Tomík nedělní děťátko 😉

acinka
9. lis 2008

Monci, moc gratuluji 😵
Sarkal, vím, že je to už na palici, ale ty to zvládneš! Mysli jen na to, že budeš mít v náruči Tomáška a jak to bude krásný!
Hlavu vzhůru a úsměv! S tím to jde vždycky nejlíp. Moc na Tebe myslím 🙂

evka_
9. lis 2008

moncici gratulujem 🙂 😵

ja to vidim tak, ze si dame dnes nejaku dlhsiu prechadzku, aj ked to pocko nie je zrovna nic moc, ale aspon neprsi...

a snad si mimi po troche pohybu da povedat 🙂

sisa.b
9. lis 2008

sarkal, viem, co to je prenasat, prenasala som obe svoje deti a prenasam uz aj tretie ☹ malu mi museli vyvolavat a tiez to nie je bohvieco. ale bolo mi to po 9-tich dnoch prenasania uz absolutne jedno 😒 hlavne ze sla von...
vsetky sproste poznamky ignoruj - ja uz som aj prestala dvihat mobil... 😝
drzim palce, nech to mate rychlo za sebou 🙂 😉 😉

munu
9. lis 2008

Sarkal- ja este sice k vam nepatrim takym tehulkam vo vysokom stadiu uz, ale zato vas kazdy den citam 🙂
a kazdy den dufam, ze ta tu uz neuvidim, ze uz budes v nemocnici a budes mat Tomaska 🙂
velmi ti drzim palce.. 😵 neboj sa, len sa uvolni a ono to pride samo
raz to len pride a citim, ze skoro 😀 len bud v pohode 🙂 kazdopadne ako pise Pajmis, nieje dobre sa stresovat 😒
psychika robi strasne vela 🙂 tak sa drz a uz to vydrz, fakt vam tehulkam zavidim, ze uz budete mat svojich drobcekov coskoro pri sebe 🙂
ja sa na to mooooc tesim 🙂

kulicka
9. lis 2008

Monci - velka gratulace 🙂

Sari, taky bych rekla, ze nam to delaji naschval. Dokonce se mi dneska o tom i zdalo. Ja byla na strome nebo kde a manza na me vola : pojd dolu (uz nevim proc) a ja na to : ne ne ne ne! Jako maly decko! Proste natruc. Tak jsem si rikala, jestli to neni nejaky znameni, ze mimi lakam ven a ono teda na truc nepujde 😅
Takze pajmis : neplacas 😉 Podle myho neplacas 😉

Mno, ten uplnek ve ctvrtek musi fungovat 😠

Ja uz po ranu fakt dycky nemuzu. Vsecko me uvnitr boli, asi mi mimi priskripava streva nebo co.

sarkal
autor
9. lis 2008

Moncicici obrovská gratulace!!!!!Ani nevíš jak Ti závidim,že to přišlo samo...

Pajmis taky jsem nad tím přemýšlela,to tlačení a občas si jako i zatlačím,ale myslím,že to nepomáhá,nevim jestli tomu jde pomoci.

No každopádně mě zítra poradna a monitor neminou ☹ Podle mého dr. budu zítra přesně v 41tt a podle monitorů v poradně 40+4tt tak si myslím,že ještě asi nic dělat nebudou.Já chci aby to přišlo samo a když to všude čtu tak mám ještě týden čas když je všecko vpořádku.
Už sem ňějak rezignovala,snad se mrňous hold rozhoupe.Mám jako vztek z toho okolí atd. i lidi kteří o mě nikdy předtím neměly zájem teď otravují,nechápu proč se zajímají o moje dítě 😠
Tak ať už to hlavně je zamnou.

evka_
9. lis 2008

jj ja to uz tiez vnimam podobne...

mamka mi z Italie vola snad uz kazde 4 dni s otazkou "kedy uz" a podobne... a ja nechcem byt zla, a nejak ju stale odbijat, ale ono to uz vazne nie je prijemne...

nastastie ostatne okolie mi pride tolerantne... 🙂

ju a 9.11. som uz zrejme nestihla... mimi si ocividne chce vybrat datum narodenia samo, tak som zvedava akemu datumu da prednost 🙂)))

sisa.b
9. lis 2008

holky, ja by som nasilu netlacila. ono to nepomaha ani vtedy, ked sa porod rozbehne. ten krcok sa musi uplne otvorit, aby ste mohli babo vytlacit. preto ked aj doktor hovori netlacit, tak ho treba posluchnut, lebo inak ten krcok opuchne a je to vsetko v haji. potom sa babo dostane von iba CS... je o tom dost clankov aj na nete

funy
9. lis 2008

monci gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem a vsetkym, kt. uz to mali mat za sebou, alebo ocakavaju kazdym dnom drzim palce nech je to bezbolestne a nech uz drzia svoj pokladik v naruci.
drzte sa baby
🙂

funy
10. lis 2008

stale na vas myslim dievcata. nemate ziadna novinky, este ste dva v jednom?

sarkal
autor
10. lis 2008

Tak já dva v jednom,dnes jdu do poradny a na monitor,pak písnu co a jak ☹

moncicici
10. lis 2008

dakujem baby 🙂

acinka
10. lis 2008

Monci, ty už jsi s mimouškem doma? 🙂
Jinak dobrý komentář k tatínkovi na fotce...to tomu mýmu ani takový obleček nedali, chjooo, mohla být sranda 😀
Sarkal, Tobě přeji jen dobré zprávy od doktora 😉

cernovlaska
10. lis 2008

Ahojky holky 🙂
tak koukám po dvou dnech,krom Monci,žádná změna,Sari,Kuličko,Evka,Sisa držím palce a ť uuuuuužžžžžž..... 😵
Moncicici: velká gratulace k synáčkovi a hodně štěstíčka a zdravíčka do života mu přeju 😀

majkes
10. lis 2008

Ahojte.Sisa.b-vidím že tie termíny máme rovnaké a rovnako aj prenášame.....Je to dost nepríjemné.ja už som do toho piatku počítala hodiny a teraz toto. ☹ ☹ ☹ ☹ Ono na jednej strane by som chcela aby to prišlo uplne spontanne,ved drobček sam najlepšie vie,kedy je čas,ale ked ja už sa tak straaaaaašne nanho teším 🙂 🙂 🙂 A tiež tie otázky okolia typu ,,ešte nič? tak kedy to bude?...,,už sa mi ani do obchodu nechce,aby som na to nemusela odpovedat. Ja mám 15.11 narodky a 18.11 mame osme vyročie svadby,tak možno sa náš anjelik rozhodol,že bude naším darčekom.Ale on je tým najkrajším darčekom na svete,aj keby sa narodil v hocktorý iný den.Takže idem ho dalej presviečat,aby sa trošku poponáhlal.Ahojte.

sisa.b
10. lis 2008

majkes - akurat ty mas v passe uz 43tt - neviem preco 😝 ja uz som z toho na prasky. dnes som bola u doktora a stale rovnaky nalez. cize na porod to nevyzera ☹ no ja neviem byt taky optimista, lebo malu som prenasala len 8 dni a uz sa mi dusila v pokazenej vode... 😢 😢 😢

kulicka
10. lis 2008

Tak Sari, to uz si te tam nechali? 😵

Sisa : nestras!

sarkal
autor
10. lis 2008

Ahojky.Tak jsem byla naposledy u mého dr. v poradně ☹
V nemocnici monitor ok a že mě jako doktor tam vyšetří,že zkoumají plodovou vodu,když se přenáší(mimochodem z vyprávění veeeelmi bolestivé).Já už hrůzu v očích 😲 , jenže dr. byl línej takže mě objednaly na pátek na monitor a na to vyšetření,ale to už jsem domluvená s mým gyn. že bych jela do Mostu tam kde budu rodit,protože Teplice prostě fuuuuuj.Takže když do pátku nic tak do Tp nejedu a jedu do Mostu a tam mi udělají monitor atd.Tak asi tak.Jinak o nějakém vyvolávání nikdo nemluvil a já doufám,že v Mostě teda mají rozum a nějak by mi pomohly a né,že mě nechají od pátku další týden..To snad ne.No kéž by to do pátku přišlo. 😖

pajmis
10. lis 2008

Sari - to přijde, uvidíš 😉 Bude to každým dnem 🙂 Tomík tě už dlouho v bříšku trápit nebude 😉 a bude ti dělat jen samou radost už venku 🙂

majkes
10. lis 2008

Ahojte.Sisa-Tak to si ma teraz dost vystrašila.Ja som o niečom takom nepočula,myslela som si,že prenášanie nemože byt nič zlé 😒 😒 😒 No teraz mi už lepí....Ja mám poradnu v stredu,takže ked do vtedy nič,tak lekára určite zavalím kopou otázok....a na víkend sa už budem pýtat na vyvolavanie porodu 😔 😔 😔 Sisi a to si mala aj nejaké komplikácie alebo ako ti to vobec zistili že sa malička dusí vo vode? ☹ ☹

sarkal
autor
10. lis 2008

Pajmis díky.Taky si říkám,že do pátku by to mohlo přijít..No snad jo,teď si dám svařáka a večer zkusím i ten sex tak snad. 😒

sisa.b
10. lis 2008

srry holky ☹ nechcela som vas vystrasit. oni - ako pise sarkal - tu vodu vedia odsledovat. no ja uz som to zazila a preto sa bojim. mala bola nastastie v poriadku. ona sa doslova nedusila, len uz nemala dobre prostredie v brusku v tej pokazenej vode ☹ este mi aj primar vynadal, ze kde som tolko trcala, ked som mala rodit pred dvomi tyzdnami... no v piatok mi robili UZV a poslali ma domov, lebo som bola na 3cm otvorena a v utorok po vyvolavacke uz bola voda v haji 😒
maly ju mal sice zelenu, ale este bola tekuta, mala ju mala taky husty sliz 😔

sisa.b
10. lis 2008

sarkal - moc drzim palceky, aby to uz bolo 😉

funy
11. lis 2008

sarkal, tak nech ti to dovtedy pride. drzime palce 🙂

sarkal
autor
11. lis 2008

Holky díky!!

Koukám,že Evka se neozvala tak třeba už to má zasebou.

Dnes budu šít.Dodělám dvoje šatky a nějaké doplňky a pak musím doma vytřít,manža tu včera něco rozlil. 😠
K obědu budou palačinky a nějaká polévka.Jinak dnešní noc dobrá,posledních několik dní se mi spí dobře.Jen asi poslední 2-3dny nemůžu nějak na velkou stranu(prozměnu) to je fakt,už aby to skončilo tohleto.
To fakt nepřeju ani největší nepřítelkyni.Sem se radovala jak nebudu přenášet jak proto udělám všechno a opravdu jsem i dělala,častý úklidy,vytírání schodů,mytí oken,skákání na balonu,horká vana,svařák a prostě sem se přesvědčila,že bohužel nic nefunguje.Nevim jestli je možný,že v tom může být i psychika,že jako čim víc člověk chce tím míň to jde,ale každopádně to stojí za nic.Já se snažím na to už kašlat a teď už je to tak,že prostě buď a nebo a v pátek se uvidí.Vím,že ať tak či tak se jedná vlastně jen o pár dní a pak už bude Tomča s náma.jen mě štve to okolí.Např.tchyňě,celých pět let co s manžou sem a celých devět měsíců co nosím Tomíka se o mě nezajímala,vůbec se nezeptala co a jak,jestli Tomík vůbec ještě žije.....A teď když se má narodit tak bude každý den volat a ptát se,co jí je do toho?!Čí je to dítě?Kdo ho má v břiše,já nebo ona?To bych prostě úplně vylítla z kůže.Si snad myslí,že jí ho pak dám nebo co,nebo,že mi pak bude radit jak to umí,to teda ne.
A moje babička jak bysmet,jsou tam vztahy takový nanic,nejdůležitější je pro ní mámy bráchy rodina,máma a její rodina už tak moc ne...Ale ptát se bude a nejlepší je když řekne,že si stejně budu muset lehnout do nemocnice atd.Nemáme dodělanej barák jako mnoho rodin v dnešní době a ona,že nám ho jako vezmou,že to nezvládneme atd.Ale kdo v našem věku má barák a dvě firmy?Strejc teda určitě ne,ten je tak akorát před rozvodem.No prostě není to jednoduchý a to vás pak naštve když se ptají a maji pitomí keci. 😠
On jim to pak Tomík všem natře až bude veňku 😀 😀

sisa.b
11. lis 2008

sari - to ta nechaju este do piatku trapit? ☹ ved uz prenasas 10 dni 😕

a kasli na vsetkych, lebo sa Tomikovi nebude chciet von do takeho neprijemneho sveta 😉 🙂 🙂

sarkal
autor
11. lis 2008

Ne ne já přenáším podle všeho jen 5dní.První termín byl 3.11 druhý ve 12tt 6.11 a třetí 7.11 a oni berou za nejdůležitější ten ve 12tt tzn. 6.11.V pase mám prvního protože jsem měla nepravidelnou ms a prostě to jinak nešlo udělat,protože oni to tu berou podle délky cyklu.

Já jdu teď chvíly pracovat ať nesedím,nebo se mu už vůbec nebude chtít 😀

sisa.b
11. lis 2008

no uz som sa zlakla 😨 ale aj tak, ja som mala termin 7.11. a uz mi to pekne lezie na nervy 😝 ale do mikulasa budu hadam vonku 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru