Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

smardik
30. říj 2008

holky jsme s Tomáškem z porodnice doma, víc ale napíšu jak bude chvilka času - snad zítra

gabka.d
30. říj 2008

smardík, tak hodně zdravíčka a štěstíčka 😵 😵 😵 a velkááááááá gratulace
já se možná taky dočkám, dneska jsem jak na trní, celý den mě bolí břicho,někdy víc,někdy míň,ale bolí celý den..teď jsem vylezla z vany,ta mi od bolestí vždy pomohla,dneska ale ne...

evka_
30. říj 2008

Smardik, moooc gratulujem 🙂 som uz zvedava co a ako bolo.. 🙂

natali.m
30. říj 2008

smardík: moc moc gratuluju!!!!!!mě to teprve čeká, to je fajn, že už jste oba v pořádku doma, Tomáškovi pusinku...

kulicka
30. říj 2008

Smardik : velka gratulace k Tomaskovi. Poradne si odpocinte 🙂
Gabi a ty jed do ty porodky zjistit co se deje jo?

cernovlaska
30. říj 2008

Sarkal: tak to je jasný,taky tady se mnou může Mirda být od příjmu až po převoz na šestinedělí,to je blbý,když ho pak musí někde nahánět,že už má jít a posera nejsi,myslím,že přítomnost partnera je pro maminu důležitá,i když jsou takový,že spíš nechtějí,ale těch je málo a hlavně jsme prvorodičky a víš prd do čeho jdeš a jaký to bude a podpora od manži je k nezaplacení 🙂 kdyby se mnou Mirda nechtěl jít,tak bych z toho asi byla špatná,naštěstí je v poho a těší se,prý je "KRÁČEJÍCÍ SKÁLA" (podle článku z poslední maminky) 😀 😀 😀

kulicka
30. říj 2008

jo jo, cernovlasko, to jsem presne cetla v ty jedny super knizce : zena behem porodu se rozpousti a potrebuje tu svou skalu jako pevnej bod 😉 Takze zadny poseractvi, ale uplne normalni potreba 😝 U zadelavani byl taky ne? 😀

augustovka
30. říj 2008

pekny vecer cakatelky 🙂 🙂 🙂 !ako sa mate?

cernovlaska
30. říj 2008

Naprosto s tebou souhlasím,nevím jestli ten můj bude ta skála,ale hlavně.že tam se mnou bude,jen aby tam neomdlíval a nebylo s ním víc práce než se mnou 😀 ale to snad ne 😀 nevím,jestli čteš maminku,ale asi ne,když nežiješ v Čechách,tam totiž popisovali asi 6 druhů tatínků na sále a kráčející skála byl samo ten nejnej jak pro maminu tak pro personál,tak se na něj Mirda bez mrknutí oka pasoval a celkem mě rozesmál 😀 jsem na něj opravdu moooc zvědavá 😅
Augustovko: ahojky,já celkem fajn,trošku tlustě,ale v poho 😀 jak ty?

augustovka
30. říj 2008

juuuuj pomaly ma zacina chytat panika z porodu, a uz sa nemozem dockat kedy sa zbavim toho brusisska a babtko uz bude konecne vonku

augustovka
30. říj 2008

takze sa vlastne uz nemozem dockat niecoho, zcoho mam fakt veliky strach!asi je to dost divne ☹

cernovlaska
30. říj 2008

Augustovka:takže jsi na tom úplně stejně jako většina z nás,já už se taky nemůžu dočkat až si budu moct lehnout na břicho a až odložím nějaká kilča,doufám,že hodně 😉 ale zároveň mám taky strach z toho co mě čeká,jak z porodu,tak z péče o mimíska,nebude to jednoduchý,ale zvládly to jiný a my to zvládnem taky,hm? 😅 ale ze všeho nejvíc se těším,až mi malýho položí na břicho a až si ho očuchám 😀 😀 😀 a to přebíjí veškerej strach 😉

zemli
31. říj 2008

cernovlaska: ja sem se nakonec rozhodla asi taky pro fakultku i kdyz do vcerejska sem porad nevedela, porad slysim samy sileny historky. Jeste sem uvazovala o Rokycanech na ty slysim samou chvalu. Ja mam prvni termin 6.12.

sarkal
autor
31. říj 2008

Ahojky.Smardik moooooooc gratuluji!!!! 🙂
Natali já myslela,že už tu nejsi ☹
Mě dnes v noci chytla migréna a to pořádná,takže si musi vzít paralen jinak budu celý den trpět jako pes.Dnes se taťka konečně vrací z nemocnice tak k nim jdu na oběd takže tu jen poklidím.
Holky já jsem na tom hůř a hůř,den ode dne stíhám míň a míň věcí,víc a víc mě boleji záda a častěji chodím čůrat,jestli to takhle půjde dál tak za týden už budu jen ležet v postely a nehýbat se 😒
Sem vůbec netušila jaké ty poslední dny jsou těžké(pokud se tedy v mém případě jedná o dny,termín mám sice v pondělí ale víte jak to je).

evka_
31. říj 2008

Neviem, mne sa az tak tazke tie posledne dni nezdaju... 🙂 je sice pravda, ze mam brucho ako slonik a podla toho sa hybem, coz ma asi zo vsetkeho stve najviac, rovnako ze mam niekedy nohy ako uhorky, najme v clenkoch... ale inak v podstate v pohode...

nestazujem sa ani na caste mocenie, najme nie v noci, niekedy idem tak raz na wc, ale niekedy nepotrebujem vobec a vydrzim pekne az do rana...

akurat uz sa posledne dni neviem co zo sebou... nevydrzim dlho sediet na jednom mieste, ani za pocitacom, a to je uplne jedno, ci sa jedna o zabavu alebo pracu... To uz sa mi lepsie cosi robi doma, takze si co to upratujem a motkam sa po byte... Chodime sa s manzelom prechadzat a pod... 🙂)) Dnes nas caka tura na hriby... 🙂

takze asi aj prezivanie poslednych dni je hodne individualne.. nikomu nezavidim to caste mocene... Z toho by ma v noci asi fakt slaktrafil, najme, ked mame postel na poschodi a wc dole... 🙂))

ozaj, zaujimalo by ma, uz ste vsetky zbalene??? :D pretoze mozno nie som normalna, ale ja este nie... stale si hovorim, ze nechcem zbalena, pripravena a div ze nie obuta cakat kym to pride a letiet, naopak verim, ze ked to na mna pride, aspon budem mat cim sa zabavit, dat si dohromady veci a pod.. takze sa trosku odreagujem od prvych bolesti... 🙂)))

buffinko
31. říj 2008

smardik gratulujerm 🙂 a sup do podzimneho zberu 😉

natali.m
31. říj 2008

dobríé ranko, ...
sari: ještě tady straším, jen včera byl trochu den blbec. ☹ no a dbeska jedu za chvíli na kontrolu a tentokrát se snad poprvé bojím, jako bych si jela pro rozsudek,.měli by mi říct konečně den nástupu.tak je to takový divný pocit... 😒

evka_
31. říj 2008

natali drz sa... uvidis vsetko dobre dopadne a coskoro budes mat drobca vedla seba... ;)

smardik
31. říj 2008

dobré ranko 🙂

nat co tu děláš, vždyt jsme byli domluvené na 25 😀 😀

cernovlaska
31. říj 2008

Ahojky maminy 😀 já měla dneska celkem pohodovou noc,byla jsem jen jednou na WC a jinak jsem spala až do rána 😀
Sarkal: zkus třeba míň pít přes den a ono tě to nebude tolik honit,ale teď už asi o moc líp nebude,už to máš za pár a hlavně už jsi vynervovaná,to ti taky nepřidá,já na tom budu úplně stejně 😉
Zemli: jestli si nejsi jistá,jdi se tam podívat,já taky slyšela spoustu historek i špatných i dobrých,ale je to všude stejný,musíš mít štěstí na personál a v sebelepší porodce když natrefíš na blba,tak máš dojem zkažený 😖 mmch. o Rokycanech jsem neslyšela nic moc hezkýho a stejně kdyby,nedej bože,jsi měla nějaký komplikace,tak tě převezou do FN 😒
Evka: já se zbalila včera,pro jistotu,nikdy nevíš a je neuvěřitelný,jak to bereš s nadhledem a v poho asi máš pevnější nervy,ale připravit by jsi se asi už měla 😀 😉
Jo,pijete odvar z maliníku a od kdy?

hlavinka
31. říj 2008

Cernovlaska: malinik jsem zacla pit 1x denne ve 30 tt, ted piju 2x denne a za 14 dni se chystam na 3x denne.

Jinak tedy si musim postezovat, ze jsem taky nemotorna 😀 Kdyz se snazim neco vyhodit do odpad. kose, tak se netrefim a pak nadavam, ze se musim ohybat, coz uz je s tim pupkem docela problem 😒 No, ale ze mam ruce levy, za to asi tehu nemuze, ze? 😀

sarkal
autor
31. říj 2008

Natali držím palce!!!!
Tak já teď přišla od rodičů z oběda.Tak teď se budu nudit,no asi půjdu žehlit mám tam nějaké prádlo tak ať to tu neleží.
cernovlaska jinak já maliník piju od 34tt 1x od 35tt 2x pak 3x a teď i 5x denně,ale začínám mít silné pochyby o jeho účincích,tak třeba alespoň ten porod to usnadní 😒

natali.m
31. říj 2008

tak holky nae, rodíme, kontrakce po 5 min., jsem ještě dost zavřená, tak mě poslali domů si odpočinout a když do zítřka neporodím, tak večer nástup na vyvolávačku, ufuf.... 😕

kulicka
31. říj 2008

Natali : super! Pekne se odreaguj, uz rodite, tak nemysli na vyvolavacku, ale na miminko. 😵 Heslo dne : no stress! 😉

Evi : ja jsem na tom podobne. Veci mam sbaleny tak napul, kdyby nahodou urgence jako rupnuti plodovky v nestrezenem okamziku 😅 Ale taky pocitam s tim, ze jestli na me prijdou prvni kontrakce, ze budu rada, cim se zabavit, takze vytahnu seznam, co mam zabaleno a budu zjistovat co mi jeste chybi a co ne 😉 Strasne se mi nechce mit kontrakce, vedet, ze je brzo na to jet a nemit co delat. To by me hrablo! Pac lehnout si je v takovym pripade to nejhorsi, co clovek muze udelat. A manza tancovat neumi 😀

cernovlaska
31. říj 2008

Sarkal: tak vidíš a já když jsem si v lékárně ten čaj kupovala,tak mi paní mgr.říkala,že ho mám začít pít až tak ve 38tt 😠 tak jsem si ho dneska taky už udělala 😉
Kulička: a nebojíš se,že už to pak mezi kontra nezvládneš,že budeš ráda,že dýcháš? Já budu hopsat na míči a koníkovat 😉 😀 😀 kecám,budu úplně vyřízená ☹

kulicka
31. říj 2008

Nevim, zatim se toho nebojim. Kontrakce je minutu kazdych 5 minut normalne 😅 takze budu mit dycky 4 minutky na to neco udelat. Mic mam taky pripravenej, ale myslim, ze budu menit polohy, takze chodit bude taky dobry. Cetla jsem, ze je dobry tancovat, hlavne takovou jako lambadu, aby se uvolnila panev (lezaty osmicky), takze budu rada, kdyz budu chodit sem tam a nebudu myslet na to, ze 4, 3, 2, 1 kontrakce 😝
Jak rikam, to nejdulezitejsi mam zbaleno, takze kdyby urgence, tak v poho. Akorat mi tam chybi par drobnosti z koupelny, co pouzivam denne. Takze i kdyz me to chytne ve meste, tak manza proste sebere hromadu a bude 😉

Natali a co ty delas mezi kontrakcemi? Jak se zabavujes?

natali.m
31. říj 2008

smardík:no jo , já čekala, až se vrátíš, tak a teď už můžu...
kulicka:díky, sice jsem nervozníí, ale aspoň se v klidu nachystáme, odpočinu si a pak ať už to je...

cernovlaska
1. lis 2008

Dobré ráno maminy 😀 jak jste se vyspaly?
Kulička:jj,břišní tance,atd jsou prý v těhu a pro porod super,chtěla jsem ze začátku někam na ně chodit,ale nějak jsem se nedokopala 😖 teď nám PA ukázala pár cviků na uvolnění pánve při kontra a je to vesměs z břišních tanců 😅. já myslím,že budu mezi kontra vydýchávat a sbírat síly na další 😝 ale každá jsme jiná 😉 😀

moncicici
1. lis 2008

bre ranko 🙂
natali prejem ti rychly a bezbolestny porod 😉

natali.m
1. lis 2008

moncicïci: děkuji, kéž by to tak vyšlo, ale já jsem vůbec nějaká divná, copak je normální, že mám kontra po 3 min.a nic?jen bolesti, takže uvidíme co se bude dít, až to do mě večer narvou... 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru