Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

zucha
12. zář 2008

animatua, pri prvom sa toho stihne ajajaj. Ono, kym sa tie kontrakcie daju do tych intervalov, kym pojdes do porodnice, tak prejde aj 6 hodin. Ja som nieco zacala citit presna na obed a do porodnice sme isli okolo siedmej vecer. A to som si pomedzi ne stihla aj zdriemnut. Hlavne netreba panikarit. A bola som aj rada, ze som si niecim vyplnila to cakanie, ved co by som robila? Sedela na gauci 6 hodin a ochkala?

zucha
12. zář 2008

dejna, pri porode uz len ustami 😀

dejna3
12. zář 2008

no, a ako potom budem vrieskať ? 😀 😀 😀

animatua
12. zář 2008

dejna3: s tim vstavanim jsme na tom stejne, kdyz jdu v noci na wecko,a to chodim i petkrat za noc, tak mam strasny problem se z te postele nejak vyhrabat..

hary: bud rada ze to mas uz vsechno nachystane na porod, me zase dr. rekla ze tam nic nachystane teda nemam... takze si toto "trapeni" jeste nejaky cas vychutnam

hary
12. zář 2008

Animatua: a ty jsi kolikátý týden??????
Dneska jsem 36+5, tak si říkám, že by to už bylo ok, ale i tak by tam mimi ještě mohl zůstat aspoň ten týden. Potřebuju umýt okna, takže ty mám v plánu příští týden a teď mi psal manža, že se vrací z pivka a asi něco bude chtít 😀 😀 😀
Jinak kamarádce pomohlo to, že na všech čtyřech vytřela byt a vyplevala záhon. Tu práci na všech čtyřech jí poradil doktor a fakt jí to k porodu pomohlo 😀 😀 😀

m.a.r.t.i.n.a
12. zář 2008

...inak ja sa bojím, že mi plodová voda odtečie niekde vonku...napríklad, keď budem na nákupe v nejakom obchoďáku 😒 😅

sarkal
autor
12. zář 2008

Holky díky za uklidnění.Myslela jsem,že v tom jsem sama a jen si stěžuji a skuhrám,ale vdím,že ne,že to je normal stav v "jiném stavu" 😀 .Nejhorší je,že mě ještě čeká úklid domácnosti pro mimi,mytí oken atd.Jinak pro mimčo mám už vše připravené,oblečeníčko vyprané,vyžehlené složené ve skříni,také už máme drogerii,plenky atd..Dnes jsem konečně koupila látku na límec do postýlky tak jsem ho ušila,uff to bylo něco,seděla jsem u stroje a mimís do něj kopal.Zítra chci ještě ušít peřinku,kapsář a polštářky a taky musím vytírat celý dům ☹ .Já ještě pracuji,naštěstí mám salon hned u domu takže to jde,ale co neudělám do oběda to prostě není.Jsem osvč a nejdu na mateřskou dovolenou,budu mít až rodičák.

dejna3
12. zář 2008

martinka, tak z toho mám ja ja obavy, ja mám totiž šťastie na rôzne takéto situácie 😀 😀 😀

animatua
12. zář 2008

hary: ja uz jsem ve 39. tydnu, termin mam 23.9., ale porodni cesty se me podle dr. zatim nijak nepripravuji na porod, takze budu spis prenaset..

jinak mimco ma uz hlavicku dole v panvi, takze je to strasne prijemny 😝

hary
12. zář 2008

Marti, toho se vůbec neboj. Kámošce rupla voda mezi regály v Hypernově 😅 , tak si řekla, že jen dodělá nákup, jeli domů, ona se vysprchla a vyrazili. Úplně v klidu. A prý jí lidi díky mokrým kalhotám pustili k pokladně. Mně se to zdá úsměvný, vždyť je to přirozený a lidi, který to nepochopí bych si nevšímala. Ty normální lidi by ti přály hodně štěstí. Počkej, ještě s úsměvem na tváři bys na tuhle situaci vzpomínala 😀 😀

animatua
12. zář 2008

jinak co se tyce prasknuti plodove vody nekde na verejnosti, to je me nejak sumak.. ja jsem dost stydliva, ale kdyz to praskne tak to praskne.. proste podle situace bud zavolam manzu at pro me dojede nebo dojdu domu sama a hotovo 😵

m.a.r.t.i.n.a
12. zář 2008

No ešte že v říjnu už budu nosit kabát 😅 A všade jazdím autom, tak to snaď nejak prežijem.... 😅

sarkal
autor
12. zář 2008

Termín máme 28.10 tak poslední dva týdny před termínem se chci už jen válet,poklidit a prostě čekat na mimi.
Všichni mi taky říkají počkej až bude malej na světě to budeš ještě vzpomínat jak byl v břiše,ale to nebudu jako nemotorná mašina,nebudu při kýchnutí učůrávat 😅 a nebude se mi zvedat kufr při mytí záchodu 😝 .Hrůůza.Tak holky já jsem ztahaná tak jsem zvědavá jaké bude tedy spaní 😒 .Tak všem tady dobrou noc!!

animatua
12. zář 2008

martina: znama se taky bala prasknuti plodove vody nekde na ulici, no a nakonec ji voda nepraskla vubec.. takze pri tech vsech starostech je zbytecny stresovat se jeste timto 😵

dejna3
12. zář 2008

šarkal, tak to si na tom dobre 🙂
ja sa chystám tento víkend oprať všetky vecičky a nachystať tašku do pôrodnice, keby ma to predsa len chytilo skôr... ako som písala - pred týždňom ako keby uťalo a popri tom všetkom som si uvedomila, že ja ešte vôbec nemám nakúpené veci do pôrodky pre seba a mimi... takže som v utorok letela na nákupy ...
no ešte to pobaliť do tašky, lebo keby sa stalo, že by ma musel baliť drahý, ten by mi hádam v tom strese zabalil nohavicové pyžamo 😀 😀
hary, Ty to máš už v pohode, ja by som už o týždeň tiež najradšej porodila ☹

gabka.d
12. zář 2008

Sarkal, s tím šitím jsme na tom stejně, ušila jsem mantinely, ale teď už malá kope jako o život když sedím, tak nevím kdy dodělám nebesa...jinak už máme všechno, ještě tak 14dní a balím i tašku.holky to je super téma 😀 já nejsem sama jako velryba 🙂 , v noci když jdu na wécko tak pravidelně proklínám přítelovy nohy které mi zavazí ať jsou kde jsou 😅
a na otázky typu, ty jsi ještě v celku? odpovídám suše : no jsem no... 😀
Jen je mi líto přítele, už asi měsíc nejsem schopná sexu a vidím jak moc on by chtěl 😅 , bohužel, nejde to...
Taky pálení žáhy, nic mi na to nepomáhá, něco si vezmu a stejně za 10 min je to znova 😝 ale jsou i dny v klidu. Okno v obýváku mi umyla mamča při malování ale v kuchyni teda nevím jak to udělám 😠 asi s tím ještě počkám a pak u toho třeba dostanu kontrakce 😉

gabka.d
12. zář 2008

jejda pyžamo, já nemám košily do porodky 😕
a voda na veřejnosti? to mě netrápí, nikam moc nechodím, jen procházky do parku který je 5 min od baráku a obchod 10 min od baráku a to jdu přes ten park, takže to bych došla domů

dejna3
12. zář 2008

no ja si tie okná nechám tiež asi na kontrakcie 😀
a sex? no aj mne je drahého ľúto, ale myslím, že keď ma vidí ako sa chcem prekotúľať z jedného boku na druhý bez použitia žeriavu, tak ho také myšlienky asi aj prejdú 😀 😀 😀

schwarzovka
12. zář 2008

Ahoj holky...úplně jste mi připoměli můj konec těhotenství. Spánek byl děsnej, to jsem i ve 4 ráno chodila venku okolo baráku, protože jsem nemohla spát. Úklid? HAHAHA 😀 (až když jsem přenášela, tak jsem každý den vytírala na kolenou, abych prďolu vypudila - stejně bez výsledně 😀 ), ani u PC sem sedět nemohla, protože mě po 5-ti minutách začal malej neuvěřitelně kopat. Procházky, kromě těch nočních, taky neexistovali, protože mi zase tlačil na spodek 😅 a chodila jsem jak kachna 😀 .....a další a další vámi zmiňované strasti....
jo a poslední den před porodem jsem spala celou noc bez čůrání....manžel říkal, že mě malej nechal na hodně dlouhou dobu pořádně vyspat....a měl pravdu 😀 😀
Ať vám to dobře dopadne a máte krásný a zdravý mimča 🙂 , užij te si ty zbytky "klidu" 😀 😀

betina
12. zář 2008

jojo holky, tak ty neduhy
pálení žáhy: katastrofa, pálí celý den, snažím se to zastavit nadměrnou konzumací všeho, co jídlo jen připomíná 🙂 nad mými obr porcemi kroutí manžel jen hlavu a bojí se, že přijde na řadu i on se psem
bolavá kostrč: bolí mě kostrč jako čert, takový to píchání, bohužel i v noci, takže začnu hekat a manžel se vzbudí, jestli už rodíme, nechám jej spát dál pouze s komentářem, že mě opět bolí pr...tak at klidně spí. On samozřejmě ihned usne a já se trápím další hodinu 😠
tvrdnutí břicha: břicho mi tvrdne hodně často, už ale nejsem schopná rozeznat, kdy mi tvrdne břicho a kdy mi malá zacpe močák prdelkou, je to asi stejná bolest
otravné ženy v rodině: vím, že jako prvorodička vím asi kulový o porodu a výchově dítěte, ale jaksi moudrá slova babiček, které rodily před 50 lety a samotřejmě, že dítě "nesmíš posadit do jednoho roku nebo mu zkřivíš páteř" josu kouzelná, jaksi jsem si myslela, že miminka už třeba v roce chodí, no nic, jsem naivní prvorodička 🙂
nespavost: super věc, když náhodou uzsnu i s bolavou kostrčí, tvrdnutím břicha apálením žáhy v jednom okamžiku, vzbudí mě nutkání na WC, takže stále dokola a dokola

těhotenství je nádherná věc a své miminko v bříšku miluju, ale.....opravdu se upřímně těším, až třeba tyto "velmi roztomilé potíže", jak je nazývá manžel, přejdou 😠

annag
12. zář 2008

juj, krásna téma 🙂 🙂 🙂

ja hovorím, že najlepšie z mojich troch detí je momnetálne to v brušku - neplače, spinká, papá, ani neviem kedy, nezlostí - skrátka do pôrodu ideálne bábo. Užívam si každú chviľku, lebo viem, že pôrodom sa všetko iba začína 😎

"najlepšie" je, že do pôrodu je mamička stredobod pozornosti, akonáhle je bábo na svete, tak už nikoho príliš nezaujíma, nie je ničím výnimočná, lebo zázrak je už na svete, no práve vtedy paradoxne potrebuje pozornosť najvyššiu

sarkal
autor
13. zář 2008

annag to máš pravdu 😵 ,sem zvědavá co budu dělat po porodu až mimčo bude veňku a já už nebudu chudák,protože už se budu moci hýbat,už mě nebude pálit žáha,už to prostě nebude ono,jen s tím spaním to asi bude pokračovat 😅 ,mimi je v bříšku dost čilé a manža mě straší,že je jako po ňom a že až bude na světě tak to bude taky tak.A 😅 ale jako mám z toho strach co pak jako bude a jak,myslím si,že péči o mimčo zvládnu taj jako tisíc jiných maminek(okolí mě straší,že ne a že budu určitě potřebovat výpomoc),ale jak já na tom budu psychicky to ví jen bůh,najednou bude vše jiné...Ale zase budu šťastná,že už to máme vše zasebou a budu si užívat prcka 🙂
gabka.d já to pořád odkládala,že je ušiji až tak tři týdny před termínem 😀 ,ale čím je to blíž tím víc jsem se bála,že to nestihnu nebo bude problém nebo tak,tak jsme s manžou včera byli vybrat látku a hned sem se do toho pustila,protože jak něco odkládám tak mi to v dílně pak leží měsíc 😀 😅 .
Já jdu na úklid,čím dřív tím líp.Včera jsem slyšela,že se můj gynekolog oběsil,ale přinesla to tu jedna vesnická drbna tak jako doufám,že to není pravda!!Ve středu jsem u něj byla a byl úplně vpohodě veselej jako vždycky,to by mě jako hodně mrzelo,tak snad to je jen klep!!

natali.m
13. zář 2008

ahoj holky, teda taky si jdu postěžovat 😉 😀 připadám si sice zbytečně hysterická, ale s tím co ten náš drobeček někdy vyvádí, jen čekám, kdy pojedeme rodit...třeba včera večer jsem to měla v břiše jak v cirkuse, dokázal víc jak hodinu kopat na těch nejhorších místech, tak jsem jsem se jen celá zpocená převalovala jak to šlo a funěla jsem u toho jak u porodu.no a v noci to nebývá lepší a když už náhodoou usnu, tak za chvíli letím na WC,... 😖 Mimohodem, otázky typu: "vy jste ještě celá?" mě taky dost rozčilují, hlavně pokud to denně slyším místo pozdravu...no jsem zvědavá, co bude, malý je o týden větší, tak uvidíme... 🙂

sarkal
autor
13. zář 2008

natali.m já jsem také zvědavá,protože první termín jsem měla 3.11 pak 6.11 a potom 7.11 a na velkém utz v 30tt mi termín posunuly na 28.10 což je docela o dost,tak nevím,kterému termínu mám věřit více. 😨
Kéž by ten říjnový platil 😅

gabka.d
13. zář 2008

holky ahoj, tohle byla asi ta nejhorší noc 😝
už jsem se koukala po hodinách a kontrolovala pravidelnost bolestí..chodila jsem po bytě, skákala na balóně, pořád WC a šílené bolesti, už jsem myslela, že pojedeme, nakonec jsem v 1 byla tak mrtvá, že jsem usla, párkrát za noc WC, ale aspoň ty bolesti odešly... 🙂

Tak dneska mám v plánu úklid a šití 😉 , donutím se, ikdyž to asi nebude moc třeba, dneska mám nějaký elán, asi ta noc mě nabudila, jako že to může přijít tak ať je vše v cajku 😅 a odpoledne se s mojim natáhneme do postele 😀 😀

natali.m
13. zář 2008

sarkal:to ti teda věřím, že bys brala ten říjnový, já mám termín 22.10., ale nejak tomu nevěřím, že bych vydržela takovou dobu, pořád poslouchám, že musím prostě vydržet, hlavně aby se malý nenarodil v 8. měsíci, ale copak si to můžu naplánovat nebo co?
Gabka: taky mám dneska v plánu úklidový den, štve mě, že je to tady soustavně jako po výbuchu, ale bohužel jsem většinu dne úplně nepoužitelná....včera jak prcek tolik vyváděl, tak mě až do večera bolela hlava a krom toho, jakože jsem celé těhotenství nevěděla co jsou to nevolnosti, tak mi ted bývá pěkně šoufl, asi mě kope kam nemá... 🙂

sarkal
autor
13. zář 2008

Tak já zatím žádné bolesti nemám,jen mě občas píchá v bříšku,pokaždé na jiné starně,ale dr.říkal,že je to normal,vždycky si lehnu a ono to přestane,ty jo docela mám strach abych poznala ty pravé bolesti a hlavně aby nepřišly zrovna když bude manža v práci a že je i třeba 50km od domova 😅

natali.m
13. zář 2008

no já taky vlastně nepoznám, jestli jde o ty... bolesti, břicho mi nikdy nějak netvrdlo, spíš jde o to, že se malý celý nějak napne a nepustí a to je někdy skoro nerozdýchtelné, pak jen třeštím oči, funím a čekám co bude 😕 .jinak můj nebývá až tak daleko, ale doma ho skoro nepotkám, takže se taky bojím, že to příjde v nepravý čas.ale co no, tak si zavoláme sanitku, dáme tatínkovi vědět a vyřešeno, ne?

sarkal
autor
13. zář 2008

Snad jo.Jenže já sem hrozná posera,z nemocnic a doktorů mám přímo hrůzu tak právě chci aby byl manža po ruce abych mu mohla mačkat ručku a abych v tom nebyla jaksi sama.Když to manžovi říkám aby nebyl zrovna daleko,že by bylo dobrý naplánovat si práci v říjnu tady v okolí tak říká ať se nebojim,že přijede rychlím vozem 😀 tak uvidíme jak to nakonec bude.Ono se to,ale chlapům mluví....

natali.m
13. zář 2008

jo taky bych byla ráda, kdybych na to nebyla sama a měla ho u sebe, ale mám docela strach jak to bude zvládat, je citlivý na krev, na cizí bolest a vůbec na všechno, tak jsem zvědavá jaký bude hrdina.no jestli si to odeřvu sama tak mě opravdu naštve.ale neměj starch, to stihne, většinou to trvá opravdu dlouho, než dojde na samotný porod... 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru