Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

pajmis
30. lis 2008

Holky tak ja tam dam ty fotky tak muzete juknout,dam to do jejiho alba,az tam pujdu v tydnu tak urcite fotky dodam ted to bylo ve spechu,ale maly je krasny uzasny no proste zlaticko 😉

eliem
30. lis 2008

pajmis>>>srdecne blahozelam,prajem tebe aj tvojmu krasnemu malickemu slniecku vsetko len to naj,

sarkal
autor
30. lis 2008

Pajmis chlapeček je nádhernej,ještě jednou moooocinky gratuluji!!!Teď už bude jen dobře!!Už se těším až Pajmis bude doma a napíše a budeme probírat ty naše mimča!! 🙂

jankamamka
30. lis 2008

aqj ja gratulujem

pajmis
30. lis 2008

Ahoj holky tady zase segra od Pajmis mam jen vyridit vzkas od ROLINCOVE! Dnes v 11 hodin se ji narodila dcera NAtalka 3,90 a 51cm,obe jsou v poradku. PSala PAji na mobil tak to preze me vyrizuji kdyz oni ted nemuzou 😀

Dodam zase fotky byla jsem ted odpoledne zase za segrou,dosla sem pred chvili tak fotky stahnu a hned dam do jejiho albika. Malyho jsem mohla i prebalit pro me poprve,je moc hodny vubec neplakal,porad sem ho nosila pusinkovala jak je krasny,no uzasny 🙂 ZAtim se mejte PAja se vam pak ozve az ji pusti coz bude asi ve ctvrtek...

pajmis
30. lis 2008

TAdy je odkaz na nove fotecky 😀

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vRefe...

funy
1. pro 2008

ahojte, je tu nieco noveho dnes?

sarkal
autor
1. pro 2008

Taky čekám co nového.
No Pajmis je v porodnici,Cernovlaska už to má určo taky zasebou..
Uvidíme.. 🙂

jindri
1. pro 2008

Ahoj, jen jsem k vám nakoukla 😉 a kopíruji sms, co dostala holčina z pokecu III.trim o CERNOVLASCE:

" AHOJKY PETKO, TAK TO MÁM ZA SEBOU. MATÝSEK SE NARODIL 29.11. VE 12:46 PO 15-TI HODINOVÉM SNAŽENI, BOHUŽEL CÍSAŘEM, MĚL PUPEČNÍK KOLEM KRKU A TEN HO TAHAL ZPÁTKY
ALE JE KRÁSNEJ, VLASATEJ, A HLAVNĚ ZDRAVEJ
MOC POZDRAVUJ HOLKY A BRZO PA PA PA "

sarkal
autor
1. pro 2008

Jéééééééé Cernovlasce mooc gratuluji!!!Hlavně,že to dobře dopadlo!!
Moc se těšim až všichni napíšou až budou doma z porodky 🙂

evka_
1. pro 2008

som sem po dvoch dnoch nakukla a same uzasne spravy...... 🙂 vsetkym novym maminkam moc gratulujem!! 😉

zemli
1. pro 2008

Ty jo vsechny holky rodi 🙂 A ja nemam nejmensi priznaky. Jinak vsem moc gratuluju. Ja tu budu jeste na Vanoce urcite.

janinunina
1. pro 2008

Taky gratuluji vsem novopecenym maminkam a at jim jejich ratolesti prinasi jen samou rädost 🙂

janinunina
1. pro 2008

zemli,ja myslim,ze ty na Vanoce uz nemuzes byt cela,co?nebo by te nechali tak dlouho?ja uz bych chtela byt na Vanoce taky s prckem 😀

kulicka
1. pro 2008

zemli neboj, ono to prijde 😵

vsem holcinam moc gratuluju!

zemli
1. pro 2008

No první termín mam 6. a druhej az 18 a jestli nechavaj prenaset 10 dni. 😒

kulicka
1. pro 2008

zemli neboj. Ja mela ceskej termin 10 a fr 18 a prenaset by me byvali nechali az do 25. Ale Titimu se chtelo uz 16 😝 Taky uz jsem se videla az do konce.
A 18 to uz je brzo 😝

funy
1. pro 2008

cernovlaska gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem
ja som teraz prisla. bola som v poradni. som ok, zatial zatvoreny krcok a povedali mi ze zacina 37 tt.

janinunina
1. pro 2008

tak koukam,ze ke konci by to chtela mit uz kazda brzo za sebou 😒 kazdy rano se vzbudim a uvedomim si kolikateho je a ze bych uz treba pristi tyden mohla rodit taky,kdyz se tady tak rodi 🙂 no a pak si reknu,jestli jeste na ty Vanoce fakt nebudu cela ☹ zatim to tak vypada..nechali by me prej max. do 27...kdybych vedela,jak to popohnat,domluva nepomaha 😀 😀

evulinkab
2. pro 2008

Ahojky holky, dlouho jsem tu nebyla..Mooooc gratuluji všem novopečeným maminkám a také se těším, až napíšou.Pajmis-moc pěkný chlapeček 😉

funy
2. pro 2008

evulinkab,
a ty si uz otvorena, alebo este nie?
ja som bola vcera na vysetreni a zatial som uplne zatvorena, tak to asi vyzera ze porodim na termin. tak uvidime.
len sa mi zda ze tam maly uz nema vela miesta 🙂
citim ho uplne vsade
xixi

funy
3. pro 2008

ahojte, vsetci este spinkaju?
pekny den
🙂

kulicka
3. pro 2008

Ahoj funy, estli jsi otevrena nebo ne znamena velky prd. Ja byla nekdy od 34tt otevrena na prst a porodila jsem az v 40+5 😝 A to to slo pak super rychle! uz jednou spusteny.

evulinkab
3. pro 2008

funy-včera jsem byla v poradně a otevrena nejsem.Take jsem uplne zavrena.Ale myslim, ze to nic neznamena.

zemli
3. pro 2008

Tak co noveho ? Ja po dnesni kontrole. Tak to prej vubec nevypada. Otevrena ani trosicku. 😒

janinunina
3. pro 2008

ahoj,ja jdu na kontrolu zitra,ale co mi rikali pred tydnem,tak to taky vubec nevypadalo a myslim,ze zadna zmena nenastala.napisu zitra,jak to vypada..

sarkal
autor
3. pro 2008

Holky to vůbec nemusí nic znamenat,že nejste otevřené..Já byla v pondělí na ko a otevřená jsem nebyla,no a ve středu to přišlo.Se mi to kecá co?Ale držím vám všem palečky!!!!!!!!!!! 😉

funy
3. pro 2008

zemli, ale tebe sa uz termin pekne blizi. hadam ta nenechaju dlho trapit sa a ked to nepojde tak ti vyvolaju
drzim palce

funy
3. pro 2008

sarkal,

to som rada. pretoze ja osobne si neviem predstavit ze by som rodila az na moj termin. uz je to brucho velke a tazke a celu noc som hore.
a nemam sily ucit sa a pisat veci do skoly.

marselina
3. pro 2008

ahojky maminky,tak jestli se mužu přidat,mám týden o porodu,dnes jsem byla v poradně a na KTG a na porod to zatím taky nevypadá.Přemýšlela jsem jak miminku trošku pomoct,ale nic mě nenapadá,pohyb mám pořád,bud něco dělám nebo mi dost energie sebere náš Kubíček.
Jinak kromě zadýchávání se a bolení bříška se cítím dobře i přes 19kg přírůstek.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru