Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

sarkal
autor
24. zář 2008

aji81 to máš pravdu,veňku je pěkně hnusně taky se mi z toho chce spát,navíc po té noci,ale chci mrňousovi ušít ještě peřinku a polštářek když mám konečně ten stroj a taky dokončit jedny šatky a polštářky pod prstýnky.
Tak si tak říkám jestli jsem teda ve skutečnosti 35týdnů tak to by to tedy mohlo už tak za dva týdny přijít,to by bylo super,ale nevěřím,že bych zrovna já měla takové štěstí 😖

misic
24. zář 2008

ahojte, dakujem za povzbudenia 🙂
tak ja som bola trochu v meste prejst sa, uz sa mi vylepsila nalada 😀
stretla som kamosku, ktora mi vravela ze obe dievcata prenasala okolo 2 tyzd. (teraz su to uz dospele slecny) a zakazdym jej pomohli v nemocnici a baby boli v priebehu hodiny vonku 😀 😀 😀
tak mi dodala optimizmu
tu je tiez velmi na pd pocasie, tmavo dazdivo...

titkovamiriam
24. zář 2008

ahojte!tak ja som uz takymito obdobiami prechadzala viac raz 😀 ,ku koncu som uz nerobila doma nic-este tak zapla pracku,utrela prach. 😀
tak sa baby drzte - nech mate krasne zdrave miminka 😀

sarkal
autor
24. zář 2008

misic vydíš,bude dobře!!
Já to na sobě pozoruju,že když jsem dýl zavřená doma tak to je horší,nudím se,myslím na blbosti a mám takovou tu depku.Pak přídu mezi lidi a svět je hned barevnější,ale říkám si,že to vše vydržím a bude dobře.Co by za ty naše stavy a trápení daly holky co se snaží o mimíska a nejde jim to.Já jsem k tomu teda přišla jak slepej k houslím 😀 a teď pěkně kňourám a to mám teda ťuky ťuky bezproblémové těhu až na ty výtoky no.Ale zase nemám ráda když okolí o mě mluví jako o chudákovi 😠

smardik
24. zář 2008

sarkal taky bych brala kdyby to za 2týdny přišlo 🙂, včera jsem byla poprvé na srdíčko 🙂

evitkamalicka
24. zář 2008

ahojky...tak ja mam tiez dnesnu poradnu za sebou, som otvorena na 2cm a krcok je uz uplne spotrebovany, takze dr. sa so mnou lucil s tym ze ak nahodou do tyzdna neporodim tak sa vidime

acinka
24. zář 2008

Evitka, tak to jsme na tom ouplně stejně 😉 Manža už chce jít dneska rodit, je natěšenej, jak na Vánoce 😀

aji81
24. zář 2008

Aci máš fakt dobrýho manžela 😀 .Asi ale zapomíná na to, že to budeš muset odřít Ty!! 😀 . On tak maximálně bude držet za ruku...No, já jsem se vyspala. A je mi lépe.

acinka
24. zář 2008

No jo, když on se ták těší, mu to nemůžu vyčítat 🙂 Já mu za to tu ruku řádně podrtím, tak přísahám 😀 Já jsem úplně unavená, sem si lehla, že se vypsím a furt někdo volá či píše...děs běs, ať už porodím a opadne ten zájem! Teď už se bojím jít spát, abych spala v noci, ale coooo...asi to půjdu zkusit, vypnu mb a budu dělat mrtvýho brouka 😀

acinka
24. zář 2008

Jinak teda jsem jako chtěla napsat, že ten sex...hlavně teda spermoši s jejich látkama fakt zabíraj...viz já to včerejší halekání tu 😅 😀 Manža dneska právě říkal, jestli to jako ještě nepopoženem a tím pádem nedokončíme...naštěstí jel ještě do práce...potřebuju nabrat sil a ono by se to fakt mohlo definitivně rozjed 🙂 Na druhou stranu kámoška už přes týden přenáší a na ní to vůbec nefunguje...Ale až se Vám to bude blížit...za zkoušku nic nedáte, no néééé? 😵

aji81
24. zář 2008

helet Aci a to jako ted už zase nemáš bolesti vůbec??

acinka
24. zář 2008

No bříško mě pořád pobolívá, po 12 jsem měla přes hodinu zase kontra, po 8 min...tak čekám 😵

acinka
24. zář 2008

bříško...ehm...břuch 😀

aji81
24. zář 2008

jasně, si to furt neumím představit. Já dneska mám chvilkové bolesti jako když to mám dostat ale nic světoborného a je to třeba jen 4x za den...Jsem tedy na Tebe zvědavá, kdy Ti to vypukne!. Mohla by už rupnout voda ne?, to by si jela hned 🙂

acinka
24. zář 2008

Jo aby se zas něco dělo, po tom včerejšku je tu nuda 😀 Ty chvilkový jsem taky mívala, je to jak když máš dostat MS, do toho nějaký křeče malý...nebo mě třeba břicho bolelo celý odpoledne, jak při MS...prostě jsem to brala jako poslíčky, to včera to byly, řekla bych, ouplní "poslové roztahovači" 😀 Zatím se to teda ve mě mele...jednu chvilku si říkám: "Tak sakra, kde jsou pořádný bolesti, ať už se to rozjede" a za pět minut zase "Ale ne, dneska ne, až třeba zítra" 😀 😀 😀

aji81
24. zář 2008

jasně, taky si říkám že to jsou asi poslíčci, co jiného...A odkdy si je měla?Doufám, že pak poznám skutečné kontrakce.... 😉 .Jasný, člověk je chvíli statečnej a říká si, tak at už to příjde ale pak zase má trošku strach, to je normální.

acinka
24. zář 2008

Já mám poslíky tak od 35-36 tt. To co ale bylo včera jsem fakt brala jako kontrakce, i dnes na monitoru jsem je měla, teda označil je tak doktor...někde sem četla, že poslíčci můžou mít takovou sílu, že ten porod prostě "nachystaj" či "rozjedou"...asi můj včerejší případ...

misic
24. zář 2008

cavte kocky,
tak zajtrajsok sa blizi na 60% sa tesim a na 40% mam strach...
ale teda hlavne sa tesim, ved to male sa uz na mna asi tiez tesi, ze kedy uvidi tu svoju mamcu 😀
krize ma dnes pobolievaju a celkovo dnes je taky divny den...
ale zajtra bude lepsie 🙂 🙂 🙂

acinka
24. zář 2008

Juchuchůůů, už zítra, to je super 😵 určitě to krásně zvládneš...kámoška byla před 2 týdny na vyvolání...ráno ji dali vyvolávačky, v 10 to začalo víc bolet a ve tři už byla na sále....takže to budeš mít určo taky takhle pěkně v pohodě 😉

misic
24. zář 2008

No dufam, ze hned zajtra mi daco daju a nebudem musiet cakat az do piatku, lebo cakania uz bolo dost 😀

acinka
24. zář 2008

No snad jo, na co by ještě chtěli čekat? 😉

acinka
24. zář 2008

Tak Misic, zítra na Tebe myslím, ať to jde jak po másle a pak se nám tu ukaž, až přijdete se Soničkou domů 😵

gabka.d
24. zář 2008

holky, já jsem celé odpo prospala... teď jsem se odlepila od TV jdu hodit sprchu azase spát, jsem nějaká mrtvá 😒

Misic: hodně sil na zítra!! 🙂 zvládneš to 😵 , jednoduše musíš 😅

holky já už bych taky chtěla...dneska jsem měla takové bolesti jako při ms, ale silné a hnusné, říkala jsem si tak teda jo, tak ať se to rozjede, pak zase že je brzo, že ještě aspoň 14dní, já se strašně bojím, že se malá narodí brzo a něco jí bude, já jsem se narodila o 3týdny dřív a neměla jsem vyvinutou nějakou cévku v srdci a operovali mě ☹ tak snad to u malé nehrozí, dr. jí hlídají tak snad se nesekli

acinka
25. zář 2008

Tak Misic...kdo dřív? Mi rupla voda holky, kontra po 5-6, tak asi jedem..pa 😵
A Gabi, klííííd, malá bude ouplně v pořádku! Však teď se rodí mnohem mnohem menší dětičky a v pohodě!

terrestriss
25. zář 2008

ahoj děvčata, přeju všem rodičkám rychlý porod bez komplikací 🙂

já jsem na tom nejhůř se spánkem. lehnu si do postele a malá se začne převalovat, kopat - taky do močáku takže jen co se uvelebí, já musím na záchod vstanu a po ulehnutí to zase začímá nanovo. takže jsem rezignovala a už asi třetí noc jdu spát asi v 5 ráno, kdy už prostě padnu únavou kopance nekopance 🙂 zase ale spím do 11 a mám rozhozenej režim

přes den i v noci občas tvrdnoucí břicho, občas bolesti jako při MS (to jsou ty kontrakce/poslíčci?), po tom co jsem v pondělí půldne chodila po městě mně teď při chození najednou píchne v podbřišku, že se zastavím a chvilku rozdýchávám... má to někdo?

občas křížový bolesti (ty jsou asi nejhorší 🙂 a bolí mně v posteli kyčle a občas stydká kost (asi jak se rozestupuje pánev)

... ale všechno je dobře vydržitelný, píšu jen pro srovnání zkušeností 🙂 zajímají mně pocity ostatních v očekávání

gabka32
25. zář 2008

ahoj holky 🙂
pred 3-4 mes.bych ještě patřila tady 🙂 mi to ke konci docela utíkalo a až na asi co hodinové čůrání, rnění rukou a otoky to bylo v pohodě, klidně bych do toho šla znovu a třeba hned 🙂

gabko neboj, určitě si Baruška ještě počká u mamky, já se taky bála (mám po 2oper.srdce) ale Saška je ok, je to naše princezna a myslím že ten měsíc už není taková hrůza i kdyby to bylo dřív. vývojové vady vznikají brzy, ted už je v mimi vše vyvinuto 🙂

tak hodně štěstí všem, pohodové porody a krásné miminka

aji81
25. zář 2008

Aci: Tak Ty už máš možná malou v náručí!. Kdyby ne, tak hodně sil at to máš rychle za sebou. A dej vědět!!!!. Paaa, drž se!

evitkamalicka
25. zář 2008

aci drzim palceky nech to mas rychlo za sebou

ia.
25. zář 2008

ahoj holky, tak jsem se přišla podívat, kdo je ještě celý, a vidím že acinka už rodí, no spíš porodila, tak to jen já budu přenášet až do dušiček 😀 já už si na to děsné spaní zvykla, akorát je fakt, že když se mimi v noci probudí a vrtí se a převaluje, tak mě to okamžitě vzbudí a je po spaní.....

buffinko
25. zář 2008

tak acinka nam uz urcite porodila 😵

a mne sa v noci vratili po 2dnoch poslickovia. hura, hura.

evitka, este tu strasis??? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru