Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

volodka162
16. kvě 2014

Mě už tak dva tři týdny bolej záda....ale dá se to vydržet. Co mi taky zbývá. Od cca 6měsíce začala být sranda s holením mezi nohama - naštěstí jsem si hned pomohla zrcátkem co si dávám do vany pod sebou. Trocha cviku a pohoda... Co je však pro mě teď nejhorší, tak s prominutím pšoukání a stolice - asi mi tam prcek hlavou něco škrtí a to je taková bolest (jako v zadní části)...........nevěřím, že to bude horší až začnu rodit ☹

lenkalenulka
16. kvě 2014

@lllucielll u prvni jsem byla zvedava co cekame a ted u druhe jsem to chtela vedet kvuli vybavicce kterou mam po dcerce a neterich uz to bude sesta vnucka😀 u nas se kluci proste nedelaji😀

lllucielll
16. kvě 2014

@volodka162 Zrcátko to jistí - to je jasný 😉

@lenkalenulka Tééda, to je rarita - samé holčičky. Naše bude první vnouče pro moje i partnerovy rodiče, všichni jsou hrozně napjatí, co to bude. Včetně nás dvou, samozřejmě 😀

luckavivi
21. led 2015

Ja jsem ted 39tt a 3 dny, fyzicky to zvladam dobre. Ani jednou jsem nemela zacpu, zato 6 mesicu krvaceni z konecniku ( trpim ulcerozni kolitidou ), beru cele tehotenstvi prasky a posledni 2 mesice rektalni kortikosteroidy.Ale nezadrzuje se mi voda, moc jsem nepribrala, plod prospiva na jednicku, krom bolavych kycli v noci, spim povetsinou dobre, sice jsem chudokrevna, ale to hodinka spanku pres den pomuze...Hodne jsem v prubehu teh. cestovala, chodila na vylety, jim hodne ovoce a zeleniny a orisku a i docela maso....Je to krasne obdobi, ale uz se nemuzu dockat az se mala narodi.

katkacze
4. bře 2016

Ahojte holky, tak se už taky pomalu chystám rodit. Jen mě děsí doktorka v porodnici, kde budu rodit. Bojí se, že na svou výšku ( 152 cm) budu mít velké mimčo a chce mi vyvolat porod dřív a to hamiltonovým hmatem a když nepomůže, tak práškama. Já se toho ale fakt bojím. Ve středu jsem byla u ní na ultrazvuku a podle něj by malá měla mít váhu cca 2700 gramů. Obvod břicha mám 103 cm ( ten si doma měřím metrem sama 🙂 ) Co si o tom myslíte vy? Koupila jsem si čaj z maliníku, tak snad to bude dobrý a nebude ten hmat třeba.

sakalpredator
6. bře 2016

Ahojky. Me to ceka za necely mesic... Uz jsem byla v porodnici v poradne a doktorka mi rekla ze to bude urcite driv, jelikoz mam cukrovku a zvyseny krevni tlak. Jak pises s nocnim chozenim na zachod, nadobim, stanim u sporaku atd... Jako bych se v tom videla. Navic mame 13ti mesicniho "lumpika", ktery me pres den nenecha odpocinout.ale s tim jsem pocitala a vedela jsem do ceho jdu. Jen uz bych to mela vsechno nejradeji za sebou a byla uz i s druhym malym doma. Jinak preji hodne stesti a hllavne zdravi vam obema 😉

katkacze
6. bře 2016

@volodka162 Dnes jsem se holila a vlastně poslepu, takže nevím, jak to tam dole vypadá 😀 To zrcátko mě nenapadlo. Zajímalo by mě, jak řešíš jeho zamlžování?

volodka162
7. bře 2016

@katkacze Napřed ho poleju vodou - těch pár kapek mi nezamezí, abych úplně neviděla 😉 Mám zrcátko z obou stran, takže nehrozí nějaké poničení (mám ještě jedno, které má na druhé straně takovej papír nebo co - to by šlo hned do háje). Jinak můj komentář je z května 2014, což je měsíc před mým porodem - sakra, už to bude dva roky 😀 Toto letí. 🙂

katkacze
7. bře 2016

@volodka162 díky moc a ano máš pravdu, letí to hrozně rychle. Jenom těch 9 měs. těhotenství uběhlo strašně moc rychle. 🙂

lady22
9. dub 2016

@dejna3
na zlepšení porodních cest se doporučuje pít maliník. Nejdříve tak od 34. týdne a jen jeden šálek denně.
Pokud jsi už rodila a tvůj porod byl rychlejší než 3 hod.. Pozor mohlo by dojít k překotnému porodu (rychlý porod) Takový jsem měla při druhém porodu. Dojela jsem do porodnice a za 10 min byl malý na světě.
Maliník piji a doufám, že to nebude překotný porod, ale že bude mít rychlý průběh.
Hodně štěstí a mysli nato, že za chvíli příjde tvůj drobeček na svět a bude naplňovat tvůj život.

janadrskova
12. dub 2016

32 tyzden a citim sa ako velryba,strasne unavena,nohy opuchaju...katastrofa uz nech to mam za sebou....pri dvoch malych detoch sa odpocivat neda a este ktomu musim stavat aj 5krat za noc k malej.takze nic moc

sakalpredator
12. dub 2016

@janadrskova ahoj.preju hlavne hodne sily. Me se pred 3 tydny narodil dalsi chlapecek.prvnimu je 14 mesicu. A toho nejmladsiho opet trapi prdicky.takze spanek taky zadny ☹ hodne sily, zdravi a at se narodi pohodove mimco😉

janadrskova
13. dub 2016

@sakalpredator dakujem 🙂

maggiesw
25. kvě 2016

Heh holky, taky se musím pochlubit, začala jsem 37 týden a je to fakt zábava dokončuju závěrečnou práci na pedagogickém minimu, mimochodem závěrečná obhajoba mi vyšla přesně na termín porodu 😀 takže krom toho, že jsem oteklá jak hroch s velrybou dohromady, tak ležim, sedoležim a bůhví jak to nazvat u počítače a snažim se MYSLET, to byste nevěřily, jaká je to dřina a to obvykle trvá tak do dvou do rána.. pak každou hodinu čůrat, už jsem se musela vystěhovat z ložnice, protože bych manžele ubudila k smrti a kolem 6 vstávat a pokračovat.. Takže já místo žehlení a přípravy na miminko a porod čtu moudré knihy o pedagogice... v dětské postýlce si ustlala kočka, takže je momentálně plná chlupů.. navíc nám teď vyplavila bouřka dvě místnosti, takže... fakt jsem si to takhle "v klídku" nepředstavovala... 😎 důležité je brát to všechno s humorem, pac a pusu a hodně sil všem spolutrpitelkám Maggie

katkacze
29. kvě 2016

@maggiesw to je nácvik na nadcházející období 😀 Nám 14 dní před porodem dělali kotel, do toho manžel pokládal podlahu v ložnici, dětský pokoj se maloval a chystala se i tam nová podlaha 😀 Když jsem byla v porodnici, tak manžel dodělal v dětském podlahu a vymaloval obývák a když jsem dorazila domu, tak jsem myslela, že nám v bytě bouchla bomba. Díky bohu za mojí sestru, že mi tu spoušť pomohla uklidit 😀

nugetka20
13. čer 2016

Ahoj všem. Máme 5 dní po termínu, připadám si jako kaštánkové zvířátko a fakt jen čekám, kdy to přijde..... už je to dost otrava :( Na malého se moc těšíme, těhotenství bylo krásné, bezproblémové, bezbolestné, aktivní ..... a teď jsem jak pytel s dlažebníma kostkama, co tlačej, přesejpaj se v břiše. .... zkusila jsem snad všechny babské rady (sex, domácí práce, teplá koupel, víno se skořicí...) a furt nic. Dokonce i doktorka už se snažila to tam vevnitř trošku pošolichat ... a nic 😖
Máte to taky tak?

ukeke
13. čer 2016

@maggiesw nápodobně 🙂 píšu disertační práci, pže se obávám, že s malým už si na to čas nenajdu, byť jsem papírově na mateřské, tak pořád pracuju ( jakožto majitelka firmy si nemůžu nechat nedořešené věci na stole 🙂, a do toho stavíme, takže 5krát denně lítám na stavbu, pže manžel je v práci 🙂 pro melého mám zatím jen kočárek a postýlku a kdy pořídím zbytek je mi záhadou 😀

nelushka1
15. čer 2016

Ahoj 🙂 natož že termin mam za tyden , tak se citím docela dobře 🙂. Máme barák a zvládám všechno praní prádla, uklizení, pak s přítelem děláme ještě pokoj aby jsme meli kde byt s malou, tak tam mu pomáhám. Jen co mi strašně vadí tak je to, že ráno kdyz přítel odjede do prace tak nemuzu už usnout ale nechce se mi vstavat. Nakonec usnu a spím klidně až do 12 :D pak se vzbudím ale zas se mi nechce vstavat takže kdyz vím že nemám moc prace tak lezím klidne az do 14 hod :D ( jen někdy, většinou vstavam v 11hod :D ) no a pak jdu něco dělat a večer když jdu spat tak mam problem usnout, furt se převaluju pak najednou usnu a pak každy 2 hodiny vstavam na zachod čurat. Je to hrozny pocit.. Už mi začiná i bolet v podbříšku ale jsou to zatím jen posličci.. V pondělí jdu na ozvy a na kontrolu k dr. Tak jsem zvědava co mi řekne.. Ale už bych chtěla mít malou u sebe.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru