Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

dejna3
14. zář 2008

😀 😀 😀 skvelý nápad 😀

bianca
14. zář 2008

dejna3 niektori ludia su uplne v inej dimenzii

dejna3
14. zář 2008

ja viem, škoda reči...

bianca
14. zář 2008

ja byvam v 13 poschodovom panelaku kde je na kazdom poschodi 5 bytov a ludia sa tu ani nepoznaju

dejna3
14. zář 2008

no my sme práve v takom útulnej menšej bytovečke, aspoň teda mne sa tu veľmi páči, ľudí je tu pomenej a preto majú čas všetko usledovať 😀

bianca
14. zář 2008

ja som sa minule pobavila ked sme prisli domov s kocikom a zrazili sme sa so susedou vo vytahu.kokso ta bola v soku a ja som sa doma rehotala

ilci
14. zář 2008

dejno, tak úklid u nás řeší MM, i společné prostory 😉
pak tu máme chlápka na patře, bydlí sám, uklízí zásadně v trenýrkách a zpívá si u toho

dejna3
14. zář 2008

😀 😀 😀 aspoň máte o zábavu postarané..

dejna3
14. zář 2008

bianca, a ja som si zasa vypočula prednášku od jednej susedy cca 38 ročnej... dôsledne ma varovala, aby sme kočík nekupovali pred pôrodom ! tak ako keď mi toto vraveli drahého babky, brala som to celkom v pohode, ale taká mladá baba, to ma teda fakt dostalo ... a najmä teraz, keď sa kočíky väčšinou objednávajú a čaká sa na ne ..

bianca
14. zář 2008

😀 😀 😀 kokso 😀 😀 😀 nemas kameru?

gabka.d
14. zář 2008

tak už aji můj mobil je nabitý!
chlapa v trenkách bych chtěla vidět 😀 😀

sarkal
autor
14. zář 2008

gabka.d já mám něco s chapačem takže nevim nevim,můj stroj je zvyklý jen na satény a teď tohle tak to ňák nezvlád a to je teprve rok starý,jsem naštvaná,protože sem se těšila jak to dodělám a teď nemůžu pokračovat ☹ .My sme byli za tátou v nemocnici a asi ho necháme převézt do Ústecké,asi před měsícem a půl měl při opravě auta těžký úraz nohy,čtyři týdny ležel na ortopedii kde to teda bylo super,nohu mu pravidelně přebalovaly,dávaly tam nějaký spešl gel a stříbro na urychlení hojení,no prostě bomba péče,chválily si to jak se to krásně hojí atd.Málem o tu nohu zkrátka přišel,protože to byl doopravdy masakr a ani doktor nevěděl zda se mu to uzdraví,naštěstí jo.Ale teď ho přendaly na chirurgii kde mu mají dělat plastiku,problém je v tom,že najednou ustaly všechny léčebné procedury jako časté přebalování,gel a stříbro a mokré převazy.Prostě na to kašlou a najednou kroutí hlavou,že to bude ještě trvat.Jsou tam strašně laxní,za celý den nikdo nepřijde no prostě hrůůza.Takže zítra to táta řekne při vizitě a půjde se zeptat na ortopedii proč mu to jako už neléčí a asi řekne,že chce jinam,protože Teplické nemocnici nevěříme,už tolik věcí tam zanedbaly a ten přístup atd. prostě hrůza.Tak snad to dopadne dobře.
Jinak já jsem dneska hrozně znavená.Manža teď zatopil v krbu tak mě to teplo normálně úplně uspává.Jak já už si přeji být zase čilá jako dřív,to jsem stíhala do 16hodin pracovat za jeden den jsem stihla ušít skoro nahotovo jedny šaty a teď tohle.No moc se těšim na mimíska.
Víte co holky,já mám poslední asi týden hrozný strach až se Tomík narodí aby mi řekli,že je vpořádku a aby prostě nebyli nějaké vážné komplikace atak.Mám prostě strach aby byl zdravej.Prohlížela jsem si fotky z utz a připadalo mi,že má Tomík nějakou divnou hlavu jako nenormální,ale když jsem ho na obrazovce viděla tak mi připadal normální.Už mi asi hrabe...

gabka.d
14. zář 2008

no mě ten stroj taky dneska nějak blbne, pořád se mi trhá nit...už jsem z toho nešťastná, zkoušela jsem to na zbytku látky a v poho a na ostro se mi to trhá 😠
S těma fotkama se moc nezatěžuj, miminko vypadá stejně trochu jinak... 😉 naše malá je jiná na každé fotce, mám fotky z 3D UTZ, takže fotk z jednoho dne...

dejna3
14. zář 2008

šarkal, na také negatívne veci ani nemysli !!! uvidíš, všetko bude o.k. 😉

sarkal
autor
15. zář 2008

dejna3 děkuji,ale to víš to ti prostě nedá,kor když jsem minulý týden v televizi viděla ve zprávách co se rodí dětí s vývojovými vadamy,že je to o mnohem víc než před deseti lety,což se divím při dnešní pokročilé době kdy se dělají speciální odběry a ultrazvuky.No prostě sem z toho byla špatná a tak mě napadlo aby byl náš Tomík zdravej.Říkaly,že se tyto děti nejvíce rodí starším maminkám,tak mě trochu uklidnilo,že mi je 22let,ale stejně se nad tím člověk zamyslí...
Víte co by mě zajímalo?Čím je žena starší,tím je větší riziko nějaké abnormality atd.Zajímalo by mě jestli třeba chlapovo sperma podle věku ztrácí na kvalitě nebo je větší riziko,že jeho dítě bude mít nějakou vadu.Nikdy jsem o tom nic neslyšela,docela by mě zajímal názor odborníka na tohle.
Jinak jako mýmu manžovi je 34let 😅 .Seznámily sme se když mě bylo 17let a všichni mi ho rozmlouvaly,ale já ho hrozně moc chtěla 😀 takže měli smůlu a to co předpovídaly se nevyplnilo.Já sem jako od mládí na starší,když mi bylo 15 chodila jsem s klukem,kterýmu bylo 19let a hrůza.Pak jsem měla starší a ok.Já prostě potřebuju aby se o mě někdo staral a tak,přitom tátu sem měla a mám,divný co.Každopádně jsem šťastná,že jsem s nim a že spolu čekáme miminko,jeho vysněnýho kluka!Ještě,že on z předešlých vztahů nemá děti a nebyl ani ženatej až semnou 😀 ,já bych žárlila jako prase,vůbec si to nedovedu představit.
Co budete holky dneska dělat?Já mám rozbitej ten stroj takže budu doma,vyžehlim a dál nevim co,protože uklizeno mám,v poledne jdu k našim na oběd a doufám,že mi manža večer opraví ten stroj.Jinak zítra v 17hod.jdu na utz průtok krve pupečníkem,tak snad bude vše ok.Byla jste na tom už některá?

acinka
15. zář 2008

Ahojky...už jsem tady v diskusi trochu brousila...snad nebude vadit, že se přidám...celé těhotenství sem na koníkovi, ale do diskusí jsem se nezapojovala...teď už mi ta samota doma leze ne mozek... průtok mi Dr. komtroloval, byla to chvilinka, je to úplně normální utz 😉 Sarkal co se týče věkovýho rozdílu...já taky vždycky chtěla staršího chlapa a vztahy, co sem měla...byli straší...ale stejně...nakonec mám manžu o 3 měsíce mladšího a neměnila bych ani náhodou 😀

sarkal
autor
15. zář 2008

Jasně,že nebude vadit když se přidáš!!
Já ani staršího chlapa nechtěla,oni se na mě spíš sami lepily 😀 ,ale vždycky sem si s nimi rozuměla víc než s mladšími a nakonec sem si vybrala manžu a taky bych nikdy neměnila a že ze začátku to nebylo jednoduché a byli i hádky atd.,ale vše sme naštěstí vyřešily 😉 .Tak dnes začínám 33týden,to to utíká ani se nenaděju a je vždycky pondělí.Podle utz je miminko sice o týden větší,ale kdo se v tom má vyznat když řeknou jednou tak podruhé tak.A navíc si myslím,že to tak brát nemůžou,vždyť každý mimoušek roste a přibírá přeci jinak a vzhledem k tomu,že já mám 163cm a manža 172 tak žádného velikána nečekám 🙂 ,teda snad člověk nikdy neví.

acinka
15. zář 2008

No u nás taky byli zpočátku dost hádky, ale všechno to nějak vyšumělo časem...zvykli jsme si a teď až na problémy s tchýní to funguje na jedničku...já mám taky víc termínů..jednou řekne tak, podruhé jinak...tak už tu sedíma čekám napnutá, jak struna...už bych to chtěla mít za sebou! Čím víc se to blíží, tím víc jsem taková rozhozená...prostě je to divný...člověk se těší, ale i bojí toho neznáma.... 😅

sarkal
autor
15. zář 2008

Přesně tak,já mám také strach jak se to blíží aby bylo všechno ok.Taky to chci mít za sebou a mít u sebe prcka,ale já si ještě počkám to Ty to máš už za pár.Jak říkám,tohle budou ty nejkrásnější vánoce v mym životě 😀

acinka
15. zář 2008

To jo, Vánoce budou fajn, takhle pěkně ve třech 😵 Když vzpomenu na ty minulé...měla jsem zpoždění MS...což u mě pravidelky, bylo fakt divný...test negativní a přesně na Štědrej den se spustila ta poslední a pak už nic, jen mímo na cestě 😀 Celkem rychle těch 9 měsíců uteklo...zato teď se to vleče, jak šnek! 😖

sarkal
autor
15. zář 2008

Mě to taky hrozně rychle uteklo,jako by to bylo před týdnem co jsem dostala průkazku 🙂 .Teď to jako taky docela utíká,ale to je tim,že pořád něco dělám,ale myslím si,že od začátku října to už tak utíkat nebude,protože budu mít už vše hotové a budu jen čekat kdy to přijde.To já vysadila HA někdy v září 07,jako urputně sme se o mimi nesnažily,ale taky sme věděli,že přijít to může a taky přišlo a tak nečekaně 😅 ,asi dva týdny mi bylo hrozně zle,nebyla sem schopná normálně fungovat 😝 ,taky sem byla unavená třeba v sedm večer sem usnala klidně v sedě.Už sem chtěla jít k doktorovi,že to jako není normální abych byla takhle unavená a bylo mi pořád zle.V zásobě sem měla jeden testík tak sem si ho udělala a nevěřila sem vlastním očím.Nejlepší bylo,že sem spoždění neměla,měla sem normálně MS sice asi jen 2-3dny a hrozně slaboučkou,ale měla,proto mě tohle vůbec nenapadlo.To sem pak koukala,když doktor řekl,že už je to 10týden 😲

lu82
15. zář 2008

Ahoj holky, tak se taky přidávám, jelikož sem asi taky patřím. No jak to zvládám? Docela těžce, unavená, spát se nedá, v noci pořád lítám na wc, no však to všechny znáte. Ale určitě to stojí za to. Už jsem se na porod začala i těšit. Nemůžu se dočkat, až to malinkaté stvořeníčko uvidím. Ale to my všechny. Tak se opatrujte a užívejte si ty poslední týdny. Pak nám budou bříška určitě chybět. 🙂

lu82
15. zář 2008

acinka: Měla jsem to podobně. S manželem jsme se po vysazení HA snažili na Vánoce 4 měsíce. Měla jsem zpoždění 10 dnů, milion testů a všechny negativní. 28.12. přišla, tak jsem ji řádně oplakala, ale to jsem netušila, že byla na 9 měsíců poslední 😀 Při přípitku jsme si přáli, aby ty další Vánoce byli ve třech a taky že budou 🙂

sarkal
autor
15. zář 2008

ahojky lu82 tak koukám,že se všichni těšíme na Vánoce!
Jinak máš pravdu,že to za to všechno stojí,vidět pak toho malého mrňouska 🙂 ,já se tááák těšim!

acinka
15. zář 2008

No já se jako taky celkem začala těšit i na ten porod, ale o víknedu jsem absolvovala přednášku od tchýně na témata jako je šití po porodu...jak jí šili tři vrstvy masa...pak taky jak porod strašně bolí, že ani křičet člověk nemůže...že chlap nemá být u porodu, že se mu pak žena zhnusí...dítě jen se*e, smrdí a brečí...atd...z ničeho nic...palba jak blázen! ☹ Takže jsem taková rozhozená...fyzicky je to celkem v pohodě, celej víkend jsem trhala ovoce a zavařovala a uklízela a vařila...ale tedy psychicky je to bídný....už mě hlavně nebaví to čekání...škoda, že to nění zařízený aspoň tak, že by člověk věděl, kdy to přijde, jak to bude dlouho trvat a že to bude bez problémů a třeba i bez šití 😀 😅

lu82
15. zář 2008

acinka: Nic si z toho nedělej. Tchýně je asi padlá na ...., když ti povídá takové věci. Každý porod je jiný. Sestřenka rodila před 14 dny, strašně se bála a zvládla to v pohodě. To šití prej bolí, ale není to tak strašné. Když to zvládla ona a miliony dalších ženských, tak my taky, ne?

acinka
15. zář 2008

No to já se taky uklidňuju...normálně bych ty její kecy hodila za hlavu...normálně je házím za hlavu...jenže teď je takový fakt zvláštní období a mě to nějak nejde 😔 Možná to je taky tím počasím, se udělalo tak škaredě...jak pak budeme moc kočárkovat? 😅 😀

natali.m
15. zář 2008

ahoj holky, pěkný den...
Acinka: Teda ted si čtu co jsi napsala, prosím tě, nenech se vykolejit takovými názory, to je strašná ženská, když ti tohle povídá, jak psala lu82, každý porod je jiný, moje matka to taky hrozně dramatizuje, jak u porodu umírala a že mě čeká to samé...jednak rodily hodně dávno a kdyby to byla taková šílenost, tak už jsme vymřeli, ne?mě se lépe poslouchají ženské, co ti řeknou, že to měly hned za sebou a že otravnější než porod jsou poslední dva měsíce.... 😉

acinka
15. zář 2008

Jo to zní mnohem lépe 😉 Některý baby jsou fakt v tomhle divný...já bych taky teda raději nikoho neděsila! U mě je to horší o to, že bydlím od své rodiny přes 100km, mamku už nemám a jedinej, kdo takhle "radí" je právě tchýně, která všechno zná, všechno ví...no podle ní mám na malou strašně moc věcí...zbytečně...a její pohled na to, když jsem ji vysvětlovala funkci monitoru dechu...jééééjejejejej!je to děs s těma tcýněma...a to jsem nekonfliktní člověk a vždycky jsem myslela, že se dá s každým dobře vycházet...nedá 😅

natali.m
15. zář 2008

no já zase nemám ani tchýni ani tchána a mamka je taky těch 100km daleko, naštěstí....monitor dechu vůbe nemá smysl obhajovat, ony ti budou tvrdit, že nebyly takové hysterk, ale vstávaly v noci co hodinu, jen aby zjistily, jestli jim dítě dýchá...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru