Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

smardik
15. říj 2008

natali no jo ale nepomáhá se až když přenášíš 14dní? když porod v termínu je +- 14dní

natali.m
15. říj 2008

no Dr, mi na minulé poradně říkal, že to urychlují už nějäk po týdnu, prý 41+0tt už je pro mimi nebezpečné.

smardik
15. říj 2008

nat tak to jsi mě potěšila 🙂, já jsem dneska podle jednoho termínu 38+2 a podle druhého 38+5

natali.m
15. říj 2008

no kdoví jak to nakonec bude, já v té porodce taky chytnu pokaždé jiného Dr. já bych teď měla být 39+1.

smardik
15. říj 2008

no když šli dovnitř musí jednou i ven

sarkal
autor
15. říj 2008

Když to tak čtu tak já vlastně nevím,který termín mám brát za oficiální,nejdřív byl 3.11 pak 6.11,potom 7.11 a podle posledních utz a velkém utz v 30tt a taky na doppleru v 33tt by3 termín 28.10 ten bych tedy brala nejvíc 😀 Ale vůbec nevím,budu se muset zeptat dr. v poradně kterému termínu mám věřit nejvíc 😅

smardik
15. říj 2008

sarkal já beru jako oficální termín ten první podle MS

sarkal
autor
15. říj 2008

No jenže já měla ms hodně nepravidelnou,měla jsem jí různě a navíc ještě když už jsem byla těhu,takže mě termín podle ms dr. vůbec ani neurčoval

evaje
15. říj 2008

Ahojdá maminy, jsem se zase zašla k vám kouknout. Nějak nestíhám, jsem sice stále 2v1, ale snažíme se s Matym využít krásných dní a tak stále někde trajdáme. Manžel je pořád v práci a tak nemám chvilku klidu. Večer pak doháním, co jsem nezvládla přes den. V noci nemůžu spát a pak když Maty usne odpoledne, tak většinou vytuhnu s ním. Je to hrůza.
V pondělí na kontrole mě dr. řekla, že mimi váží 3500g, tak se začínám děsit, co to bude za macka. Byla jsm tam celé dopolodne, protože při natáčení KTG spal, tak jsme ho museli vzbudit a natáčeli jsme znova. Jak já to nenávidím. Ležení v nepohodlné pozici a s budíkama přitaženýma kolem pupku.
Chci se vás zeptat, jestli se vám to taky stává: Mě se už asi po třetí stalo, že se mimi jakoby celé šprajclo v břiše. Dnes jsem celou noc nespala, cítila jsem, že je v úplně jiné pozici, nožičkama kopalo někam jinam než běžně a zadeček vystrkovalo taky jinde. Děsně mě to vždycky bolí a trvá to třeba celých 24hod. Minule se mě z toho úplně spustily kontrakce. Nejsou to poslíčci, že ne? Je to asi jen tím, jak roste a jak se vrtí, že?
Tak se holky držte a ať vše probíhá v klidu. Já bych chtěla ještě 14 dnů vydržet, ale tašku už mám pro jistotu sbalenou. I s keksikama 😉 I když včera byly v ohrožení, ale nakonec přežily. Tak ajojky

sarkal
autor
16. říj 2008

Ahojky všichni!Tak já dnes spánek opět stejné.Dnes se chystám trošku pracovat tak uvidíme jak se to bude Tomíkovi líbit 😀
Dnes budu dělat rajskou a jinak ještě to žehlení,včera sem to už prostě nestihla 😅
Sem hrozně unavená a sotva chodim,si jako nedovedu vůbec představit,že bych měla třeba přenášet 😝 sem už teď úplně hotová.

natali.m
16. říj 2008

ahojky...no moje moc děs a hrůza, vůbec jsem se nemohla hnout, ja mě bolela pánev...takže dneska mám v plánu úklidový den a třeba s malým trošku pohnu... 😉

sarkal
autor
16. říj 2008

Mě zas bolí od včerejška od večera v podbřišku,nejvíc když se zvedám a při chůzi tak nevím jestli to jsou poslíci nebo co 😒
Včera jsem si zaskákala na míči a Tomíkovi se to snad i líbylo nebo co,pořád vystrkoval zadek 😀

natali.m
16. říj 2008

sarkal, těm dětem se v bříšku nějaklíbí...s takovou bubem brzo po nocích běhat do shodů.... 😕

sarkal
autor
16. říj 2008

Jo jo to máš pravdu.Já mam sice ještě necelé dva týdny čas,ale už by to klidně mohlo přijít.Stejně se tam teď Tomča už jen válí a přibírá,už v 36tt měl kolem tří kil.Mě by jako stačilo kdyby při narození měl tři kilča,ale to už teď asi nehrozí 😅
To víš nic jim tam nechybí tak naco se pohrnou na svět když si můžou ještě užívat klidu 😀

natali.m
16. říj 2008

jj, líbí se jim tam...ten náš drobeček je na tom stejněje celou dobu těžší než má být, se nejvíc bojím jak ho vytlačím, takže už by mohl opravdu jít...

sarkal
autor
16. říj 2008

Právě,toho se taky bojím a myslím si,že když před 14dny měl kolem tří kil,že teď už má určitě víc a jen přibírá,mě by bejvaly stačily ty tři kila no.Dělám pro to od úterý vše aby šel ven,ale on né a né,ještě mě asi chce potrápit.Skáču na balóně jak divá,piju snad litr maliníku denňe,včera už došlo i na vínko 😀
Zkoušela jsem i seksíkovat,ale to bohužel neklaplo,protože mě hrozně bolí záda a jsem ráda když v postely najdu dobrou polohu na spaní natož na sex,takže nevim co mám ještě ozkoušet 😒

jitinka84
16. říj 2008

Sarkal: mě taky hodně bolí v podbřišku, ale je to spíš, když se pohybuju, nebo když se přetáčím v posteli, tak nevím co to znamená. Jestli je to nějaká předzvěst, mohla by být 😵 😵
Se asi nedočkáme 😀 😀

bora8
16. říj 2008

Ahojte kočky, už som doma z pôrodnice, chodievala som sa sem sťažovať, že ma všetko bolí 😀 a ako mi všetci lezú na nervy...... 🙂 ako sa máte? mne sa podarilo porodiť minulý týždeň v piatok v noci..... ako povzbudzujúce uvádzam, že vo štvrtok mi dr. hovoril, že to tak skoro nevizerá...... 😀 tak som s tým sekla, v piatok som sa vybrala na výlet s mamou za bratom (cca 30 km) potom som si dala dobrý obed, sexík, malého zo škôlky do tanečnej, potom som sa vybrala nakupovať na víkend a tam mi praskla voda..... dobré.... ešte že to nebolo celé naraz.... ale postupne mi to tieklo pri prudších pohyboch...... bolesti žiadne 🙂 a potom to už išlo....

aji81
16. říj 2008

ahoj holky, mě taky krapet bolelo v podbříšku a v noci mi praskla voda! 🙂 Tak držím palce. Malá se narodila o 18dní dříve ale už jako uplně zralé miminko.Ted už mám ten poklad v náručí a řešíme kojení🙂.

smardik
16. říj 2008

dobré ranko holky, tak já taky hlásím hroznouc noc a ještě mám blbou náladu 😠. No mě bolí v podbřišku už asi týden jako bych měla dostat MS a nic z toho, tak nevím co to je asi si brouček dává na čas. A to taky piju tak litr maliníku denně - no možná i víc a sexík taky je a taky nic a přesvědčujem ho oba at už jde za námi ven

natali.m
16. říj 2008

holky jak tak čtu jak vám hezky ečekaně rupla voda a jelo se, tak vám opravdu závidím, já už opravdu nevím, jak malého vytřepat, už má nejvyšší čas, poslíčky máme každý den a nic, ach jo....

smardik
16. říj 2008

natali jsou to klíštátka a poslíčky mám taky už každý den, nejlepší jsou večer když chci jít spát 😠

natali.m
16. říj 2008

smardík, já už taky říkám, že čekáme asi netopýra...přes den to jde, ale na noc se probudí a dokáže kopat 2 hodinu v kuse, pak ještě do toho chytnu poslíčky a do postele lezu totálně vyčerpaná...

smardik
16. říj 2008

nat no my čekáme taky asi netopára nebo já nevím a ty dvě hodiny dokáže kopat taky, je to malej raubíř. No když mám být upřímná hned je mi líp když vím že nejsem sama 🙂

natali.m
16. říj 2008

to já jsem taky ráda, že i jiné mimi můžou být tak hyperaktivní jako to naše, hlavně doufám, že to nebude to samé až bude na světě,to by nám asi spal jen ve dne a v noci řádil...to snad nee.... 😒

smardik
16. říj 2008

nat no já počítám s tím že takový bude až se narodí, my oba jsme takoví byli - nespavci + uřvanci takže mám strach že takový bude i Tomášek a má po kom takový být 😠

smardik
16. říj 2008

mamka mi říkala že jsem byla za noc běžně 20krát vzhůru a přes den že jsem spala jedině v náručí nebo když mě někdo vozil jinak že jsem taky řvala takže tak a můj byl něco podobného. a když jsem byla větší tak jsem po nich prý házela vše co jsem měla v postýlce, včetně pokaděné pleny 😀 😀

natali.m
16. říj 2008

smardík, to jsme byli i stejně hodná miminka.mamka mi vždycky připomíná, jak jsem v noci budila celý barák 20x za noc a když jsem se naučila chodit, tak jsem už v 5 ráno hezky v tepláčkách čekala před barákem babičku až mě příjde z noční směny hlídat...no takže pevně věřím, že bnaše dítě bude ryze po tatínkovi a bude hodny a uspinkaný....

smardik
16. říj 2008

nat no tvoje dítě má aspon po kom být, můj chlap byl to samé takže jediná naše šance je že to přeskočí naše geny a bude po babičkách 😎 , ale po tom co předvádí v bříšku tomu nevěřím

natali.m
16. říj 2008

tak to jo teda, no třeba vás ten drobek nakonec překvapí a opravdu bude hodný.....hlavně, ať už jsou venku, co?... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru