Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

sarkal
autor
17. zář 2008

ahoj hulda!Jasně,že se můžeš přidat!! 🙂 sama v tom tedy ani zdaleka nejsi jak vidíš
gabka.d to mě taky,hrůza,bylo to fakt jako když mi v tom krku hoří,v první chvíly jsem vůbec nevěděla co mám dělat 😝
Holky prosimvás neví někdo co znamená zkratka z utz pp hlav.post II?Včera jsem byla na těch průtokách a všechno je vpořádku teda alespoň mi to doktro řekl,ale bojím se aby tohle nebyla příčná poloha plodu,protože sem se dočetla,že to vůbec není dobrá poloha,tak mám zase strach.Nevíte někdo co to znamená?

dejna3
17. zář 2008

Ahojte! Tak dnešná noc bola asi zakliata. Aj mňa od včera večera páli žáha... a to som doteraz také problémy absolútne nemala. Tešila som sa, že ma to obíde... asi predčasne 😒
šarkal - keď Ti napísal poloha plodu (PP) - hlavičkou, tak je všetko o.k. tá rímska II. (postavenie II.) znamená niečo také, že ktorým smerom je otočené - nie so si presne istá - ale napr. chrbátikom dovnútra bruška alebo naopak tváričkou do vnútra bruška (tvojho). Neviem, či je to úplne správne, ale tak nejak by to tuším malo byť.
Ale priečnej polohy sa nemusíš obávať 🙂

bora8
17. zář 2008

no kočky ja som sa konečne túto noc vyspala, na wc som bola len 2x a iba raz ma chytil kŕč..... normálne úspech oproti ostatným nociam......

kočky aj vy máte stále taký hnustný výtok? už mi lezie na nervy 😠

dejna3
17. zář 2008

bora a lekárovi si to hovorila? nemáš mykózu?

buffinko
17. zář 2008

tak aj ja sa hlasim medzi trpitelky palenia zahy. fuj, uz neviem co s tym robit. baby, neviete preco sa renie uz na slovensko nedovaza? ja som skusala v 3 lekarnach a vsade mi povedali, ze to uz nepredavaju. noci su absolutne hrozne, poriadne sa nevyspim a cez den mi to uz tiez nejde. len sa prehadzujem z boka na bok a neviem si najst polohu. a este tento nizky tlak - uz by som tak strasne rada rodila, no bohuzial sa podla dokiho u mna zatial nic nechysta....

bora - ten vytok je v tehu normalny, aj ho mam a teda stve ma. ale ako pise dejna aj mykozka moze byt pricinou. nerobili ti teraz kultivacie na streptocc.? tu kazdej spravia z tych sterov zaroven rozbory na bezne potvorky. aj mne nasli candidu, to som bola prekvapena, nic ma nastastie nesvrbelo, preliecili sme, dufam, ze bude na cas pokoj.

bora8
17. zář 2008

na mykozu som už bola počas tehu dvakrát liečená..... 😠 a stále nič.... proste ten výtok furt mám..... výsledky kultivácie budem mať v piatok

sarkal
autor
17. zář 2008

dejna3 děkuji za informavi,taky jsem si říkala,že kdyby to byla ta špatná poloha tak by mi to ten doktor řekl,ale řek,že je vše vpořádku.Ke svému gynekologovi jdu až příští středu tak sem právě měla strach co by mi řekl o té poloze.
Holky já trpěla výtoky před těhu a v těhu mě to taky už potkalo.Vždycky se to přeléčí,ale zase vrátí.Kultivaci mi budou dělat příští týden,tak když tam nějaká mrška bude (trpím na candidu) tak doufám,že se to do porodu vyléčí aby to neublížilo prckovi.

misic
17. zář 2008

cavte, tak dnes sme uz 3 dni po termine a stale nic... noermalne by som sa uz potesila kazdej bolesti a stale nic... ☹
zajtra idem opat na kontrolu do nemocnice tak uvidim co mi povedia...
aj cely byt som povysavala ale babo sa aj tak neponahla... asi bude pohodak po rodicoch 😀 😀 😀

misic
17. zář 2008

buffinko: ja cmulam ACIX a vcelku je to lepsie aspon na chvilu... a hlavne vecer sa snazim nejest sladke a nejest vela, potom je to s tym palenim lepsie 🙂

misic
17. zář 2008

hulda: cav a vitaj, ty mas este chvilku cas kym to pride 🙂

dejna3
17. zář 2008

misic, nezúfaj, tak teda aspoň mysli na to, že už to dlho trvať určite nebude 🙂 🙂 🙂
to moje zlatinko mi robí v brušku divočinu, kope tak, že to bolí a strašne tlačí dolu hlavičku až mám z toho kŕče... no nemyslím, že by som šla predčasne... zajtra mám poradňu, tak som zvedavá, čo doktorka povie 😕

gabka.d
18. zář 2008

Ahoj holky, mě se poslední dobou moc dobře spí, až teda na pálení žáhy, ale to je někdy míň takže se to dá...dneska jsem se probudila tak na půl na boku napůl na břiše a vůbec mě nic netlačilo 😕 ani jsem si nepřipadala jako těhule 😅 no zato jak jsem se pořádně probrala, tak mi malá dala pěkně najevo, že tam opravdu je 😀

sarkal
autor
18. zář 2008

Ahojky.Tak já dneska taky docela spala,na wc jsem byla jen 1x a pak až ráno.
Stroj je v opravě a bude asi až za týden ☹ to se doma do té doby ukoušu nudou a navíc potřebuji dokončit šaty,které mám rozdělané a pak uklidit salon ať už můžu jen půjčovat a prodávat,tak doufám,že to stihnu.

hulda
18. zář 2008

Ahoj holky, tak to jsem dnes asi jediná, komu se spalo špatně, pořád jsem se budila a nemohla znovu zabrat. Ale nebýva to zatim tak často, tak se to dá vydržet 😉 .

murecka
18. zář 2008

Ahoj holky,
tak já teď pravidelně chodím na záchod po hodině a půl, pěkně celou noc. Naštěstí pak hned usínám, ale zas vstávám zároveň s přítelem kolem 4. hodiny ranní a pak už nezaberu, v 6 vstává synek do školy, tak většinou až odejde, tak se tak do 8 dospím. Přestaly mě ale bolet klouby a záda - ťuk ťuk ťuk, tak je to spaní teď mnohem lepší. Ale jinak nic moc, holky se tam melou a břicho se mi zvětšuje před očima. Teď jsem s hrůzou zjistila, že jak se ochladilo, tak nemám co na sebe, protože prostě nic nezapnu.

sarkal
autor
18. zář 2008

Jé murecka ty čekáš dvojčátka!To je krásný!A já si stěžuju s jedním.Já jdu na wc 1x až 2x ale než se donutím vstát tak to trvá třeba hodinu a pak jak vstanu tak mažu po schodech,protože myslím,že se po cestě snad počůrám.Nejlepší je,když někde s manžou sme a já hrozně potřebuju a myslím,že to nevydržím pak se konečně dostanu na wc a utrousím jen pár kapek a to je ještě musím vytlačit,no děs.Teď s tim břichem se nemůžu pořádně ohnout a na cizí toalety je lépe jaksi nesedat takže to je fakt paráda a nejlepší jsou ty záchody jak tam jsou dveře snad 30cm od mísy,to vždycky ty dveře musím nechat pootevřené 😝

bora8
18. zář 2008

ahojte kočky, tak ja dneska zase dobré.... klop klop klop na drevo 🙂 už druhú noc som bola na wc len 2x 😀 a krče už beriem ako bežnú komplikáciu.... inak dnes sa cítim celkovo veľmi dobre - nič ma netlačí a nebolí - teda zatiaľ - bodaj by to takto pokračovalo...... 😀

sarkal - tie schody ti nezávidím, ja musím prejsť len cez chodbu a pomaly sa zbíjam, neviem si predstaviť, že by som chodila po schodoch

murecka
18. zář 2008

sarkal, já myslím, že jedno nebo dvě, kopou stejnou ligu 😀, hlavně pod žebra a do žaludku, pak se taky snaží proskočit pupíkem a co je opravdu nejúžasnější - nájezd na močový měchýř. To je přesně to, co popisuješ, myslím si, že nedoběhnu,a když už doběhnu, tak vytlačím tři kapky a velká hurá akce je za mnou a za 10 min si to zopakuju se stejným výsledkem. A máš pravdu, kabinka s dveřma před nosem, zvlášť pokud se otevírají dovnitř, je taky kouzelná 😲.
Holky, jak se vám chodí? Já jsem bez auta vyřízená a to si myslím, že na dvojčata nemám až tak velkej pupek (přibrala jsem nějakých 10 kg), ale jak mám někam dojít, tak hrůza. Okamžitě mě začne táhnout a tvrdnout břicho, nohy ztěžknou a funím jak lokomotiva. Když jedeme na velkej nákup, tak se modlím, aby fungovala v ochoďáku klimatizace, jinak jsem během 15 minut uřícená jak maratonec. A žáha je kapitola sama pro sebe.

sarkal
autor
18. zář 2008

Tak já to mám s tím chozením to samé a to břicho také nemam nějak obrovský.Nejhorší to je když jdu do schodů nebo dokopce,to funim a nemůžu popadnout dech,vždycky si připadám jak před infarktem 😒 ,ještě,že už není léto,v těch vedrech by to bylo asi mnohem horší.A jak dýl jdu tak mě začne bolet na stehnech jakobych ten den ušla minimálně dva kiláky a taky mi těžknou nohy,že je pořádně nemůžu ani zvednout.Jinak se při sebemenší činosti spotím až hrůza,ale výhodu to má,když jsem sama doma nemusíme tolik topit 😀

smardik
18. zář 2008

holky tak já budu oslavovat - dnes noc bez záchodu a ani jednou jsem se nevzbudila 😉

sarkal
autor
18. zář 2008

bora8 proto výdycky hoďku ležím než se na to wc odhodlám vstát a jít.
mamka mi říká,že by si dala do ložnice nebo na chodbu belík,ale to já se zas raději projdu,stejně si musím umýt ruce a jít se napít.
Mám teď hroznou žízeň,na jeden lok klidně vypiju celou sklenku minerálky což dříve nehrozilo a když někam jdeme tak bez pití v kabelce ani náhodou

gabka.d
18. zář 2008

Holky, já mám taky žízeň jako trám ,jenže u mě sklenka minerálky nic není 😅 máme na džus džábek který má 1,75l, včera jsem se pěkně uvelebila u TV a říkám mojemu jestli by mi podal pití, chtěl vstávat pro sklinku, říkám kašli na sklinku a podej mi to celé 😀 😅 za jak dlouho jsem šla na WC to ani nemusím psát, co? 😉
A s těma bolestma ve stehnách to taky znám, včera jsemmyslela, že už nedojdu domů, au au au

smardik
18. zář 2008

s pitím jsem na tom podobně 🙂 mám pořád žízen a pak lítám na záchod a vyjít ven bez pití a toho abych věděla kde je WC nejde

anuli
18. zář 2008

Ahojte holky, můžu se přidat? 🙂

smardik
18. zář 2008

anuli ahoj 🙂 jasně že se můžeš přidat

sarkal
autor
18. zář 2008

Ahoj anuli jasně!!
Pro mě je sklenka jako taky málo,ale dřív sem jí najednou do sebe nedostala ani náhodou a teď najednou,manža vždycky jen zírá a včera mi říká:pak nemá Tomík tak růst když takhle piješ,já říkám co mám asi dělat když mám žízeň?!Nejhorší je to v noci,protože to se napiju,jdu nahoru a za 10minut abych šla zase dolu.Kolikrát jsem už chtěla spát dole na sedačce,ale já se sama dole bojim bojim 😅

anuli
18. zář 2008

Holky dejte mi prosím pár rad jak donutit tu malou potvurku aby uz vylezla ven...Jestli se co nejdrive neco na tom kazdodenim stereotipu nezmeni asi uz mi z toho hrabne ☹

bora8
18. zář 2008

neboj nezostane tam večne 😀 skúsili ste s partnerom sexík? 😉

anuli
18. zář 2008

bora8: Jasně, bušil do me az to skoro bolelo, ale mala pořad nic ☹ doktor me od 34tt strasi ze se mam setrit tak jsem doufala ze kdyz zacnu uklizet a chodit na prochazky pujde to samo...no a ono nic ☹

Fyzické obtíže jsou na prd, ale ta psychika je ještě o moc horší...alespon pro mne. Ale vypada to že nikoho z vas zadne depky netrapi...stastne to zeny.

sarkal
autor
18. zář 2008

anuli tak depky tedy nemám,zatím 😒 Zkus třeba chůzi po schodech,větší úklid,umýt okno atd.,ale ona si stejně vyleze jak se jí bude chtít jsou to mršky ty mrňousci.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru