Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

pajmis
14. lis 2008

Nemáte některá nějaké zprávy o sarkal?? Sem napjatá jak kšandy 🙂 Tomaška už má u sebe, ta se tak má 😉

kulicka
14. lis 2008

Pajmis, ja si myslim ze naruzovela bejt nemusi.Jsem zapomnela napsat, ze 2 vecery po sobe ze me vyslo par kapek krve cerstvy. No a to taky mohlo bejt kousek zatky. Ona ma asi tisice podob 😅

Jinak ja mam peknou mykozicku. Takze pokud vas neco zacne svedikovat, supejte k doktorovi. Pry to mam nahlasit az budu rodit, takze zas tak nevinny to nebude 😖

Jooo taky jsem napjata jak ksandy jak to probehlo u Sarky s Tomikem, ale asi si jeste chvilicku pockame 😝

rolincova
14. lis 2008

čauky holčičky, tak se přidám do vaší diskuze, tak trošku sem i patřím 🙂

pajmis: Ahojky já jsem teď tak nějak nestíhala, tak se omlouvám, že jsem nepsala. Jinak už se kuchyň blíží k závěru a tím, že ji máme spojenou s obývákem, tak máme i tam jednu zeď červenou. A co vy už máte červeno? Jinak jak jsem se spolu bavili o tom oleji, tak jsem dopadla tak nějak stejně, takže už na něj taky kácím....

Ale holky dneska jsem slyšela v rádiu, že Kurkuma je úžasná v posledních 14 dnech těhu, a že působí proti bolesti. Je hrozně zdravá i pro mimi....

pajmis
14. lis 2008

Ahoj roli 🙂 To mě mrzí s tím olejíkem... já už sem OK, ale už to nebudu hrotit, at to dopadne, jak to dopadne...at se klidně celá roztrhám... už to chci mít hlavně za sebou!! Už potřebuju ulevit a tou úlevou pro mě je porod... hotové vysvobození 🙂 Jinak stěnu ještě nemáme 😀 ne že by se mojemu nechtělo, ale nebyl vůbec čas zajet pro tu barvu... pracuje v pneuservisu a v práci je ted celé dny až do večera... musí dělat i víkendy, i když tam o víkendu nebývají... mají hodně práce a domů jezdí jako spráskaný pes 😖 Takže počkáme a uvidíme, jak to stihneme...každopádně já bych tu červenou chtěla...moc se mi líbí... četla sem něco, že už máš kuchyn skoro hotovou, tak to je fajn 🙂 akorát jak si psala o té kurkumě... 😕 co to je?? 😅 to je nějaké jídlo?? zelenina?? nebo co to je?? akde to seženu?? 🙂 asi sem uplně pitomá, ale fakt mě nenapadá, co by to mohlo být 😝

pajmis
14. lis 2008

Jee 😕 aha 🙂 tak sem zase o něco chytřejší 😀 Díky 🙂 Asi to nejde smazat, co sem psala předtím, že?? 😅 to je trapas, že to nevim 😠

evka_
14. lis 2008

trapas? preco... 🙂 nie je to bezne korenie ;) vzdy je lepsie sa opytat, aspon sa clovek nieco dozvie...

kazdy predsa nieco nevieme 🙂

kulicka
14. lis 2008

jo jo, ja necetla kurkuma, ale purpura

Asi uz mam Vanoce 😀

evka_
15. lis 2008

🙂 dnes som vynimocne dobre spala.. som vyspata do ruzova a nenormalne plna energie... zeby predzvest cohosi???

😀

ficim na nakupy...

rolincova
15. lis 2008

pajmis: Ahojky, no přesně tak to vidím taky. Už na porod nekoukám, že se bojím, ale chci už miminko držet v náručí, a vědět, že je vše ok. Já jsem minulé po byla na monitoru, a jedno místo se jim nelíbilo, tak mě pozvali na monitor znovu ve čtvrtek. Tak když jsem tam ležela, tak mi srdce bušilo snad hlasitěji, než ten monitor, ale naštěstí ok.. Tak prý asi předtím spinkala. 🙂 Ta kurkuma je něco jako žlutý prášek, vypadá jako kari. Ale představ si, že na netu jsem zase našla, že se v těhu nemá. Ale přece by to v rádiu neříkali, a byl to nějaký vzdělaný pán. Tak jsme si ji včera koupila a teď jsem na váškách. Jinak ti posílám o tom Pánovi co v rádiu mluvil, žádný trouba to asi není.... 😉 žádný trapas to není, že to nevíš... Ono to zase tak známé není. Mají to ve zdravé výživě.

Dr. Prashanti de Jager bude pátečním hostem pořadu Máme hosty.Vystudoval na univerzitě v Michiganu letecké inženýrství, elektrotechnickou biofyziku, filosofii a dokonce i tanec. V roce 1990 se odstěhoval do Indie, kde pronikl do Ayurvédy - tedy staroindické přírodní medicíny. Je autorem řady knih, publikuje mnoho článku, je konsultantem mnoha Ayurvédských společností. Prashnati se zasadil o vznik několika programů, které napomáhají ochraně vysokohorských ekosystémů, jeho společnost byla oceněna jako sociálně nejzodpovědnější na trhu s přírodními produkty. k poslechu pořadu vás zve moderátorka Jitka Slezáková.

Holčičky jak často chodíte v noci na wc? Teda že se vám tak do růžova spinká... Já asi 5x a pak asi půl hodky koukám do stropu🙂

llaayllaa
15. lis 2008

ja som počas tehotenstva tiež velmi často chodila cikat,najhoršie to bolo asi v posledných týždnoch,ked som si už konečne našla polohu,ktorá mi vyhovovala už by som aj zaspala,tak vtedy sa ohlásil moj močový mechúr 😀 a takto nejako to išlo až do rána,no čo už treba vydržat,ved to stojí zato 🙂

rolincova
15. lis 2008

llaayllaa: No přesně tak...Takže krása. Pak když se narodí miminečko, tak se člověk taky moc nevyspí, ale aspoň to je kuli něčemu krásnému...Už se na ní moc těším. Ty se máš, že už to máte za sebou. Jaký byl porod?

kulicka
15. lis 2008

Ju, tak ja na zachod chodim jak kdy. Vetsinou po dvou hodinach 😀 Tj o pulnoci, ve 2, ve 4, v 6. Celkem slusne rychle zaspim az pakl v tech 6 rano uz se mi nechce, pac me vsecko boli od lezeni. No a manzel vstava do prace v 8 😒 Tak bloumam po baraku co bych jako delala abych ho nechala dospat v klidku. A kdyz odejde tak zaberu az do poledne 😅

rolincova
15. lis 2008

kulicka: Teda ty jsi na manžela hodná, já se v noci nudila a tak jsem manžela šimrala na nose 🙂 pak jsme si k němu vlezla, pak se mě zase špatně leželo... Jsem jak slůně. Známá má rodit v prosinci a chodí jednou a někdy ani to ne... A ty už jsi po termínu vid? Kdypak to miminko vyndáš? 😉

evka_
15. lis 2008

Holky neviem ako je to mozne, ale ja na vecko idem maximalne raz za noc... niekedy ani to nie... a vydrzim do rana... ;)

mozno je to tym, ze mame postel na takom vyvysenom podlazi, a idu k nej dost nepohodlne tocite schody, kde sa v ich hornej casti treba sklonit... V podstate cela horna cast nema dostatocnu vysku, aby clovek presiel vzpriamene... takze to da docela zabrat kolenam, stehnam ale najme krizom...

takze si to zrejme moj organizmus s castym mocenim radsej rozmyslel... a som fakt rada 🙂

urcite to nie je tym, ze by som pila malo, pijem hodne caje a dost vela aj vecer...

kulicka
15. lis 2008

Rolinc ja a hodna na manzela? 😅 No asi jo no, jenze kdyz on se tak straaaasne v posteli roztahuje, ze vdycky kdyz prijdu ze zachoda, tak do nej musim prastit, aby se odkulil, jinak bychom nemeli vubec misto (ani ja, natoz mimi 😅 ) takze je polovzhuru kazdy dve hodky 😀

Mimi vyndame az se mu bude chtit, zatim asi se mu nechce.

pajmis
16. lis 2008

Holky, nějak to tady upadlo, co tu není sarkal 😀 Měla by se každým dnem ozvat, že??? Počítám asi zítra, nebo možná i dnes?? Že by?? No, budu sem nakukávat, jestli tady pisne 🙂 SEM ZVĚDAVÁ 🙂

evka_
16. lis 2008

ja myslim, ze sa nam urcite ozve, hned ako bude moct... tiez som zvedava ako dopadli a ako sa maju... ;)

odvcera sa nam ale ani Kulicka nejak neozyva... tak ze by? 😵 😵 😵

rolincova
16. lis 2008

evka: Teda tak to máš fakt super... Ale já se vždycky v noci vzbudím bolestí břicha a to se mi chce... Takže prostě musím, zaspat to nejde... 🙂

evka_
16. lis 2008

...no niekedy, najme rano ked este chcem aspon chvilinku spat, citim tiez potrebu a uz uz to aj vyzera, ze mi neostane nic ine nez vstat... ale nakoniec, ked zmenim polohu (otocim sa na druhy bok alebo pod.) toto nutkanie uplne zmizne...

;)

evka_
17. lis 2008

tu je to nejake mrtve... 🙂 uz aby sa nam Sarkal vratila... 😉

a Kulicka uz ma podla vsetkeho drobecka vedla seba... 😵 😵 😵

takze som z nas priblizne rovnakodatumovych ostala posledna... ;)

cernovlaska
17. lis 2008

Čaute holky 🙂

jak je? Já byla ceký víkend u tchánů a u našich,celkem pohodovej víkend,jen nám nedodali postýlku,že není skladem,tak to mě fakt namíchlo a rozbrečelo,ale už jsme koupili jinou a teď jí akorát Mirda složil,je úúúžasná a mám z ní radost 😀. Včera mi teta co dělá v porodce v Ústí řekla,že vypadám,že budu rodit každým dnem,tak už to musím všechno připravit,kdyby náhodou 😵 ....a ještě aby mi zítra dr řekl,že to,co považuju za opar,opar není a už budu v klidu,pže fakt nechci císaře ☹

Pajmis: my jsem tak na stejno,jak se cítíš?

Kulicko a Evko: co tady ještě děláte?????? Už by to mohlo přijít,že? 😉

A Sarkal pořád nic,tak doufám,že už budou brzo doma,v klidu 😵

evka_
17. lis 2008

Cernovlasko, ja uz mam snad pocit, ze do vianoc ani neporodim...

uz si zo mna okolie utahuje, ze by bol pekny datum narodenia na mikulasa 😠

cernovlaska
17. lis 2008

Tak jsem se byla podívat na jiný diskuzi a Kulička včera porodila chlapečka 3740g,kolem devátý ráno a jsou v poho,tak SUPERRRR,další to má za sebou 😀 😀 😀

Kuličko: OBROVSKÁ GRATULACE 😀 😀 😀 jsi šikula 😝 😀 😀

evka_
17. lis 2008

😵 😵 😵 ...pripajam sa ku gratulacii 🙂

evka_
17. lis 2008

jaj, tiez by som si uz mooooc priala mat drobca pri sebe a drzat ho za tie drobulinke prstiky... ☹

rolincova
17. lis 2008

Ahojky holčičky...
černovlaska: A jak se cítíš, když už se ti to blíží? Mě dneska ráno pobolívalo břicho, jako kdybych to měla dostat, pak to zase přešlo. Ale hrozně už bych si přála, aby to bylo. Jak jsi psala o tom oparu, tak jak to vypadalo? Jinak u mě byla sekce docela vysvobození, pak už mě nic nebolelo 🙂 Teda do té doby než jsem se probrala.

pajmis: Ahojky, tak jak se daří? Já mám teď pocit, že asi dva dny ze mě celou noc trošku něco teče. Ale malinko. Je to mazec. Ve středu jdu večer na monitor, tak se zeptám, jestli už to nějak vypadá. Nejraději bych aby mi udělal Hamiltona, ale zase na druhou stranu, to nechci uspěchat. U Michálka mi to dr. udělal a do týdne jsem rodila.

evka: Týjo, tomu miminku se u tebe nějak líbí vid?

cernovlaska
17. lis 2008

Evka: vydrž prťka vydrž,už je to za humny a mimi stojí za to čekání,hm? 😅

rolincová:cítím se jako neohrabaná slonice,která se snaží zlehka našlapovat,ale nejde jí to 😝 podbřišek mě bolí neustále,bolesti na MS mám taky skoro každý den a noc a o klidným spánku si můžu nechat jen zdát 😀 takže prostě konec těhu 😉 😀
Já jsem se ve čtvrtek večer oholila a ráno už mě při utření trošku pobolívala,tak jsem opět zaúkolovala zrdcátko a na poštěváčku jsem si našla malej puchýřek ☹ tak mi PA poradila Herpesin,tak mažu skoro po každým záchodě,ale nepřijde mi,že by se mi nějak extra hojil,ale taky mi bylo řečeno,že to taky nemusí být opar,ale nějaký podebraný boláček od toho holení,nevím 😖
Moc bych si přála rodit normálně aby tam se mnou mohl být i přítel a možná jsem divná,ale já se normálního porodu nebojím,spíš jsem zvědavá a hrozně moc se těším na Matýska a to u mě převládá víc než strach 😎

pajmis
17. lis 2008

cernovlaska - já vůbec nevím jak se cítím 😀 ale asi jinak než třeba ještě před týdnem... každou chvili mě šíleně zapíchne v podbřišku a musím si dřepnout jak mi to projede břichem...je to častěji a častěji... včera sem si dala 2dcl červenýho vína a dneska svařák, aby sem s tím trošku hnula... ale uvidíme... ale dnes sem šla 5 min. na zastávku na trolej a než sem došla, tak mě 3x zapichalo v podbřišku, že sem si musela 3x dřepnout na ulici 😀 což je děs 😀 😅 furt čekám, kdy už, ale asi ještě se to nechystá ☹

roli - to jak se mi daří sem už psala ted cernovlasce 😀 ale o tom, jak si psala?? Nemáš vodnatý výtok??? To sem taky kdysi měla... ale možná už je to nějaké znamení 🙂 že by už??? Já už chci též... do pátku bych chtěla porodit 😀 kdyby to šlo 🙂 ale ty už to máš za pár 🙂 Akorát mi připadá, že všechny holky z téhle diskuze zatím přenášejí 😀 😅 tak asi nás to taky nemine 😅

rolincova
17. lis 2008

cernovláska: No jak píšeš o tom puchýřku, tak já jsem používala olejíček na masáž hráze a ještě předtím mi dal dr. Macmiror no a nevím po čem, ale taky mi naskákali takové bílé puchýřky. Musím se přiznat, že to taky občas zkoumám.. To je sranda, jak mají všichni stejné myšlenkové pochody... Jinak jako slonice jsem taky. Dneska jsem byla nakupovat a chodím jak když mě někdo kopnul a do toho mimi ještě občas kopne do žeber... Já jsem taky hrozně moc se těšíla na to až mi Michálka dají na bříško, ale pak jsem byla ráda, že jdu pinkat🙂 a piješ maliníkový čajík? A kdy jdeš k dr? Já jdu ve středu, tak jsem zvědavá, jestli nějaká změna... Já chci být na vánoce doma...

evka: já už taky chci mít berušku u sebe a vědět, že je všechno v pořádku, a že už zase půjdu domů....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru