Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

smardik
22. říj 2008

sarkal ty máš ještě do termínu čas

natali.m
22. říj 2008

no jak to tak sleduju, tak všichni už tu budou mít odrozeno a my dvě tu budeme šaškovat s čísly 43tt 😀 😀 😕

levik82
22. říj 2008

Aji81 rodila som v Kosiciach v starej nemocnici. Ty pravdepodobne v Prahe, co?

Inak baby, ja tiez absolutne nic nestiham. A sem uz vobec nie chodit. Som rada ked stihnem odpovedat na nejake sukromne maily aspon. A telefonaty mam stale kopu zmeskanych. Tiez si pripadam ze v kuse prebalujem a kojim - a k tomu este tie rozzute bradavky 😖 Mam pocit ze mi z jednej uz normalne sa koza olupuje a je tam uz len surove mäso ☹ Este ze je aj u mna mamka. Takze podobne ako u teba Buffinka. Buduci tyzden este pride na 2 dni, potom neviem ci este manzel zoberie nejake volno, ale ako to bude vyzerat ked budem sama...no netusim. Co sa tyka obeda, to vsetko je na mamke. Ja len pridem a sadnem a cakam ci dojem alebo nie. Ked maly zacne plakat zoberie ho zatial mamka, ale ked budem sama budem musiet bezat. A kto mi pojde nakupt... Ach jaj. Pripadam si taka bezmocna.
Dnes som bola vyberat stehy, cakala som väcsiu bolest 😉 S takou malou dusickou som odchdzala z domu. A po navrate tu opakovala malemu ako ho lubim 🙂 Normalne mi za tu hodinku, asi ani nie celu, chybal 😵
Vcera bola u nas prvy krat pediatricka. Trochu nas vystrasila lebo si vsimla ze maly ked place prilis vtahuje hrudnik, co by nemal. Ze je to nejaka deformacia hrudnika ci co ☹ Ze sa to moze este upravit, ale uvidime. Tak snad. Ja si zatial hovorim ze to bude v poriadku. A nic ine si ani nepripustam.
Inak si neviem ani predstavit ze s malym pojdem niekedy sama von. Co ked mi zacne neuprosne plakat??? A ved kym sa vytrepem po kojeni mozem rovno prist naspät! Ako sa to robi??? Citim sa vazne taka bezmocna az blba 🙄

A na kontrakcie som uz aj ja nejak zabudla. Presne vcera som hovorila mame ze aj medzi jednotlivymi 2-minutovymi kontrakciami som zabudla ako ta posledna bolela. Vedela som ze pride bolest, ale stale som nanovo bola prekvapena tou intenzitou...

misic
22. říj 2008

Cavte babenky netehulky, pre cerstve mamicky zakladam novu temu v casti batolata, tam si mozme pokecat o nasich novych pocitoch a novej ulohy mamiciek, tak ak mate chut, sup do temy CERSTVE MAMICKY,
uvidime sa tam... 😀 😀 😀

misic
22. říj 2008

jaaaj pomylila som sa nie v casti batolata ale babatka!!!
tak sa tam styretneme, tesim sa na vas!!!
Acinka, Buffino: gratulujem k babatkam, este mam v cerstvej pamati ako sme si pisali ako tehulky!
😀 😀 😀

evitkamalicka
22. říj 2008

ahojky kocky...tak kto je dalsi na rade?

misic
22. říj 2008

Levik, prid do tej mojej temy a tam si mozme pokecat, a z prechadzky nemaj strach, babatka spia vonku dobre, len kym sa vytrepes z domu 😀
ja som vzdy stastna prestastna ked za sebou zatvaram dvere a som na ulici s kociarom.
Ked som sla 1x von tak priprava mi trvala asi hodinu, lebo mala sa este stihla pokakat a ocikat si vsetko co mala na sebe, tak som przliekala... no bola som spotena z toho jak mys ale potom som si vydychla, ked som uz konecne bola vonku 😀 😀 😀 😀 😀

levik82
22. říj 2008

Tak babenky, cakam vas v novej teme 🙂
Sarkal a natali, verim ze tam s nami budete uz coskoro. Vidim ze robite vsetko mozne aj nemozne preto 😉

buffinko
22. říj 2008

ahojte 🙂

vidim, ze je zalozena nova tema, takze sa presuvam 🙂 🙂 🙂

tym, ktore este neporodili, drzim palce, zelam lahky porod a uvidime sa v novej teme. nebojte, uz to dlho nepotrva 😵 😵 😵

misic
22. říj 2008

Tak cavte tehulky velmi na vas myslim a tesim sa na vas v novej teme, ked nam oznamite ze vase pokladiky su uz na svete 🙂))
uz vidim, ze ste to nasli tak bezim do "cerstvych mamiciek" aby som nieco nepremeskala 😀

misic
22. říj 2008

akosi ste sa vsetci stratili, nikde nikoho nevidim, ani tu, ani tam... 😢 😢
alebo davate malim papat? Moje male sladko spinka 😀 akurat ju chodim pozerat ci zije ked je taka dobrunka a uz vyse hodiny a pol spinka v koliske 🙂

zuzankaaaa
22. říj 2008

ahojte holky ja by som sa vas chcela opytat som v 34tt a sa mi stale zda ze mam male brusko. neviem ze preco je take male a tak aj dneska som akurat skoro ziadne pohyby necitila . co to moze znamenat????? ☹

misic
22. říj 2008

zuzankaaa kazda mamina ma ine brusko, to nevadi ak nie je velmi velke, ale pohyby si kontroluj, to je dolezite a ak by sa ti zdalo, ze ich necitis, chod sa urcite ukazat ku dr.!!!!
Nechcem ta vystrasit, ale vzdy je lepsie ukazat sa lekarovi ak mas pochybnosti.
Ak mam hovorit za seba, ak by som ja necitila pohyby, tak bezim ku lekarovi alebo na pohotovost, lebo 34tt to je uz babo skoro cele vyvinute, aby sa mu nieco nestalo...

zuzankaaaa
22. říj 2008

misic dakujem ti velmi pekne ale tak mam pohyby sem tam len uz nie su take ake som mala predtym napr. jak vcera.

sarkal
autor
22. říj 2008

zuzankaaaa to,že máš malé bříško nic neznamená,závisí to na tipu postavy a na mnoha věcech!Já ho také nemám nějak velké.V poradně semnou byla holčina a já myslela,že bude každým dnem rodit a pak jsme se zapovídaly a ona,že je v 37tt o týden méňe jak já!
Jinak s těmi pohyby pokud je necítíš déle tak by asi bylo lepší skočit k dr. nebo na pohotovost i když náš prcek mě taky párkrát vystrašil,za celý den třeba jen tři malé cuknutí a druhý den už zase řádil jako čert.
Držím palečky!!!Určitě to bude ok!

zuzankaaaa
22. říj 2008

sarkal no jo tie pohyby ma iba štvu....ale ked ani zajtra nebudem mat skoro ziadne pohyby tak uz urcite ze budem musiet skocit ku DR. nebo na pohotovost. no ano dufam ze to bude ok.. 🙂

sarkal
autor
22. říj 2008

Určitě si tam skoč ať víš,že je vše ok a zbytečně se nestresuješ.Určitě to bude vpoho!!Kdyžtak dej vědět jak jsi dopadla 😉

smardik
22. říj 2008

zuzankaa mě se taky stává že malého někdy necítím, za den se třeba 2x přetočí a nic, ale jednou jsem ho necítila 3 dny a normálně jsem jela na pohotovost, tam udělali ultrazvuk a doktor říkal že vše v pořádku a já byla klidná 🙂 takže tam klidně skoč hlavně pro svůj klid. Jinak mi doktor říkal že to je normální že někdy jsou klidnější a někdy ne 🙂

natali do 43? no abychom se nedostali do guinesovky. Já ti nevím proč ale mě se líbí datum 25tak třeba to je den D 🙂

natali.m
22. říj 2008

smardik: no mě by se líbilo i to dnešní datum a jak ne, tak se domluvíme n toho 25. to by šlo....pojedeme rodit ve stejný den, co ty na to?ať to nekomplikujem.... 😀

smardik
22. říj 2008

nat jo toho 25 zní hezky 🙂 tak to na něj necháme 🙂 i když dneska je taky krásné datum 🙂 🙂

majula009
22. říj 2008

Ja to mám už za sebou ale znasala som to velmi velmi zle a hlavne tazko. Posledne dni boli mojimi najhorsimi v mojom zivote, uz som ani telefony takmer nikomu nebrala. Prenasala som do zaciatku 42tt a nakoniec mi to museli vyvolat. Bol to des, ale za tu krasnu dcerku to stalo!!!!! 😀

smardik
22. říj 2008

majula já doufám že tě v tom přenášení nenapodobím

majula009
22. říj 2008

No tak to dufam aj ja...hehe. Ale ty mas aspon chladne pocasie, ja som si to prenasanie vychutnala v tazkych horucavach.... 😝

smardik
22. říj 2008

majula no teplo sice není ale zmáhá mě to taky

evaje
22. říj 2008

Ahojte maminy.
Tak malý už spinká a nejmenší v bříšku se budí. Zuzankaaaa, mě se mimi probudí vždy po nejakém sladkém jídle. Tak si myslím, že když dáš čokynu, tak se ti probere. Taky když se napiju studené vody. Asi mu schladím prdelku a tak se začne zlobit. Minulý týden jsem ho tak budila na KTG. Celý jeden záznam prospal, tak jsem mu tam šoupla Kinder bueno a pak kopal do budíků jak fotbalista 😀 Dr říkala, že bych neměla být bez pohybů 24hod. Pak mám raději přijít na kontrolu.
Včera jak jsem měřila ty stahy, tak jsem opravdu zjistila, že tvrdlo pravidelně po 30 min. Ale jen trošku a krátce. K půlnoci to bylo co 20 min a pak to přešlo. Tak zase poslíci... .Uvidíme jestli se to rozběhne do termínu. Moje mamča nepřenášela. Já prvního syna porodila ve 33tt. Tak teoreticky tohle dítko už přenáším. Ale myslím, že dědičnost hraje dost velkou roli. Taky i v průběhu těhotenství a i přibírání a porod. Naše dětská dr. taky říkala, že se holky mají podívat, jak rodily maminy a s největší pravděpodobností to bude dost podobné.
Jinak která jste chtěla miminko ve Váhách, tak jsme to právě prošvihly. Od 23.10 začíná Štííír!!! A já chci Štíííra 😅 Já jsem Štír, manžel je Štír, jen Maty je až Střelec, ale to nám nevadí. My ho milujeme i jako Střelce 😀

funy
22. říj 2008

ahojte,
ja vas normalne obdivujem ako to mozete zvladat. ja este zdaleka nie som tam kde vy a uz davno neviem spat. neviem lezat dlhsie ako 10 minut. hrozne ma dusi a tvrdne brusko, maly sa stale prevaluje. aj teraz. takze som v noci hore a cez den unavena ako pes.
drzim vsetkym palce aby vam to dobre dopadlo.

funy
22. říj 2008

natali, ty uz prenasas?
drzim palce aby si uz 25. najneskor mala babenko na rukach.
vela sil

buffinko
23. říj 2008

misic, tusim nam zamkli temu ☹ navrh?

aaandris
23. říj 2008

Ahoj holky!!!

Jojo tipovaly jste správně - skutečně už kojím!!! Konečně 😀 Nestihla jsem přečíst všechny doplněné příspěvky a tak vítám nové členy a zároveň gratuluju novým maminkám....

Já teda popíšu porod - myslím, že zase nová zkušenost: 14. 10. mi začaly kontra po 10 min a měla jsem jít ráno na kontrolu, tak jsem s mažou v 5 hod vyjeli, protože tam byla do 6 naše známá na sále... Vzhledem k tomu, že bydlíme blízko, tak mě poslali domů s tím, že je to ještě na dýl... Celý den jsem měla kontra a večer u Růžovky v 8.15 mi praskla voda, takže jsme jeli. Byla jsem otevřená jen na 1 cm - tak manžu poslali domů až si tak 2 - 3 hoďky zdřímne... Já jsem měla taky odpočívat, ale byla jsem ve sprše na balóně a tak jsem přecházela odbyla jsem si klistýr (mimochodem jsem i zvracela - což byla hrozné, ale jinak to nešlo) no a v 24 jsem volala manžovi ať už přijede... Jo ještě dodatek měla jsem smolkovou plodovou vodu - trochu nazelenalou. No rodila jsem celou noc do 5 hod do rána, kdy už jsem byla i po EDI (který jsem původně ani moc nechtěla, ale měl napomoct mému otevírání a byl mi prostě doporučen mojí porodní asistentkou, tak jsem si ho nechala dát). Po EDI jsem začala bavit všechny kolem sebe, protože se mi hrozně ulevilo od kontrakcí, no ale pak začalo být trošku zle - malému se přestávalo dařit - zavolali primáře a ten rozhodl císař, protože už se hrálo na čas. Přemlouvala jsem je, že chci rodit a jak tomu můžu pomoci, ale oni říkali, že je to na malochovi a tomu se prostě nechce sestupovat... Takže byl císař. Našeho malého Huga jsem viděla kolem 7 hod po narkóze, měl 3,98 kg a 54 cm (celkem obr - asi bych byla dost potrhaná). ☹ Byl to doják a manža byla s Hugošem celou tu domu a všechno si užil. Císař je sice naprd v tom, že je to operace a že jste jeden den úplně mimo jen ležák s hadičkama, ale teď už jsme od pondělí doma a užíváme si nádherné chvíle... 🙂 Je to prostě zázrak to mimino - jsme z něj vyřízený - je i moc hodný - dneska v noci se vzbudil jen 2 x na kojení... Takže to máme za sebou na císaři hledám jen to pozitivní a těšíme se z Hugoška... Holky všem vám to přeju - jsou to malí andílci... Mějte se a já se zase ozvu, jak bude chvilka... 😀 😉

acinka
23. říj 2008

Ahojky!
Misic ahoooj! Jsem tě tu dlouho neviděla, asi taky nestíháš co? Naše princezny dnes slaví měsíc, viď? No pojedem nakoupit dnes, tak malé něco koupíme...třeba plínky 😀 😀 😀 Néé, chci ji koupit nějakou hračku na kočár. I když v kočáře zatím jen chrápe 😀 A Sonička je oužasná! Taky tu naší malou prdfelku budu muset nafofit v šatkách...jak máme široky balení, tak jsem jí jednou šaty dávala na návštěvu a vypadal hrozně...s tím megazadkem 😀 ale na focení bych mohla jen tak...no aspoň mám co dělat...
A Misic taky ti malá přes den nespí? Já vyčetla, že mají novorozenci spát 16-20 hod denně a to naše Emča prostě nedá. Od rána od zhruba půl osmé/osmé je vzhůru do tak 2 hodin, pak usíná na odpoledne...jako něco u ní udělat přes den, to je nemožnéééééé 😔
Aaandris! Moc velká gratulace! Jsem to tipla dobře 😉 Jméno Hugo je téda super! Porod, koukám, sis užila, ale všechno zlý pro něco dobrý! Hlavně, že máš mimouška doma 😵
No holky, já jak blb včera nervozně hledala to téma Čerstvé mamičky a ono houbelec! Prosím mi poraďte...a teď čtu, že nám to asi zamkli...tak co takhle udělat téma něco jako "Podzimní sběr"...jakože jsme tu všichni tak pěkně na podzim...a dát to do volné diskuse? Já totiž téma nikdy nezakládala, nemám v tom praxi, tak dejte vědět, jestli to není blbost 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru