Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

marik
13. zář 2008

sarkal- musí ti ho dát a když ne v poradně tak v porodnici kde budeš rodit 😉

sarkal
autor
13. zář 2008

gabka.d taky si říkám,přijmout nás přeci musejí ne 😉 ať už máme nějaký papír nebo ne...

rehos
13. zář 2008

Tak s tím sepisováním je to prostě všude jinak.
Marik tak ti nezávidím že už máš po termínu a nic.Já mám za týden ale už te´d jsem hotová.V noci jsem měla pravidelné bolesti ale dlouhé intervaly,pak to přešlo,ještě mě během noci občas bolest vzbudila ale nic z toho nebylo.Dnes ač nemám z čeho mám šílenej průjem a dost nepříjemný bolesti tak nevím co to je,jsem z toho otrávená ☹

rehos
13. zář 2008

Sarkal a rodit budeš u vás v Teplicích?

marik
13. zář 2008

rehos-tak jestli máš průjem a bolesti tak brzo jedeš 🙂

gabka.d
13. zář 2008

já jsem v porodnici nebyla ani se tam nechystám, to musím? kromě vyšetření

sarkal
autor
13. zář 2008

Ne ne já budu rodit v Mostě,chci mít manžu od začátku u sebe a to v Teplicích bohužel nejde takže jsem se rozhodla pro Most,nejdříve jsem chtěla Ústí,ale tam prý mají stopstav a odjinud než z Ústí neberou takže teda Most.

marik
13. zář 2008

gabka-nemusíš,já jsem se tam jen byla dívat,jak to tam vypadá a tak at vím do čeho jdu,ale chodit tam nemusíš tak klíííd.
Já tam chodím ted,na vyšetření a to jen proto že už mám po termínu,tak mě hlídají

gabka.d
13. zář 2008

😎 tak pohoda, já vím jak to u nás v porodce vypadá, kámoška tam před 14dny porodila a je to tam po rekonstrukci a zkoukla jsem to na netu 😉

rehos
13. zář 2008

Aha,to ani nevím že se u vás s manžou roidt nemůže..No já se právě bojím aby měli tady u nás místo ale te´d se to tu trochu uvolnilo tak bych to mohla stihnout 😉

gabka.d
13. zář 2008

ia. nevíš jak to je ve Vítkovicích? může tam být partner od začátku do konce??

rehos
13. zář 2008

marik,myslíš?

gabka.d
13. zář 2008

já si to taky myslím 😉

katyl
13. zář 2008

ahojte,
no tak ja sa musim pochvalit, ze to zvladam celkom dobre.
Upratujem si pomalicky, ked nevladzem, tak ma vobec netrapi, ze je par omrviniek na dlazke, alebo, ze su vlasy vo vani 😉
Vzdy zapojim starsiu dceru a co to porobime spolu, samej sa mi nechce.
Okna sa nechystam umyvat vobec, to pockam, kym mi to niekto neurobi.
Varim podla nalady, ked sa mi nechce, ideme do restauracie.
Ale niekedy naozaj nevladzem prejst, skoro sa unavim a vraciam sa domov. Auto mam stale k dispozicii, pesi chodim len na kratke trasy.
Uz si len vyberam vecicky, kupujem posledne polozky, vlastne mam len oblecko a par drobnosti, velke veci ako kocik, postielka, prebalovaci pult...este vobec nemam. 🙂
Spanie: wc len raz za noc a potom vacsinou opat zaspim.
Drzim vam palce, aby ste to co najlepsie zvladli do konca.
A vobec sa nestresujte kvoli neupratanemu bytu, nestoji to za to

rehos
13. zář 2008

Ale ty bolesti nemyslím jsou porodní,spíš k tomu průjmu ale dost nepříjemné tlaky

ia.
13. zář 2008

gabka: jj parnter může být od začátku do konce, byla jsem tam na prohlídce i s manžou, je to tam moc hezký, zavřou vás na porodní box a dokud neporodíš nebo manža neomdlí tak taam může být s tebou 🙂 akorát je blbý, že je tam často stop stav☹ ale na Fifejdy nejedu, i kdybych měla rodit doma. Mám k nim odpor.

gabka.d
13. zář 2008

Jé tak to je fajn, já taky na fifejdy nechci, sice odpor nemám, ale nemám totiž ani názor, neznám to tam... bydlím v Ově téměř 4roky, ale co jsem potřebovala tak jsem si zařídila ve vítkovicích, přítel mi ale říkal že fifejdy ne ikdyby mě měl vézt až do karviné (tam jsem bydlela a původně chtěla i rodit...)

gabka.d
13. zář 2008

rehos, někdo popisuje porodní bolesti jako průjmové 😉

sarkal
autor
13. zář 2008

rehos v Teplicích Ti ho zavolají před porodem,ale to taky nemusí pak vůbec stihnout znám takové případy a celkem se mi to tam prostě nelíbí.Hlavně chci aby semnou manža byl od začátku a právě v Mostě mají ty boxy kde budeme spolu 🙂

gabka.d
13. zář 2008

pro mě partner u porodu moc důležitý, proto jsem vděčná za jeho šéfa, který mu dává super podmínky až to přijde a taky si nedovedu představit že by přišel až k samotnému porodu, ty bolesti před tím k tomu taky patří...a u toho ho budu potřebovat nejvíc

ia.
13. zář 2008

jj a musím říct že sestry na porodním ve vítkovicích jsou fakt suprové, měli jsme moc fajn sestřičku na předporodním kurzu a i jak jsme měli prohlídku porodky, tak tam byli všichni moc milí, asi dvě mamči zrovna rodily, a vládla tam taková harmonie a pohoda...

gabka.d
13. zář 2008

tak to se budu modlit aby mě tam vzaly

ia.
13. zář 2008

jj já taky....

sarkal
autor
13. zář 2008

Tak už se smaží karboše a vařejí brambory,konečně,už mám hlad jako vlk 😵 .Manža přijede ve čtyři tak to stíhám jen z toho šití bohužel dnes nic nebude ☹ ,mám toho akorát takže co můžeš udělat dnes odlož na zítřek 😀 !

gabka.d
13. zář 2008

sarkal, já mám bábovku v troubě a po trochách uklízím ten obývák, ještě se chystám žehlit, ale šít taky nebudu ☹ můj jede zítra na služebku, tak ještě upeču maso..a končím, berou mě záda, to je děs, ještě chce jít na procházku, tak to jsem zvědavá kam dojdu 😅

sarkal
autor
13. zář 2008

Mňam bábovka!!Ty jo,já už taky jako nemůžu na záda,jinak bych dnes byla ok!A to ještě jedeme za taťkou do nemocnice,tak to budu večer určitě utahaná,ostatně skoro jako obden.Usnu jak špalek,vždycky si s manžou povídáme a najednou se probudím,vyplá televize,manža spinká a už začnou návštěvy wc a převalování se v postely

gabka.d
13. zář 2008

taky bych byla OK, se divím teda, jindy nemůžu nic...
to u nás je to tak, že tu telku vypínám já, pořád courám po bytě a říkám si: tak dneska půjdu spát vážně až on bude vstávat do práce... nikdy mi to ale nevyjde a ve 3 jdu spát 😉

levik82
13. zář 2008

Tie otazky typu ako sa mame a ci sme cely ani nepripominajte! Ja uz ani telefony nechcem dvihat! 😠

gabka.d
13. zář 2008

to já třeba mamce pro jistotu, napíšu první že jsme v celku a že je to OK, než aby zase ona plašila v twelefonu co se dějě že jsem se dlouho(1 den) neozvala

bianca
13. zář 2008

u nas to je naopak.S mamkou volame skoro ibe pres Skype a ked jej chcem nieco povedat cez telefon tak za kazdym dostava skoro infarkt lebo si mysli ze uz 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru