Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

gabka.d
13. zář 2008

my taky volame přes počitač, telefonem volá jen ona mě, to kdybych jí volala telefonem tak jí asi klepne 😅

gabka.d
13. zář 2008

já jí teda píšu přes ICQ i volám, pro upřesnění... 😉

sarkal
autor
13. zář 2008

Tak jsem zvládla i návštěvu v nemocnici,ale pořád teď zívám a jsem úplně hotová,už se těším do hajan 😵 ,manža topí v krbu lítá tu jak pometlo a já jen sedím a zavírají se mi oči.Tak uklizeno jako mám,takže mám čisté svědomí a kapsář,polštářky a peřinku ušiju zítra tak je to v poho.
gabka.d na kolik Tě vyšla látka na límec do postýlky?Já koupila 3metry plátýnka a 3metry vatelínu na výztuž a dala jsem za to asi 680kč a to mám vlastně na límec,peřinku,kapsář a dva ozdobné polštářky a ještě zbyte i na nebesa,ale nevim jestli je chci,manža říká,že jo,ale já nevím.Uvidím až došiju to co chci.

gabka.d
13. zář 2008

já jsem kupovala jen na límec/mantinel a nebesa a zbylo mi na jeden ozdobný polštářek, vatelýn jsem měla ze zásob. Dělala jsem to vyslíkací takže ten vatelín mám v bílém plátně a na tom tu látku, nebesa mám až po zem...plátno jsem dostala ze zásob mamči, a ještě jsem kupovala mašle na přivázání límce a na ozdobu nebes a polštářku takže mě to vyšlo na cca 450kč, nekupovala jsem plátýnko, ale takovou lesklou závěsovou látku, krásně splývá a nemusí se žehlit...

heresta
13. zář 2008

Ahoj holky, tak pridam i muj prispevek ja si sama pomalu nenandám ani ponožku pomáhá mi manža 😀 když není doma tak se s tim pěkně peru 😀

bianca
13. zář 2008

ja kazdy den pri obuvani dakujem panu Bohu ze som tehu teraz a nie v zime.Si neviem predstavit ako by som si obuvala kozacky 😕 😕 😕 a to ma moja mamina varovala ze nemam byt tehotna cez leto ze je teplo(Ja sama mam narodky 16.10.)a teraz som rada ze som rada

animatua
13. zář 2008

ja uz se k obuti bot nebo obleceni ponozek nezohnu tak 14 dni.. boty nosim jenom nazouvaky, ponozky kdyz je potreba obouva manzel, kdyz neni doma tak to je operace na hodinu... nohy holi taky manzel 😀 a nehty na nohach lakuje taky on.. proste se uz nezohnu 😝

bianca
13. zář 2008

animatua kedy mas termin?

Inak holenie e tez dobra tema 😀 😀 😀 nohy eset zvladam ale...no...to je na manzelovi
😅

animatua
13. zář 2008

termin mam 23.9., asi bych si to mela dat do profilu 🙂

animatua
13. zář 2008

aha tak uz jsem si to zadala, ale podle posledni MS me to hodilo do profilu jiny termin nez jaky vypocitali doktori 😀

dejna3
13. zář 2008

čaute 🙂
ja práve premýšľam, či si idem urobiť tú námahu a pokúsiť sa ostrihať nechty na nohách (zistila som, že v tých teniskách už tlačia 😝 ) alebo vydržím a pôjdem na pedikúru... Inak už asi od júna som to vždy riešila pedikúrou... no ale my máme v pondelok štátny sviatok, takže nič a v utorok by som sa ešte len objednala, bohvie na kedy 😖

misic
13. zář 2008

Cavte baby,
uz sa nemozem dockat, zajtra mam termin, ale babu sa dajak nechce tak neviem...
uz som taky maly kolos alebo velryba tak sa uz nemozem dockat kedy budu mat mimco v naruci... 🙂

dejna3
13. zář 2008

jááj, keby som tak ja mala zajtra termín 🙂
držim palčeky, aj cítiš, že by to už mohlo byť?

adriana33
13. zář 2008

ahojte 🙂 posledne dni tehotenstva zvladam uz z poslednych sil, okrem klasickych "problemov" ako je spanie, nemotornost, palenie zahy..., neustale sa pozorujem ci sa mala hybe, ci sa nehybe prilis vela alebo naopak malo.. uz 12 dni lezim v nemocnici kvoli zlym prietokom, vidim odchadzat a prichadzat mamicky, je to riadna zataz na psychiku a nezelam si nic ine len to, aby som uz mala "potom" a mala bola zdrava.. v stredu alebo vo stvrtok mi budu robit sekciu, ale to cakanie je nekonecne.. teste sa, ze ste doma, mate to lahsie..

dejna3
13. zář 2008

adrianka, verím Ti, v nemocke je to náročné..
ja som vlastne prvú polovicu tehu strávila v nemocke. Do 19 tt som si tam stihla poležať až 3 krát 😖

misic
13. zář 2008

dejna3 no praveze vobec nemam pocit, ze by to mohlo byt, uz sa nemozem dockat...
ja som dufala, ze sa babo poponahla, ale nakoniec ho mozno budem nakoniec este prenasat... ☹
ale no uz to musim dajak prezit a vydrzat... ked som pockala 9mes. tak este ten tyzden dajak dufam zvladnem
😀 😀 😀

misic
13. zář 2008

adriana: drzim palce, nech to obe dobre zvladnete a nech ste v poriadku, mozno to budes mat skorej ako ja 😀 tak sa drzte

sarkal
autor
14. zář 2008

adriana33 takédržím palce!!Věřím,že ležet tak dlouho v nemocnici musí být psychicky hrozně náročné.
Jinak stříhání nehtů...hrůza....sice mám kleštičky,ale prostě se neohnu,to jsou vždycky akrobatický kousky než si nehty ostříhám 😀 Holení nohou taky hrůza,ale zatím to teda zvládnu sama,no a holení tam dole..To bez zrcátka prostě neudělám,takževe stoji,koukám do zrcátka a posledně jsem vzala strojek na vlasy 😅 ,to jsem měla strach abych se neřízla,protože tam dolů si vůbec nevidím.A to chci přijet do porodnice oholená,to jsem zvědavá jak to udělám až to bříško bude ještě větší.Jinak utřít se po velké mi dá teda taky dost zabrat 😝 .

rehos
14. zář 2008

Dobré ránko,tak včera průjem ustal a v noci opět bolesti dokonce po osmi minutách ale po hodině a něco to ustalo tak nevím 😒 Já už bych to chtěla mít za sebou 🙂

bora8
14. zář 2008

ahojte kočky, tak sa pridávam do klubu..... v noci spím hodne prerušovane...... 5 x wc a to nehovorím o nadranných krčoch.... k tomu mám nervy, lebo nezvládam malého a tiež som strašne zaťažená na poriadok.....

ia.
14. zář 2008

čaute baby, tak my jsme s manžou ráno hodili sexík a horkou sprchu, teď mě bolí břicho jak čert, ale počítám že to dopadne jako předevčírem, kdy jsem měla kontra po 8min a pak to po dvou hodkách ustalo☹

dejna3
14. zář 2008

ahojte,
ia, veď si dajte repete 😀
sarkal, u mňa tá "úprava" vyzerá veľmi podobne,
ja som dnes mala hroznú noc, v piatok som si kúpila také jemnejšie kvapky do nosa, že nech zbytočne nezaťažujem sliznicu, no ale tie mi vôbec nezabrali 😝 , pomohli tak na 1 - 2 hodinky..
Tak teraz ráno drahý letel do lekárne kúpiť iné, tak dúfam, že to snáď bude lepšie 😒

adriana33
14. zář 2008

dejna, misic, sarkal dakujem vam, ste zlate.. 🙂 tiez vam prajem nech tie dni rychlo bezia a drzim palce..
sarkal, s tym holenim je to naozaj nadludsky vykon, hlavne holenie tam dole.. 😀 nohy este zvladnem, dole som sa holila doma len so zrkadlom... teraz, ked som v nemocnici na to kaslem, budem pekne zarastena ako opica 😀 , ved oni si ma uz oholia..
ia. ved mas este cas, neponahlaj 🙂

animatua
14. zář 2008

ahoj holky, podle me se s holenim nemusite trapit, je to na vas jestli chcete byt na porod oholeny nebo ne.. pokud by se vam ta mista jeste po porodu podrazdila i z holeni, tak to by bylo fakt uz peklo.. ja na to asi kaslu

jinak dneska priserna noc, bolelo me bricho kdyz jsem lezela, takze jsem pulku noci sedela na pelesti.. nad ranem mi mimco zacalo tlacit na panevni kosti, strasna bolest..

uf uf, uz aby to bylo...

adriana 33: to musi byt strasne tezky byt v nemocnici, ja nebyt doma a nemit svuj klid tak se asi uz zblaznim 😝

adriana33
14. zář 2008

animatua, je to tazke, ale vyhodou je, ze som sama na izbe, takze mam klud, nikomu sa nemusim prisposobovat, uz som tu pomaly ako personal, infuzie a CTG zaznamy by som si mohla robit aj sama 🙂
dufam, ze v stredu to uz budeme mat za sebou, vydrzime este par dni a nech sme uz doma...
tebe sa to tiez pekne krati, to spanie je hrozne, moja mala zacala kopat okolo piatej a uz som nezaspala...
uz aby boli vianoce 😀

sarkal
autor
14. zář 2008

adriana33 mluvíš mi z duše,už aby byli vánoce!!Na tyto vánoce se těším jako na žádné jiné i kdybych neměla dostat žádný dárek.Mimčo už bude veňku,já "snad" v pohodě,také si ke štědrovečerní večeři dám nějakou tu sklenku 😀 no prostě to bude paráda a ještě s miminkem,no už aby to tu bylo!!!!!

bianca
14. zář 2008

ahojte.Tak aka bola noc?Ja som bola asi milin krat na WC

sarkal
autor
14. zář 2008

Ahoj bianca!U mě to docela šlo,kolem jedné jsem se probudila a než sem byla odhodlána vstát a jít na wc (musím totiž po schodech) tak byly dvě hodiny,pak sem zabrala asi za 40min. no a potom mě probudil manžovo budík v 5.30 tak jsem se chvíly válela,ale po šesté sem vstala a bylo.Teď už mám uklizeno a zachvíly jdu k našim na obídek.Jen se mi při šití kapsáře rozbil stroj ☹ tak se modlím aby mi to manža opravil až přijede,jinak to budeme muset vézt k opraváři,to je jak naschvál,už zbývají přišít jen dvě kapsy a stroj se podělá 😖

bianca
14. zář 2008

sarkal ahoj.Mna zase zobudil manzelov budik o 5 :10rano 😀

dejna3
14. zář 2008

kočky, ako ste na tom teraz ku koncu so stravou?
ja mám pocit, že tento posledný mesiac som v kuse hladná... celkovo som jedávala málo, stačilo mi 2x denne najesť sa, vôbec som nemala hlad a nechutilo mi nič sladké.
A teraz neviem, ja asi tento posledný mesiac priberiem 4-5 kg 😀 a už dokonca poškuľujem po sladkostiach ....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru