Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

kulicka
27. říj 2008

Sari, taky drzim pesticky at uz 🙂
Me teda bolej uz dva dny zada 😖

natali.m
27. říj 2008

sarkal:díky, já už taky jen závidím ostatním maminkám. s tím bolením břicha jsem na tom stejně.bolí mě jak před MS ale to už trvá tak týden, jak říkaš někdy míň, někdy víc.
jinak už to celé nervově přestávám vzdávat.dneska jsem od rána necítila žádné pohyby a to se to naše dítko hýbe opravdu soustaně, takže mě to tak vylekalo, že jsem tady tak hodinu brečela jak malá.naštěstí se před chvílí zase rozkopal, ale to už jsou na mě moc velké šoky....

sarkal
autor
27. říj 2008

natali úplně Tě chápu,to už je ta psychika pak naprd,ale ber to tak,že to může být třeba ještě dnes!Přeju Ti aby to už bylo aby si se už netrápila,hlavně rychlej porod!!!
Však ono to musí přijít uvidíš!! 🙂

natali.m
27. říj 2008

sarlkal:kež by to tak bylo...teď jsem se byla podívat na jiné diskuse, tak v diskusi porod, téma : jaky byl porod popisuju jedna maminka jak nečekaně porodila doma, teda mazec, tiše závidím, určitě stojí za to si to aspoň přečíst...

kulicka
27. říj 2008

Natali, neboj, nepanikar. Ja kolikrat mimi necitim a uz uz jde na me plactivost, tak se prevalim na bok, zacnu hladit brisko, mu neco vykladat, pak se zvednu, zacnu se hybat, proste se ho snazim probudit. Ale ne vzdy se povede. Nekdy spi jako spalek 🙂 Doufam, ze mu to vydrzi 😅 Takze neboj, kdyz necitis, nemusi to jeste nic znamenat 😉 Nekdy jsem ho necitila cely den, az na vecir se probudilo. Takze te plne chapu. Je to psycho 😀

Zrovna me ztvrdlo brisko, jdu si zapsat cas = to jen pro pripad kdyby se mu chtelo za 5 minut ztvrdnout zas a pak zas 😀 😅 😝

Jinac ty porody jsou celkem zajimave cteni. Vetsinou velmi povzbuzujici 🙂 No musime doufat, ze to vsecko probehne hladce a ze budem vsici v poradku. A neni duvod, ne? 😵

Sari : to je zvlastni, ty bys mela rodit 10 dni prede mnou a konik nam obema pocita 39 tt 😕 Ja myslela, ze tyden ma jen 7 dni 😅 pac bych to pochopila, kdyz jsem 39+0 a tyt bys byla 39+6 ale takle?

sarkal
autor
27. říj 2008

Tady to je podle délky cyklu.Já jsem dnes 39+0tt ale mě to tam nešlo udělat prostě přesně a navíc jsem měla rozhozenou ms takže nevím.Jinak termín mám 3.11

kulicka
27. říj 2008

Aha, no ja jsem z toho pocitani celkem jelen. Tady ve Fr davaji termin ve 41tt 😕 Nevim proc, kdyz normalni tehu tady ma (jako v CR) 40tt plus minus 2 tt. Takze tuna mam termin 18/11 a na konovi 10/11. Ale coz, mimi je ted donoseny, tak at si vyleze az se bude citi pripraveny 🙂

sarkal
autor
27. říj 2008

Přesně tak,mimčo už má vše co má mít a porod od 38tt je už porod v termínu takže teď už jen počkat kdy se uráčí!!Kéž by to bylo co nejdřív 😀

evka_
27. říj 2008

uf no teda pekne mi dnes tvrdne brusko... ale zatial nic viac 🙂

ked som bola u doktora na monitore, tak mi pred tyzdnom namerali dve kontrakcie a to som len nechapala, pretoze som nic necitila...
no ale na grafe proste boli....

dufam, ze ked to zacne budem mat aj ine sprievodne javy, inak asi porodim doma :D

kulicka
27. říj 2008

Evka: ty taky? To musi byt to novoluni! Navic jsem dneska vecer mela hybaci bonus. Mimi bylo snad vsude 😀

evaje
27. říj 2008

Ahojte nedočkavky...
tak se hlásím, že jsem stále v celku, spojená s klíštětem 😉
Dnes jsme si s klukama pocestovali. Ráno se manžel rozhodl, že uděláme nějaké nákupy. A protože mimi je stále v klidu, tak jsme jeli. Už jsem tu zmiňovala, že manželovi sebrali řidičák? Lumpovi? A tyk jsem nucená všechno odřídit. Jsem chvilakma dost nesoustředěná. Taky to tak máte? Ale zvládli jsme to. Jsme doma. Já mám zítra 1. termín a malé se mě stále drží. Kopance začínají být až nepříjemné. Já taky měla některé šokynk dny, kdy se ne a ne pohnout. Mám osvědčenou tu čokoládku. Když kousek zblajznu, tak se ten raubíř probudí. Tak zkuste, třeba to na vaše taky bude fungovat.
Teď už jdu do hajan, kdyby něco, ať jsem trochu vyspaná.
Tak s heslem na rtech " Už pojď ven, ať si spolu užijem" jdu spát...

sarkal
autor
28. říj 2008

evka mě taky před 14dny naměřily na monitoru dvě kontrakce.Minulý týden dráždivou dělohu,ale nic a ty kontrakce sem taky moc necítila jen to jak sebou prcek mele a mele..
Tak dnes je jeden z termínů,ale na tenhle nespolíhám i když bych ho brala 😀
Sem se rozhodla,že dnes jen zametu obyvák s kuchyňí poklidim a budeme celý den koukat na televizi,jsou pohádky tak ať z toho prcek něco má 😀 manža je dnes v práci,ale snad přijede brzo.
Včera jsem byla za celý den snad 20x na wc na malé,chodím jako často,ale takhle intenzivní to ještě nebylo.Já mám dneska za úkol objednat někde postýlku s matrací,protože jednu máme v ložnici a my máme ložnici v patře takže tam prcek nemůže být,protože my trávíme celé dny v obyváku s kuchyní a to je dole.Takže potřebujeme ještě jednu postýlku sem.Tak snad něco seženu.

evitkamalicka
28. říj 2008

ahojky kocky...co mate nove? kto porodil?

buffinko
28. říj 2008

dobre ranko 🙂 nejako nestiham - ale nevidim narychlo ziadne zmeny, takze zatial nijake nove mimino?

sarkal
autor
28. říj 2008

Bohužel ne ☹
Vlastně smardik už dva dna nenapsala takže počítám,že co nevidět napíše až bude doma s miminkem 🙂

evitkamalicka
28. říj 2008

jaaj baby smardik uz ma Tomaska

evitkamalicka
28. říj 2008

narodil sa 25.10.2008, 2850g 49cm o 12:05 hod

gabka.d
28. říj 2008

ahoj holky, já jsem také stále 2v1 ☹ a k tomu hnusný kašel a rýma.. 😒 ale to už je ''nic'' proti tomu jak mi bylo třeba předevčírem 😉

sarkal
autor
28. říj 2008

Jé smardik se má!!Tak dodržela ten datum 25.10 🙂
gabka tak čajík a nic nedělat ať jsi do porodu fit 😉

natali.m
28. říj 2008

jé, smardík se fakt má...a ještě přesně dodržela termín co jsme plánovali.no jo, jenjá musím být zase něco extra...tak na mě myslete holky, za chvíli jeduzase na monitor, ale vidím to zase beze změny.... 😖

sarkal
autor
28. říj 2008

natali držím palce!!!!!!!!!!!!!!

evaje
28. říj 2008

Ahojky holky, s těma kontrakcema na monitoru to je taky úplně mimo. Já měla minulý týden takových kontrakcí během záznamu, že sestřička říkala, že snad rodím. Za 20min jich tam bylo snad 5. A břicho tvrdlo jak divé. No a vidíte, jsme stále tu. Ta zádka mě odchází postupně. Dnes zase cosi, tak to je taky nepřesné. Toš kurnik, jak poznáme, že rodíme??? 😠 Ty kontrakce jsem měla snad každý záznam nějaké.
Smardík gratuluji k dochvilnému miminku. Přesnost je výsada králů. Tak my máme termín dnes a nebo 1.11. Tak uvidíme, jestli bude taky král a nebo jen princátko, co ty na to sarkal? 😀

sarkal
autor
28. říj 2008

Brala bych to dnes,ale moc na tenhle termín nespoléhám,protože mi byl určen až někdy v 30týdnu takže nevim no a další je 3.11 tak snad tu prcek do 10dnů bude,protože já už nemůžu pomalu ani zamést jak mě bolí v kříži a to pocení 😝
Chodím jak když nemůžu no už mě to prostě neba.Nejhorší je,že nic z těch babských rad fakt nezabírá,zkouším vše a nic......Mám tak ráda pořádek a úklid,ale už prostě nemůžu tak prcku rychle než to tady bude jako u cikánů!!

natali.m
28. říj 2008

tak já se hlásím, žejsem zase tady, no nic nového, sice jsme prý nachystaní a na záznamu se slavnostně objevily i kontrakce, ale prd z toho, tak kontrola v pátek a kdoví jak dlouho nakonec budu přenášet, protože podle všeho bych v sobotu měla nastoupit na vyvolávačku.ach jo, to fakt vidím do vánoc....
sarkal:s tím uklidem jsem na tom stejně, doma to pro mou neschopnost začíná vypadat jako po výbuchu, ale když ono to fakt nejde, jsem ráda, že se dopajdám ke sporáku a na záchod, ach jo...jinak dneska mě vyšetřovala doktorka a říkala, že budu mít malé miminko, tak jsem se zasmála.... 😖

sarkal
autor
28. říj 2008

natali tak snad to co nejdřív bude,držím Ti fakt palce!!Já mám sice jako čas,ale myslím si,že budu přenášet když to tak všude vidím a slyším.Jo jo ty poslední týdny dny jsou nejhorší a nejlepší je,když to okolí nechápe,když se diví jak můžeš pořád sedět a všude kam jdeš musíš navštívit wc.Bych jim to přála 😠

funy
28. říj 2008

smardik,
gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 🙂 🙂 🙂
vela zdravicka

funy
28. říj 2008

natali,

drz sa. uz to musis nejako vydrzat. ked to citam ze kolko vas je co uz mali mat termin a este stale nic... och. ja mam az posledny decembrovy, ale brala by som to uz zaciatkom decembra. mam pocit ze tam uz maly nema miesto. 🙂

natali.m
28. říj 2008

díky za podporu, mě utěšuje aspoN´to, že už to bude trvat opravdu jen pár dní...můj pořád říká, že má ještě čas, i včera když mě večer chytli poslíčci, tak říkal, že si to jen přivolávám, no chlapi...se tváří jako by neviděl, jak je mi hrozně....

evaje
28. říj 2008

My jdeme na kontrolu zítra a pak už budeme jezdit jen do nemocnice. Vybrala jsem si porod ve Zlíně, což je od nás skoro 100km, tak mě do posledního termínu hlídá moje dr.Ale říkala, že pak už musím tam a oni se rozhodnou co se mnou dál. Vůbec si nedovedu představit, že bych co druhý den měla jezdit tu dálku. Moje Dr. je taky těhotná a má rodit 14. 11. Strašně ji obdivuju, že vydrží ještě chodit do práce. Vždycky si spolu postěžujeme jaký to máme s těma pupkama těžký a jak nám tvrdnou bříška a tak.
Natali, snad už se tě tvůj prďola pustí. Já jsem zastánce spíš přirozeného porodu, taky bych nechtěla vyvolávat.Ten první porod byla vyloženě lékařská zležitost, ale teď už bych si to chtěla ošéfovat sama. I když mimi bude o víc jak 1kg větší. Děsně se toho bojím, ale ten pupek je taky otrava.
Hele, ženský dojít ke sporáku zvládám, ale stát u něj už nejde. Jsem malá a ten pupek se mě nevejde. Musím stát vždycky trochu bokem a je hrozná dřina v tom postoji něco dělat. Tak vařím takové rychlovky jako že hodím kuře do trouby a tak. 😉

evaje
28. říj 2008

Co toto je a počasí? Já jsem jak praštěná pytlem po hlavě. Mám pocit, že si budu muset dát špejle mezi víka, jinak tu vytuhnu. A to už jsem si hodinku zdřímla a dala kafe. 😔

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru