Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

sarkal
autor
28. lis 2008

Evka gratuluji konečně to máš taky zasebou!!!

Cernovlaska držím palce!!!!!!!!!

Pajmis taky držím palce!!!!!!!!!!

Jsem hrooozně zvědavá až napíšete!

sarkal
autor
28. lis 2008

Hmmmmmmmm že by všichni rodily? 🙂
Jsem hrozně zvědavá kdo bude další.

janinunina
28. lis 2008

Ahoj holky,tak tu tak ctu,ze se chystaj pomalu vsichni rodit?Ja jsem byla vcera na kontrole a tam mi teda sdelili,ze k porodu to zatim vubec nevypada☹zemalicke ma cca 2,9 kg a na zaznamu sli radeji udelat jeste vetsi kontrolu na Uzv.nam se to mico tam vzdycky predvadi a pak pusobi,jako nejvetsi hyperaktivec🙂no jinak ty posledni tydny...uz aby to bylo co? a zase ti co maji deti,tak rikaji...jeste si to rychle uzivej🙂neco na tom bude.-)

onlika
28. lis 2008

Tak mam pocit, ze ma tu vsetky predbehnu a ostanem posledna. Dnes som bola na kontrole, sice nalez lepsi, ako naposledy, ale na porod to stale nie je, takze s najvacsou pravdepodobnostou si ma tam v nedelu nechaju a bude vyvolavacka ☹ . Mam z toho take rozpoluplne poocity, na jednej strane sa tesim, ze uz to bude skoro, na druhej strane nechcem cely porod, uplne od zaciatku, stravit v nemocnici. Uvidime, mono sa maly zlakol, co dnes pocul a rozhupe sa aj sam 🙂

janinunina
28. lis 2008

onlika:do nedele casu dost.-)treba se to jeste zmeni🙂

onlika
28. lis 2008

Je to mozne. Ale ten nas maly je strasne lenivy a tvrdohlavy, tak neviem. Ale necham tomu volny priebeh, mozno ma prekvapi 🙂 . A mozno sa chce proste narodit az v decembri 😀

lovaa
28. lis 2008

Tý vado, holky, člověk sem chvilku nenakoukne a ono se tu snad rodí.
pajmis už určo porodila, co? Když byla tak pěkně otevřená včera...a to její nakupování s taxíkem, ona mě ta holka vždycky totálně dostane 😀 😀 😀 😀
A černovláska taky jela? Takový pěkný kontrakce 🙂
A Sarkal, ty dostaneš černej puntík za neúčast v pokračovací diskusi...protože jako potřebujem, aby jsi se ptala na všechno možný kolem miminka a my ti jako (o pár týdnů zkušenější matky 😝 ) mohly chytře radit 😀 😀 😀

zemli
28. lis 2008

cernovlaska: no jo co by videla hlavou dolu mesic dopredu kdyz muze az na posledni chvili, taky premyslim o tom nadstandartu jetsli to ma cenu na ty 3 dny, ale zase mas svuj klid a muzes se v klidu vyspat

cernovlaska
28. lis 2008

Hoj holky,tak mě poslali domů,dr hulvát mi řekl,že jsou to posli,mám kontra od 2.00 a po 10min a po sprše se mi zkrátily na 6min a na monitoru jsem je taky měla a pěkně silný a pravidelný,ale jsem otevřená jen na prst,tak jsou to podle něj posli ☹ hlavně do mě hrabal jak do šuplíku,neskutečně to bolelo a jěště se na mě obořoval,že jestli se neuvolním,tak mě nemůže vyšetřit,ale jak se mám uvolnit,když to od něj bolí jako kráva 😠 ☹ nicméně mi kontra pokračujou a to jsem si dala před hoďkou další vanu,že když to nepřejde do odpo,tak mám přijet 😕 no,ale hlavně mám opět tlak 135/90,takže zase kolotoč krev a moč a v jednu budou výsledky a když špatný,tak špitál a když dobrý,tak budu od neděle 7.00 do pondělí 7.00 čůrat do bandasky a tu pak v 7.15 musím přinést do porodky a budou jí testovat,tak fakt nevím,jak tohle dopadne,každopádně doufám,že dneska nebo zítra porodím a budu mít klid 😠 a ještě doufá,že mě nebude rodit tenhle pan dr,pže on byl opravdu výkvět arogance a nepříjemnosti 😠

Pajmis: tak už určo rodí,držím palečky 😀

Onliko:tak hlavně,že to někam postupuje,moc ti držím palce,ať už to přijde 😵 😀

lovaa
28. lis 2008

jej, já myslela, že už. Jenom poslové, jo? bych teda spíš řekla, že se ti ten porod rozjíždí, pomalu a jistě 😉
Tihleti doktoři jsou fakt blbci....achjooo. Já třeba přijela do porodky a měla jsem kontra po 5min. a už si mě tam nechali, že rodím. Já toho dr. fakt nechápu...když jsi teď na jeden, tak přeci klidně můžeš být s takovýma kontrakcema za hodinku na třech, né?
jsem normálně rozčílená za tebe 😅 😀

onlika
28. lis 2008

cernovlasko - tak to vysetrenie Ti nezavidim, ja som si nieco podobne zazila v pondelok, ked sa doktorka do mna nemohla dostat. Dnes tam nastastie uz zas bol moj dr. a tomu to ide uplne v pohode. Tak Ti drzim palce, nech to mas rychlo za sebou a netrapia Ta s mocom a podobnymi blbostami 🙂.

cernovlaska
28. lis 2008

Lovaa:jj,taky si to myslím a ten vyšší tlak mám podle mě už k tomu ☹ no,uvidíme,jsem fakt nas...á 😠 pže se tam ve finále nemůžu dovolat na ty výsledky 😠 mě z toho dneska fakt ...... 😠 😠 😠

Onlika:mě hlavně pořekvapilo,že je takhle necitlivej chlap,většinou to bývají ženský,tak jsem byla i docela ráda.když jsem ho tam viděla,ale jenom pár minut ☹

Kontra mám pořád po 6-7min a celkem silný,tak prostě musím vydržet,jestli mě do večera nepřejdou ☹

lovaa
28. lis 2008

Já myslím, že nepřejdou....to by byli sakra dlouhý poslíčci... 😵

onlika
28. lis 2008

tiez si myslim, ze to uz je ono. Nam PA na kurze vravela, ze kontrakcie po min. 5 min a min. 1 hodinu a ist do porodnice. Ona je tiez prvykrat tehotna a chce teda cakat aspon 2 hodiny,ale ja by som asi sla a uz by som sa nenechala poslat domov. Ved aj ked by si sa neotvaala, tak podla mna to uz je na 100 % porod a musia s Tebou nieco robit. Drzim palce

onlika
28. lis 2008

a ak by tam bol ten isty dr. tak by som ziadal konzultaciu s niekym inym, mas na to pravo. Tak do toho, nech to mas este dnes za sebou 🙂

cernovlaska
28. lis 2008

Tak krev a moč,podle mých odhadů,v pořádku,myslím,že mi ten tlak lítá už k tomu porodu a ten dr mi teď do telefonu řekl,že si mám dát zase teplou sprchu a lehnout si na levý bok a zkusit zaspat,že to přejde 😲 a když ne,tak mám přijet 😕 počkám do večera,volala jsem tetě,která pracuje v porodce a ta mi říkala,ať vydržím jak to budu mít po 5min,tak ať jedu,ale ať se snažím si trošku odpočinout,že to budu potřebovat,že se to asi rozjíždí 😵 tak tam aspoň nebude tenhle p....s 😠

Onlika:ono je těžký se nenechat poslat domů,oni se s tím moc nepářou 😠

lovaa
28. lis 2008

p....s No než jsem si tam dala ta správná písmenka. Jsem posledních 11 měsíců nějak zabržděná. Prvně těhotenská demence (no co já vyváděla, to ani nechtějte vědět 😅 ) a teď to ze mě vysosává přes mlíko ta malá upírka 😀
Určo už tam ten dr. nebude, fakt odpočívej a těš se, páč to už určo brzy bude 🙂

pajmis
28. lis 2008

Ahojky děvčata...

Tak já zatím ještě nerodím 😠 ale snad už do konce víkendu by to mohlo být... teprve sem od rána došla z města ... než sem šla do města tak mi zase odešlo kusisko zátky a ve městě další 😒 tak nevím, ale měla sem takové bolesti - nepravidelné - že sme šli po ulici a já tam zařavala jak kdyby mě na jatka brali 🙂 a kolem chodili lidi 😅 trapas, ale mě to bylo jedno... jinak to mám teda nepravidelné,ale snad už se to koonečně rozběhne, když už " asi" ta zátka je celá v čudu... držte mi pěsti...

cernovlaska - tak tfuj tfuj...hooodně štěstí, at už je to ono a drž se 😉 Bude to dobrý...uvidíš a ještě dnes porodíš 😉 akorát si říkám, že bez epiduralu nedám ani ránu 😖 když už to ted bolí celkem dost ☹ 😔 😢 fňuk...

mějte se 😉

onlika
28. lis 2008

ja viem, mne sa to hovori 🙂

lovaa
28. lis 2008

Pajmis a hodlal se tě aspoň někdo zachraňovat? 😕 😀
Já už myslela, že už jsi jela, chjooo. Tady mám takovou radost, joooo, že jako už máš Tobíka u sebe a ono zas nic ☹

rolincova
28. lis 2008

evka_: Ahojky, moc zdravím a gratuluji k miminečkovi🙂)) Já nastupuji zítra, tak mi drž pěstičky 😉

cernovlaska: No ja ted jak se to blíží, tak jím už nějak málo a už jsem zhubla kilčo, ale né samozřejmě úmyslně, ale už moc hlad nemám. Spíš žízeň. Týjo, tak ty porodíš nakonec první 😉 tak hrozně moc držím pěstičky jestli to opravdu bude ono, tak aby si to měla v pohodě... Ale když se ti to takhle zkracuje, tak to docela i vypadá... Aha, zpět, tak teď jsem si dočetla, co ti řekli v nemocnici. Ale zase na druhou stranu aspoň, tě pustili domů. I když ten tlak je mazec. Je to hrozný jak se někteří doktoři chovají, přitom těhotný mamči jsou tak citlivý a přístup je docela důležitý.

lovaa: Ahojky, jak se vede? 🙂

pajmis: ahojky, tak ty jsi pořád tady jo? Teda to je mazec... Tak já už jsem sbalená a zítra dopo asi tak kolem 10 nastupuju. Tak na mě mysli, a já pak určo písnu. Dneska jsem ještě nakupovala jdu připravovat oslavu 😉 Tak zatím....

funy
28. lis 2008

cernovlaska, pajmis, rolincova,

tak ja vam vobec nezavidim, ale vas obdivujem ako to zvladate.
ja som teda len 35 tt, ale mam dost.
nespim uz davno, ani neviem lezat.
dusi ma a boli ma chrbat, podbrusko....
ked budem ako vy tak asi ani za pc uz nesadnem.
mozno budem cisarskym, pretoze mam velke babo a ja som mala. tak uvidime ako sa to nakoniec skonci.
velmi vam drzim palce a kazdej zelam skore porodenie a krasne zdrave mimi.

rolincova,
drzim palce, uz zajtra nastupujes.
ptuj, ptuj, ptuj. vela stasticka
funy

funy
28. lis 2008

evka, tak si zvykaj, uzivaj si malinku. Je krasna. Este raz gratulujeme 🙂

evka_
28. lis 2008

rolincko tak mooooooc drzim palceky nech to vsetko mas rychlo za sebou a mimi cim skor v naruci... je to fakt uzasne.. ;)

hodim textik do "aky bol porod" tak si ked tak precitajte... 😉

evka_
28. lis 2008

a holky dakujem za vsetky vase krasne gratulacie 😵

evka_
28. lis 2008

Cernovlasko, ako tak citam, ono by to uz vazne mohlo byt ono... tak vydrz a drzim palceky... 🙂))

ja som mavala hodne poslov, niektore uz po 5 minutach aj 6 hodin v kuse... ale stale to boli len poslovia... skutocne kontrakcie ked prisli, boli vazne ine.. ale to som uz vedela ze je to "ono" ...neviem ako ale vedela....

🙂

holky myslim na vas, vsetky, ktore vas to v blizkej dobe caka... a nebojte sa, nie je to nic hrozne, naopak mam na to dobre spomienky a vzdy ked si spomaniem, chce sa mi plakat... je to hrozne silny zazitok...

drzte sa 😉

lovaa
28. lis 2008

Roli, ahoj 🙂
U nás vše v pohodě, před chvílí nás na procházce málem odvál ten orkán, ale jinak vše ok. ještě že máme tak stabilní kočárek 😀
Malá je teď strašně hodná, pořád ji okukuju, jestli ji nikdo nevyměnil...ale protože má pořád to páčo, tak jí poznávám a užívám si hodné miminko (konečně 😅 )
Zítra už nastupuješ, tak to ti přeju, ať se ti to dneska rozjede 😉 Anebo zítra ať je Natálka rychle venku 😵

aji81
28. lis 2008

Ahoj holky, tak se to tu koukám ještě nerozrodilo!!! 🙂 .Všem držím palečky at máte už o víkendu miminka u sebe. Jj připravte se, že to fakt bolí ale je to tak silný a nádherný zážitek, nic ho už nemůže předčit. Takže tfuj, tfuj, tfuj a dejte vědět. Lovaa: ty vado já dneska mám malou taky tak hodnou, že nevěřím že je to samé miminko, furt se řechtá a vůbec nepláče, fakt divný. No, třeba je to klid před bouří 😀 .

cernovlaska
28. lis 2008

Lovaa: 😀 😀 😀 jj,taky mi občas mozek přestává fungovat 😀 😀 😀 ale prý se spraví 😝

Pajmis: ty ještě běháš po krámech,jo? 😲 mě stačila dneska půl hoďka v globusu a byla jsem šťastná,že jedem domů 😕 mě zátka ještě neodešla,ale teta mi dneska řikala,že když odejde zátka,tak do 24 hodin rodíš,tak ať ti to vyjde 😅 😵 jinak já zkusím být statečná a dát to bez epi 😕 no,uvidíme 😅

Dádo:tak za pár hodin budeš mít Natálku v náručí a na všechno zapomeneš,ať budeš rodit tak nebo tak,hlavně aby jste byly obě v pořádku 😵 moc na tebe budu myslet 😵

To by byla legra,kdyby jsme porodily všechny tři zítra 😀 😀 😀 to byla náhodička 😝

Funy: taky tě to čeká 😝 ne,já tě nebudu strašit 😵 stejně je nejsilnější to těšení se na mimi 😵 i když,až budu mít kontra po minutě,tak asi budu smýšlet jinak,že,zkušené maminy??? 😝 😀

Evka: já už je mám od 2.00 ráno,teď už nejsou tak pravidelný jako ráno,ale o to silnější,tak snad se to nějak už vytříbí,pže tohle jo a ne je hrozný ☹

kulicka
28. lis 2008

Ahojte holky, se stydim, ale malej me potrebuje 😅 toz priority no 😅

Cernovlasko : ten doktor je fakt debil. Asi bych ho cutla kretena jednoho. Kdyby ti chlapi mohli rodit, tak bych jim dala jedno povinny nez nastoupej na takovyhle misto. Hned by na to koukali jinak. A ze ja mela porod jako prochazku ruzovym sadem!

Rolinc : drzime pesti at je vsecko jak na dratkach
Cernovlasko : uz jsi urco jela vid? Doufam, ze tam byl nejakej normalni doktor. Drzim taky pesticky.

Evi : gratuluju, Krasna holcicka!

Funny vitej, no kdyz ti reknu, ze jsem pred porodem mela 47 kg (teda pred porodem 62kg) a Titi mel skoro 4 kg... budes se jeste bat? Odhadum UTZ moc neverte, je to plus minus autobus. Casto se seknou o pul kila!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru