Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

evka_
13. lis 2008

uf mne uz sa to blizi... bojim bojim... kiez by sa mi to este dnes rozbehlo same...

teraz som mala 3 kontrakcie 5 piatich minutach a zase nic...

rano ma uz caka porodnik v nemocnici 🙂))

cernovlaska
13. lis 2008

Evka: neboj,zvládneš to,třeba to budeš mít jako Sarkal,mimi se lekne vyvolávačky a půjde samo a když ne,tak ti pomůžou a budeš to mít aspoň za sebou 😉 a jdeš na ko nebo na vyvolávání?

evka_
13. lis 2008

no na kontrole som bola vcera... akurat uz som otvorena a hlavicka je uz udajne velmi nizko, tak mi doktor povedal, ze mam dojst zajtra rano do nemocnice (ma tam sluzbu) a ze ma vysetri... ak to bude oproti vcerajsku otvorene viac, tak to citujem "popostrcime" 🙂

tak uvidime 🙂

takze vlastne neviem vobec nic, len to ze budem zajtra o 7:30 zbalena nastupena v nemocnici 🙂

kulicka
13. lis 2008

He, cernovlasko, ty me jistis 🙂 Uz jsem se lekla, ze tu budu strasit posledni 😅

cernovlaska
13. lis 2008

Evka:tak to už tě teď budou hlídat a už to máš opravdu opravdu za pár,tak ti budu držet palečky,ať už nemusíš čekat a máš to za sebou 😉

pajmis
13. lis 2008

Holky, tak sarinka to má už asi za sebou, že?? Se má 🙂 Závidím jí 🙂 Nemáte na ni někdo číslo??? Že byste napsali info, jak jsou na tom a tak?? Sem zvědavá 😉 Tomík už jistě čučí na svět z venčí 🙂

cernovlaska
13. lis 2008

Kuličko: 😀 já mám ještě čas 😝 ale ty už jsi na hraně 😉 😅 Co dr a monitor,nic?

evka_
13. lis 2008

jj kulicko, mohlo by

evka_
13. lis 2008

nejak mi blbne klavesnica...

jj Kulicko mohlo by sa ti to pomalicky rozbehnut... ;) nech sa tu nepredbieham 🙂)))

kto nam tu vlastne este ostal na "cakacke" ?? 🙂

pajmis
13. lis 2008

evka - tak já se hlásím na čekačce... ☹ mám ještě čas... ale malý už by mohl jít 😉 Bylo by to fajn už ho mít u sebe 🙂

evka_
13. lis 2008

🙂 ja som snivala tiez uz koncom 37 tyzdna, ze uz by mohla mala princeznicka, alebo maly klucina byt na svete a zmurkat na nas ockami... 🙂 a to mi este doktor vravel ze to urcite bude skor 😀

ale veci su asi tak ako maju byt a vsetko ma svoj spravny cas a dovod.. 🙂

jaj tak sa tesim ze uz budem mat drobca pri sebe...

Pajmis, este mu daj aspon tyzden, koli vyvinu... 🙂 myslim (ak si dobre pametam) ze az od 38. je vsetko uz uplne OK 🙂))

evka_
13. lis 2008

inak ako sa tu tak porozhliadam, tak Siska sa nam dlho neozvala... 🙂 tak sa zrejme dockala... 🙂

cernovlaska
13. lis 2008

Evka: tak jsme na tom s Pajmis stejně 😨 ....čekačka 😉 no a Sisa už taky měla na čase....tak snad... 😕 😀 😀

kulicka
13. lis 2008

Holky tady u nas to probiha jinak. Fr termin mam 18 (tedy ve 41+0). Pak bude sledovani monitor apod ve 41+1, 41+3, 41+5 a ve 41+7 pokud neporodim do ty doby je vyvolavacka. No jsem na to zvedava. Zatim zadnej priznak. Ale uz bych rada, ja jsem dost drobnej clovek a kdyz vidim ty tabulky : mimi by melo mit aspon 3,5 kg a pry taky cim dyl po terminu tim mene pruzna hlavicka... tak zacinam mit nocni mury 😅

Mno ale tak este ma chvilinku casik no. Doufam, ze je mu tam dobre.
Evi a tebe si tam teda zitra uz nechaj? Na vyvolavacku? Proc tak brzo, kdyz jsi mela termin teprv dneska?

evka_
13. lis 2008

Kulicko... neviem ci si ma tam hned nechaju, len ak sa to pohne dalej ako bolo v stredu...

inak u mna je to s tym terminom docela neiste... podla prveho sona ktore bolo v 9. tyzdni som o tyzden dlhsie tehotna ako podla MS... tak mozno preto...

doverujem doktorovi, hadam vie co robi ;)

on sa aj vyjadril tak, ze ak by sa to od stredu nehybalo, tak ma este necha cakat...

neviem, myslis, ze by to mohlo byt zle ak by to aj v danom termine umelo vyvolali?

evka_
14. lis 2008

tak ju... za chvilinku vyrazame, som jak presla tankom... mimco ma pol noci kopalo, ze som nemohla zaspat a potom som na chvilinku zaspala, ale to ma zase vo sne nahanal nejaky nebezpecny slon... 😀

a to mam ist takto rodit 😝

🙂))

no, momentalne by som dala asi 1000 krat prednost prirodzenemu prichodu toho vsetkeho, ako ke clovek "zaspava" s vedomim, ze zajtra sa to cele ma (moze) udiat... To su, potom (najme ked je to asi prvy krat) len same otazniky co ako bude a pod.. s tym sa veru tazko zaspava...

manzel vedla mna, ten snad zaspal, hned ako mi povedal dobru noc.. Nevadi, aspon bude dychat za mna, ked ja im tam zacnem zaspavat 😝

...nech je ako je, aj tak sa tesim 😵 😵 😵

cernovlaska
14. lis 2008

Evka: tak hodně štěstí a ať to máš brzo za sebou 😉

Kuličko: to je stejně zvláštní,že je to tam jinak 😲 no,hlavně aby tě nenechali dlouho trápit a možná je lepší ten jejich postup,aspoň tolik neřešíš,že už máš po termínu a přenášíš 😵

evka_
14. lis 2008

uf ahojte 🙂 ja som nezmar, mate ma tu zase 🙂)))))))

kulicka
14. lis 2008

Evko tak drzim palce at se to hlo 😉 To postrceni by mohlo vsecko nastartovat.

Cernovlasko, tady musej mit dycky vsecko extra. Treba prekladaj veci jako monitor, harware, software... Ale coz. Normalni tehu trva 40tt +- 2 takze si z toho nic nedelam. Jen me prekvapilo, jak tu vsecky holky pisou, ze od 38tt sledovani kazdy tyden a tady prd. Tady az tak a tak hrozne casto az po tom 41 tt. Ale zas maj recht, pac kdyz je vsecko normalni, termin je v tom 41 tt tak proc zbytecne natacet monitor (ultrazvukovy vlny) 😖 a kontrolovat cipek 😝 bleeee 😅

Ze prenasim neresim, pac sama jsem prej 14 dni po terminu (ceskym!). Naopak jsem se v 34tt bala, ze porodim, pac uz jsem byla otevrena a kdyz jsme delali s manzou velkej nakup tak mi bylo taaaaak blbe 😖 to jsem fakt mela strach. Tak jsem se sla natahnout do auta a manza dodelat nakup. No este ze tak, pac si myslim, ze kdybych byvala neodesla, tak bylo mimi venku. Brrrr

No a jinak to taky neresim, protoze TUK TUK TUK krom toho svediciho rozkroku (coz vypada, ze je obyc tehu mykoza a kterou to vypada jsem nejak spacifikovala hermankovym cajem 😅 ) fakt nemam zadnej vetsi problemek 🙂 Akorat mimi uz je nejaky veliky, tak me dost dloube do zeber. Aspon mu vykladam, jak venku bude mit mista na roztahovani 😀

evka_
14. lis 2008

tak sa nic nekonalo, nalez nepokrocil... takze doktor dodrzal slubeny postup a nikam to nenahlil ;) som aj rada, aspon to na mna pride prirodzene (dufam), mimo to, manzel mi v cakarni aj tak takmer zaspal... (nechali ma pre istotu polezat si este na monitore) ....Teraz kym pisem tych par riadkov stihol zaspat na gauci
😀

doktor ale nevylucil, ze porodim sontanne tento vikend, a mozno aj dnes... uvidime, vyzera to, ze mi prave odisla hlienova zatka, idem to skonzultovat do danej temy (pretoze to vyzera trosku inak nez som cakala)

🙂

cernovlaska
14. lis 2008

Evka:?????????????????????????????????????????? 😲

Kulicko:hm,tak třeba v tomhle ovzduší tady roděj,podle statistik,ženský dřív než ve FR 😅 ale podle Koníka to tak nevypadá 😝. Je pravda,že je lepší později,než brzo a pak čekat,až mimi nabere 😖.Já měla mykozu jen jednou a to z Řecka z bazénu a nebylo to nic moc 😖 ale dneska jsem zjistila,že se mi udělal maličkej opar na pipině ☹ pěkně to bolí a jsem z toho špatná,pže na opary ani nic netrpím,tak jsem volala PA a ta mi poradila nějakou mastičku na opary,která se může používat i dolů a prý to za pár dnů přejde,a že to prý můžu mít i z holení a já se včera akorát oholila ☹ se z toho picnu 😠 já to neeeechciiiii 😠 😠 😠

natali.m
14. lis 2008

ahoj holky, tak vidím že Tomášek od Sarkal se konečně rozhoupal, to je moc dobře, určitě už jsou spolu zlatíčka..jinak Evka držím palečky ať už je to konečně ono, jestli je to hlenovka, tak se to třeba rozjede hodně brzo.....
cernovlaska:to jsem taky s tí oparem zažila, teda myslela jsem si že to opar je, protože ke konči těhu se holit, to byl hazadr se životem pomalu, několikrát jsem z toho vyšla jako podřezaný králík..udělali se mi tam puchýřky, ale bylo to zánětem. jinak Teď mi odešla PA, tahala mi stehy, no balada, to šítí tenkrát bolelo míň! 😠

kulicka
14. lis 2008

Brrr cernovlasko! Ja nesnasim opary na papule natoz tam dole 😲 😖 bleeeee no snad to opravdickej opar neni, na to pozor! To bys mela skonzultovat, pac jestli je to opravdu opar 2 typu a vydrzi ti do porodu, tak rod radsi cisarem. Genitalni opar totiz muze zpusobit slepotu miminka!!!

Nemyslim si, ze je to ve statistikach, je to proste zvykem. V CR se dava termin ve 40 tt, coz je logicky, kdyz normalni tehu trva 40 plus minus 2. Kdezto tady proste davaj termin ve 41 s tim, ze do tydne pak bud zenska porodi nebo vyvolavaj. Proste jina metoda, ale pocty stejny 😉

Nat, jsem rada za Sarku. Uz se tesim az se tu zas objevi a da fotecky. I kdyz asi to prosvihnu (teda doufam 😀 )

Evko, tak co? Byla to zatka? No ja te nepotesim, me odesla uz v tom 34 nebo 36 tt 😅 a vidis...
ale drzim taky pesticky. Mohlo by, vid?

Ja blbec jsem se taky oholila, ze jako lepsi ted pro lepsi hygienu a aspon mi to pak nebude delat nejaka cizi pani 😀 no a skoro jsem se poDrezala a asi mi tam ta mykoza vlezla, takze ty puchejre pekne bolej. A to jsem na to hned napatlala tunu dezinfekce 😠 Bohuzel az hodku po tom jsem cetla na netu, ze prave holeni zpusobuje mikrotrhlinky v te jemne kuzi kde se pak houbicka drzi lepe 😖 Blbec, jsem se na to holeni mela vyprdnout a treba by me ted nic nebolelo a nesvedilo 😠
Tak ja jdu volat ty doktore estli mam chodit do narvany cekarny plny bacilu a nebo estli mi necha u sekretarky recepis. I kdyz ten hermankovej vyvar nejak pomaha 😅 ze bych se na to chemicky bleble vyprdla?? 😅

evka_
14. lis 2008

no neviem ci to bola zatka... 🙂 ja len tisko dufam... zatial mi v teme na to nikdo nereagoval a neodpovedal... kolko by toho asi malo byt? ma to vytiect len raz a dost? alebo sa spini dlhsie??

llaayllaa
14. lis 2008

evka,mne odišla zátka den po porode a odtekala mi postupne celý den,bolo to také slabé krvácanie,ale poznám baby ktorým odišla na jeden šup a basta,takže jednoznačne sa nedá povedat kolko to bude vytekat a kolko toho ma byt,možeš špinit aj viac dní pred porodom,takže je to fakt u každej z nás iné

evka_
14. lis 2008

uf uf 🙂 tak to zase nie som mudrejsia 🙂))

ale dik moc za reakciu...

cernovlaska
14. lis 2008

Kuličko: je to malinkej opárek na poštěváku,jsem z toho špatná hlavně z toho důvodu,co píšeš,můžu každým dnem klíďo rodit a nerada bych šla císařem ☹ takže jsem koupila Herpesin a mažu,měl by mi za pár dní zmizet 😒 nijak na to netrpím,tak snad se mi neudělá znova a bude to v poho,každopádně jsem volala ještě tetě,dělá v Ústí v porodnici a ta mi říkala,ať neplašim,že to je na posouzení dr,a že nemusí být nutností císař,hlavně ať jim to na příjmu řeknu,že jsem ho měla,takže mám pravděpodobně ATB jistý ☹ no,uvidíme 😕

Evka: tfuj,tfuj,tfuj,ať už 😉
Co jsem četla tady na diskuzi,tak je to u každý ženský jiný a vypadá to jako trošičku narůžovělej hlen a může to vytékat postupně i najednou 😒

natali.m
14. lis 2008

kulicka, no vidíš, ty už vlastně taky nosíš přesčas, co?tak snad ti to rychle uteče a půjde to samo, já se na vyvolávání těšila, že už konečně teda porodíme, ale určitě bych radši rodila přirozně...

kulicka
14. lis 2008

Tak moje zatka :

cast odesla v podobe par kapek krve ve 34tt estli se nepletu. ale nedoslo mi to pac to bylo rano po curani a ja byla rozespala. Pak mi cast odchazela ve frome matlakoule po kouskach asi tejden od 38tt. Pak vysla naruzovela nudle ve 40tt. Takze asi tak 😅

pajmis
14. lis 2008

kulicka - ta zatka musí být vždy narůžovélá???? munulý týden ze mě taky vylezlo něco jako nudle, ale bylo to bílé... tak nevím 😖 a to se mě stalo večer a ten den ráno to byl jeden takový cucek něčeho... ale nevím, jestli to mohla být zátka... říkala sem to dr. a ta mi na to vubec neodpověděla a když mě prohlížela, tak taky nic neříkala... pozná dr. když odchází zátka????

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru