Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

ia.
13. zář 2008

bianca a gabka: já jsem taky z Ostravy🙂)))a rodit chci ve Vítkovicích. A vy?

bianca
13. zář 2008

dejna3 u nas bol priebeh zistovania pohlavia podobny az na to ze mimino bolo stale nizko a ked by uz daco bolo vidiet tak som sa zabudla spytat 😅 a ono je to uz teraz aj jedno 😀

homeopatika pred porodom Arnica montana 9 CH pre dobru funkiu svalov a ciev a ako prevencia vzniku krvacania a po porode na urychlenie hojenia.Je ich viac

bianca
13. zář 2008

ia. a gabka.d ja Poruba.

ia.
13. zář 2008

bianca: my jsme byli před měsícem ve Vysokých Tatrách na týden, lítala jsem tam po horách jak kamzík a bylo to v poho, sice jsem si říkala, že kdyby něco tak jsme za dvě hodky doma, pže je to jen 250km, ale díky tomu, že na SR nejsou téměř žádné dálnice, tak ta cesta trvala skoro 5 hod!!!
Gabka a byla jsi na předporodním kurzu ve Vítkovicích? já jo, u sestřičky Šárky a bylo to moc prima.

ia.
13. zář 2008

bianca tak z toho si nic nedělej, a buď ráda že to pohlaví nevíš. Nám ve Vítkovické porodce na velkém UTZ ve 20tt řekli, že kluk, a ve 35tt mi moje gyndařka řekla, že nevidí pytlík a že si myslí že to bude holka 😝

gabka.d
13. zář 2008

Poruba je daleko 😉 i.a a z které části jsi?
My jsme zjistily pohlaví při smutné události, musela jsem na odběr plodové vody kvůly zvýšenému riziku na Downův syndrom ☹ ale je to OK 🙂

bianca
13. zář 2008

gabka.d ja som tam ako doma lebo tam pracujem.Tak iba koli tomu

dejna3
13. zář 2008

gabka, zvykne si .. len je dôležité nezabudnúť sa aj jej venovať, aby nenadobudla pocit, že ju mimi odsunulo na vedľajšiu koľaj, to by potom mohla žiarliť

inak ja necestujem skoro vôbec, my auto nemáme a iným dopravným prostriedkom si netrúfam... ☹

gabka.d
13. zář 2008

dejno, věřím že to bude v poho, jinak my máme Favorita, tak doufám, že se nerozpadne než pojedu rodit, nebo po cestě 😅

gabka.d
13. zář 2008

Bianco, ia., máme skoro stejný termín, to se pak budeme potkávat s kočárkami, nebo s ia. v porodnici 😀

sarkal
autor
13. zář 2008

Tak já od začátku byla hrozně zvědavá co "to je" a až asi do šestého měsíce to postě nebylo vidět,buď byl mimís otočenej nebo měl nožky u sebe,prostě to neukázal.Manža říkal,že udělal kluka,že ho chtěl a ví co dělá 😀 a rodina říkala podle nevolností,únavy,špatné pleti atd.,že určo holka.Asi v 27tt sme konečně viděly mezi nožky a naprosto zřetelného pytlíka s pindíkem,rodina koukala jak puk jen manža si mnul ruce,že měl pravdu.A já konečně začala nakupovat věci a doplňky v modré 🙂 .Při každé další kontrole nám to doktor potvrdil a při poslední měl mimís úplně roztažené nožky takže jsem pinďu viděla naposto zřetelně i já a pan doktro jen řekl:Jo to bude kluk jako buk.Tak jsme s manžou šťastní,teda nejvíc on,mě to bylo jedno co to bude jen jsem to chtěla vědět,ale za chlapečka jsem šťastná jako bleška!!

dejna3
13. zář 2008

no ja mám odvoz do pôrodnice zabezpečený len v hodinách tak po 16 - 17,00 a v noci (kámoška) a inak budeme improvizovať 😕
najviac sa obávam, že ma to chytí, v tých dňoch - práve keď bude priateľ v práci 😝

gabka.d
13. zář 2008

Tak já se aspoň nemusím bát toho, že bude přítel v práci, on teda bude, ale má to domluvené tak, že v neděli jede na poslední služebku a pak už bude jen v Ostravě na firmě a když to přijde tak zahodí nářadí a jede, říkal, že pojede klidně i v montérkách 😀

bianca
13. zář 2008

my sice mame auto ale dovolat sa mojmu muzovi do roboty je dost problem.Keby daco tak ma kamosi s rychlej dufam nenechaju ist taxikom 😀

dejna3
13. zář 2008

nám je to jedno, i keď drahý si možno o malilinký kúsok viac želá chlapčeka...
horšie je, že ešte stále sme sa nedohodli na mene pre dievčatko ☹ u nás doma kvôli tomu prebiehajú fakt vášnivé diskusie, lebo priateľ má svoju jasnú predstavu a ja mu ju akosi nemôžem vytĺcť z hlavy 😀
už som sa mu aj vyhrážala (keďže nie sme zobratí) že keď neustúpi, tak dám moje priezvisko ! tak sa trochu zľakol 😀 ale teraz je znova kľudný, lebo už máme ten papier z matriky, tak je hrdina

bianca
13. zář 2008

dejna3 😀 😀 😀 mojmu to je jedno.Mena mame vybrane a uvidi sa co to nakoniec bude

dejna3
13. zář 2008

no ja už počítam s tým, že taxi to istí

natali.m
13. zář 2008

sarkal: u nás to vypadalo podobně, tatínek trval na tom, že určitě udělal chlapečka, mě to bylo jedno, ale od začátku jsem měla tušení na kluka no a od toho 5. měsíce ukazujene pindíka na každé kontrole, tak jsme doufám jasní... 😀

ia.
13. zář 2008

gabka: ještě do února jsem bydlela v Mariánkách, ale teď bydlíme v domečku v Proskovicích🙂) holky, jdu dovařit oběd, tak zatím...

bianca
13. zář 2008

ia. pa

dejna3
13. zář 2008

bianca, tak to Ti normálne závidím... ja by som si tiež vedela sama vybrať nejaké pekné meno, ale proste máme každý inú predstavu (a to teda ani jeden z nás nejde do nejakých extrémov a riadime sa menami z kalendára), ale jemu na mene veľmi záleží 😉

natali.m
13. zář 2008

dejna: jak je to s tím příjmením?my totiž taky nejsme svoji a příjmení bych chtěla určitě po tátovi, tak co k tomu musím zařídit?

bianca
13. zář 2008

dejna3 mna zas rozculovalo to ze mu to jedno.Kazda situacia ma svoje pre a proti 😉

dejna3
13. zář 2008

no ja sa idem poobliekať a ideme teda napokon pozrieť tie mačiatka, majú asi 2 týždne 🙂
zatiaľ papa!

bianca
13. zář 2008

dejna3 pa

ja este iba ranajkujem 😅 😅 😅

dejna3
13. zář 2008

tak predsa ešte chvíľku.. chlapi 😀
natali, my sme boli na matrike a tam sme povadali, že nie sme zobratí a chceli by sme spísať doklad o uznaní otcovstva a o priezvisku bábätka... urobili nám to na počkanie a ten doklad si potom musím vziať do pôrodky. to je všetko, potrebujete len občianske preukazy - aspoň myslím, v SR to stačí

bianca, to Ti teda verím, keby mu to bolo úplne jedno, to by ma asi tiež vytáčalo 😀
mne proste človek nevyhovie 😀 😀 😀

dejna3
13. zář 2008

pačko!

natali.m
13. zář 2008

bianca:nic si z toho nedělej, ti chlapi jsou stejní, já když jsem zjistila, že jsem těhu a celá šťastná jsem to běžela říct mojemu, tak jeho jediná reakce byla:já už to vím 14 dní....no málem jsem mu skočila po krku, chtěl se sice pochlubit, jak je šikovný, že to na mě poznal, ale nadšení na nule. 😠

bianca
13. zář 2008

natali.m tak toto presne takto prebehlo i u nas.Asi 3 dni po ovulke mi zacala hvorit ze ahoj mamina a ked som mu to sla slavnostne oznamit tak len sucho poznamenal ,ze to je teda novina a rehotal sa ze mu to bolo jasne uz pri ...ze sá to podarilo

gabka.d
13. zář 2008

Natali, my jsme taky chtěly ten papír na uznání otcovství a na příjmení, potřebovaly jsme občanky a rodné listy, ale chtěly hned i jména!naštěstí jsme měly i pro chlapečka ikdyž na 100% víme že je to holčička

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru