Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

janinunina
28. lis 2008

Holky,co se chystate rodit,tak vam preju,abysme to meli co nejrychleji za sebou a meli ty svy drobecky uz v naruci.Jak pisete s tim pristupem doktoru...cumim,zatim jsem se s tim v porodce nesetkala,tak sned asi ani nesetkam,verim,ze nic prijemneho..ja vzdycky rikam,ze kdyz to ty lidi nebavi,tak at to nedelaj🙂a kor¨v porodnici,kdyz tam ta zenska potrebuje mit okolo podporua prijemny lidi,co?
drzim pesticky a hezkej vikend

cernovlaska
28. lis 2008

Hlavinko,ahooooj 🙂

nee,nejela,právě jsem si dala dnes už třetí vanu a kroutím se u tv,od tý vany mám kontra každých 5min,tak ještě počkám a když to bude pokračovat,tak jedem 😕 jsem na to fakt zvědavá 😅
Titi je kouzelnej,neskutečně vlasatej 😀 přidej nějaký fotečky,jestli máš 😵 a je hodnej nebo ti dává zabrat?

Jdu zkusit usnout,jestli to půjde a doufám,že už se to nějak začne hýbat,tak dobrou,moc na vás budu myslet,holky,ať to už dneska vypukne 😅 😀 😀

lovaa
28. lis 2008

cernovlaska, tak co? Pojedeš, viď? Jsem to říkala, to jsem ráda 🙂

funy
29. lis 2008

cernovlaska, myslime na teba. a uz nech je tu info, ze to mas za sebou a stastne 🙂 🙂 🙂

sarkal
autor
29. lis 2008

Ahojte kočičky.
Tak jsem zvědavá kdo napíše a kdo ne!!

Tomík teď leží po jídle v postýlce,ale čekám,že spustí pláč.V noci je sice hodnej,vzbudí se jen 2x na krmení a pak hned spinká,ale ve dne...V kočárku spí jako zabitej,v mojí nebo manžovo náruči taky,ale jak ho dám do postýlky zachvíly otevře očka,chvíly jen tak žbrblá no a maximálně za 30min. spustí pláč a nepomůže nic jinýho než ho vzít a takhle pořád dokola.
Takže Lovaa a Aji tichá závist!Ale co hlavně,že je zdravej no.
Bych musela být celej den na procházce pak by spal.No včera si s nim manža lehnul a oba chrápaly,tak sem uklidila a vytřela celej barák.
Dneska jel manža až do Prahy věšet reklamy tak mám docela strach,sněží,počasí nic moc a do Prahy je to přeci jenom dálka tak na něj pořád myslím.

Jinak Lovaa asi sem slepá,ale diskuzi Podzimní sběr jsem nenašla,asi sem nehledala pořádně.Kde jí prosimtě najdu??

aji81
29. lis 2008

Ahoj Sarkal, nejsem sice lovaa ale taky poradím 😀 . Podzimní sběr je v sekci Volná diskuze. Víš malá byla včera nááááhodou hodná, dnes zase řádí🙂. Ale už se i usmívá a to je to nejhezčí co mi kdo může dát, když se na mě usměje 😵 . Příhodím smíška do alba. Paa a všem co rodí, hodně štěstí

sarkal
autor
29. lis 2008

Aji díky,už jsem ji našla 🙂

pajmis
29. lis 2008

Ahojky holky 🙂 Tak cernovlaska už asi jela 🙂 To je moc dobře 😉 Ze mě vytéká zbytek zátky, ale už tam mám i krev ☹ Je to nepříjemné a dnes mi začali bolesti... mám je teda už od rána... ale to je zase planej poplach - beztak ☹ Ted si jdem s přítelem na oběd, protože zase nevařím 😀 😅 Tak se mějte holky a všem novopečeným maminkám moc gratuluji 😉

Dádo, ty už jsi asi v porodnici 🙂 Tak hoodně štěstí 😉

sarkal
autor
29. lis 2008

Taky koukám,že Cernovlaska se zatím neukázala.
Jinak Pajmis ať už to je,mooc Ti to přeju ať už to máš konečně zasebou!! 😉

funy
29. lis 2008

ziadne spravy o cernovlaske? juuuuuuuuuuuj, mozno to uz ma aj za sebou 🙂

kulicka
29. lis 2008

Cernovlasko, tak uz?

No nejaky fotecky mam ale ne moc. Mezi kojenim, prebalvanim, jezenim a sprchou uz na moc veci cas nemam. Tak akorat na vyspani 😀 Fakt obdivuju Sari, ze jeste stihnes vytrit a ja nevim co. Ani sem na konika fakt nestiham.

No tem, co jeste zbyva cekanicko, at jsou hlavne miminka zdrava, v poradku a at je porod uzasnej zazitek 🙂 Taky souhlasim s tim, ze v porodnici by meli byt zamestnanci tak uzasni, jako byli v te me. Samej usmev, srandicka, ochotni, davali navrhy co bych mohla a tak, pomahali s mimi... Tak tfuj tfuj vsem!

funy
29. lis 2008

no neviem ci sa este pajmis vrati z obeda.
ked tam uz bola aj krv.
ptuj, ptuj, nech uz porodis pajmis.
myslime na teba

sarkal
autor
29. lis 2008

Kulicka první dny byli záhul,ale teď je den ode dne lepší.Už vím co a jak atd.Dneska celý den spal až v půl druhý se probudil na jídlo,pak sme byli na prochajďě no a teď je zase vzhůru tak chováme a chodíme po bytě no.No hlavně,že v noci spinká.

Jo jo Cernovlaska už je asi v porodnici,tak držím palce no a co ta Pajmis? 🙂

petka21
29. lis 2008

Zdovolenim sem napisu za PAjmis-PAju,jeste nerodi,ale ma uz dost bolesti,dava si sprchu,ale nepolevuje to,cekaji pokud to neprejde ze vecer zajedou do porodky a max je poslou zpet. Pisu za ni uz nema myslenky jit na net,tak informuju ja. Pokud porodi dam VAm se vedet 🙂 TAk snad to pujde rychle a nebude ji maly moc trapit. ZAtim ahoj PAji segra 😉

lovaa
29. lis 2008

Jej, Peti, tak coooooo? 😕

funy
29. lis 2008

pajmis,

DRZ SA a uz cakame len na dobre sravy a nove babatko. jupiiiiiiiiiiiiiiiiiii 🙂 🙂 🙂

petka21
29. lis 2008

Holky zatim nic jeli tam teprve v devet tak cekam kdy s eozve jestli si ji tam nechaji nebo je poslou zpatky.Snad uz tam zustane aby byla pod dozorem,mela jak jeli uplne moc tvrde bricho chuderka takze bych ji moc prala aby uz se maly rozmyslel a konecne uz se ukazal na svete 😉

JAk budu neco vedet dam hned vedet,pokud to pujde a v nemocnci to dovoli muzu tam za ni dojet jak bude rodit kdyby potrebovala oporu i ode me a bylo to dlouhy a jeji aby se mohl jit treba najist nebo tak,ale uvidime. Urcite kdyby se uz maly ted narodil hodim fotky do alba. TAk zatim 😉

petka21
29. lis 2008

TAk uz si ji tam nechali,jeji ji chtel doprovazet na vysetreni a oni ho vyhodily at ceka na chodbe,pry jsou tam desne protivni,neprijemni. Jejiho poslali domu ze ma dojet az se to nekam vic pohne,zatim je otevrena na 3 prsty,dostala klistyr pry se to potom muze rychlej i rozjet,kontrakce doktor rikal ze uz ma,tak snad uz rano bude maly na svete.Az se narodi napisu 😉

petka21
30. lis 2008

TAk PAji se dnes rano ve ctyri hodiny narodil chlapecek Tobias 😀 VAzil 3600g a meril 49cm,no je to teda cvalik,na to ze ej segra takovy maly drobek. Oba jsou v poradku,nastrihli ji,ale nebolelo to,maly je krasny ma zatim hnede vlasky a uz sem ho slysela i pekne plakat. ZAtim se nechce prisat,ale to urcite pujde 😉

Uz nemuzu spat jak se tesim az si ho dnes pochovam 🙂 TAk se holky co se chystate brzo rodit drzte a brzy male broucky v naruci 😉

P.S. fotky dneska dodam

samicka
30. lis 2008

je, petko, tak to je nahoda, pajmis patri k nasim prosincovkam, hned info tam soupnu, at se to vi 😀

petka21
30. lis 2008

Samicko ja vim ja uplne zapomela kvam do prosincovek napsat,ale ona tam chodi jen vymecne tak mi to vypadlo dat vam info 😉 JInak ji kolem jedne rano praskla voda a byla na 3 prsty otevrena,takze si myslim ze mela rychli porod 😅

samicka
30. lis 2008

uz to chystam a pisu holkam, diky 😵 a podzravuj

petka21
30. lis 2008

Vyridim 😉 A dik

funy
30. lis 2008

pajmis,

este raz gratulujem.
vela zdravicka tebe aj tvojmu chlapcekovi.
🙂 🙂 🙂

funy
30. lis 2008

petka,

no sestre to islo naozaj rychlo. hadam neboli tie kontrakcie az takeeeeeeeee hrozneeeeeeeee.
uz toho mala chudatko dost. tolko uz cakala. ani sa jej necudujem. ja teda v pondelok zacinam len 36 tt, ale uz tiez len cakaaaaaaaaaaaaaaaaam.

funy
30. lis 2008

ma niekto info o cernovlaske?????

sarkal
autor
30. lis 2008

Jéééé Pajmis už to má konečně zasebou,to je dobře a taky,že měla docela rychlý porod a že jsou oba OK!
Zrovna jsem krmila malého a úplně jsem uronila slzu jak jsem si to přečetla,už se konečně dočkala!!
Mooooooc gratuluji a těším se na fotečky!!! 🙂 🙂

Jinak myslím,že Cernovlaska to už má taky zasebou. 🙂

lovaa
30. lis 2008

Péti, super info! 😉
Páje posílám velké gratulace, je to šikulka!Porod proběhl celkem rychle, to je dobře 😵 😵 😵
Já mám takovou radost! 🙂

lovaa
30. lis 2008

Jinak teda myslím, že Černovláska porodila už v pátek, popř. v sobotu, pže sem psala přeci v pátek odpol. jak má kontra po 5 minutách...tak to je, myslím, jasný 😵

funy
30. lis 2008

sarkal,

ja si tiez myslim, ze cernovlaska uz nie je dva v jednom 🙂 🙂 🙂
cakame uz len na dobre spravy a fotecky. xixi

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru