Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

gabka.d
24. říj 2008

ahoj holky 🙂
snad si vás někdy dočtu 😅 to bude na dlouho, na to teď nemám sílu ☹ ale už je to lepší, jen mě šíleně bolí v krku a to je to nejhorší co mě trápí, nemůžu polknout ani slyny 😢
no snad to vyležím dřív než me čapne porod.tak papa odcházím k horkému čaji 😉

Určitě jsem zasklila nějakou novou maminku, tak GRATULUJI a přeji spokojená a zdravá miminka 😵

misic
24. říj 2008

gabka: neboj sa uz sa to blizi, babo bude co nevidiet a ty si uz trochu vydychnes, sice pridu starosti ine ale aj kopec radosti, drzim palce a skoro sa vyzdrav!!! a potom sup sup na porodnu salu, nech je Barunka na svete 😀 😀 😀

sarkal
autor
25. říj 2008

Gabka tak se drž,hlavně ať jsi do porodu fit!!Taky jsem si tím prošla takže vím,že o to je to horší díky těhu.
Takže hlavně čajík a ležet ležet ležet....Zkus si udělat zábal na krk šátek-vata-igelitový pytlík-mokrý kapesník , mě to hodně pomohlo.
Jinak já dnešní noc naprd...Včera si prohlížím v novinách holky tady na Teplicku co porodily,jsou tam každý týden vyfocené s miminkama.A koukám je tam holčina,která semnou v pondělí byla na monitoru a ona na ňom byla poprvé,byla méňě těhu než já a to jí sestra objednávala na pátek..Má krásnou holčičku.To mě teda dostalo a jako rozesmutnilo,že já chci taky!!!!!!!!

natali.m
25. říj 2008

gabka: jak napsala sarkal.hlavně hodně čajíkuj, tekutiny jsou důležíté...a neboj, do porodu bude líp...

sarkal:to mi připomnělo já včera potkala na ulici ženskou co se mnou chodila do poradny, taky už tlačili kočárek a to vím, že byla o 2 týdny níž než já.no já se tady budu kutálet asi navždy nebo co...ach jo. jinak ráno mě probudili křeče v podbříšku, ale nevím, jestli to není jen planý poplach.a co smardík?rodi nebo ne?

levik82
25. říj 2008

Joooj, babenky, cakame vas v tej novej teme. Tam sa riesia uz dalsie problemy ktore nas/vas budu trapit 😉 takze sup sup do porodnice a potom k nam 🙂

natali.m
25. říj 2008

levik: už se na to těším, zhruba do vánoc bych tam měla dorazit. 😉 😀 😀

gabka.d
25. říj 2008

ahoj holky, tak já zas jen na skok,už je mi líp, sice jsem měla v noci zvíšenou teplotu, ale spravil to paralen a pocení.vypadám hrozně, tak ráda bych si vlezla do vany,ale tím bych se dostala zpátky na začátek...i ten krk už bolí méně, tak svítá na lepší časy 😀

mějte se krásně

acinka
25. říj 2008

Kde je Smardik???? 😕 .... že by? 😵
Natali já tě tam čekám během příštího týdne!!!! Co nejdřív samozřejmě 😉
Gabi tobě posílám dávku vitamínů!!! Ať jsi na to finále zdravá a silná 😉
Sarkal, však máš ještě čas....já téda byla taky netpělivá od někdy 37tt a chtěla rodit 😅
Dneska půjdem pouštět draky, na tak na nás myslete, ať to vzlítne a nejsem před svýma malýma sourozencema za nemožnou trubku 😀

natali.m
25. říj 2008

taky si říkám, že smardík asi dodrží ten dnešní termín, jen já zas nic ☹ , každopádně kdybych se už příští týden mohla stěhovat za váma do podzimního sběru, tak bych byla ráda...

bora8
25. říj 2008

čaute kočky, tak to vizerá, že smardík to v noci chytilo - od vtedy sa neozvala, tak sa tešíme v oktobrovkách na nové bábo 😵

sarkal
autor
25. říj 2008

jak smardik nenapíše do večera řekla bych,že je to jasné!!
Zase mám křeče v podbřišku,ale už jsem si na to zvykla.Já jdu vařit,trochu jsem si teď zdřímla a manža něco dělá na autě a vypadá to,že má hlad 😅

natali.m
25. říj 2008

s tím smardíkem to vidím podobně, určitě by už napsala... jinak mě ty křeče dneska taky potrápily, ale teď je klid, ach jo.....

funy
25. říj 2008

smardik,

tak drzime vsetci palce. mozno to uz aj mas za sebou 😉

kulicka
25. říj 2008

Juu, no vypada to, ze smardik uz frci 🙂 to by bylo super 🙂 A nat neboj, na tebe taky dojde 😀

Sari - ty jsi z Teplic? Ja puvodem taky! To je sranda.

Gabi - kolik jsi mela tu teplotu? Me tu vsici rikaj, ze v tehu je az 37,5 normalni. Ze prej zvysena se pocita az od 38 a teprva pak se ma brat neco na teplotu... No hlavni je, ze uz je ti lip.

acinka
25. říj 2008

Že by už se ňufala s Tomáškem? To by bylo fááájn!
Natali, šťouchni do toho tvýho Jarečka, ať už taky vyleze, stydlín jeden... 😵
my byli pouštet toho draka a nic nooo, nefouká vítr, ale manža se snažil...byla to fakt prča 😀 Hlavně když pak ti mí sourozenci plašili jalovice...no kdo neviděl, nepochopí 😀 😀 😀

natali.m
25. říj 2008

šťouchám, ale asi se mu tam fakt líbí...zítra jdu na kontrolu, můj se teď ptal, jestli mi to už jako zítra nevyvolají, tak mě zase pobavil....já už chci taky ňufat....

levik82
25. říj 2008

Natali do vianoc??? si hadam myslela do konca oktobra!!! 😉

natali.m
25. říj 2008

levik: při mém štěstí už začínám věřit i tomu, že to moje zlato budu nosit až do puberty.... 😉

gabka.d
25. říj 2008

ahoj holky, tak já už jsem na tom líp, pořádně jsem se vyspala, v noci se nedalo 😠 přítel byl nakoupit tak donesl další dávku vitamínů a nějaké čaje 😵 už mě trápí jen kašel, jsem jak tuberák 😅 a od toho kašle mám podrážděný krk, no na to mám ty čaje.tak zrovna tady mám jeden uvařený tak jdu zase do potele, ale už na sedato na ležato už to nedávám a barunka asi taky ne, pořád mě tlačí, tvrdne mi břicho a mám křeče v podbřišku, tak se modlím ať vydrží aspoň do pondělí, nebo po porodu lehnu znova 😖

Kuličko mě to taky říkali, ale já mám momentálně teplotu 36,5 a měla jsem 37,3 tak asi to byla zvýšená 😒

augustovka
25. říj 2008

ahojte mozem sa k vam pridat? 🙂 🙂

acinka
25. říj 2008

Natali trochu optimismu...ale aspoň bys na ty Vánoce měla pěkný dáreček 😀
Gabka, to je fajn, že už je ti líp 😉
Ahoj Augustovka 😉 tak jak se ti ještě spí a dělají ty domácí věci? 😀 pak na tebe čekáme v Podzimním sběru...já sem pořád lezu a čekám na ostatní 😀

levik82
25. říj 2008

Este stale nie ste v porodnici? Budem sem chodit pravidelne sledovat kto "odpadol" zo dna na den 😉

natali.m
25. říj 2008

jojo, dáreček to bude i tak....
a v porodce bude na 100% smardík, třeba už se tulí k Tomáškovi... 🙂
augustovka: vítej, jak to zatím jde?

kulicka
25. říj 2008

Jo jo, smardik na to vypada 😵
Augustovka ahoj, jasne, ze se muzes pridat 🙂

acinka
25. říj 2008

Smardik je jasná 😵

evaje
25. říj 2008

Ahojky holky, tak já se hlaásím stále 2v1. V podbřišku mě podolívá už asi 14dnů a mnohem horší je to vždy odpoledne. Ve čtvrtek jsem byla na monitoru a podle záznamu to vypadalo, že snad už rodím, ale když zkontrolovala dr. čípek, tak řekla, že to ještě nebude. Dnes jsem si dala taky svařáček, protože jsme šaškovali s prckama venku a zjistili jsme, že si o něj to počasí prostě říká. Byla jsem z něj dost váčná.
Tak trochu si myslím, že ty pokusy s čajíčkama, svařáčkama, sprchama a sexem, jsou sice moc příjemné, ale dokud ten prcek nebude sám chtít, tak prostě nepůjde.
Dělala jsem dnes dopoledne velkej úklid, pekla jsem a vařila, jako kdybych to tu měla opustit na měsíc. Pak jsem byla dost utahaná a přemýšlela jsem, co to do mě vjelo. Třba to byla předzvěst porodu. Tak uvidíme...
Začínám z toho nošení být fakt nanervy, asi je to ten pravý čas pro porod. Dřív jsem z toho měla strach, co že mě to zase čeká, ale teď už si říkám, ať už jde. Čili děj se vůla a šup ven....

evka_
25. říj 2008

🙂 inak da sa niekde tu najst aktualny zoznam potencionalnych mamiciek, teda tych co su dajme tomu v 38 tt+?
ja ani vlastne nemam predstavu, kolko nas tu takto teraz je... ;)

a ono by bol hned aj jasnejsi prehlad, kto uz z radov "cakateliek" vypadol ;)

evka_
25. říj 2008

evaje, tie pocity dobre poznam.. a asi to tak nejak ma byt, aspon potom clovek nema z porodu strach, jednak to chce mat za sebou a jednak sa uz tesi na drobca vedla seba....

fuuuu a hlavne sa tesim ako si potom lahnem na brusko 🙂)))))))

kulicka
25. říj 2008

Evkooo 🙂 ty brdo ja takyyy! Ja usinala pouze na brise a prvni mesice jsem mohla jen na pravym boku a ted zas muzu jen na levym 😀 Taky se tesim na to spani na brisku! A jak se budu moct pritulit k manzovi aniz bych se bala, ze rozmackneme mimi mezi nami 😀
A taky se hrozne tesim na poradny vylouhovani ve vane. Za cely tehu jsem si ji dala jen 2x kvuli obave z infekce a ted uz jak jsem otevrena, tak ani nesmim 😒 I kdyz tu nato si jeste chvilu pockam ze... 😅

evaje
25. říj 2008

Tak jsem se právě vrátila z WC a odešla mě asi hlenová zádka. Zatím byla čirá. Žeby ten svařák přece jen fungoval? Tak uvidíme. On ten úklid měl asi smysl... Jdu spinkat, kdyby něco, ať jsem fit. Pááá
Jo a abych vás uklidnila, spinkání na bříšku s nalítíma prsama je nic moc 😉 Já to s Matym zvládala až 3 měsíce po porodu. Ale není to taková hrůza jako to panděro.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru