Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

jitinka84
16. říj 2008

Bora: gratuluju k prckovi.....
Holky, já jsem teďka povlékla postýlku tak doufám, že to prckovi dojde a bude se do ní chtít podívat.

natali.m
16. říj 2008

jitinka, tak to já půjdu taky do postýlky natáhnout to prostěradlo... 🙂

smardik
16. říj 2008

jitinka nechci tě strašit ale já mám postýlku povlečenou asi tak 14dní a zatím se teda do ní podívat nechce a kočárek mám doma necelých 14dní a pořád mu říkám koukej v čem se budeš vozit a taky nezájem. ale třeba budeš mít většího zvědavce než já

acinka
16. říj 2008

Bora moc gratuluji k holčince! 😵
Je krásná a má moc pěkný jméno...já kdybych si nejmenovala taky tak, tak Emča by možná taky byla Lucinka 🙂

bora8
16. říj 2008

aci ďakujem 🙂 ja som Luciu chcela odjakživa..... manželby asi nepochodil s iným menom 😵

acinka
16. říj 2008

Je to prostě pekný jméno. Já s ním nikdy neměla problém, jakože nadávky nebo tak. A jak máš ještě tu slovenskou podobu jména...Lucia...no to je prostě božííí 😵

jitinka84
16. říj 2008

Smard: Tak já budu pevně doufat, že ten můj prťousek bude o trochu zvědavější.
Přece nenechá takovou hezkou postýlku prázdnou 😀 😀

bora8
16. říj 2008

ja som mala byť pôvodne Lucia, ale otec nesúhlasil a presadil si Blanku..... ale ja som s tým menom bola celý čas taká stotožnená, že ho mali všetky moje bábiky, mačky, dokonca aj králik.... 😀 konečne som sa dočkala a dostala ho moja dcéra....

acinka
16. říj 2008

😀 mě zase když chtěla mamka pojmenovat, tak jí všichni Lucii vymlouvali...v tu dobu měli doma krávu a té říkali Lucka...ale stejně si to prosadila. No a když nad tím tak přemýšlím, já vlastně krávy miluju, jen pro Emču co mám za oblečky s kravím motivem a odrážedlo krávu a plyšáky krávy(mám to všechno v albu). Tak jestli to zpětně nebude tím 😀

bora8
16. říj 2008

😀 fakt tam máš skoro všade motív kravičky 😀 inak malá je nádherne vlasatá

evaje
16. říj 2008

Ahojte maminy,gratuluji k porodům a držím palečky těm ještě nenarozeným.
Naše noc byla celkem dobrá. Byla jsem tak nevyspaná, že jsem lehla na pravý bok a vzbudil mě až ráno plný močový měchýř. 5 hod čistého spánku, to se mě už pěkně dlouho nestalo.
No a pak už začal obvyklý kolotoč. Umývat, oblíkat, snídaně a šup do auta a vyrzili jsme do mateřského centra. Splavená a utahaná z přesvědčování protestujícího protestanta, jsme dorazili do MC a zjistili, že je zavřeno 😠 . Moje těhotenská demence zafungovala a já zapoměla, že dnes se chystají prostory k volbám a tak musí prcci stranou. Co naplat. Tak jsme to zapichli u táty v hospodě ( má svou vlastní 😉 ) Dala jsem si kafíčko a Malému jsme pustili na noťasu 101 dalmatinců a měla jsem klid. Teď už ten malý sužovatel spinká. Měla bych uklidit. Mám pocit, že je uklizeno jen od kolen nahoru(i když i tam už to začíná váznout). Potřebovala bych posbírat hračky a věci co popadaly, abych mohla vzít mop a trochu vytřít. Mohli by vycvičit pejsky pro těhotné.

sarkal
autor
16. říj 2008

Bora moc moc gratuluji!!
Jé já už chci taky.Dnes mě teda fest bolí břicho,chvílema tak že se úplně zaseknu,ale nevím co to znamená,no kéž by to byla nějaká jako předzvěst 😀 Brala bych to dnes v noci 😀 😀
No jestli mě má to břicho takto bolet třeba 14 dní tak to teda ne!!!!!!!
Au au to jsou až křeče no hnus,tak uvidíme 🙂

evaje
16. říj 2008

No a nemáš mimi taky nějak přetočené? Já to měla už asi 3x. Šťouchalo mě loktem do tříslí a napínaly se mě vazy po jenom boku břicha. Byla to fakt hrůza. Až mě to vyvolávalo tvrdnutí břicha. Ale protože to bylo jen na jedné straně, tak jsem pak zjistila, že to nic není. jen hrozná bolest 😒

sarkal
autor
17. říj 2008

Ahojky evaje.Mě bolel celý podbřišek a když jsem se zvedla tak až křeče.Večer po vykoupání se to stupňovalo a byli to fakt křeče,sem myslela,že pojedeme.Ale asi jsem udělala hloupost,že jsem si lehla,protože to začalo ustávat až to přestalo úplně.Měla jsem chodit,no jo no.
Jinak někdy taky mývám,že se mimís mrská a nějak špatně se hne až to zabolí,ale já to mám nahoře pod prsama,dělá mi to nohama a občas se až leknu jak to zabolí,ale pak ta boule od nožky zmizí a je po bolesti.Si s námi pěkně zahrávají 😀
Jinak nám včera přišel kočárek,po 7 dnech od objednání a je krásnej,jsem maximálně spokojená,takže můžu jenom pochválit internetový obchod dětský růžek.
U nás noc klasika,večer jsem usnula a asi v jednu vzhůru...asi 3xwc,přetáčení se ze strany na stranu no prostě děs běs.Já šupajdim k mamce na obídek.Sice se mi od kočárku nechce,ale on tu na mě počká 😀
Taťkovi dnes dělají plastiku nohy tak v tuhle chvíly už to má možná zasebou tak za ním odpoledne pojedeme,snad už pak půjde brzo domů.
Tak přeji všem krásný den a bacha veňku je pěkná kosa.

sarkal
autor
18. říj 2008

Ahojte tak co je s vámi??
Snad jste už všechny neporodily?To mi nedělejte,že já nic!Jezdím tu po obyváku s kočárkem a Tomík místo toho aby chtěl už být v ňom a vozit se tak mě celý den jen hrozně bolí břicho a nic z toho 😠
Dnes se snad konečně dokopu k tomu žehlení 😅
Jinak dnešní noc super,byli jen dvě přestávky na wc a vstávala jsem asi před hoďkou 🙂

natali.m
18. říj 2008

dobre ráno, teda já se hlásím k těm co ještě neporodily.ale musím říct, že dneska je mi extra blbě, bolí mě břicho jak čert, unavená jsem a ještě je mi špatně od žaludku,tak já nevím, že by nějaká předzvěst?už tomu nevěřím............ 😠

sarkal
autor
18. říj 2008

mě je tedy dnes ok až na to pobolívání v podbřišku už třetí den,nejhorší je to večer a tak čekám,že mě to třeba v noci probudí a konečně pojedem a ono nic ☹
Dnes ráno jsem se vážila a bála jsem se na váhu úplně podívat,protože poslední týdny nic moc nedělám,ale stále mám 12kg za celé těhu..Je to sice dost,ale mě to potěšilo,protože si myslím,že za ty poslední max. tři týdny už nic moc nepřiberu,tato váha se mi drží asi už 3-4týdny tak to vidím optimisticky takže mi to zvedlo náladu.Dr.říkal,že do těch 13-15kg to jde dolů snadno a je to normální váhový přírůstek tak to mě dnes teda potěšilo no ta váha.
Jinak já žehlila,uklízela a až si odpočinu tak se chystám vařit.To pocení při sebemenší námaze a bolest zad je fakt snad nejhorší 😝
a neboj natali věčně tam být přeci nemůže,nejhorší je to čekání,to znám,ale dočkáš se!!!Ostatně jako všichni! 🙂

natali.m
18. říj 2008

no to já mám za celé těhu nahoře těch 15 kg, takže je to tak na hranici, ale vypadá to že jsem přibrala opravdu jen břichu a na prsech, jinak to jde.tak snad to půjde i rychle dolů..juinak už se fakt těšíma tu budu s acinkou řešit prdíky... 😀

moncicici
18. říj 2008

cafte 🙂 tak ja som zatial pribrala 14kil,ale dufam,ze po porode to pojde pekne dole 🙂

natali.m
18. říj 2008

budeme muset cvičit...každopádně pořád lepší, než nabrat 30 kg jako některé mamči, to se pak asi těžko shazuje....

sarkal
autor
18. říj 2008

Mě taky připadá,že to mám jen na tom břiše.Trochu se mi jako zvětšil zadek a stehna,ale vejdu se do riflích před těhu jen přes to břicho je nezapnu no 😀
Holky já si myslím,že ty mimča budou sami o sobě tak trochu dieta,běhání kolem nich,kojení,noční vstávání,procházky s kočárkem,půjde to dolů ani nebudeme vědět jak 😀 😀 😀
Pořád koukám na kočárek a nemůžu se dočkat až poprvé vyrazíme ven.To si říkám jak chci být s mimčem minimálně pět dní doma,to asi nevydržím!!!!!

natali.m
18. říj 2008

sarkal: to je pravda, kojením se prý shazuje nejlíp...já měla taky to štěstí, že jsem nemusela kupovat těhu věci, jen pár volných tunik a rifle jsem vynosila doteď...

dididi30
18. říj 2008

natali ano, ale ja kojim a na vahe stojim, strasne pomaly to ide dole, ale zas ide aj bez cvicenia 😉

smardik
18. říj 2008

ahoj holky,tak jak vidím žádné mimča nám nepřibyli 🙂

natali.m
18. říj 2008

no tak to mi pak nezbývá než doufat, že něco nechám v porodce a pak se prostě uvidí.já se do cvičení moc nehrnu, ale když to jinak nepujde...

evaje
18. říj 2008

Ahojte, tak já se hlásím, že jsme taky stále 2v1.
Poslední 3 noci jsem spala jak miminko. Super. Já si říkám, že asi nabíráme sílu, proto se ten spánek nějak dostavuje. Předtím to byl asi 1 měsíc dost hrůza. Oka jsem nemohla zamhouřit celé noci.
Jinak s váhou jsem na tom dost bídně, 18kg navrch, to bude dřina to shodit. Při prvním těhu jsem do toho 33tt nabrala 16kg, tak to souhlasí. Porodem jsem shodila 8kg a o zbytek jsem se musela postarat. Pravda je, že to samo nešlo. Každý říkal, že budu lítat kolem mimi a kojením a tak, ale u mě kojení vyvolávalo děsné chutě na sladké a Maty byl tak hodný, že jsem únavu pocítila až teď v druhém těhotenství.
Tak jsem si dala závazek, že po porodu žádné sladkůstky. Snad jen vánoce si povolím. Jinak se těch kil nezbavím...
Se maminy držte a ať nám to rychle utíká. Já bych už to taky chtěla mít za sebou, ale jak už jsem myslím psala, z praktického hlediska chci vydržet do 1.11. Manžel na měsíc zavře firmu a bude s náma doma. Do té doby má takové fofry, že pokud začnu rodit, tak tam s náma ani snad nebude mít čas být. Tak uvidíme

zjanka
18. říj 2008

Ahojte,

v tomto fóre som nová...
Po prečítaní príspevku od "evaje" som zostala kľudnejšia, že tých mojich 18kg naviac nemám len ja.... 😉
Ja mám však termín až 12.11., tak dúfam, že dovtedy to nebude cez 20kg.... V prvom tehotenstve som pribrala 19kg (malý mal 4170g), po mesiaci však bolo 12kg dolu, takže to nebolo také hrozné. A to som si teraz hovorila, že to bude len do 15kg 😵 Do tých 10-12 kg to na mne nebolo tak vidieť, no teraz mám objemnejšie nohy a zadok...
A čo sa týka únavy, keď si doma poupratujem, bolia ma kríže, cítim sa ako slonica....Dlhšie chodenie a státie tiež nič moc, ale veď čo by som chcela, keď to už je len za pár.....Aj by som sa chcela viac pohybovať, no mám mať kľudový režim (od 30tt). Aj po tých väčších pracovných aktivitách v domácnosti si na druhý deň nadávam, že som to prehnala a potom musím len polihovať...
Držte sa! 🙂

emaso
18. říj 2008

ja keby som mala strucne odpovedat na otazku z temy tak jednoducho uz moc nezvladam ☹ ani nie tak fyzicky ako psychicky,vsetko vsetucko ma vytaca 😝 😝 😝

kila ma trapia najmenej,fakt,opat je to plus 18 a verim ze opat ako prisli tak odidu

majkes
18. říj 2008

Ahojte dievčata. Tak to nočné buntošenie poznám aj ja.Najhoršie to však je,ked ma začne palit zaha.Dokonca teraz,ked mam do porodu len par dní,som začala aj zvracat.Proste celé tehotenstvo uplne v pohode a teraz na konci je to hotova katastrofa.Ale nevadí,pri predstave že o pár dní zovriem v náruči svoje dietatko,na ktoré sme čakali dlhých 8 rokov,si poviem že to stojí za to. Pribrala som 13 kil,no tak len dúfam,že pojdu čím skor dole,pretože ma bolia už aj kolená,nakolko ani pred tehotenstvom som nebola najštíhlejšia.Tak sa držte a opatrujte sa.Ahojte,Majkes

sarkal
autor
19. říj 2008

Ahojky všichni!
Tak dnešní noc zase nějak ušla,jen asi 2xwc jinak spánek,to je divné,ale aspoň,že tak.Dnes jdeme na oběd k mamce.Manža jel na chvíly do práce tak bude dnes brzy doma.
Zítra poradna a pak do nemocnice na monitor 😝 to abych se zase děsila z toho co bude a jak se budou sestry chovat,protože je to tam fakt hrůza a už by mě vůbec nepřekvapilo kdybych musela zase večer do porodnice na přetočení 😖 .No jo,ale ty dva tři týdny už to nějak vydržím a pak už si budu užívat toho našeho mrňouska 🙂 .
Se nemůžu dočkat až budu vozit!! 🙂 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru