Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

sarkal
autor
4. lis 2008

No právě taky se sama bojim,ale s tim dýcháním a zádama to prostě nepřipadá v úvahu nějaká prochajda... 😝
Jo jo,skořice,hřebíček a cukr,vždycky si dám tak 2dcl,ale ani ten nezabírá,tak nevím co je na těch babských radách pravdy..jo a denňe se koupu v hoooodně teplé vodě a nic...jen mám vždycky nohy jako rak 😅

cernovlaska
4. lis 2008

Hm,tak to jsi mi udělala radost,svařáka miluju,kupujeme si už hotovej v krabicích a je výýýbornej 😀 a od kdy ho můžu? No,tak to už fakt nevím,jak ti poradit,tak se budu asi opakovat 😕 narodit se malej musí,ať chce nebo ne,taky můžeš mít blbě spočítanej termín a už tě nechají max 13 dní a bude to 😅,je to dlouhý čekání,ale výsledek bude stát za to,hm? 🙂

kulicka
4. lis 2008

Holky hlasim se do klubu udejchanejch, co chodej jak kachny s houserem (tj kolebaj se ze strany na stranu a jsou ohnuty v kyclich jako pri houserovi 😀 ). Vcera jsem byla naposledy v nemocnici na kontrole, ted uz az 19.11 pokud se to nerozjede driv a pac jezdim autobusem, kterej desne drnca, tak jsem si rikala, jak to udelam, jestli mi praskne voda a mimi se bude drat ven, jak je to pri nekterych porodech. Dokazete si predstavit rodit v autobuse? 😅 Ja uz okukovala normalna vsecka zakouti, kam ze bych tu prdel eventuelne vystrcila by na to nebylo videt 😀 To je psycho 😀 Tak ted uz nikam jezdit nebudu. Nakupy dela manzel, jen at se snazi. Tuhle jsem cetla, ze neni dobre chodit nakupovat do obchodaku s malejma miminkama, kor v zime. A asi maji pravdu : kdovi, jestli udrzujou klimatizaci opravdu bez bakterii a navic v zime jsou vsici nachcipany, psiknou do rukou a pak je polozej na vozik bleee 😝 Takze prvni mesice jeste nakupy budou jen a jen na manzelovi a hotovo.

Sari, nekde jsem cetla takovej prima koktejl, jak jen to bylo. Byla to decka nejaky koraly + lzice ricinovyho oleje nebo jak. Nekde to tu na konovi bylo : jak nastartovat porod nebo tak. Docela husta rada, ale prej dobra 😅 No ja bych s alkoholem opatrne i kdyz je mimi uz vyvinuty, preci jen jatra vsecko neodbouraj a jde to do krve...

Stejne to bude az to ma byt 😉

sarkal
autor
4. lis 2008

cernovlska já ho pila tak od 38týdne,ale denňě ne,myslím tak obden.Teď si dávám sklenku denňě.
Doktor říkal,že 2dcl vína ani svařáku neškodí tak mu věřím..Teď sem si dala oběd tak mi zpravil trochu náladu.
Si taky říkám,že věčně tam být prostě nemůže.
Babičce prý jednou doktor řekl,že dovnitř šel jak zavřenej deštník a ven půjde jako otevřenej..........

kulicka
4. lis 2008

Sari brrr! otevrenej destnik? Teda, doufam, ze se od ty doby otocil 😀 To je teda prirovnani 😅
Ale kdyz sel dovnitr tak pujde i ven, s tim souhlasim. Neboj. Treba se ti to rozjede jako Gabce 😉

sarkal
autor
4. lis 2008

To jo,sem se taky zasmála když mi to vyprávěla.
Třeba no.Ta už má teď asi malou u sebe co,včera ráno jsem četla v nějaké diskuzi,že jí praskla voda a čeká na na přítele až přijede domů,tak snad vše proběhlo ok a už to má konečně zasebou 🙂

kulicka
4. lis 2008

Jo jo, ma to za sebou. Po 8 hod neotevirani sla Barunka cisarem. Mela 4 kg zhruba a uz nevim kolik cm. ALe jsou v poradku holky 😵

sarkal
autor
4. lis 2008

Jé ta se má,že už to má zasebou,já už bych snad i ten císař brala.
To jí mocinky gratuluju,hlavně,že jsou obě vpoho,to je super zpráva! 🙂

cernovlaska
4. lis 2008

Takže další mimisek na světě 😀 😀 😀
Kulička:tak to je opravdu nějakej dryák 😲 to bych asi nedala 😒 nejhorší je,že na každou působí něco jinýho ☹ a s tím nakupováním s mimi máš pravdu,vůbec se první měsíc nedoporučuje chodit po obchoďácích kvůli bacilům,takže já na Vánočky musím nakoupit před 😖 teda,jestli to všechno stihnu 😒

kulicka
4. lis 2008

Cernovlasko, nedelej si hlavu. Prinejhorsim nakoupi manzel nebo maminka nebo nekdo. A nebo kdyz nenakoupi, tak taky neva 😉
Ja jsem v takovym rozpolozeni, ze k Vanocum nechci nic jen proste byt v poho. Strasne se tesim na mimi. Vzdyt Vanoce nejsou o darcich! Ani o tom, kdo lepe napece nebo navari. Hlavne, ze jsme vsici zdravi a pospolu 😵

cernovlaska
4. lis 2008

Kulička: nééééé,maminka néééééé 😀 😀 😀 to radši budu rozdávat dárky až po Vánocích 😉 já si ani hlavu nedělám,prostě co nestihnu,to bude muset stihnout drahý,on je hrozně šikovnej,stačí mu přesnej popis tý věci a pak už jenom 5-10 telefonátů a je nakoupeno 😀 😀 😀. Souhlasím s tebou,nejkrásnější dárek si vytlačíme a tyhle svátky budou opravdu o tom,že budeme konečně RODINA,krááásnýý 😀

sarkal
autor
4. lis 2008

Jo jo,mě letos upeče mamka a dárky nakoupím přes net a zbytek manža.Taky nehodlám s prckem někde lítat,na to bude ještě mooc malej.Nejlepší je,že manža má 28.11 narozky takže nákup dárku bude asi taky přes internet,protože to ještě vůbec nikam nepůjdu,pokud teda malej bude už na světě,ale to už snad jo,jinač bych bych ho nosila skoro tak dlouho jako slon 😲
Jinak to zdraví a společné svátky je pro mě taky důležitý,celou dobu říkám ať klidně k ježíšku nic nedostanu,jen ať je Tomík zdravej!

kulicka
4. lis 2008

Sari : presne tak 😵 Zdravi naseho miminka je ten nejlepsi darek, co si muzeme prat 🙂

onlika
4. lis 2008

Ahoj ubolene a fuciace tehulky 🙂. Pridavam sa k vam, tiez uz to prestavam zvladat, bezne domace prace mi zaberaju 3x tolko casu ako normalne a o ceste od autobusu do kopca ani nevravim 🙂.
Chcem sa spytat, ci niektora z vas nema skusenost s brnenim a mravcanim prstov na rukach. Trapi ma to posledny asi tyzden a pol a vobec neviem, co s tym.

sarkal
autor
4. lis 2008

onlika vítej do klubu!!
Tak mě občas brní ruce,ale to když je mám v nějaké špatné poloze a zachvíly to přejde,ale mám to fakt jen zřídka.Někde jsem tady o tom už něco četla,ale vůbec nevím co a v jakém tématu to bylo,zkus to zadat do vyhledávače,třeba něco najdeš 😉

kulicka
4. lis 2008

Ahoj Onliko,

to ja mam porad 😅 Bolej me klouby na rukou celej den ted uz, brneni prijde a zas odejde v zadny souvislosti s prelezenim. Puvodne bylo jen v prstech, ted uz po ranu byva az k loktum.
PA rikala, ze to je problem s obehem krevnim a jina ze prej se zadrzuje voda v kloubech. Oboje normalni ke konci tehu. Tak to vypada, ze jedinym lekem je porod 😉 Ale taky uz to mas za par 🙂

onlika
4. lis 2008

Ja uz to mam tiez skoro stale. Dnes som bola na gravidjoge a tam mi to kupodivu na chvilu preslo 🙂. Doktor mi povedal, ze otoky ma prejdu, ked na dva dni zalahnem so zdvihnutymi nohami, ale este sa mi to nepodarilo 🙂. To by mi musel niekto navarit a upratat a manzel sa nejak nechyta 🙂

sarkal
autor
4. lis 2008

olinka také mám trochu oteklé nohy,dr.taky říkal,že teď je to normal a že odpočívat s podloženýma nohama,ale jak píšeš to prostě nejde..Vaření a úklid se prostě sám neudělá a navíc manža jezdí z práce večer a nemůžu po něm chtít ještě aby uklízel 😲 On sice říká,vykašly se na to,ale já mám ráda pořádek a nechat tu svinec prostě nejde 😉
Jak píše kulicka,pomůže už jedině porod toť největší lék!!!!!

onlika
4. lis 2008

Ani ja to od neho nechcem, akurat cez vikend ziadam trochu pomoci 😉 . Ale uz to nejak vydrzime a myslim, ze s tym prckom doma to aj tak lepsie nebude, asi este horsie 😝 . Ale uz sa nanho tesim 🙂

sarkal
autor
4. lis 2008

jé promiň jsem Ti předtím zkomolila přezdívku..
Taky si říkám,že už to vydržím a jsem zvědavá jak to bude po porodu,teď nemůžu kvůli bolesti zad,nemůžu dýchat,jsem hned upocená 😝 pak se tohle srovná,ale zase tu bude mimčo,které bude pořád něco vyžadovat a to víc a víc.Ale myslím si,že nejhorší bude ten první měsíc než se naučíme vše co a jak a než se do toho prostě dostaneme,pak už to bude ok.A třeba budeme mít štěstí na hodná miminka a nebudou problémy jako bolení bříška,prďánky atak. 😉

onlika
4. lis 2008

To neva, moja prezyvka je trochu narocna 😉 🙂.
A to s tym potenim, nikdy predtym by som nepovedala, ze mi niekedy v zivote bude tak strasne horko 😀 . Ja s vecne studenymi rukami a nohami teraz mozem doma fungovat ako radiator 😀. Nase miminka budu urcite tie najlepsie na svete 😉

sarkal
autor
4. lis 2008

Já taky.S příchodem podzimu mi zábly ruce a nohy a to i když sme doma měli 25 stupňů a teď je mi pořád horko a když chodím a něco dělám mám uplně mokrý záda a když někam jdeme to samé 😝
Taky si myslím,oni ví co všechno pro ně děláme tak nám to pak vynahradí ukázkovým papáním a spinkáním 😀

bora8
4. lis 2008

ahojte holky, došla som vás sem mrknúť, že koľko vás tu ešte je čo som sem ešte aj ja chodila

sarkal
autor
4. lis 2008

Jo jo bora8,bohužel

bora8
4. lis 2008

sarkal- tak už konečne prestaň šiť a poď rodiť 😀 čakáme ťa v ďalšej téme

augustovka
4. lis 2008

ahoooojte 🙂! onlika , tak s tym brnenim prstov bojujem aj ja,doky mi povedala ze mi pomoze len porod ze musim vydrzat!takze musime len vydrzat

sarkal
autor
4. lis 2008

bora8 ale jak to mám udělat,já už chci,zkouším úplně všechno,ale malému se nechce ☹

bora8
4. lis 2008

no u mňa zafunkoval sex

pajmis
4. lis 2008

olinka - mě polsední 3 dny taky pořád brní levá ruka... no spíš jen palec a občas ukazováček ☹ a z čeho že to je???? Zbavím se toho nějak, nevíte??? 🙂

sarkal - co ty tady pořád děláš??? 😀 😀 😀 hybaj do porodnice 🙂

pajmis
4. lis 2008

Holky, nevíte, jestli gabka.d už není v porodnici??? 🙂 dneska sem ji tu ještě neviděla... nevite o ní někdo něco??? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru