Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

verisek91
20. led 2014

špatně spím,unavená jsem hodně,nic nezvládám tak jak bych chtěla..

nigoleva
21. led 2014

Baby, skúste sa pozrieť na tento link http://www.kurzyproradost.cz/?a_box=8h435fqa. Myslím tým ten pôrod bez obáv. Možno to niekomu pomôže, či?

leejlaa
21. led 2014

ten spánek je nejhorší, nedá se najít pohodlná poloha a spát v kuse, i kvůli čůrání každou hodinu a půl, i kvůli tomu, že to všude tlačí a bolí, takže už se těším, až si po porodu lehnu na břicho 🙂)) Jinak se i obuju, i chodím na procházky, ale jak šnek, protože bříško začne bolet, takže musim zpomalit nebo úplně zastavit, je to tíha. A jinak už sem nervózní a docela se bojím :(

kamino
21. led 2014

@leejlaa doufam,ze nebudes jak ja,ze se mi tak nalivaly prsa,ze spat na brise byla dalsi pul rok utopie a spat hodinu a pul v kuse taktez...drzim palce,at vse dobre dopadne a budes mit vetsi pohodu 😉

danka2013
7. dub 2014

39 tt....
dole : píchání při chůzi , CS - 8, čekám co bude :D, únava

jahbibi
10. dub 2014

Tak já mám teda naprosto extrémně nateklé nohy,,,jak kdyby ani nebyly moje,ale dinosaura. Tím pádem už na nich moc nevydržím stát a chodit.Celé těhotenství jsem byla dost aktivní a prakticky do 38tt jsem pracovala, ale musím teda říct, že co jsem nabrala na váze za poslední 4týdny,totéž jsem konstantně přibírala celé těhu,takže ten skok mě teď celkem rozhodil O spánku se nebudeme bavit, vyloženě mě štve ležet.Mám opravdu velké dítko,takže nemám šanci se položit pohodlně.Těhotenský polštář celkem pomohl,bez něj bych byla úplně bezradná. Dnes jsem ale jaksi záhadně prospala celý den a nejsem schopná ani sejít schody, tak si říkám "že by konečně?" Jsem asi jedna z mála,která se na porod vyloženě těší. Tak přeji,ať ti konce jsou rychlé,dámy 🙂

kukuss
16. dub 2014

@jahbibi Nejsi sama, taky se na porod těším 🙂 a to jsem teprve 28 tt. Konečně si těhotenství užívám, ale to tím, že mám konečně čas. I když mi to hrozně rychle utíká, musím říct, že jsem si o sobě nemyslela, že by mě někdy těhotenství tak strašně naplnovalo. A musím se přiznat, že mě to baví i když jsem měla od začátku problémy a rizikové těhu, ale záleží, jak to má člověk v hlavě. Nepřepínám se, šetřím se a chodím na těhotenskou jogu a je to skvělé 🙂

magieret
18. dub 2014

Ahoj holky, jsem 38tt a mám toho po krk 🙂 zlatě když sem chodila do práce, neměla sem čas přemýšlet co mě píchá a co bych měla udělat, doma jsem na nervy! do toho jsme rozstěhovaný ve dvou bytech a nový ještě není úplně dokončený, takže jedno staveniště, druhý skladiště. Kdybych aspoň mohla v novým dogruntovat a pěkně si vše připravit. Věci na malýho mám pro jistotu u rodičů ☹ ve starým zas nemá cenu uklízet, všude krabice-což mě ještě víc deprimuje. 😖
Jinak potíže mám obvyklý, jen mě stále nesestoupilo břicho, mám ho veliký pod prsy a bolí mě žebra, jak se tam malej tlačí! Když tady čtu o poslíčkách, tak ani nevím co to je, jediný co jsem zatím cítila je velmi občasná křeč v tříslu, možná tak nějaký zapíchání. Prostě to zatím vůbec nevypadá, že by to mělo přijít ☹

kattherinne
30. dub 2014

Ahojky všichni, tak já jsem na tom následovně, v noci chodím co hodinu čúrat, většina nocí je fakt masakr, ráno jsem tak v pět vzhůru, někdy i dřív, do šesti si čtu, pak ještě třeba do sedmi na chvilku usnu, ale tím to hasne, tak pak vstanu, snažím se trošku probrat, trochu něco udělat a po obědě si jdu dát většinou šlofíka, zjistila jsem, že na noční usínání to vůbec vliv nemá, ať si jdu lehnout nebo ne, no tak cca dvě hodky ležím a pak jsem víc odpočatá, než po ránu, takže odpoledne zvládám spoustu věcí, které nestihnu dopoledne...🙂 Jo taky se mi zdají hrozný blbosti, třeba na dnešek se mi zdálo, že mě manžel podvedl s nějakou pipinou a já je u toho nachytala, vůbec jsem nevěděla, co mám dělat a takové noční múry mám teď pořád, máte to také některá? No ještě 15 dní a bude malá venku, tak už se moc těším, ty poslední týdny jsou nekonečné, i když mi to její vrtění v bříšku asi bude chybět...🙂

giovanna2012
1. kvě 2014

Pamatuji si šílené bolesti zad, nudu a přehnanou citlivost. Taky strach, jak to budu zvládat. Strach z porodu a jestli jej obě ve zdraví přežijeme.

lllucielll
5. kvě 2014

Ahoj maminky, trpí některá z vás také brněním rukou? Já ve dne v noci... 😢 Byla jsem u rrehabilitační Dr, udělala obstřiky, ale vůbec to nepomohlo... Nemáte nějaké rady, budu vděčná 🙂 Děkuji a přeji krásný den

vosinka
5. kvě 2014

@lllucielll Ahoj, trpěla, pomáhalo ráno prokřupat ruce pod horkou vodou. Vydrž, pak to bude hned pryč. 🙂

lllucielll
5. kvě 2014

@vosinka Děkuji, určitě zkusím. Je to otravný... 😖

whitelilith
8. kvě 2014

Jdu se přidat ke stěžování :D Do 30tt to bylo všechno v pohodě-až na noční čůrání, které mám snad od začátku. V 30tt mi začalo tvrdnout břicho-to jsem vychytala už dobře-s pomocí magnesia a hlavně tím, že dělám všechno straaašně pomalu (práci, chození, úklid). Postupně mi odešel cit v konečcích prstů pravé ruky-teď už to mám furt a ve všech prstech. Že se mi blbě vstává a obouvá a oblíká a podobně je asi jasný :D Občas večer šílené pálení žáhy-nevím moc ten princip jsou dny, kdy vůbec a dny prostě neusnu a taky bolest zad po vstanutí (než to rozchodím)-což asi souvisí s brněním ruky. Tak ještě poslední měsíc přežít.
Nejvíc mě fascinuje, že jeden z největších životních výkonů-porod budu dělat v nejhorším fyzickém stavu svého těla za svůj život.

verushe20
8. kvě 2014

@whitelilith no nad tím sem taky přemyšlela, že vlastně rodíš když už máš nejmíň sil 😀 😖

lllucielll
9. kvě 2014

Ono se tělo asi nějak "vybičuje" a ještě v sobě najde skryté síly, o kterých ani nevíme, takže to určitě skvěle zvládneme! 😉 Ale čím víc se to blíží, tím víc a víc mám otázek a obav ☹

dora13
9. kvě 2014

@whitelilith jsem nekde cetla, ze prave pred porodem najednou zeny pocituji velky prival energie, aby prave zvladly porod, tak tomu verim a spoleham na to, protoze jinak si nedovedu predstavit, jak budu s ohledem na svou momentalni dychavicnost a neohrabanost rodit 🙂

lllucielll
9. kvě 2014

Přesně - věřím v ten příval energie, i když si zatím nepřijdu nijak moc unavená. Joo, ale ta neohrabanost je šílená 😀

rituska88
13. kvě 2014

Jak to tady čtu, tak já jsem asi šťastná výjimka, potíže nemám prakticky žádné. Přibrala jsem 14 kg a vlastně jenom do břicha, takže občas akorát ztrácím rovnováhu, když jdu po schodech nebo vylézám z vany. Ale otoky nemám vůbec ani jsem za celou dobu neměla, akorát mi občas praskne na noze žilka. S dýcháním taky nemám problémy, ani žádné bolesti, cítím se opravdu dobře. Co se týče únavy, tak unavená jsem byla hodně na začátku těhotenství, pak se vše vrátilo do normálu a ani teď ke konci mě únava nijak netrápí. Prostě kolikrát si připadám, že snad ani těhotná nejsem 🙂 Jinak co se týče psychiky, tak změny pociťuju už od začátku - jsem víc citlivá, plačtivá (kolikrát brečím a ani vlastně nevím proč 🙂 ), pořád přemýšlím nad tím, jak příchod miminka zvládneme a jak zvládnu starost o něj, když s tím nemám vůbec žádnou zkušenost. 23.5. mám termín SC, operace se nebojím, ale spíš mám strach jak to všechno zvládnu potom...

lllucielll
14. kvě 2014

@rituska88 Tak to buď ráda, že jsi OK, já to mám téměř stejné, také mě téměř nic netrápí, jen to brnění rukou, ale to už těch pár dní vydržím...Také mám stále více obav, jak to zvládnu, ale uklidňuje mě, že se kdykoli na cokoli můžu zeptat mamky 🙂 Ale také cítím, že jsem den ode dne čím dál víc natěšená. Pořád si prohlížím postýlku, oblečení...jak blázen 😀

lenkpe
15. kvě 2014

@lllucielll Ahoj, já brnění mám už několik týdnu. Na konečcích několika prstů už nemám ani cit. Neurolog mi dal ortézy na noc, a trošku to pomohlo, jinak budu muset čekat až jestli to po porodu nepřejde, může to být kvůli zavodnění. Taky bych brala nějaké rady co s tím.

lllucielll
15. kvě 2014

@lenkpe Jj, mě taky doktorka řekla, že to bude asi kvůli zavodnění, že po porodu to bude dobrý, tak už to vydržíme 😉 Ale je to protivný, viď...

lenkpe
15. kvě 2014

@lllucielll No je. Taky tě po ránu bolejí ty ruce nejvíc než se rozhýbají? Mě to ráno vadí strašně, třeba jen rozkrojit housku je problém. Pak se to upraví a zbydou už jen ty konečky prstů, které brní. No já doufám že to přejde. Na netu jsem našla různé reakce, že někdy hned, někdy do měsíce a někdy až po půl roce, tak uvidíme.

lllucielll
16. kvě 2014

@lenkpe Přesně - ráno to dost bolí, když se chci opřít při vylézání z postele, tak je to peklo... Ale pak to rozhýbu a už zůstanou jen ty brnící konečky bez citu 😒 Také jsem četla, že někoho to přejde hned, někoho až po čase, tak uvidíme 😉 Rehabilitační mi říkala, ať hlavně nedělám žádné drobné ruční domácí práce (pletení, háčkování...), tím se to prý zhoršuje.

lenkalenulka
16. kvě 2014

Ahoj tehulky, ja si jdu postezovat na stydkou kost, mrcha jedna boli me od pateho mesice skoro denne, jinak ted, ve 38. Tydnu mi nejak neprijde ze jem tehotna😀 az na pohyby male ktera ma teda silu🙂 a na vstavani z postele 🙂 nemam zadne tvrdnuti, poslicky jsem mela jednou a trvaly tak 20 minut pak nic.. no myslim ze male se u me bude libit tak jako jeji sestricce ta se nosila do 40+5 tt nez mi porod vyvolavali🙂 opatrujte se a uzivejte posledni tydny/dny🙂

lllucielll
16. kvě 2014

@lenkalenulka S bolestí stydké kosti nemám zkušenosti, ale když tě bolí už takhle dlouho, tak to tě lituju, to musí být hrozné... A vstávání z postele? Ani mi o tom nemluv 😀 Hlavně několikrát za noc... Já bych už byla raději, aby se miminko už rozhodlo podívat se na svět... 🙂 Strašně se už těším.

lenkalenulka
16. kvě 2014

@lllucielll no v prvnim tehu me bolela jen posledni mesic a ted fakt od pateho a dost, navic ted budem delat novou postel tak spime na matracich na zemi-mam je sice na rostu ale vstavat ze zeme je pro me vykon asi jakipri brouka co se prevratil na zada a nemuze vstat😀 nnastesti vnoci vydrzim necurat pac chodim ted spat docela pozde..no nejhorsi je ze na tu kost nikdo nic neporadi, cviceni na gymbalu nepomaha, trochu se mi ulevi po teple koupeli a jakk uz to nesli vydrzet tak pul nebo celej paralen, ten mi nastesti i zabral🙂

lllucielll
16. kvě 2014

@lenkalenulka Jéé, no tak vstát ze země, to je fakt výkon! Já než bych se vyhrabala...musím nejdřív na čtyři a pak pomalu vstát 😀 Závidím, že nemusíš v noci na WC - já jsem i před těhu chodívala alespoň 1x za noc, takže teď chodím tak 3x... je to otrava 😖 Ale je to asi i tím, že chodím brzy spát.

lenkalenulka
16. kvě 2014

@lllucielll ja si prijdu ze mam mocak jak krava😀 sice mi ho mala masiruje a docela intenzivne ale nejak vydrzim, navic se strasne potim takze mi prijde ze vic vypotim nez vycuram, no jsem divna🙂 🙂 🙂

lllucielll
16. kvě 2014

@lenkalenulka 😀 😀 😀 nejsi divná, každej to má prostě jinak. Takže ty čekáš holčičku, ňuňu 🙂 My jsme se rozhodli, že se necháme překvapit, takže nevíme... uvidíme, čím nás prcek překvapí 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru