Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

funy
4. pro 2008

marselina napis do spolocny termin/

Prosinec/ december 2008 V.......už jsme na rozsypání 🙂))

tam ti dievcata urcite poradia. kazda tam cakame kedy to pride. ja mam viac casu ako ty, ale su tam dievcata co cakaju skor a robia tiez vselijake pokusy
🙂

funy
4. pro 2008

marselina,

ja som zatial pribrala uz 15 kg. takze ta mozno aj dobehnem. vazila som sa v pondelok. bud. pondelok idem do poradne znova, tak som zvedava.
🙂
ja sa tiez zadychavam a dost zle je ked chodim, alebo dlhsie sedim, vtedy ma picha, reze v podbrusku
a v noci ked sa budem na wc cikat, tak vtedy ma hrozne bolia krize a brusko. potom to prejde.
to mame asi vsetky rovnake posledny mesiac. nie?

funy
4. pro 2008

marselina,

aj toto si pozri

P ô r o d
Babske recepty a rady pre urychlenie spustenia porodu

lovaa
4. pro 2008

Ahoj těhulky, ještě se vám sem nenahlásily novomaminky? Pajmis, Černovláska, Rolincova?
Se tak společně rozrodily 😀 A není po nich ani vidu ani slechu...

janinunina
4. pro 2008

tak jsem byla dnes na kontrole a prej se tam jeste pristi tyden uvidime...zadna zmena 😒

evka_
4. pro 2008

Janinunina...

no vidis.. a mne sa zase "vyhrazali" 3 krat po sebe ze uz sa v poradni asi neuvidime.. 😀 a nakoniec som pekne dlho prenasala

je to individualne, aj ked to mozno este na porod nevyzera, spustit sa to moze hocikedy, rovnako ako zmenit zo dna na den pripravenost tvojho tela... ;)

tak nevesaj hlavu.. 🙂

janinunina
4. pro 2008

evka.tak rikali,ze muzu prekvapit 🙂 tak snad...nebo treba 🙂 ja mam spis obavy,ze na tom budu podobne,jako ty..

rolincova
4. pro 2008

ahojky holčičky, jsem tu jenom na skok, protože nemůžu vůbec sedět, tak jsem Vás přišla jenom pozdravit. Dneska jsme se vrátili z porodnice a je to docela velký nápor. Miminko je super, ale následky porodu jsou horší... Narodila se nám Natálka měla 3,95kg a 51cm. Takže docela veliké miminko a podle toho vypadal i porod... Tak zítra se na Vás přijdu podívat a podělit se o své zážitky. 😉

janinunina
4. pro 2008

roli:gratuluji k dcerusce a at se co nejdrive zahojis...

funy
5. pro 2008

lovaa,

ale ano. pozri si diskusiu
Prosinec/ december 2008 V.......už jsme na rozsypání ))

tam sa rodi jedna radost 🙂 🙂 🙂

zemli
5. pro 2008

Tak co nikdo nic ? 🙂 To je šílený to čekání.

evka_
5. pro 2008

roli moooc gratulujem 🙂, to s tym sedenim poznam 😀 ale neboj, za par dni uz nebudes citit ani to a budes sa len tesit z noveho prirastku 🙂

hlavne ak mas manzela doma, tak nech ti pomaha a miminko hlavne prve dni podava na kojenie.. sadat si s nim a vstavat s tym sitim stoji celkom za to 😒

janinunina
5. pro 2008

holky,dnes je mikulas,treba nas poleka nejakej cert a povalime jedna radost 😀

sarkal
autor
5. pro 2008

Rolincova moooooc gratuluji 🙂 🙂

marselina
5. pro 2008

holky četli jste tu diskuzi o nápoji na vyvolání porodu??je to ricinový koktejl,dnes jsem ho prubla tak uvidíme

pajmis
5. pro 2008

Ahojte holky. Hlásím příchod. Vrátili sme se včera, ale vůbec nemám chut na psaní... ne, že bych byla unavená, ale pořád musím malého chovat a nemůžu se na něj vynadívat... je nádhernej a hrozně hodnej. V noci mě budí 2x, takže si nemůžu stěžovat. Je to až neuvěřitelné, že už ho mám u sebe a pořád nějak nechápu, že byl u mě v bříšku 🙂 Je to celkem cvalík, tak nevěřím, že se mi tam vlezl... Mějte se krásně a až bude chut, tak dám nějaké nové fotky, máme jich celkem dost, ale jsou ve větších formátech, takže tady mi nejdou dát, takže je musím poupravovat a zatím se mi nechce 😝 musím se malého nabažit do syta 😉 Tak papa všem 😉

funy
5. pro 2008

pajmis,

vitaj doma 🙂 🙂 🙂
uzivaj si maleho. mne to este stale nedochadza ze tu budem mat maleho aj ja. je to neuveritelne ta priroda.....
neviem sa dockat. hlavne ked tam citim tie kopance. ze sa tam vo mne hybe. je to uzasne. skoda ze to tatinkovia nevedia zazit to tehotenstvo.
neprezivaju to tak ako my a necitia to tak ako my
davajna seba pozor aj na maleho.
este raz velka gratulacia a uzivaj si ho 🙂

rolincova
6. pro 2008

janinunina: Moc děkuji, taky v to doufám. 😉 bolí to jako pes...

evka_ Děkuji za povzbuzení, už aby to bylo. Miminko je naprosto super, je strašně hodná a jenom spinká a papá...

sarkal: Děkuji, je to naprosto nádherný ta moje holčička, trošku jsem ji při porodu potrápila a asi na po 6 jí vytlačila. Byla docela veliká... A já už jsem na své váze...

pajmis: Ahojky Páji, taky papáme 2x za noc, až se občas vzbudím a nejraději bych ji nabídla... A Paji jak to vypadá, ještě to tolik bolí? Měla jsem pocit, že jsme na tom úplně stejně... Tak pak písni...

cernovlaska
6. pro 2008

Ahoooj všechny 😀

tak koukám,že jsme si to s Pajmis a Roli střihly skoro stejně,já rodila od 28.11. a malej přišel na svět 29.11. ve 12.46 nakonec císařem,měl pupečník kolem krku,neotvírala jsem se,jen na 8cm a už neslyšeli ozvy,takže akutní císař po 15-ti hodinách šílených kontra a bolestí,kdy jsem byla celou dobu připoutaná na monitor ☹ ale co,aspoň si můžu sednout a to nádherný mimčo,co tady chrní vedla mě v košíku mi za to stálo 😉 jo,měli jsme 3070g a 50cm,takže cvrček a ještě dost schodil,tak teď hodně papáme,aby jsme měli 3kg a mohli ven 😵

Dádo a Pajmis: ještě jsem nedočítala,ale rodily jste normálně?

zemli
6. pro 2008

cernovlaska:Ahoj moc gratuluju asi sem te videla v novinach 🙂 Mela si nakonec ten nadstandrad ? 🙂

cernovlaska
6. pro 2008

Ahoj Zemli 🙂

v novinách určitě ne,nenechali jsme se tam dát,nějak jsem netoužila být někde na kukajdu 😝 no,po docela velkých dohadech jo,ale řekni si o něj hned při příjmu a tlač na sestry,ať vám řeknou jestli jo nebo ne,pže mě neřekli nic,tak jsem to brala,že je to ok a na šestinedělí o mě vůbec nevěděli,tak jsem byla jednu noc na normálním,docela v poho,ale pro tři je ten pokoj malej a když se ti tam sejdou návštěvy,tak je to pakárna a hlavně nemáš vůbec žádný soukromí 😖 na nadstandartu to bylo fajn,měla jsem klid a o pobytu písnu,hned jak budu mít chvilku do tématu porodnice Lochotín,hm? Ale ten nadstandart vřele doporučuju 😉

pajmis
6. pro 2008

Ahoj Dádo. Bolí to hodně. Připadá mi že se to ani nehojí ☹ Nevím, jestli to bylo úmyslem, ale nenastřihli mě hráz ale vedle... je to jaksi šikmé ☹ Připadám si jak mrzáčisko... ale uvidíme, co mi na to řekne PA. Po neděli mě přijde navštívit a vytáhnout stehy... tak se zeptám, jestli to bude OK. Ale co sem viděla, tak je to hnusné a připadá mi že to takové i zůstane ☹ ale v nemocnici mi říkali, že to bude zase jako dřív, tak nevím... ještě pořádně nemůžu ani sedět... raději bych brala toho císaře... a co ty?? Už si v poho?? Prsa už nebolí?? Mě se celkem dost nalily, mám moc mléka a bolí mě z toho záda...

pajmis
6. pro 2008

Holky mám pár nových fotek 🙂 kukněte 🙂

janinunina
6. pro 2008

pajmis,mas nadherneho syna,gratuluji a peknou loznici 🙂 taky mame zelenou,je takova oklidnujici...

marselina,jdu se na to mrknout a asi i kouzlit s tim zazracnym lektvarem...ze by?

cernovlasko taky gratuluji... a nechybelo ti si snekym pokecat a tech sbych pokladech na nadstandartu?

funy
6. pro 2008

pajmis,

maly je kraaaaaaaaaaasny.
pekne ste ho urobilil 🙂 🙂 🙂
ja sa uz neviem dockat kedy budeme mat mi naseho doma.

janinunina
6. pro 2008

marselina:prosim Te,jak se citis po lektvaru? 😉 co jsi tam vse davala a kde jsi sehnala ingredience 😀

lovaa
6. pro 2008

Páji,ahoooj! Téda Tobík je myšák 😵 Ouplně k sežrání! Moc gratuluju!!!!! A na té fotce, jak stojíš s autosedajdou...no vypadáš úplně skvěle, jako neřekla bych, že jsi právě rodila 😉 A já jsem taky byla šmiklá při tom nástřihu bokem...to oni tak dělají 😉

Černovlásko, Tobě taky posílám velké gratulace, Matýsek je kwásnej!!! 😵 Četla jsem, že jsi měla trochu komplikovanější porod, ale vše je v pořádku, tak super!

Dádo, Tobě taky moc blahopřeji a těším se na fotečky Natálky!

Teda když jsem na ty vaše chlapáky koukala, jsou tak maličcí...já pořád, že Emuška je takovej prcek, ale teď fakt vidím rozdíl 😀
Těhulkám přeji krátké čekání...koukám, že jsou tu nějaké lektvary, oj, Potter se dnes dostal z obrazovky až sem 😀

evulinkab
7. pro 2008

Holky, mooooc gratuluji, máte nádherný miminka, já vám závidím, už chci malýho taky u sebe!!

rolincova
7. pro 2008

cernovaláska: Ahojky, no já když jsem měla šílený bolesti, tak jsem jim taky říkala, že chci císaře. Ale nakonec jsme nestihli ani epidural... Já jsem v sobotu jela do nemocnice, kde mi dr. udělal Hamiltona a pak jsme jeli domů, ale celkově mě bylo už divně. A v ne ráno jsem manžela v 8 budila, pomalu jsme se připravili a jeli. No a Natynka se narodila v 11hod. Ale nemohla jsem ji vůbec vytlačit asi na po 6, takže má v očičkách trošičku krvičku, ale to se prý stratí do 14 dnů. Byla totiž hodně veliká... 3,95kg a 51cm. A já už jsem zpět na své váze. Jsem dole hodně sešitá a po porodu jsem pořád kolabovala, tak papám železo a už je to ok. Já gratuluji k mrňouskovi, taky jsem na tebe myslela, že si nepsala... Na pokoji jsme byli 3 a všichni naladěny na stejnou vlnu, takže to bylo fakt super...A co doma, jak jste si zvykly a sžili se? My pořád jenom spinkáme a pak se napapáme a zase spinkáme. Vůbec nepláče... Je miloučkatá.

http://chrudimsky.denik.cz/miminka/fotogfalerie...

pajmis: Ahojky Páji, já to mám teda taky nastřihlé došikma, nemá to tak být? A pořád mi z toho něco teče...Mě prsa moc už nebolí, přijde mi, že se mi to trošku srovnalo a mám mlíčka akorát pro Natálku. Takže už žádné betony jako v porodnici. Ale musím pořád jíst, po ránu jsem vždycky slabá. Měla jsem špatný krevňák, tak mi dali železo. Zítra bych taky chtěla zajet k dr. Ale o stezích mi nikdo neříkal. Já jsem myslela, že jsou to ty co se sami vstřebávají...No já jsem nakonec neměla ani ten epidural. Jsem ráda, že jsem už doma, teď mi připadá, že to hrozně rychle uteklo. Ale škoda, že je venku tak hnusně, už bych s ní takych chtěla vyrazit ven. Včera spinkala hoďku u okna a dneska to poledne nějak prospala, takže ne, ono stejně pořád prší. Co vy už jste byli venku? Teda ty už jsi tam dala i fotečky, ten je nádhernej 🙂 To je štěstíčko vid? Já Vám ji taky ukážu, jen co se k tomu dostanu 😉

lova: Moc děkuji, zkusím tam fotečky dát co nejdříve, zatím se na nás můžeš mrknout na odkazu z novin, ale trošku to tam spletli ten slogan co tam dali 😉

evulinkab: neboj, brzy se dočkáš, uteklo to jako voda. A co přítel, už je to lepší, nebo aspoň nějaká změna?

cernovlaska
7. pro 2008

Dádo:tak vidíš,tak jsi si zkusila oba druhy porodu,viď? A kterej byl lepší? Já jsem v těch šílených kontra připoutaná na monitor a sondu vevnitř taky prosila o císaře,ale dr mi řekla,že zatím není důvod,ale když přestali slyšet ozvy,tak to byl fofr,byla jsem za pět minut na sále a malej za 15min venku 😲.Když jsem se probrala z narkózy,měla jsem celkovou ☹ ,tak jsem to hrozně obrečela,za prvý mi pět hodin nikdo nebyl schopnej říct,jestli je moje dítě v pořádku a za druhý ke mě vůbec nepustili Mirdu a ani mu neřekli,že jsem v poho a za další jsme přišli o tu chvíli,kdy ti dají to mimčo na tebe a ty si ho s partnerem užíváš a tak....a to mě strašně moc mrzí 😢. Už to trošku skousávám,ale je to těžký ☹. Ale co ,máme zdravýho synka a to je nejdůležitější 😀.Jinak se snažíme se sžít,je to celkem makačka,Mirda dneska už neustál,že malej u něj pořád pláče a bylo mu to hrozně líto,tak jsem mu vysvětlovala,že je to tím,že já malýho kojím a on zatím nic jinýho prakticky nepotřebuje,a že u mě taky pořád bulí,když ho nekojím 😖. Matýsek by chtěl být u prsa pořád,dneska za celý den spal tak 20min dohromady,tak jsem volala tetě a ta mi řekla,že máme asi hodně suchej vzduch doma,ať ho vlhčíme a ať mu dám trošičku čaje,že má asi žížu,tak jsem to udělala a juchůůů,Mates usnul jak špalek 😵. Večer ještě budem koupat a pak padnu za vlast já,večer se stará a chová Mirdík a já jen kojím 😅.

Tak jsem taky udělala Matýskovi albíčko,tak na něj mrkni a tu původní váhu ti závidím,já tam nechala jen 7kg a dost mi ještě zbejvá 🙄. Natálka je krásná,pěknej cvalda,se nedivím,že ti dala zabrat 😕 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru