Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

acinka
23. zář 2008

My jsme měli prvně starou myčku, na jaře jsme předělávali kuchyň...a to sakum prdum celou místnost...nová podlaha, nový rozvody, nový zdi (šli jsme až na cihlu)...4 měsíce! 4 měsíce bez myčky! Šílený, jak si člověk zvykne na "luxus" 😀

aji81
23. zář 2008

no my jsme se právě před půlrokem přestěhovali, takže ještě myčku nemáme ale taky na ní trvám, pač tohle je otročina. Naštěstí umím hrát smutné divadlo, jak mi není dobře atd.... 😀 😀 .To máš teda nizounký tlak, já ho před těhu měla tak 100/60-70 a to na mě vždycky doktorka koukala, jestli se mi nechce omdlít. Ale je fakt , že s vyšším tlakem je mi lépe, není mi taková zima furt, nemám ledové ruce jak mrtvola. Ale když už je zase těch 130 tak to už cítím v hlavě a to není niiiiic mooooc.Helet holky, jak jste na tom s kočárky? máte je už před porodem doma?? nebo jste pověrčivé?. Mě se tu má dnes zastavit paní s kočárkem a nevím zda si ho mám tu nechat nebo ho odvést ke tchýni... 😉

bora8
23. zář 2008

no ja mám kočík po malom, neviem kam by som ho mala dávať, je doma už nejaký ten rôčik 😀

acinka
23. zář 2008

No já bych si ho bývala nechala doma...ale pak poslouchat ty kecy kolem...hlavně od tchýně...jsem ho raději zaparkovali u ní a máme aspoň v tomhle svatej klid 😉
Ve smutným divadle jsem taky expert....naposledy jsem si svým hereckým výkonem vynutila novej chodníček od branky k baráčku...už se na něm pracuje, tak snad pak pojedem s kočárekm po novém...rovném! 😵

sarkal
autor
23. zář 2008

acinka taky bych potřebovala takový chodníček,ono jít k brance v dešti,pěkně travička atd. teda nic moc,ale vzhledem k tomu,že máme dost práce v baráku s koupelnou atd. tak to manžovi hold zatím odpouštím.
To je dneska den,po dlouhé době je mi dnes k tomu všemu ještě zle od žaludku 😝

aji81
23. zář 2008

😀 jj jsme to ale heeeerečkyyy, na Oscara!!!!🙂))))). Ty vado, já už se doma fakt nudím!. Je to tak dlouhéééé. Každý den to samé, už je to vopruz!!.

acinka
23. zář 2008

No manža koupelnu dodělal...konečně...tak jsem ho musela zaúkolovat, aby se náhodou nenudil 😀 Já po té noci padám hubou na klávesnici, takže jdu hodit leh...navíc ta malá tam uvnitř vyvádí, jak sedím...třeba už chce ven, jen si plete směry 😀

acinka
23. zář 2008

jenže mě má manža prokouklou...hrála jsem léta divadlo, z dramatiky i maturovala...takže si vždycky po souhlasu neodpustí poznámku typu "je vidět, že jsi chodila do dramaťáku" 😀 😀 jdu fakt zalehnout, uááááá 😔

gabka.d
23. zář 2008

Ahoj holky,
Animatua, gratuluji k tak bezvadnému porodu, jen tichá závist 😔

No holky, tak jsem vás dočetla, ale teda já nevím co to mám doma...můj přítel je úplný opak toho co jste psaly.Myčka je on a to dokonce plně automatická 😀 , a tak od 4měsíce jsem nešáhla ani na vysavač..a když něco dělám tak vždycky chce pomáhat a když mu řeknu že spíš zavazí tak se ještě urazí že to myslel dobře, to já přece vím! No asi bysme potřebovaly něco mezi tím 😉 aby pomáhali sami, ale ne až moc 😅
A s tím kočárkem, my ho máme u našich, protože v bytě ho nemáme kam dát, na půdu jsem to zavrhla okamžitě a na chodbě tak dlouho..máme ho už asi 2měsíce, protože byl za nižší cenu než normálně.
No a na psí oči se u nás taky nehraje, neplatí to na něj.. říkal: buď řekni normálně co chceš, nebo neříkej nic 😉

buffinko
23. zář 2008

animatua - velka gratulacia - tak uz to mas za sebou 🙂 aj ja uz chcem. dnes v noci sa mi spalo lepsie ako vcera, ale aj tak som este vytuhla od 7.00 az do skoro 10.00. posledne dni som ako kolom ovalena. mne sa uz nic nechce, ani navarit, ani upratat... bojujem s tym len silou vole. a poradna az piatok, na 100% mi zas doki povie, ze nic. vcera vecer sme si s manzelom dopriali sexik, teda u mna chut nic moc s tym mega bruchom a tak ma to krasne zrelaxovalo, ze mi ani brucho netvrdlo, ani podbrusko nebolelo, jednoducho vsetky symptomy bliziaceho sa porodu vymizli...

este ma stve, ze u nas vahu babatka vobec neodhaduju... a moj doki mi nerobi ani prietoky ani nic...len hop na kozu, skontroluje krcok a mozete bezat prec.

sarkal
autor
23. zář 2008

téda gabka to máš super.Manža by sice někdy i pomohl,ale....
Když myje nádobí tak je po celé kuchyni voda,když zametá tak z prostředka místnosti,že se musejí vymetat i rohy a také pod stolem a tak to prostě nechápe,takže to raději udělám já,protože on pomoct jako chce,ale prostě to neumí(no je to spíš proto aby to měl rychle zkrku)jediné co ze začátku dělal,odmrazoval lednici a celou ji myl,přebíral jídlo v ní atd.,ale od té doby co máme lednici,která se odmrazuje sama tak má po starostech,já ji vždy jen vymyji a přeberu.Ale on zase uklízí celou zahradu,seká,uklízí h..vínka po našem psíkovi a prostě všechny tyhle věci.Já se na zahradě jen starám o skalku,okopávání stromků o truhlíky na oknech a krmení rybek a želv v jezírkách.Jen letos tu zahradu odbývám,protože mi vadilo to teplo,hned jsem se spotila a tak jsem si řekla,že budu okopávat večer,ale to jsem byla zase hrozně unavená a navíc jsem nevydržela být dlouho ohnutá.Takže zahrádce to vynahradím na jaře 😀

gabka.d
23. zář 2008

Já jsem mu to řekla hned ze startu před těma 4rokama, že se k němu nenastěhovala služka 😀 , ale taky má dny kdy je to ten ''pravej chlap''.On zas rád papá a ví, že když nebude pomáhat tak nebude napečeno a navaříno, protože na to nebudu mít čas...tak asi to je pro něho úplatek nebo co, raději povysává než by byl bez štrůdlu 😀

Holky, já vam začínám závidět že už to máte za pár 😉 večer jsme si povídali, jak budeme chodit s kočárkem a jak budeme koupat a hrát si s malou a jak se těšíme na Vánoce...a já už tu prďolku chci mít tady 😵
Spí se mi podezřele dobře, až jsem z toho nervózní 😅 asi bylo lepší, že jsem se moc nevyspala, to jsem aspoň věděla, že je malá OK, kopala a tak, ale teď, nic, hlavně v noci je klid 😕 fakt mě to znervózňuje.
Dneska jsem šla v noci 1x na WC ale to jen proto že jsem se napila před spaním..

sarkal
autor
23. zář 2008

gabka buď v klidu,malá už tam má nejspíš málo místa.Náš prcek se také někdy za celý den pohne jen tak aby se neřeklo pak je to vždycky divné po tom co vyvádí.Ale pokud je na utz vše vpořádku tak buď opravdu v klidu. 🙂

buffinko
23. zář 2008

gabka, mas super manzela 🙂 ja mam nieco podobne doma, navyse on aj casto navari, len nepecie, to sa mu nesce. ale kolaciky papa tiez rad. podozrievam ho ale, ze to robi z nudy - keby sme mali domcek, to by som ho musela zo zahrady tahat...

gabka.d
23. zář 2008

Buffinko, myslím ,že kdybysme měli domeček, tak by musela být i garáž a to bych mohla prostírat obědy tam 😀 vařit ho taky baví, ale zároveň se toho bojí, jenže poslední 3týdny už opravdu nemůžu, tak vaří on, rychlovky, nebo mu říkám co má dělat..mě to neva hlavně když u toho sporáku nemusím stát já.
Tak to jsem ráda, že mám spojence 😀 😀

gabka.d
23. zář 2008

sarkal, díky za podporu, jenže víš jak to je..člověk je u toho prvního ze všeho vyplašenej, kór když nám to tak dlouho trvalo 😔 ale teď už jsme ve finále, tak to už je fakt v kidu 🙂

sarkal
autor
23. zář 2008

jasně gabka chápu,mě taky všechno vyvede z míry,lehce se to říká být v klidu a sama hned plaším když něco.Ale říkám si,že kdyby teď mimču něco hrozilo tak už mu pomůžou a v tomhle stadiu už to bez problémů přežije takže to mě jako hřeje na duši.

gabka.d
23. zář 2008

přesně tak si to říkám i já 😉 , jenže...prostě někdy ani to mi nepomůže 😒

sarkal
autor
23. zář 2008

Holky a jak jste na tom se striemi?
Já sem se jim asi do téměř šestého měsíce vyhnula,ale pak to začalo a to se od začátku matlám krémy přímo pro těhulky proti striím,už mě to stálo spoustu peněz,mažu se nejméně 3xdenně a ani to prostě nepomohlo.Nějaké strie na bocích a zadku jsem měla ještě z puberty,ale ty nebyli skoro vidět.Teď je mám na břiše a to teda fest ☹ ,zatím je mám jen k pupíku takže si říkám,že pod pupíkem mi je stejně nikdo neuvidí nanejvýš dr. a manža a těm je to jedno,ale sem z toho prostě smutná a doufám,že výš už nepůjdou.Vím,že vyblednou a nejsou skoro vidět,ale tyhle jsou asi tak půl centimetru široké a tak mám strach aby vůbec vybledly,chjo a to jsem se tak radovala.Normálně uvažuju o tom si je nechat po porodu laserem trochu zneviditelnit,nezmizí už nikdy,protože je to prasklá kůže,ale prý to dělají tím laserem a zmírňují to,že je to vidět jen malinko atak.Záleží na ceně a kdyby to byla cena přijatelná tak do toho snad půjdu,teda uvidím jak to bude vypadat po porodu až se břicho ztáhne(pokud se tedy stáhne)jak já závidím těm komu se vyhly.

dejna3
23. zář 2008

jéjda, tak ja som sa dnes ráno dozvedela novinku - jedna vzdialená príbuzná, ktorá mala termín stanovený najskôr na 15.10., potom jej to posunuli na 8.10. - už včera porodila krásne zdravé dievčatko 😵 dočerta, mala byť až po mne a predbehla, ma potvora 😔
gabka, aj keď máš o malinkú obavy, je to normálne, že sa takto menej už hýbe, je veľká a miesta má málo a buď rada, že si pospíš... To teda náš drobec kope úplne stále a často, a v noci si nemôžem nájsť polohu... na chrbte sa mi leží zle a do bokov mi kope 😠 Vždy to trvá veľmi dlho, kým sa nejak dohodneme 😀 😀 😀

dejna3
23. zář 2008

sarkal, no ja ja som veľmi šťastná, že aspoň od strií som bola ušetrená 😵
Asi je to fakt nejaká genetika, lebo ja sa priznám, že v tehu som sa vôbec nekrémovala.... telové mlieka som používala v podstate od gympla pravidelne, ale v tehu som nejak zlenivela a práveže vôbec...

acinka
23. zář 2008

Jo Gabka, fakt buď v klidu, mě se malá teď ozývá velmi velmi málo...za den třeba jen 2x-3x...udělá pár kopanců a je klid. Málo místa...by ji jako mohlo dojít, co s tím má dělat 😀
Dejna, jsem se tu seznámila na netu s holku, co měla termín přesně jak já a zítra už bude mít 2týdenní holčinku! Taky mě to vzalo a musela jsem to rozdýchat! 😢 Já tu furt čekám, jak trubka...a bojím se, že ještě dlouho budu ☹
Sarkal, strie fakt neovliníš, jsou to sfině 😠 Já mám na bocích pár z puberty, ty se trochu zviditelnily, na bříšku nic, ale beru to jako spíš velkou náhodu...mazala jsem celou dobu Niveou, koupila jsem jen jeden krém na strie a když došel, tak jen Nivea, fakt je dobrá. Teď už ani nemažu, páč mě to nebaví. Ony se stáhnou, neboj 😉

gabka.d
23. zář 2008

tak já jsem nakoupila krémy proti striím a udělaly se mi potvory fialové, hnusné velké až k pupku a už mám pár i nad pupek, ale malé a malinko, no a přítel fasuje v práci jakýsi krém na ruce a jednou jsem neměla po ruce ty moje tak jsem se napatlala tím z práce a ejhle!!strie byly ráno růžové a né fialové, tak od té doby se patlám tím obyčejným krémem a je to teda o moc lepší!!!ale musím se patlat aspoň 3x denně, jinak to nemá smysl, takže už asi 2měsíce mám neustále mastné břicho a je to teda dost nepříjemné, kór když se potím, ale musím to vydržet, no...už jenom chvilku 😵

dejna3
23. zář 2008

acinka, no Tebe tam už nabehlo pri meno aké pekné číslo 🙂 To mne zas väčšina známych tvrdí, že budem ešte aj prenášať 😠 , neviem ako k tomu prišli, ale štvú ma 😠

gabka.d
23. zář 2008

holky, já teda nevím v mém případě a málo místa 😅 mám pupek jako meloun (megameloun 😀 )tak doufám že nemáme megadítě 😲

acinka
23. zář 2008

40 na krku 😀 je to příjemné to tam vidět, na druhou stranu se bojím, že ještě zažiju 41 a pak třeba 42... by mě asi už hráblo ☹ A kde k tomu přišli, že budeš přenášet? Se na ně vyprdni, kecaj 😉

bora8
23. zář 2008

no čo máte kočky na obed? ja som si spravila riadne pikantné čili con carne 😝

acinka
23. zář 2008

hmmm, to bych si dala, to mám ráda 🙂 Já jak včera dělala manžovi gulášek do mrazáku, aby před tím zapíjením to bříško si promastil, tak jsem si kousek oddělala a teď si k tomu dělám těstoviny, ale je mi nějak blbě, takže oběd asi odsunu na později

sarkal
autor
23. zář 2008

gabka.d to jsme na tom koukám stejně,tak snad to pak trochu zmizí no 😖
Jenom doufám,že za ten poslední měsíc a něco mi nevylezou až na žaludek 😒
Jé jak já závidím holkám co porodily třeba o 14dní dříve,kéž by to také tak v tom 37-38 týdnu přišlo,jak já bych byla šťastná..

dejna3
23. zář 2008

ja už chcem ísť tiež rodiiiť 😀 😀 😀
včera večer som narobila francúzske zemiaky, tak do seba tlačím 🙂
na večeru asi aj ja poriešim niečo veľmi pikantné 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru