Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

aji81
19. zář 2008

gabka. d. : Ahoj, tady Alča- se k Tobě vtírnu. Jsem ve stejném týdnu jak Ty, tak třeba mám spojence ve svých katastrofálních problémech 😀 . Chodíš už na monitor? tak se nejlepe pozná, jak se malé vede. Já čekám taky holčičku. Taky se mi občas stává, že jí méně cítím a někdy naopak tolik až to bolí. Podle toho asi taky jak se tam nastaví. Nejvíce jí cítím na levém boku, to mi vystřeluje nožičku do strany, až tam mám bouly-je to super🙂. Ona taky, když jdu na monitor je hrozně klidná, dělá mi naschvály!!! 🙂 ale doma mám pocit, že mi z břicha vylítne, potvůrka jedna malá 😉

animatua
19. zář 2008

ahoj holky, tak ja mam uz rodit kazdym dnem.. dneska mam pocit ze citim poslicky tak balim tasku do porodnice.. prijde me to jako ze snu, nejak tomu nemuzu uverit, a mam chut ted ze vseho vycouvat... kdyby to slo 😀 Snazim se vsugerovat si ze porod bude super, ale nejak mi to nejde...

acinka
19. zář 2008

Ahojky holky...sem tu chvíli nebyla...jsem zničená! Jsem myslela, jak porodím tak do 38tt a ono jako nic! Pořád mám bolesti v podbříšku, teď už vlastně dva dny v kuse..je to jak při MS, ale nepravidelný, je to únavný 😖 Se spaním taky pořád hrůza...hlavně ty vycházky na wc...nejvíc mě znervozňuje to, že poslední utz sem měla na konci července a doktor mě prohlížel 19. srpna...chodím jen na monitory a nikdo mi nic neřekne! Hrůza, už mi to leze na maják! A Aji...já taky měla strašný kopance, ale poslední 2 týdny se nějak uklidnila...asi má už fakt málo místa...taky už by fakt mohla vylézt 😵

acinka
19. zář 2008

Animatua...taky na mě padá hrůza 😅

aji81
19. zář 2008

animatua: tak to Ti závidím, že už to máš každý den!. Helet, raději si říkej, že to bude hrozný a ono Tě to pak překvapí, že to tak hrozný nebylo-to je lepší!. Na mě to teda tak působí! Tak se těš! budeš to mít za sebou a v náručí krásné vonavé miminko. Vycouvat bohužel nelze, taky mě to před pár dny popadlo- že to mimi prostě porodit musím, trošku se mi zmocnila panika, až jsem se musela smát🙂. Hele zvládla to každý, tak to zvládneme taky!!!! 😎 .Se mi to kecá, počkej až mi praskne voda, to dostanu infarkt 😀 .Acinka: Tak to jsou jako poslíčci? ty bolesti jako při MS? mě jednou v noci potkala taková křeč ale jako když bych měla mít průjem....Chjo, no uvidíme...

acinka
19. zář 2008

No tak takový bolesti jsem měla včera...jako průjmový...jenže já do toho fakt na ten záchod pořád lítala 😒 A ktomu právě pořá ty bolesti v podbříšku, je to fakt jak při silné MS, akorát mě se to nějak nechce "zpravidelnit"...třeba to jde třikrát po 8-9 minutách, pak půl hodiny nic a pak třeba 15 minut bolest jak sviňa...takže jako už mě to fakt nebaví...tenhle stav mám zpátky tak 3 týdny, ale bylo to vždycky jednou/dvakrát za 24 hod...teď se mě to drží od včerejšího rána...pomalu dobaluju věci do tašky do porodnice a doufám...už jen doufám! A jak píšeš...říkám si, že to bude stráááááášně bolet, že to bude hrooooznýýýý a v duchu se pak uklidňuju, že když budu přpravena na nejhorší, třeba to bude "lepší"... no když to tady tak sepisuju...já jsem ale magor 😀

aji81
19. zář 2008

nejsi magor🙂))). Já to mám stejný!. Taky si říkám, bude to strašnýýýý, příšernýýýý, budu u toho řvát jak krááááva🙂)))) ale v duchu si říkám: přeci to nemůže být tak hrozný, s tím každý nadělá 😀 . Takže budu taky dobrá 🙂 . No, ale protahuje se Ti to vid!. To by mě taky štvalo, tak dlouho pořád bolesti a nic z toho!. A co doktor na kontrole? už se otvíráš? a co monitor?

buffinko
19. zář 2008

baby, som hotova 😖. vcera mi cely den tvrdlo brusko, aj v noci + podbrusko riadne bolelo, stale je mi zle od zaludku (ale to cele tehu, akurat sa to opat zintenzivnuje), dnes koncim 38tt, podla utz dokonca 39tt a teraz som sa vratila od dokiho - SOM UPLNE ZAVRETA, KRCOK TVRDY - pomoooooooooooc, to kedy porodim???? ja uz nevladzem

katzi
19. zář 2008

buffinko, neboj - ono je to s tím čípkem a porodem hodně relativní. Kamarádce říkal doktor asi 3 dny před termínem, že je úplně zavřená, že v termínu určitě neporodí a buch rodila přesně v den termínu. Já už zas chodím asi týden na 1 cm otevřená a na porod to teda zatím rozhodně nevypadá. Takže to prostě bude až si mimčo usmyslí. Ale já už bych taky chtěla rodit a to moc!

animatua
19. zář 2008

acinka, aji81: ja mam od noci takovy divny bolesti, hlavne v krizove oblasti na zadech, taky jako pri mensesu.. je to nepravidelny, ale dost neprijemny :( a v noci jsem taky furt litala na zachod, tak jsme z toho nabyla dojem ze se vyprazdnuju pred porodem...

ja si naopak musim rikat ze porod nebude tak hroznej, protoze ja si to fakt predstavuju jako boj mezi zivotem a smrti.. jsem magor 😝 a kdybych si to tak dal predstavovala plus to ze me zacinaji nejaky bolesti a dr. me ve stredu rekl ze to muze byt kazdym dnem... tak bych se asi ze strachu a paniky zblaznila..

a do toho jsem ze sebe uplne zklamana ze to tak prozivam.. chtela bych se tesit ze uz budu mit mimco u sebe venku, a zatim se jenom bojim bolesti...

acinka
19. zář 2008

No mě právě dr. viděl naposledy 19.sprna...od té doby mi pak dělal jen stěr na streptokoka a každý týden monitor...takže vlastně ani nevím, jak na tom dole jsem...jestli se otvírám, jestli se mi zkrátil čípek...prostě nic...je to na zabití 😔 A Bufi...zcela tě chápu...úplně!!! Jsem na tom velmi velmi podobně...vlatsně stejně! Je to na nervy!

animatua
19. zář 2008

buffinko, katzi: holky ja bych byla radsi jeste tehotna nejakou dobu 😝

animatua
19. zář 2008

acinka: bud rada ze te dr. uz neprohlizi, je to zbytecny, rozebiraly jsme to s katzi v tematu Hamiltonuv hmat..

sarkal
autor
19. zář 2008

Holky tak já mám zkušenost s tím,že vždycky když jsem se něčeho hróóózně bála tak to dopadlo dobře,nejdříve při zjištění těhu,hroznej strach a dr.řekl,že je vše vpořádku,při trippel testech týden přemýšlení o tom co bude když vyjdou špatně a dopadly dobře,velmi obávaný test na cukrovku,den předtím jsem nervama skoro nic nejedla,celou noc sem nespala,srdce strachy až v krku a ono to nebylo tak hrozné a výsledky,když jsem tam volala klepala se mi ruka a bylo zle od žaludku a vše bylo vpořádku,poslední velké nervy byl doppler v čekárně bylo spoustu maminek a připadaly mi v poho,smály se atd. jen já seděla,zírala do země,srdce v krku,spocené ruce,zle od žaludku manža vyděl,že jsem úplně v p..... tak se mě snažil povzbudiz,hladil mě a já byla šťastná,že tam semnou je,když sme šli dovnitř úplně se mi klepaly ruce a dr. mi jezdil po břiše a dyktoval sestře všechny ty míry,váhu,srdíčko,průtok,placentu vše v těch jejich zkratkách a tak,manža se na mě usmíval,nakonec mi ukázal prcka na monitoru a řekl,že je vše vpořádku a že prcek je spíše menší než větší,já byla tak šťastná,že sem si ani pořádně neutřela břicho a do večera mě lepilo 😉 ,manža po cestě vyprávěl jak je Tomík krásněj a velkej a jak se hýbal a jak to vše vypadalo a já byla jako v nebi.
Sem prostě hrozněj nervák už odmala,vždycky přemýšlím dopředu a ni ještě nevím jak to vlastně dopadne a to ve všem.Nechci se vidět až budu chodit na monitory,to bude zas něco ☹ .
No a až to přijde ani nemluvim,mě snad vezme infarkt z toho strachu si myslim,že mi srdce vylítne z hrudi a manžovi asi utrhnu ruku až půjdeme do porodnice,ještě,že tam bude semnou jinak fakt nevim.
Tak snad to bude jako vždycky...I když tomu moc nevěřím,protože je mi jasné,že porod prostě bolí a v tom mi asi ani ten sebemenší strach nepomůže,ale třeba pak budu překvapená,že to tak hrozné nebylo,ale říkám ať je to jak chce,hlavně ať mi pak řeknou,že je Tomínek vpořádku.

buffinko
19. zář 2008

animatua - strach je prirodzeny, cim je to blizsie, tym viac ma opusta odvaha... ale ked si predstavim, ze vydrzim tych 1-2 neprijemne dni a potom pride den, ked nebudem mat pokec so zachodovou misou, chcem ist hned. vyhnut sa tomu neda, tak nech uz to je za nami...

a bojim sa aj o male, mne monitor vobec nerobia, mudr iba skontroluje krcok a basta.

acinka
19. zář 2008

Animatua...taky mě to mrzí, že sem se nějak přestala těšit, až bude malá venku a spíš jsem po*raná strachy, jaký bude ten porod...i když ono je to u mě jak na houpačce...jednou už se strašně těším, až to bude za mnou a budu mít malou u sebe, a pak se zas šíleně bojím....taky jsem si včera myslela, že se vyprazdňuju před porodem...jenže ono zatím se nic neěje, až na ty bolesti...přesně jak říkáš...jak při ms...ale chci tam už tu pravidelnost, páč tady trpět jen tak mě nebaví 😠 😀

animatua
19. zář 2008

acinka: me to taky neba, hlavne me asi nebude bavit celej porod 😀 😀 😝

aji81
19. zář 2008

acinka: jasně, jsi vlastně psala, že Tě už dlouho doktor neviděl jsem blb🙂. No, tak to je těžký! A co to máš proboha za blbýho doktora?. Já chodím každý týden do poradny, a hned pak na monitor a ještě jdu k doktorovi, který mi udělá UZ a vyšetří vnitřně. Zatím mám CS 2, ale nevím kolikátka by to měla být kdyby už šlo do tuhého...V sobotu začnu 37tt, kámoš mi odhadl porod na 25.9. (své manželce se s datumem trefil) tak uvidíme 😀 .Jinak holky, naprosto Vás chápu, už si neumím představit ještě nějaké 3týdny a už vůbec né nějaké přenášení, to budu dělat psí kusy aby se tak nestalo!!. Ale když mimi nechce, tak prostě nechce🙂. Se mu divíte? je mu tam dobře, má tam tmu, nikdo na něj nešišlá, tsss hned bych si to s ním vyměnila🙂))))

acinka
19. zář 2008

CS 2 mi píše do průkazky už přes měsíc, aniž by na mě mrkl 😀 Takže fakt nemám tušení, jak to tam dole vypadá 😀 A jestli budu muset přenášet, tak se fakt picnu! Do konce týdne to chci mít za sebou a basta...ha ha ha 😀

katzi
19. zář 2008

holky, já sice píšu, že chci rodit a to moc, ale určitě až to fakt na tvrdo přijde a pojedem do porodnice tak budu mít taky staženej zadek strachem. Protože i teď, když mám nějakýho toho poslíčka, tak ve mě vždycky hrkne, jestli už to je tady.
Ještě se chci zeptat - nemáte některá zkušenosti s odchodem hlenové zátky? Ze mě dnes od rána cosi takovýho hlenovýho lehce dohněda jde, tak nevím jestli je to ono a jestli se podle toho nějak dá usoudit, že třeba do týdne ten porod bude, nebo jestli to nemá žádnou vypovídací hodnotu?

acinka
19. zář 2008

No hlenová zátka to asi fakt bude 😉 Ale někdo říká, že odejde měsíc před porodem, někdo 2-3 dny...v tvém týdnu to už fakt bude ta druhá varianta...a cestu do porodnice...asi nervama poblinkám celý autíííí 😅

katzi
19. zář 2008

acinka, jsem zvědavá, pořád si to nějak neumím představit, že by už za 2-3 dny.. 😉 Já když mám nervy, tak to ze mě jde spíš spodem, takže možná ani nebudu potřebovat v porodnici klistýr 😀

aji81
19. zář 2008

Já jsem taky zvědavá, jestli tu hlenovou zátku poznám. Pač celý těhu mám výtoky takové hlenovité, takže bez slipky se neobejdu ale prý at jsem ráda, bude to alespon klouzat jak po másle... 😝 . To by měl být ten hlen nahnědlý?...

acinka
19. zář 2008

katzi...taky tak 😀 klistýr u mě nebude možná ani třeba 😀 Aji zátka může být do hněda, může být s trochou krve, může být jen bílá-průhledná, takový jako sliz...výtok bílý mám pořád...takže zátka může být u mě už dávno v tahu 😀

aji81
19. zář 2008

asi tak, takže u mě zátku řešit fakt nebudu, pač bych to opravdu nepoznala!.No holky, jsem na nás zvědavá!. Doufám, že se tu pak všechny sejdeme a budeme vyprávět ty horory🙂

sarkal
autor
19. zář 2008

Holky já tu cestu do porodnice vydím na průjem a na pláč,já totož vždycky strachy brečim takže si manža užije 😅
Jinak jak to tak čtu tak už jsem asi měla poslíčky,ale nevím jestli je to v mém stádiu možné 😕 ,bylo to právě taky jako potřeba na velkou,ale na velkou jsem nepotřebovala a bylo to dost nepříjemný až sem se teda schoulila,ale asi tak po dvou minutách to přestalo,tak nevim co to bylo.

aji81
19. zář 2008

sarkal: tak to je možný, že jsi už měla poslíčka, podle toho jak to popisuješ?...Třeba prostě porodíš, před termínem no, proto se Ti to ohlašuje takhle dříve,bud ráda!. Ani kdyby se to stalo ted, tak to není v dnešní době žádná tragédie!!. Tak se se neboj, bude to ok. Si kup magnésku

katzi
19. zář 2008

no já v mám výtok taky pořád, ale býval takovej vodovější a světlej. Teď je to jak takový v kuse a dohněda, tak proto jsem si toho všimla, že je to cosi jinýho 😉 Ale možná je to tím, že jsem teď najela na jezení lněnýho semínka, jím ho docela dost a ono má právě ty porodní cesty promazávat takovým kluzkým hlenem. Takže možná žádná hlenová zátka, jen práce lněného semínka 😀

aji81
19. zář 2008

lněné semínko, je na dobré vyprazdnování ne??!. Já ho teda jedla, když jsem měla problémy se zácpou. V těhu má účinek i na porodní cesty?

gabka.d
19. zář 2008

Holky, já dneska nějak nemůžu, jsem úplně zničená, ale psychicky!!!!Tak se jdu k vám naladit.
Aji na monitor nechodím, až za 2 týdny, to mám zase poradnu, v pondělí mi začíná 35tt, mám to tu nějak posunuté 😠
Já jsem zrovna ve stavu kdy mi jaksi nic nedochází, porod, mimčo, starosti, bolesti, prostě nic, mám chuť akorát zalést pod peřinu a strávit tam aspoň měsíc!!!
Poslíčky jsem už taky měla, v noci, musela jsem vylézt z postele a chodit a skákat na balóně 😅 přítel když se probudil tak myslel že už má startovat...a taky jsem si myslela jak u porodu budu řvát a hysterčit, ale když mě to chytlo tak jsem jen dýchala, mlčela, a zavírala oči...
Hlenová zátka mi taky odešla, říkala jsem dnes dr že jsem měla velký výtok nahnědlé barvy a on mi potvrdil zátku, ale na porod to nevypadá, takže já budu ten případ kdy zátka odešla měsíc před porodem...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru