Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

levik82
1. říj 2008

Acinka ten predosly mail mal byt sarkal, ale snad ste ma pochopili baby. to uz bude tym tehotenstvom ze blbnem 😀
a hulda urcite nie si sama ze sa ti nechce! ja aspon uz tie veci mam vsetky pripravene. este mi ostava pripravit postielku 😉 ale to tiez odkladam. prinutit sa k niecomu je najhorsie... 😒

gabka.d
1. říj 2008

holky lenivá jsem i já.ale naštěstí mám vše připraveno i postýlku 😉
jen teda bych potřebovala umýt okno a vyměnit záclonu..mamce už je mi trapné říkat,navíc má hooodně práce a bydlí 40km daleko(bez řidičáku)a tchýně se sice včera ozvala,ale chtěla 3 000 😠 ,tak to nebyl vhodný okamžik na prosbu 😅 když sem jí řekla NE

co naše nemocná?je to lepší? 😉 a miminka jsou hodná? 😵
a co tak další porod? 🙂

sarkal
autor
1. říj 2008

levik82 děkuji!Teď jsem se celé dopoledne a odpoledne válela,ale moc sem neusnula,protože když si lehnu tak je to ještě horší,se mi blbě dýchá,já se modlím aby zítra už bylo lépe,hlavně ten kašel a bolest v krku 😝 .
Beru kapky na kašel,jinak to prostě nešlo a taky jednou denňe paralen,v lékárně řekli,že ty kapky a paralen nemůžou miminku vůbec ublížit a horečku naštěstí nemám.Ale stejně mám prostě obavy aby se to na Tomíka nedostalo ☹ ,celé těhu téměř bez problémů a necelý měsíc před koncem toto,chjo už aby byl Tomík veňku,ale teď teda hlavně ať je mi ok!Já už si nebudu stěžovat na spaní kvůli bříšku a chození na wc.Ještě,že se aspoň Tomík hodně hýbe,že vím,že je snad ok.Holky fakt se hodně oblíkejte a buďte pokud možno v teploučku,protože tohle je hrozný normálně natož když je člověk v "jiném" stavu.

aaandris
1. říj 2008

Ahoj holky, tak jsem byla na kontrole a dr. mi řekl, že to vůbec nevypadá 😠 😠 😠 !!!! No hrůza, že v termínu asi rodit nebudu (tzn. do 8. 10.). Od příštího týdne začínám docházet do nemocnice - porodnice k rizikovým porodům - ještě podle UTZ máme mít mimi velké - no to bude fakt zážitek. Manžovi jsem řekla, že poslední šance je sexík, takže na to snad vletíme - i když mě se teda totálně nechce a jemu nevím no, ale musíme vyzkoušet poslední možnou metodu na vyvolání - teda jestli znáte nějakou další radu, tak sem s ní 😀

Myslím ale, že jen ten sex (respektive sperma) je jediná lékařsky podložená rada, ostatní jsou spíš babské rady tak uvidíme.

Všechny se holky, opatrujte - ty nemocné, ty čekatelky i ty maminy co už to mají za sebou. Fakt je, že by měl nějaký další porod už být na cestě... 😉

smardik
1. říj 2008

gabka já už bych i ten další porod vzala ale malému se nějak od maminky ven zatím nechce 🙂

no já mám okna umyté před měsícem a jsou zas špinavé ale kašlu na to, je to nepodstatná věc 🙂. Jinak láska ted má nemocenskou tak si užívám a zároven mi pije krev a dneska mě zlákal na svařák takže večer u Tv bude svařáček 😎

moneli
1. říj 2008

aaandris tohle já slyšela u dr. poslední 3 kontroly pořád a byla jsem z toho na mrtvici 🙄 😀 já mám termín zítra.. ale nevěřím tomu, že by to klaplo.. dyť se strefí jen 5% dětí, tak to by musela být veeeeliká náhoda 🙂
k tomu sexíku.. je to podložená metoda jak říkáš, ale není to záruka, já mám po něm akorát šílené poslíčky.. ale je to hodně individuální, tak třeba to zrovna klapne 😉
smardiku, máš ještě čas, neblázni, nebo to nevydržíš 😀 dej si svařák a vypni..
gabka já jsem dnes taky hnilo jako blázen 😝 , neskutečné..už mě nic nebaví, nechce se mi, nudím se, nemůžu usnout ani za nic...

jittuss
1. říj 2008

Ahoj maminky pročítam Vaší diskuzi tak se docela i bavim. Ja už mám výbavičku jakž takž pohromadě, dnes nám dorazil kočárek tak jsem z něho unešená, těším se až vyrazím na procházku 🙂 no ještě si chviličku počkam.
Okna mam taky umyté ale počasí to stejně zase zahnojilo tak to neřešim. 😒
Jinak průběžně peru žehlim maličkaté věcičky a náramě si to užívam.
Krásný večer všem

aaandris
1. říj 2008

Ahoj holky, já se vůbec v ničem neomezuju (jako úklid okna atd...) celé těhotenství, protože jsem bez problémů... Dělám, ale to co se mi chce. Okna bych mohla taky umývat každý týden, ale na to kašlu...
Moneli: tak to jsem na tom stejně - už po 3. mi dr. řekl to samé, že jako vůbec to nevypadá... Uklidním se vždycky až čtením popisů ostatních holek, že jim taky říkal doktor, že nic a druhý den praskla voda... Tak co.. 😖

Já se chci fakt uklidnit a nenervovat se ani s velikostí mimina, protože to taky nemusí být sto pro změřené. Nic jdu si dát něco dobré na pití a dám si horkou spršku a hotovka... Zkusíme kdyžtak ten sexík a nebudu to řešit... Když už jsem vydržela být soudkem tak dlouho, tak teď už to nějaký ten týden vydržím... 😀 😀 😀

moneli
1. říj 2008

aaandris: no minulou neděli jsem byla v porodnici.. takovej neplánovanej výlet 😀 😀 😀 a řekla mi Dr. že už je vše připravené... že nález TAM JE, taxem se zaradovala a zpražila mě, že s takovým nálezem můžu chodit ještě 14 dnů.. 😀 😀 😀 jsem si připadala jak truhlík.. Držím palce, ať sexík není jenom o 8hodinových poslíčkách jako u mě 😒

buffinko
1. říj 2008

caute zeny 🙂 nesiel nam 2dni net, sme prechadzali na iny program a nasa kontaktna osoba odisla na PN a neracila nam oznamit nove heslo 🙄 . zajtra si precitam, co ste stihli napisat. dnes som bola na poradni, otvaranie nepostupuje, som total zabetovana. ak do utorka neporodim, si ma uz nechaju v nemocnici ; 😒, lebo podla utz sme o tyzden vacsi.

smardik
1. říj 2008

moneli svařák už jsem si dala a byl dobrej 🙂, něco na mě ale leze ☹

aaandris
2. říj 2008

Dobré ráno holky, takže nic. Celou noc mě sice to břicho pobolívalo, ale to je tak všechno.... To už mám tak týden, že mě to břicho bolí celý den a noc a občas se přiženou nějací poslíčci... ☹ No asi budu patřit mezi oněch 80 % přenašeček, ale už si z toho nic nedělám... Jen prostě nezvedám telefony a neodpovídám na sms, jinak v klidu. Moje PA mi poradila hodně moc maliníku a sex, takže se budu prolívat maliníkem, procházky a uvidíme... 😀

sarkal
autor
2. říj 2008

Ahoj holky!!Tak dneska jsem se trošinečku vyspala a možná mi je o trochu lépe,mám takovou lepší náladu,ale hrozná bolest v krku přetrvává,rýmu mám také a kašel je řekla bych o něco lepší,ale kapky beru teprve od včerejška tak co chci...Zkrátka je tu další den nicnedělání a vzdychání ☹
aaandris však ono to přijde neboj,věčně tam ten mimís taky nebude a ty se dočkáš,jen to chce prostě na všechno kašlat...Já vím,že se to lehko říká,ale ber to tak,že to může přijít každou hodinu jako blesk z čistého nebe 😉
Dneska to vypadá na pěkné počasí,ale já se nevzrušuji,protože se prostě do konce týdne chci vyléčit jinak ani v pondělí nedojedu do poradny ☹

sima.e
2. říj 2008

holky, tak ja mam taky zazitek...stravila jsem noc a den v porodnici, protoze jsem zacala dost solidne krvacet, pak to ustalo, porad me prohlizeli a nataceli KTG, ale prej mimi je v poradku, bolesti zadny, tak me jeste poslali domu, protoze mimojine bydlime asi 10 minut od porodnice. U nekoho prej takhle probiha otvirani porodnich cest... ☹ ale reknu vam, radsi cekat, az si mimi rekne, nez tohle zazit, mela jsem fakt strach. takze ted lezim, zadny uklidy a tomu podobny veci a uvidime, kdy si to rekne 😉
preju hodne zdaru a nebojte, uz brzy to fakt bude 🙂

aaandris
2. říj 2008

Sarkal: díky moc za uklidnění, fakt je ten, že hlavně tyto diskuze mě drží nad vodou a vždycky se hezky uklidním, že je to fakt všude stejnééé... 😉 Kéž by ten blesk už přišel, ale jak říkáš kdo si počká ten se dočká... 🙂

Sima.e: to je fakt nepříjemné, ale snad to bude v poho. Celkem se divím, že si tě už nenechali v porodnici, protože jsi celkem vysoký termín - no uvidíš, třeba za chvilku pojedete... 🙂 hlavně odpočívej, to je fakt, že už v tomto stádiu nemá smysl se honit a řešit úklid - když to jde, tak proč ne, ale jinak hlavně v klidu...

Já jdu teď nachystat věci na obídek a taky chci upéct buchtičku - alespoň to si teď užívám - vaření a pečení mě baví, takže odpoledne jsem pozvala mamku ať se staví, tak musím upéct její oblíbený hraběnčin koláč... zatím holky čauky a držte se... 😀 nebo vlastně povolte... 😀 😀 😀

sarkal
autor
2. říj 2008

aaandris ti závidím to pečení a vaření jak já bych vařila a pekla bábovku,ale prostě nemůžu,sem ráda,že si dojdu na wc a uklidím posmrkané kapesníky a také že si sama vůbec udělám čajík když manža není doma.Ten pak přijde z práce a musí papkat chleba s buřtem,ale slíbila sem mu,že hned jak mi bude líp mu to vynahradím pořádným obídkem.
Tak se tedy mějte a sima.e ty se opatruj 😉

natali.m
2. říj 2008

dobre rano holky, tak si musim postěžovat, jaký jsem měla včera příšerný den,kromě toho, že jsem musela jet 100km k zubařce, jelikož jsem si ještě nenašla novou....tak jsem se po cestě zpátky dostala na dálnici do kolony a trčela jsem tam hodinu a půl na jednom místě.to by se ještě dalo přežít, kdyby mě těsně před Olomoucí nechytli poslíčci.paráda, ani jsem neměla kde zastavit, jsem myslela, že opravdu porodím přímo na dálnici.takže radši moc necestujte samy, je to o hubu 😉 😀

levik82
2. říj 2008

Ahojte,
natali, no to by mna uz ani nepustili autom niekam tak samu. aj ked, ja by som sa asi snazila presadit 😉 Tuna po meste sa este presadim, lebo stale hovorim ze mi je jednoduchsie autom ako pesi, ale na daleku trasu by som asi uz ani sama nesla. Mna cestovanie fajne uspava 😀
Sarkal super ze ti je uz trochu lepsie. Pomaly sa to uz bude zlepsovat, uvidis. A malemu neublizis, najkritickejsie obdobie uz ma maly za sebou, takze teraz je uz obrneny 🙂
My sme dnes boli na monitore. Nam sa pre istotu nechce hybat a sme lenivi 😖 ale hadam sme v poriadku. Povedali nam ze dalsia kontrola v pondelok - kebyze sa to nespusti uz cez vikend - lebo sme otvoreni na jeden prst. odaj by uz cez vikend! Ja som taka nastavena 🙂 ze v nedelu rodim, hehe. Aj ked v nedelu sa este chystame s manzelikom do muzea na jednu vystavu 😉 Ale porodnicu stiham stale 😉
Aaandris, myslim na teba a som zvedava kto z nas nakoniec bude skor po 🙂 A mozno ze nakoniec naraz 😉

natali.m
2. říj 2008

no mě ani nikam pouštet nechce, ale nedalo se nic dělat, můj ted nemůže z práce a k zubaři jsme už musela...naštěstí, máme hodně pohodlné autko, ale stejně je to hrozně unavující a náročné, celou dobu se soustředit na řízení. 🙂 😒

jitinka84
2. říj 2008

Ahoj holky, můžu se k Vám přidat??? Je fajn, číst, že je na tom někdo podobně jako já 😀
Já mám do porodu ještě 4 týdny, ale jsem jako slon, mám nahoře 18kg a sotva se valím, ale snažím se pořád fungovat.
Natali: To jsi docela odvážná takhle daleko a ještě sama. Já už atutem dojedu tak k doktorovi a k mamce (oboje do 6km) a dál si sama netroufnu, hlavně už se taky těžko vejdu za volant 😀 😀

natali.m
2. říj 2008

jitinka: no jo, moc odvážná zas nejsem, ale nic jiného mi nezbyde, stejně ještě teď jezdím kazdý pátek na přednášky do Ostravy, to je taky přes sto km.ovšem vypadá to , že tedˇuž jedu opravdu naposledy.... 😉

sarkal
autor
2. říj 2008

Tak jsem si trochu schrupla,mnžel udělal k obědu pizzu a teď už je zase v práci ☹ ,ale Falco(náš pejsek) má dnes štěkavou tak se necítím tak sama.
Už by to celkem i šlo,jen kdyby mě v tom krku tolik nebolelo to je snad nejhorší 😠
To jsem teda zvědavá kdo porodí jako další 😀

levik82
2. říj 2008

Hlavne ze uz je lepsie sarkal. Ten krk uz tiez pomaly prejde, uvidis.

buffinko
2. říj 2008

ahojteeeeeeeeee. sarkal, ako? vidim, ze ta este boli hrdielko. aj mna zacalo - asi angina + teploty a bolest hlavy. som z toho deprimovana. a este k nam pridu na vikend svokrovci ☹ ☹ ☹ oni byvaju 500km od nas, 2roky tu neboli a teraz, ked uz som vazne ko, chora a porod na spadnutie, tak akurat teraz sem musia prist. mm sa im snazil vysvetlit, teda ze nech este tyzden pockaju, to uz bude babo pravdepodobne na svete, ale nedali si povedat. im nevadi, ze jednoducho teraz nam ich navsteva vobec nehodi... chce sa mi z toho revat, a ako som sa to dozvedela, mam uplne po nalade. kebyze to je navsteva na 3-4 hodky, tak to neriesim, ale takto...

neviem, ci ste zaregistrovali, evitka vcera uz porodila 😵

levik82
2. říj 2008

Tak gratulujeme evitke 😉
A take "mile" navstevy poznam. Asi to mas teraz preto aby si sa pomaly pripravila ze ked bude mimco na svete tych navstev bude pred dverami zastup, tak aby si si zvykla 😉

buffinko
2. říj 2008

no aaano, ale venovat sa 2dni svokrovcom sa mi akurat teraz naozaj nechce. ich budu uz po 2hodinach zadky ominat, ze co robit v malom byte...a tie otazky a rady...pomoooooooooc. asi sa zasijem do postele a budem sa potit. idem zalahnut aj teraz, som ozaj hotova. pekny vecer vsetkym 🙂

levik82
2. říj 2008

Tak vidis, a mas riesenie 😉 A aj kebyze ti az tak zle nebolo, stale sa mozes tvarit ze ano 😉 Sice hnusne, ale aspon pochopia aby si nabuduce dali povedat... 😠

lamia
2. říj 2008

Čauky dámy před rozpadem,tak my taky ještě držíme dohromady vcelku solidně,ale mám taky nějak čím dál víc dost,únava,záda....dneska jsem s malou zvládla plavání a myslím půjdu spát tak pět minut po ní 😀 Začínají se ve mě prát pocity,že už bych docela i rodila s pocitem strachu,jak to všechno se dvěma dítkama zvládnu a tak...těšení se na mimi a zároveň strach z reakce Aničky...no asi to bude psychicky náročný konec těhotenství 😀

gabka.d
2. říj 2008

ahoj holky,
nějak mi to tu uniká mezi prsty...vůbec vás nestíhám číst, takže pokud jsem zazdila nějakou novopečenou maminku, tak gratuluji.
nám konečně jede ta klávesnice..myslím, že kdybych šla koupit novou, udělala bych lépe než čekat až ji můj opraví... 😅 ale aspoň máme tu na kterou jsme zvyklí, a není právě stará, jen káblík se uvolnil...
no jinak jsem to pěkně zakřikla, že obtíže jsou pryč..je to snad ještě horší, nemůžu vůbec spát, bolí mě stydká kost a strááááášně mi tvrdne břicho 🙄
všem přeji pevné nervi ať už s tchánovcema, nebo s nemocí...všechno zas bude OK holky, hlavy vzhůru 😉

aaandris
3. říj 2008

Ahoj holky, takže jsem se už totálně naštvala, protože celé těhu v poho břicho nepraská a teď se mi zdá, že kolem pupku mi začalo praskat - šak se to břicho napíná jak o život včera to bylo brutální. Nevím, jestli mám sedět nebo ležet nebo stát, jako co je nejlepší ☹ ☹ ☹ hrůza... dneska jsem od 2 do 4. 30 nespala - mám tak jedenkrát týdně takovou noc, že jako nespím, ale mimi spí a já jen přemýšlím a přemýšlím a nevím, co dělat... pak vždycky ještě usnu, ale jsem jak trefená...

Jestli mi to břicho popraská týden před porodem nějak brutálně, tak se zblázním... Holky prosím ať už je to za náma... 😝 stále u mě převládá stav nezvedání telefonu a neodpovídání na sms... 😅

zatím se mějte a určitě pište nové zážitky... 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru