Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

ebsian
15. pro 2012

Skvěle, kdyby mi psychicky nehráblo, že se neděje vůbec nic a budu přenášet ☹ Na to, že jsem začala rodit v 28t jen čučím a nechápu..Já a přenášet? Fakt masakr 😀 😀

janniexxx
15. pro 2012

ja uz sice mam 3 mesicni holcicku,ale na ty stavy si hodme zive vzpominam.do toho jsem jeste mela problemy s jatrama,takze me silenym zpusobem svedilo cely teloyslela jsem ze se zblaznim

lucinocka
15. pro 2012

@janniexxx detto :D

misulka47
15. pro 2012

ja uz ledva lezim, sedim, a vsetko :D uz aby bolo po...

anjelik2509
15. pro 2012

ja som mala posledné týždne super, ak nepozerám na to, že som mala totálne dokopané rebrá od malinkej a keď som dlhšie šla pešo, strašne ma pichalo v mechúri...Inak v pohodke, denne prechádzky do mesta a späť 😀

haniplanetka
15. pro 2012

Nebýt tak utahaná a nebolet mě celé tělo, bylo by to fajn těhu 🙂

domeli
17. pro 2012

nuž ja zvládam záver podstatne lepšie a aktívnejšie, než prvé 3 mesiace a to už prenášam. Samozrejme, fučím hlasno, aj mt mám problém zaviazať topánky, ale inak je to pohoda. V začiatkoch som bola totiž úplne nemožná.

majka1976
17. pro 2012

Já už to mám naštěstí taky za sebou, ale na ten poslední měsíc, kdy jsem měla tak velké břicho, že jsem nemohla ani sedět ani ležet natož pak spát fakt nezapomenu 🙂 a to šílené pálení žáhy a hrozně jsem byla zahleněná - 3 měsíce jsem chraptěla, známí mě nemohli poznat po hlase v telefonu...naštěstí hned po porodu všechny negativní příznaky zmizely jak mávnutím kouzelného proutku

jennyska
18. zář 2013

Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Já jsem právě vytvořila článek na téma 38.týden těhotenství a ráda bych Vás poprosila, zda byste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost s 38.tt a vložit ji zde https://www.modrykonik.cz/38-tyden-tehotenstvi/ a nebo také shrnout celý Váš předchozí 2.trimestr zde https://www.modrykonik.cz/druhy-trimestr/ , či jednotlivé týdny v 2.trimestru a připsat zkušenost také k nim https://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-... .

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě prožívají to stejné. 😉

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Jennyska

boucanda
3. říj 2013

No tak jak to tady čtu,tak snad asi patřím mezi exoty z opačné strany...bříško mám malé,takže úklid není až takový problém,klidně vlezu na všecky 4 a myju podlahu. Jediné co mě trápí je nespavost...chodit spát můžu brzo nebo až pozdě v noci a stejnak se vžycky pravidelně vzbudím kolem 3 hodiny a musim se jít najíst a pak bych spala klidně i do oběda,ale zase dlouho nechci,pak bych další dny nespala vůbec. A záda večer bolí tak,že se hrncuju na gauči a celou dobu hledám vhodnou polohu,která snad asi ani neexistuje. Jinak mám celkem živoučké dítko,které vymýšlí nové triky,jak nejlépe protáhnout celé tělo,jen aby to maminku bolelo...takže si až tak moc stěžovat nemůžu....jen ty záda ☹ 😒

libertine
4. říj 2013

no nie je to uz bohvieco, ked mam pravdu povedat. aj ked nemam vlastne vobec ziadne tazkosti, citim, ze uz nevladzem tolko, kolko predtym.uz sa mi tazko hybe a citim to pri beznych cinnostiach. navyse mam 2 rocnu dceru, ktorej sa toto neda vysvetlit a musim pri nej fungovat. nieked mi je z toho do placu az, napr. na nakupe, ked musim udrzat ju, aby mi neutekala a nerobila neplechu a este niest nakup atd, chcela by som si odpocinut, ale sa pri nej neda, ona by chcela na mna liezt, ale tiez to ide tazko, ked musim davat pozor na brucho, nuz tento posledny mesiac uz nebude nic prijemne, mam horsiu naladu. neviem, komu sa postazovat.

osicenka
5. říj 2013

Já teda spím docela dobře, prostě si lehnu a spím, i když teda vím, že se častěji přetáčím ze strany na stranu. Se zády mám také docela problém, třeba vydržet vařit nebo mýt nádobí to už moc nedávám, ale jinak se fyzicky cítím dobře, horší je to spíš poslední dobou s psychikou 😒 Porodu se nebojím, na ten myslím pozitivně, prostě si sama sobě říkám, že to zvládnu a všechno bude v pohodě a rychlé 🙂 Ale jinak se cítím strašně nervozně, všechno a všichni kolem mě štvou, kvůli všemu brečím a už mi přijde, že to prostě doma nezvládám, jsem doma od července a prostě nebaví mě každý den dělat to samé - uklízet a vařit a čekat až muž přijde po celém dni z práce. Ale zase na druhou stranu už se mi nechce ani nikam ven mezi lidi, jednak proto že nemám co na sebe 😀 A jednak proto, že mi prostě přijde, že teď nemám myšlenky na to jen tak bezstarostně vysedávat někde s kamarády, kteří mají jiné starosti než já a to samé mám při čtení knížek - jinak čtení zbožňuju a jsem fakt čtenářka, ale poslední dobou mě ani ty knížky nebaví, přijde mi jakoby zbytečné je číst, když mám teď jiné "starosti" - tj. těhotenství...No už mi z toho asi docela hrabe a opravdu se těším na malého, který mě prostě z tohohle všeho vytrhne a budu mít zase pro co a pro koho žít 🙂

caprivi
23. říj 2013

Osicenka tak většinu pocitů mám úplně stejných a to jsem teprve 7 tt do porodu. Jsem ráda, že nejsem jediná :D

libertine
24. říj 2013

@osicenka aj ja sa citim podobne. ja uz to chcem mat za sebou. tieto poslednw tyzdne alebo dni su pre mna uz len trapenie,nie fyzicky,ale psychicky. bojim sa, aby bolo vsetko ok, stale tie vysetrenia, potom ludia s otazkami, na ktore sa neda odpovedat...

kolibrikjari
3. lis 2013

Ahojky,máme přibližně 5 týdnů do porodu.Už jsem si pomalu zvykla na to,že pravidelně mně ten náš malej zbojník budí mezi 2 a 3 hodkou ranní.Je pěkně velkej,takže když začne kopat,tak je to občas síla 🙂 A mám pocit,že ten malý kopeček k našemu domu je čím dál větší čím mám větší břicho 🙂Ale naštěstí se nám povedlo,že máme pro prcka už všechno připravený a na vánoce jsem kupovala poprvé dárky už od září,takže už máme všechno.Takže to vypadá,že vánoce budou tentokrát v pohodě a bez vánočního šílenství 🙂) Jari

onka1
5. lis 2013

Ahoj holky,
tak se přidávám k Vám..38tt. doma mi to celkem utíká..chodila jsem do práce do poslední chvilky co to šlo, tak doma je teď pořád dost práce..
Jinak s tím spaním teda jak na houpačce..někdy v noci spím jak dudek a mám děsně živé sny a jindy se dvě hodiny převaluju a nic..bříško už zavazí..manžel musí vždy před vychajdou nazouvat botky..
čůrat chodím v noci tak 2x ..to mě dost štve..
Malej děsně tlačí na žebra a tak se někdy blbě dýchá..o pálení žáhy ani nemluvím..už by se mohl posunout dolů dareba..
Tak se holky držte a ať už je vše za náma a užíváme si naše malé, zdravé a krásné prďousky!

wejka123
6. lis 2013

ja sa mozem svojim tehotenstvom iba pochvalit 🙂 za celu dobu nijeke problemy 🙂 ziadna zaha ziadne caste mocenie ani bolesti ani nic podobne 🙂

ined77
11. lis 2013

Dobrý večer milé maminky a těhulky 🙂 ,

právě byl vytvořen v naší vznikající Wiki knihovničce článek https://www.modrykonik.cz/paleni-zahy/.
Byla bych moc ráda, pokud by jste se mohly podělit s ostatními těhulkami a maminkami o Vaše zkušenosti a postřehy s tímto (nejen) těhotenským neduhem.
Maminky či těhulky, které ještě tyto zkušenosti nemají, Vaše rady a poznatky jistě ocení 🙂 .

Psát můžete pod článek do okénka Moje zkušenosti s ...

Mockrát děkuji a všem přeji pěkný večer 🙂

@libertine @osicenka @onka1 @majka1976 @haniplanetka ... a další 🙂

ivaflo
11. lis 2013

tak ja jsem asi taky za exota...ja nemam zadny potize....kdyby mi nerostlo bricho, tak ani nevim, ze jsem tehotna... nefunim, nakupy zvladam v pohode, bricho mam maly, takze skoro zadne fyzicke omezeni, zaha me nepali, nikdo me nekope do zeber, nebudi v noci, a celou noc prospim bez jedinyho curani🙂 nezadrzuju vodu, zada me neboli... jediny, co mam, je tehotenska cukrovka, jinak nic 😅 ...prala bych to vsem... 😉

sanchezova
11. lis 2013

@ivaflo tak to gratuluji 🙂

nikoleta4
6. led 2014

Já su ve 37týdnu a už se pomalu chystám na porod sice je brzo,ale už se těším . 🙂

nikoleta4
8. led 2014

Dneska jsem byla na kontrole a vše dopadlo v pořádku už aj ten tlak byl nižší . 🙂

marketajuppova
8. led 2014

Mne dnes zacal 40tt. A stale mi nejak nedochazi, ze jsem tehotna 😀 Mam vse pripravene, jsme v pohotovosti, dnes asi odesla hlenova zatka, ale presto mi to nejak nedochazi. Problemy nemam zadny. Krom bricha si pripadam dost netehotne 😀 Takze asi tak...

andy04
8. led 2014

Mna prestala pálit zaha čomu sa veľmi teším 🙂 Nájsť polohu na spanie je umenie ale co už prezijem nejako... Co mi dost zneprijemnuje život nie je ani únava obmedzenie pohybu alebo zadychavanie skôr su to negatívne myšlienky nemôžem si pomôcť tieto posledne dni mám strach zo všetkého. Snažím sa necitat žiadne traumaticke zážitky vyhýbam sa ľudom "co majú jednu známu ktorá ma priateľku a jej sestre sa stalo toto..." 😀 😝

silvinuska6
8. led 2014

Tak pre mna bolo tazke cele tehotenstvo koniec sa lišil akurat tym ze som sa uz vobec nevedela hýbat a neskutocne ma boleli panvove kosti naplakala som sa teda dost 😀

kluziste
8. led 2014

já už nezvládám, už chci porodit 😀 cítím se celkově skvěle celé těhotenství, ale teď ty poslední týdny mám problémy s rukama - na pravé zánět šlach a od včerejška ortézu na 6 týdnů; na levé karpál, že ráno děsně bolí klouby prstů a vůbec prsty nejsem schopná ohnout... 😠 🙂 tak ještě že už to máme za pár, fungovat s tímhle déle by mě asi úplně zničilo 😀
A jinak hlavně - užívám si čokoládu a exotické ovoce, dokud nekojím 😀 ještě něco se zelím budu muset honem honem navařit, ať si trošku užiju 😉

adelakk
8. led 2014

Ja som mala termin vcera, babatku sa nechce von 🙂 Pri prvom som porodila o 9 dni skor, som to este ani necakala a to bolo asi lepsie. Teraz ma to uz moc nebavi, len cakam a cakam kedy to uz bude. Mam velmi opuchnute nohy a niekedy aj ruky. O paleni zahy, hlavne v noci ani nehovorim. Ale inak sa nemam co stazovat, aspon sa zatial ako tak vyspim, po porode to bude so spankom horsie 🙂

kluziste
9. led 2014

No jo, to je fakt, za ten spánek jsem taky vděčná a naspávám se do zásoby 🙂

vanilkakapo
14. led 2014

Za sebe musím říct, že jsem se děsila toho, co mi všichni prorokovali - počkej na poslední měsíc dva, to budeš funět, nebudeš nic zvládat... A musím zaklepat, že jsem celkem v pohodě. 🙂 Během noci jdu dvakrát na toaletu, ale usínat ihned, jak zalehnu zpátky do postele. 😀 Takže lepší než před těhotenstvím. Akorát mě štve, že nemůžu spát jinak než na boku, jelikož jsem byla zvyklá spát na břiše. 😀 Chodím pomaleji, do schodů hodně pomalu a nedělá mi dobře vzduch v obchodních centrech, ale když si dávám pozor na tlak, hodně jím a piju, tak jsem OK, jen trochu unavenější. A už se mi tolik nechce doma uklízet. 😀

mavrigatula
16. led 2014

@vanilkakapo tak koukám že jsi na tom uplně stejně jako já ... občas mě sice přepadne nejaky uplně zdechlý den co ležim a když nic nemusím tak absolutně nic nedělám ale tvůj příspěvek - jako bych to psala já :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru