Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

smardik
5. říj 2008

sarkal určitě tě vyhodit nemůžou a ani bych nic sama nepsala, když jste manželé příjmení je jasné a jméno jen prostě řekneš 🙂, ale ten papír není povinný i když nejsme manželé, jde to vyřídit až po porodu ale to je pro nás zbytečné. Já pořád toho Tomáška zvažuju, mě se to jméno líbí to ano ale ne opičení se

sarkal
autor
5. říj 2008

Víš on to každý bere jinak,já to jako opičení neberu spíš něco jako dědictví nebo tak něco nevím jak to napsat,ale je třeba pěkná představa když je manža Tomáš,malej bude Tomáš a třeba ten bude mít jednou taky Tomáše.........Mě se to prostě líbý a víš co,každý si přeci může vybrat co chce a na okolí se akorát tak vykašlat...

smardik
5. říj 2008

to určitě každý at si vybere co chce 🙂, u nás byl Tomáš velké přání tatínka tak proto jinak ne. já doufám že malej bude mít rozum a dá svým dětem něco lepšího než nepřemýšlet a dát to co rodiče ale uvidíme, je to každého věc jaké jméno dát 🙂, já bych se ani nezlobila kdyby vykoukla ta Eliška 🙂

aaandris
6. říj 2008

Ahoj holky, já jsem stále v celku a dočítám své víkendové resty... 😉

Jména raději nepřipomínat, ale u nás v porodnici musíme mít papír o jménech a souhlasu obou rodičů (i když jsme svoji). My jsme ze začátku říkali břichu Hugo a už jsme si na to tak zvykli, že se nám žádné jiné jméno nelíbí, takže kluk je Hugo a holčička je kompromis od babičky (která ostatně jako i další příbuzenstvo hlavně ženské je proti Hugovi, že to bude chudák) bude Nela. Jsou to krátké a jasné jména a nám se líbí obě a jdou k příjmení. Hugo je sice trošku nezvyklé, ale v kalendáři je a nedá se moc komolit, což se nám líbí a Nela je teda teď trošku boom, ale prostě se nám to líbí... Uvidíme co to bude, ale papír je už vypsaný a podepsaný, i když nám to taky trvalo... Myslím, že si všichni zvyknou na cokoli, tak to už neřeším. Chtěla jsem taky po tatínkovi jméno, ale on nechtěl, tak jsme se nakonec shodli.

Dneska mě čeká úklid baráku od A do Z a to si říkám každý týden, že je to už naposledy - no tak snad tentokrát už jo. Jdu zítra do porodky, tak jsem strášlivě zvědavá co mi poví... 😒

Holky s tím studiem jste borky - fakt vás obdivuju - zrovna včera jsem mluvila s kámoškou, co má malého 14 dní, že byla poprvé (po 10 letech od gymplu) ve škole - začíná studovat VŠ - a byla vyřízená spíš z toho, že nechala malého doma s manžou a babičkou než že by měla nervy ze školy.Říkala, že uvidí, při nejhorším toho nechá nebo si dá odklad, když by jí to nešlo, ale já si myslím, že se do toho člově dostane ani neví jak... tak vám držím pěsti. Jo a co studujete - já mám VŠ ve Zlíně - ekonomiku a managament...

Doufám, že se tady dneska objevíte a že mi ještě nerodíte - i když změna počasí - no jo no jo... 😀 😀 😀

acinka
6. říj 2008

Jé, Zlín! 😵 Tam jsem studovala taky,Bc.obor sociální pedagogiku, manža to samé co ty, akorát nedokončil 😀 Taky se chystám dodělat Mgr....ale tak za rok, za dva, jak píšeš s tou kámoškou, Eminku bych ještě nedokázala nechat doma...beze mne! ☹

aji81
6. říj 2008

Ahoj holky, tak Vás po dlouhé době vítám. A hlásím, že se nám 30.9. v 10h narodila krásná holčička jménem Jasmine. Vážila 3kg a 49cm, trošku si mrška pospíšila o 14dní🙂. Ale jako holky, Acinka píše jak měla porod krásnej ale já, něco tak hrozného jsem v životě nezažila!. Já Vás snad nechci ani děsit, hlavně že to dobře dopadlo. Včera si nás manžel přivezl domů a je to moc krásné období pro nás. 🙂

moneli
6. říj 2008

Ahoj holky,
já polemizovala nad jménem Eliška, protože měla včera svátek 😀 a představa, že bude mít svátek a narozky tak u sebe.. no ale já to mám s manžou stejně, tak to nebude takový problém 😅
Dnes jsem byla na kontrole v nemocnici, tak prý je to na spadnutí, od včera mám kontrakce nepravidelné a "menstruační" tak snad se to rozjede, dnes jsem i nervózní od rána což není u mě "normální".. prosím prosím prosím o kvalitní bolesti 😀 😀 😀

acinka
6. říj 2008

Aji, moc gratuluji! Jsem si to říkala, že už budeš mít mimouška u sebe, když si tu ták dlouho nebyla 😵 Jupíííí 😵 😵 😵

smardik
6. říj 2008

aaandris ahoj, já ted taky začínám prvák a školy se nebojí, trápí mě něco podobného a to že malého nechám s babičkou dědečkem a já budu ve škole, ale máme to 120 km od nás takže budou jezdit s námi a hlídat malého a pak mi ho budou vozit na kojení mezi přednáškama 🙂 tak úplně bez něj nebudu. Jinak studuju VŠ ve Zlíně - sociální pedagogika

aji moc gratuluju 🙂 já už bych byla ráda kdyby si malý pospíšil 🙂 🙂

moneli přeju kvalitní bolesti 😀 😀

buffinko
6. říj 2008

ahojte vsetci 😎

poslusne hlasim, ze sme navstevu svokrovcov prezili 😝 , oni ziju tiez, takze vsetko ok. samozrejme, sme nabiti radami a skusenostami a najhorsie tehotenstva mala moja svokra, lebo cele tehu makala okolo domu a hlavne v zahrade az do porodu (inak zahrada je jej hobby). ja mozem byt rada, ze ziadnu nemame a lezim cele dni s vylozenymi nohami (mne sa totiz upratuje, vari, zehli atd. asi samo). tot v skratke nazory... 😀

teda baby, zacinat vysku s babom, gratulujem. to bude makacka, ale urcite to zvladnete. ja som celkom rada, ze som si vysku uzila ako bezdetna 🙂 boli to velmi pekne casy.

aji, blahozelam 🙂 aj ja uz chceeeeeeeeeeem. tak som sa modlila aby som rodila v 38tt+ a nakoniec prenasam. bleeeeee. dufam, ze sa tu dnes hlasim naposledy a zajtra si ma uz nechaju v porodke. drzte palce, lebo este niekolko dni a fakt z toho zblbnem.

aaandris
6. říj 2008

Ahoj holky,

aji gratuluju k malušce...

Taky jsem se modlila za 38 tt a teď jsem 40tt. Zítra jdu do nemocnice a jestli mi řeknou, že to jako vůbec nevypadá, tak rozhodně se tam budu hádat, ať se mnou něco dělají... ☹

Jinak ta škola je odvaha, ale na druhou stranu já jsem pro. Už jsem si taky říkala, že bych od příštího roku možná taky ještě něco snesla - právě jsem přemýšlela nad tou soc. pedagogikou - je to i hodně s dětma spojené, tak proč ne... 😀 No uvidím...

Holky, já nemám žádné příznaky a to jsem dnes uklidila celý dům. Mamka mi dovezla našeho pesoňa, tak se půjdeme s manžou projít, jak přijde z práce... Jinak jsem si dneska udělala radost a koupila si sušičku (hlavně kvůli tomu, že mi v zimě v baráku strašně špatně schne prádlo a na mimíska to budu mít hezky nafoukané), takže čekám až mi ji dovezou teď odpoledne, no tak alespoň nějaké vzrůšo a rozptýlení.... nebo bych se z toho už fakt zbláznila... 😉

levik82
6. říj 2008

Ahojte,
ja sa hlasim tiez cela, dokonca som doma z poradne 🙄 Dalsia kontrola v stredu, kedze na monitore mi naskakovali riadne kontrakcie - az doktorka sa cudovala ze ma nic neboli, hehe. Ale otvoreni sme stale iba na jeden prst ako aj vo stvrtok. Takze tam sa nic nedialo.
Akurat dnesna noc bola hotova katastrofa. V kuse mi asi tvrdlo brusko a maly sa pucil lebo tolkokrat kolko som bola na vecku a hore tuto noc, to som este nikdy nebola. A na noci som si uz zaviedla pod seba taku nemocnicnu plachtu - pre istotu, kebyze odtiekla voda... Tak som zvedava. Nech uz to je TUUUUUUU!!! 😕

sarkal
autor
6. říj 2008

Ahoj holky.
Tak já byla dnes v poradně a vše je OK.Jen mám zase trochu nejasno,výsledky ze stěrů mi dr. napsal do průkajdy,ale nic víc mi k tomu neřekl.Nevíte někdo co znamenají tyto značky,bála jsem se streptokoka,ale asi ho nemám to by mi řek ne?Ale výtok mám pořád ☹
Tak k těm značkám GBS negativní,Trombo 267,Htk 0,36 a nějaké SID 124,ale nemůžu to přečíst tak nevím jestli je to správně.Zajímají mě jen ty značky,jinak streptokoka tu napsaného nemám,tak se docela bojím abych ho třeba neměla oni to nezjistí a u porodu mi nedají ATB a aby se prcek nenakazil,ale stěry mi dělaly a pochybuju,že by strepto. opoměly.Holky díky za radu mám v tom fakt zmatek.
Jinak zítra se objednám na CTG tak jsem zvědavá.Nějak mě pobolívá v podbříšku a na bocích a záda,tak nevím 😒

aaandris
6. říj 2008

ahoj sarkal,

já mám streptokoka pozitivního (ale prej je to celkem normální a nemám si z toho dělat vrásky, tak to raději neřeším) a je to napsané v průkazce hned na začátku jako GBS pozitiv., takže ho určitě nemáš, když máš tento ukazatel negativní. V ostatních značkách se nevyznám...

tak se dneska holky mějte - já už se asi sem dneska nedostanu, protože jdeme ven a večer televka a ráno brzo vstávám bo jdu do té nemocnice...

sarkal
autor
6. říj 2008

aaandris díky!Tak ať Ti to dopadne dobře!!

jitinka84
6. říj 2008

Ahojky, tak já po dnešní kontrole, k porodu to nevypadá, takže budeme dále čekat 😝 a koulet se po světě 😀
aaandris tak ať Ti zítra řeknou, že už je to na spadnutí 😀 😀

bora8
6. říj 2008

kočky kam by ste sa chceli predbiehať - najskôr pustite k pôrodu nás 41 a 40 😀

sarkal
autor
6. říj 2008

jé až teď jsem si všimla,že aji už to má zasebou a má mimčo!!Tak gratuluju 🙂

buffinko
7. říj 2008

caaaaaaaaute

tak mna dnes poslali domov 😠 😠 😠 😠 ☹ ☹ ☹ 🙄 🙄 🙄 🙄 😖 😖 😖 😖 😖
ZAVRETA, ZIADNE KONTRAKCIE, KONTROLA V PIATOK

ja sa picnem...

jitinka84
7. říj 2008

buf: Přeji Ti aby to přišlo co nejdřív a měla jsi to štěstíčko u sebe 😉
Teda přeji to všem kdo přenáší, ale holky na jednu stranu se těm prckům nesmíme divit, tam mají klídek teploučko a nikdo je neotravuje, komu by se otamtud chtělo 😝

buffinko
7. říj 2008

jitinka - dakujem 🙂

ja sa teda malemu bobikovi necudujem, je mu tam dobre, ale mam strasnu depku. vsetci okolo rodia, oktobrovky ako najate a ja stale nic. mudr. mi slubil, ze ak to bude len trosku na rozbeh, tak mi dnes pomozu, ale nic sa nedeje, ziadne znamky porodu 😔. v noci nemozem spavat uz niekolko tyzdnov a najviac ma kasle palenie zahy a kazdodenne vracanie. ja uz nevlaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadzeeeeeeeeeeeem.

idem bojovat do vane s depresiou, drzte sa 😉 a zakaz rodenia dokelu, ved nejaky poriadok musi byt - pekne porade 😀 😀 😀 😀

smardik
7. říj 2008

ahoj holky, tak jsem dneska byla u doktora a otvírám se a čipek se zkracuje, takže prý bychom se za týden už vidět nemuseli 🙂 🙂

a jinak jsem byla v šoku z váhy - přibrala jsem 15kg

jitinka84
7. říj 2008

Smardik, to je fajn, moc Ti přeju aby to bylo všechno v pohodě 😉 😉 ale nevím jestli se to bude líbit buff, ta říkala, žádné předbíhání 😀 😀 😀

smardik
7. říj 2008

jitinka no třeba bude buff první a kdyby ne reklamace at směřuje k malému že je zvědavec a předbíhá se 🙂. koukala jsem k tobě že tam ještě nemáš pro malého jméno, ještě nemáte vybrané???

jitinka84
7. říj 2008

Jojo, máme ho vybrané, bude to Dominik. Manžel mu tak říká od té doby co jsme zjistili že jsem těhu 😀 😀 a když jsem se ptala co když to bude holka, tak by to byla Dominika. Měl to promyšleno dokonale 😉 😉

smardik
7. říj 2008

krásné jméno, bylo to jedno z jmen které jsem chtěla ale neprošlo mi 🙂

jitinka84
7. říj 2008

Děkuji, my jsme chtěli jméno v létě a hlavně v něm nesmělo být "R" protože manžel ráčkuje 😖 i Tomášek je moc hezký jméno. Ono každé jméno je svým zplsobem krásný 😵

smardik
7. říj 2008

no u nás taky nesmělo být R, ještě se mi líbil Jakub a David, ale můj chtěl jen Tomáška a po tom jak se o nás bál když jsem byla v nemocnici tak jsem řekla že se Tomášek po něm jmenovat bude 🙂

jitinka84
7. říj 2008

Jo to jsou taky moc hezká jména, ale Jakuba mám synovce a David je zimní jméno. To by měl chudák v řijnu nebo listopadu narozeniny a pak v prosinci svátek. To by mu bylo určo líto 😀 😀 😀 Ale máme stejné favority, ještě se mi taky moc líbilo David 😉

smardik
7. říj 2008

to jo ale zas lepší ata to má u sebe než jméno co s nám nelíbí ale fakt je že to u sebe bude mít - v říjnu narozky, pak vánoce a březen svátek ale to přežije 🙂

zas mám poslíčky nebo už je to tu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru