Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

smardik
19. lis 2008

nat tak jak je 🙂

aji81
19. lis 2008

Ahoj holky, tak šup šup rodit!!! 🙂 .Nějak se s tím loudáte!!! 😀 . Sarkal už by se měla ozvat ne? je to nějak dlouho!. Pajmis: Jsem myslela, že už si taky jela když si tu včera nebyla, by si byla jako já v 38tt. Neboj, že se Ti mimi méně hýbe, to jsem měla taky a byla jsem už tak šílená že jsem si občas skákla do porodnice na monitor ale vždy to bylo naprosto vpořádku. Má tam málo místa a odpočívá aby se připravil na porod. Ale kdyby si přeci jen měla pocit déle, že je v klidu tak si pro svůj klid zajed na monitor, nikdo Ti hlavu neutrhne a je to lepší než aby si se stresovala to mimi nepomůže. Uvidíš sama ale určo to bude vpoho. 🙂

rolincova
19. lis 2008

pajmis: Ahojky, kdepak ses nám toulala 😉 Neboj, oni všude píšou, že ke konci má mimísek hodně malý domeček a proto už nekope tak hodně. Taky jsem to zaregistrovala. O té šňůře přemýšlím pořád taky, protože jak jsme po malování uklízela, tak jsme se pořád skláněla a pak jsem se bála. Ale neboj, mě opravdu taky kope málo. Já jdu k dr. dneska večer, tak pak písnu. Jinak já si myslím, že záleží na kůži a né jak se mažeš. Já jsem po prvním těhu neměla jediný praskaneček a musím říct, že teď se mažu tak jednou za 14 dní. Je to ostuda, ale když se nic neděje, tak nemám potřebu. A to mám všechno fakt jenom v bříšku, obrovskej melounek.... Ted jsem tam hodila aktuální fotku... 🙂

natali.m: Ahojky, můžu se prosím zeptat jak na tebe přišel porod? A jaký byl? Jinak moc gratuluji k miminkovi 🙂

cernovlaska: Tak držím pěsti at je to ok!!! Já jsem zvědavá kolik dneska budeme vážit, ale minule už jsme měli přes 3kg. Syn měl 3,25, tak doufám, že tohle víc nebude 😉

evka_
19. lis 2008

🙂 holky teda dnesna noc bola pekne akcna... 😀

snivalo sa mi, ze som sa musela na prehliadke na poradni pohadat s porodnikom, pretoze chcel aby som sa dosla ukazat zase o tyzden 😀 😀 😀
...tak som si vydupala porod 😀

...no a zobudila som sa s tym, ze som citila nejak vlhko medzi nohami, moc aj pot som vylucila, kedze mi nebolo ani nijak teplo ani som nemala ziaden tlak na mechur... vytieklo zo mna par kvapiek az na postel... takze mozno uz konecne plodovka, aj ked v tak malickom mnozstve sa mi to zda divne... 🙂
kontra zatial ziadne...

nic... aj tak som sa mala teraz rano doktorovi ukazat, tak tam zbehnem, asi rovno k nemu do poradne, ked tak ma posle rovno hore... ;)

tak ak by som sa neukazala (v co teda konecne dufam!!! 😉 ) tak sa tu maje zatial pekne

acinka
19. lis 2008

rolincova...já měla v úterý odpol. od půl 4 kontra, začaly a byly hned po 8 min. Po hodině spadly na 4-5 min a pak to začalo haprovat, po 8, po 4, po 6min...prostě různě, o půl 10 to přestalo. Druhý den jsem byla u dr na poradně, řekl, že brzy porodím. Večer kolem 8 mi odtekla zátka a já si říkám...dnes v noci asi porodím 🙂
ve dvě v noci mi rupla voda, ve 3 jsme jeli a v 7 byla Emča 😵
Hlavní co je, když si na to zpětně vzpomínám, je to, že jsem chtěla strašně rodit už od 37tt. pořád jsem na sobě něco sledovala...hrůza...a ten den před porodem jsem byla strašně klidná a bylo mi jedno, kdy porodím.
Prostě klid před bouří 😀
A tak 1-2 týdny před porodem jsem Emu cítila v bříšku minimálně. Asi spala a nabírala sil na 6nedělí, aby mohla co nejvíc řvát 😀 😀 😀

natali.m
19. lis 2008

smardík: ahojky, no už je líp, akorát čekám kdy se konečně zaběhnu.. 😀 ale jde , malý je sluníčko, a co Tomášek?určitě ti dělá jen radost....

rolincova:děkuji, no na mě to vlastně ani nijak nepřišlo, měla jsem vyvolávaný porod, ale je pravda, že na vyvolávačku jsme jeli v sobotu večer,ale už od pátku jsem měla kontrakce, akorát mě ještě poslali domů, abych si ještě odpočinula, protože jsem se vůbec neotvírala, takže jsme v sobotu dojeli teda rodit, dostala jsem v 9 večer tabletu, kontra po 2 minutách a silné,ale asi ve 2 ráno to přešlo, otevřená jsem byla na prst, tak v 8 ráno další tableta, kontra zase po 2 silné jak blázen, a to až do 5 odpoledne, pořád jsem byla na prst, tak v 6 epidural, pak v 7 píchli vodu , v 9 napíchli kapačku a pak to šlo hopem, silné bolesti a málem nedoběhla ani doktorka a malý byl na pár zatlačení venku... 😀

acinka
19. lis 2008

Ahoj Aji, tak jak se máte s Jasmínkou? Je hodná?

aji81
19. lis 2008

Ahoj Lucí, jj dík máme se celkem fajn. Akorát prostě nestíhám, malá začala zlobit a tak vyžaduje mou pozornost takřka furt. V noci mě zase začala po třech hodkách budit, mám pocit že má v hlavě budíka🙂. Ale pak se zase moc nacpe a je jí blbě, no je to moje trdlo 😉 . Jinak nám roste před očima, hezky nabírá už se na nás i usmívá, pozoruje. Když nepláče je to zlato. Má svoje nálady, když se dobře vyspí a nikdo jí nevzbudí tak je veselá usměvavá ale nedej bože když jí máma vzbudí na něco tak hrozného jako je koupání 😀 to je pak tyátr. Máme prostě doma veselo. Má ráda, když s ní Lukáš dělá letadlo, lítají po bytě jak prdlí 😀 .A co Ty a Emička??

acinka
19. lis 2008

😀 Jo letadlo probíhá i u nás a je to sranda. Emča je klidnější, v noci spí i 7 hodin v kuse. To se pak mezitím budím já, jestli je jeako v pořádku, vidím, že spí, tak ji nechávám. Občas nás trápí kakání, ne prdíci, to prdí, ale občas se ji zasekne stolička a to je děs. Tak masírujem, civčíme nožkama a nakonec ji musím trochu máčknout na dírku, aby to vylezlo...no ono to pak spíš stříká všude kolem 😀
Koupání miluje, i když ji na něj vzbudím. Taky kouká kolem sebe, fakt začíná hodně sledovat hračky v pohybu. Dokáže ležet třeba hodinu v posytýlce s čumákovat na kolotoč anebo dloouho sleduje moje prsty, když nad ní v různých směrech tou rukou plácám. A teď mám šátek, od včerejška a je to s ním super. Třeba dnes byla po ránu protivná, protože jsme měli blbou noc, tak jsme se zašátkovali, po chvilce usnula a spí doteď. 😵
Najednou mi přijde, že to strašně letí, ty dny, úplně šíleně rychle, však Emča bude mít tenhle týden už 2 měsíce! 🙂

cernovlaska
19. lis 2008

Nat: to je pochopitelný,že ten finiš a hlkavně,když už tolik přenášíš,je dlouhej a nepříjemnej,já snad neznám nokoho,kdo by to neřešil a prostě si v klidu přenášel,jen Kulička mi přišla v klidu a brala to s humorem,ale ona,podle toho jak psala,tak dlouho nepřenášela 😵 ještě mám jednu známou a ta má TP 1.12. a tak chce taky co nejdýl zůstat v celku,pže teprve teď si to pořádně užívá,pže dost dlouho krvácela a měla sklony k potratu ☹

Dádo:tak to bylo tak akorát,že? A seděla ti váha malýho s tím,co ti řekli před porodem,s tím,jakej byl? Kámošcce totiž podle UTZ řekli,že mám malej 3,4kg a za pět dní,když se narodil,tak měl 3,9kg 😕
Jinak máš krásnýho synátora a opravdu ti narostl jen pupek,to ti,samo,že v dobrým,závidím,pže mě narostlo úplně všechno ☹ když se podívám na fotky před těhu,tak si říkám,že nechápu,proč jsem si pořád stěžovala,že jsem tlustá,měla jsem 57kg a teď úctyhodných 85kg 😖

Evka: držím palečky,ať to není planý poplach a ať to máš co nejdřív a v poho za sebou 🙂 🙂 🙂

Aci: tak krom toho rychlýho nástupu kontra to celkem šlo,že? Samotnej porod za 4 hoďky je na prvorodičku super,taky bych si to tak nějak přála 😕 😉

cernovlaska
19. lis 2008

Jo,holky,co už máte robátka,používáte monitor dechu?

acinka
19. lis 2008

JJ. Porod byl pro mě skvělej. Já si nemůžu vůbec stěžovat. 😵
Jo používáme a jsem moc ráda, že ho máme. Je to pro mě fakt nenahraditelná věc! Mám prostě klid, že je Emča v pořádku. 🙂

aji81
19. lis 2008

No vidíš Jasmínka byla hodná na začátku a Tvoje Emča zlobila tak se to ted otočilo🙂))). No jo, ono jí to snad za chvíli zase přejde🙂. Tak 14dní zpátky mi spala tak 6hodin v kuse ale nějak jí to asi přestalo bavit. Jinak myslím, že se mi mlíčko zase zvýšilo. Půjčila jsem si od kámošky váhu a vážím jí před a po kojení a to tak vytáhne tak 110ml a to je myslím akorát.Mínka na ten kolotoč zatím moc nereaguje, spíš na naše obličeje. Kouká, otáčí k nám hlavičku. Včera se na Lukáše rozchechtala a on byl uplně mimo dojetím, bylo to hezký🙂. 26. jdeme dát naušničky tak budeme ještě klásnější 😀

natali.m
19. lis 2008

už jsem to tady jednou psala, ale musím znovu, monitor dechu je k nezaplacení, už se mi sice stalo, že spustil planý poplach, ale takhle jsem klidná, bojím se že jinak bych chodila co chvíli na malého hledět, jestli mi dýchá..

aji81
19. lis 2008

Taky máme monitor dechu, jsem v noci alespon v klidu jinak bych asi nemohla spát...

aji81
19. lis 2008

natali: taky mi to spustilo falešný poplach, jako takovej strach jsem nezažila nikdy v životě ale malá byla naprosto vpořádku, když jsme jí z postýlky vytáhla, ještě na mě koukala, proč jí budím. Nevím co to bylo ale měla jsem málem infarkt.. 😒 Byla v té době nachlazená a chrochtala tak je možné, že je to hodně citlivé tak to prostě spustilo..

cernovlaska
19. lis 2008

Děkuju za odpovědi,mě ho totiž mamka i teta,co dělá v porodce rozmlouvaly,ale dám na zkušený matky,co ho používají 😉

aji81
19. lis 2008

a proč Ti ho rozmlouvaly?

acinka
19. lis 2008

No proč? tady v porodce ho mají na každé mimi postýlce. Já jsem taky klidná, když vím, že mi to malou pohlídá. Poplach jsme měli zpočátku asi 2x, ale bylo to tím, že jsem zpočátku dávala Emču na bok, když si neříhla. Teď už spí normálně na zádech a žádný poplachy nejsou. Ale bylo to nepříjemný, to jo.
Náušničky jo? Vy se ale máte! my půjdem až po 3měsících, rpotože teď půjdem na prevenar, ve 3měs na hexavakcínu a pak náušničky, tak pak budem taky krásný 😵

natali.m
19. lis 2008

jo tak s tím planým poplachem jsem na tom podobně, neměli jsme tu podložku asi úplně na rovném, takže to zřejmě nezaznamenalo jak mělo a najednou to spustilo, můj hned vyskočil a běžel pro malého a já jsem se akorát zvedla modrá strachy a málem jsem nedýchala.pak jsem i brečela, úplně mě to rozhodilo, ale na druhou stranu, moje máma mi říkala, jak se na mě ty první týdny chodila dívat co 5 minut, jestli dýchám, no kdybych měla vyšilovat stejně, tak nedělám nic jiného...

cernovlaska
19. lis 2008

Že mě to párkrát vyděsí planým poplachem a stejně nebudu spát,atd,ale já si myslím,že ten,kdo si o tom nic nepřečetl,tak nemůže soudit,dřív nic takovýho neexistovalo,tak to neznají 😒. Já chtěla slyšet názor někoho,kdo ho používá a musím říct,že mi ani jedna mamina nenapsala,že to je zbytečnost 😵 a jakej máte? A pod matrací nebo prostědadlem?

natali.m
19. lis 2008

máme nany a pod matrací....

tweetinkapp
19. lis 2008

evka_
Co to citam? Zeby uz konecne? No mne sa dnes v noci tiez snivalo, ze mi konecne plodovka odisla, len ja som si zial ziadne kvapky na posteli nenasla. 😠 😠 😠 A to mi tam uz svieti, ze dnes cakame babatko. No hruza....akurat ma to deprimuje, lebo pochybujem, ze dnes sa nieco chysta. Tak dufam, ze aspon v tvojom pripade je to uz ozaj tu...a prajem co najmenej bolestivy porod a nech mas co najskor pokladik pri sebe 😉 😉 😉

sisa.b
19. lis 2008

tak sa hlasim, ze sme uz doma 🙂

cernovlaska
19. lis 2008

Sisa,ahojky a MOOOOC GRATULUJU!!!!!! k dcerušcce 😀 co porod a tak?

smardik
19. lis 2008

sisa gratuluju k malé 🙂

acinka
19. lis 2008

Taky gratulujem k další podzimní princezně 😉
Máme nanny a dává se to pod matraci. Já bych taky jinak chodila takhle čučet, jestli je vše v pořádku! Mě stačí, když ji mám po obědě na zahrádce v kočáře...to tam taky pořád chodím na kontroling 🙂

natali.m
19. lis 2008

sisa: moc grtulujjem!!!!!!!

evka_
19. lis 2008

hmmm holky tak nic... doktor zhodnotil, ze to plodovka byt nemohla... a mam vraj prist v pondelok rano na monitor.... ☹

uz som z toho fakt dost na nervy ☹

siska gratulujem k Rebeke 😵

cernovlaska
19. lis 2008

Evka: tak to mě mrzí,že nic,ale už se to určitě rozjede a příští týden už s tebou musejí něco dělat 😵 už jen pár dní vydržet a bude mimi u tebe 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru