Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

evka_
21. lis 2008

no... ja asi nie... aj ked vecer boli docela silne kontra... ale len tak dve hodky a potom zase nic.. tak sme sli spat... 😒

evka_
21. lis 2008

mna sa zrejme asi "nezbavite" :D

...posledny a vecny mohykan... 😎 😎 😎

cernovlaska
21. lis 2008

Dobré dopolko,holky 😀

Evka: neklesej na mysli,porodit musíš a dneska už je pátek,za tři dny už tě budou určo řešit 😵

Nat: já bych se taky nebránila,poslíci mě trápí celou noc a přejdou až někdy ráno,jak se začnu hýbat,ale myslím,že ještě pár dní to musím vydržet 😅

Dádo:tak aspoň to budeš mít hotový před porodem,jsi spokojená s kuchyní?

Sisa: já to taky pochopila,že tam na tebe byly ty sestry hnusný ☹ a kterej porod byl pro tebe nejlepší?

pajmis
21. lis 2008

carnovlaska - jak se cítíš?? Myslíš, že by to mohlo každým dnem být??? Já o sobě dost silně pochybuju. Monitor mám prej kráásný a sem pořád zavřená a čípek je dlouhej... bojim bojim, že porodím před vánoci a štědrý den strávím v porodnici 😢 Už se děsím toho že tady budu další přenašečka ☹ A jak tobě vychází vyšetření?? Máš vše OK?? Nebo už se něco začíná dít??? Já dnes celou noc měla poslíky, ale takové, že sem celou noc nespala a ještě z lednice vyžrala půl kila rajčátek 😀 😝 no a to už sem si pak ani lehnout nemohla, jak mě to tlačilo... nejlépe se mě spí, když sem nalačno, to se můžu aj hezky přetočit 😅 já už nevím jak mám toho prcka popohnat... Včera sem měla táák horkou koupel, že sem vylezla rudá jak rak... měla sem i svařák, po kterým mi ještě ted je zle 😝 a nic nezábírá... já už přemýšlím, že skočím k Dr. at mi udělá hamiltona... já už chci rodit... moje Dr. mi ale Hamiltona nikdy neudělá, protože takové věci nesnáší. Já už nevím...asi dopadnu jako sarkal... mě děsí přenášení... nemáte někdo nějakej recept, jak bych mohla přes víkend porodit??? 😝

cernovlaska
21. lis 2008

Ahojky Pajmis 🙂

neplaš,ještě máme čas 😎 jak máš termíny? Já první 3.12. podle pohybů a 8.12. podle MS. Já měla monitor taky slušnej,asi jednu nebo dvě slabý kontra,ale Matýskovi se to nelíbilo,tak se hrozně vztekal,měl chvílema tep nad 170 😲 asi to bude nervák po taťkovi 😠. Jinak se cítím tlustě,bolí mě už i klouby,pže jsem těžká,s jídlem to mám stejný,spím líp s prázdnějším žaludkem a otýkám jako meloun ☹ čípek nevím,to mě můj dr neříká ☹ břicho mi teď poslední dny hodně kleslo a pupík mám tak vylezlej,že si říkám,že se mi ta dírka od piercingu musí roztrhnout 😕. Neboj,do Vánoc to budeme mít obě za sebou a budeme v klídku doma 😎 nesmíš si to vsugerovávat nebo se ti to fakt stane 😖 a Sarkal měla,podle toho,co psala,dost nepravidelnou MS,tak bůhví,jak měla termín 😨 Poslíci trápí i mě a dost i přes den,ale s tím nic neuděláme ☹ . V úterý jdu k dr,tak uvidím,co mi řekne a ještě budu v klidu do toho prvního termínu a pak začnu sexovat a masírovat paty 😀 a možná se ještě pustím do oken,ale to se mi vůbec nechce 😖

hulda
21. lis 2008

Holky, kde máme ten Podzimní sběr? Já myslela, že je v "Kolencích", ale tam jsem ho nenašla... Díky 🙂

lovaa
21. lis 2008
evka_
21. lis 2008

cernovlasko, neviem ci prenasanie zalezi od pravidelnosti MS... ja som ju mala ako hodinky.... vzdy nacas a rovnaky cyklus...

ale tiez by ma zaujimalo od akych podnetov to je najviac zavisle...

cernovlaska
21. lis 2008

Evka: hm,já právě taky,ale myslím,že to neví nikdo,vždyť všude píšou,že nedokážeme nikdy přesně určit,kdy se mimi narodí,možná je to přesnější,když víš přesně den oplodnění a to ví asi jen ten,kdo je na umělým nebo inseminaci anebo si hlídá ovulaci 😕 každopádně pravidelná MS má na termín vliv určitě 😉

pajmis
21. lis 2008

cernovláska - já mám první termín 30.11. a to vyšlo z velkého UTZ a podle MS mám až 10.12. 😠 Ale tak přemýšlím, že s masáží paty začnu asi tento víkend... co už... malý už je dopečený a už jen čeká, až vyleze do toho hnusnýho počasí 😀 Takže poprosím mojeho, at mě dnes navečer namasíruje bederní páteř a taky patu a uvidíme, jestli s tím trošku hneme... už budu začínat 39tt a to sem měla v plánu už od 38tt malého mít u sebe 😀 😅 Ale příroda si s náma dělá co chce... 😠

rolincova
21. lis 2008

cernovlaska: Ahojky jojo jsem spokojena. Když jsme začli, tak jsem si to vyčítala, že 3 neděle před porodem jsem se tak rozhodla, ale teď když už je fakt skoro po všem a máme to tu jiné a hezčí, tak jsem moc ráda. No a taky jsme do toho šla z psychologického hlediska, protože jsem se bála porodu, a takhle jsem fakt myslela úplně na jiné věci. 🙂 Týjo já jsem zvědavá kdo z nás bude dřív 🙂 počítala jsme si to podle oplodnění a to mi taky vyšlo n 3. Ale jestli mi to hned 30 začnou vyvolávat... Ale víš jakou budu mít depku až tam pojedu?

evka_: Týjo, to je takový nekonečný vid? Tak tam budeme skoro nastejno, mě tam 30 hnedka nechají na vyvolávání, kuli tomu prvnímu porodu sekcí...

pajmis: čauky a už si rozjela vyvolávání? 😉 Já včera, tak jsem zvědavá v po na kontrolu, jestli tam bude vidět nějaký efekt.. A jaký poslíky si měla, jako že ti tvrdne bříško? Mě přijde, že já je zase tak často nemám... Holky taky hekáte když se otáčíte v noci z boku na bok? Já si připadám jak mamut ☹ víš jak mě Hamiltn bolel? I sem tam omdlela a toho dr. jsem víckrát nechtěla vidět. Chtěla jsem k němu původně jet rodit, ale nakonec jsem tam nejela. Tak sex, spermie, sex a uvidíš..... Ne že bych byla perverzní, ale už jsem to sem psala je to od dr. a je to realita. Spermie obsahují hormon, který se dává při vyvolávaní....

zuz11
21. lis 2008

inak vy ste dobre ukecane ale fakt uz od temy, co tak si otvorit na to pokec niekde inde? 🤐

evka_
21. lis 2008

zuzi neboj, my sa k tej teme vzdy tak nejak vratime... 🙂 ono sa len obcas, aktualne "odbehne" podla toho co sa prave deje... 🙂

pajmis
21. lis 2008

roli ahojky 🙂 Tak já myslím, že to jsou poslíci... projevuje se to, že mě tvrdne břicho, bolení jako na MS a bolest v kříži, ale šíílená... zrovna ted sem douklízela, vytřela sem podlahy v celým bytě a zase to na mě jde a ještě k tomu všemu mě to začíná nějak stahovat hned pod žebry...jako by mě to tam tlačí, tak nevím, jestli se mi jen malý zapírá do žeber nožkama, ale je to nepříjemný... jinak mám břicho zase jako kámen... tak doufám, že sem ted tím uklidem trošku napomohla k porodu 😀 Jinak myslím, že od tématu neodbočuji, když zminím úklid, tak to je přímo v názvu 😀 😅 😀 A spaní je taky v názvu a to tady taky momentálně rozebíráme 😀 Jo a s tím hekáním... já vždycky, když se chci přetočit na bok, tak v duchu počítám - raz, dva tři, odrazím se z jednoho boku na druhý a přitom ze mě jdou divné pazvuky až se někdy stydím, když vedle leží můj a slyší jak hýkám jak kobyla... ale těmi zvuky si nějak pomáhám, abych lépe přetočila 😀 S tím sexem máš pravdu, akorát já mám tedka hrozný strach, že ještě ke konci chytnu nějakou infekci... bojím se, že mi to sperma způsobí ještě nějakou paseku a já zase pujdu na macmiror 😠 Já sem slyšela že Hamilton doost bolí, ale už bych to chtěla mít za sebou, tak třeba by to nebylo tak hrozné...nebo ano??? 😒 Zase to na mě jde to bolení a ten stah pod žebry... jakoby mě to svírá... tak uvidíme, jestli se dnes ještě ozvu..za chvilku jedeme na veterinu s miláčkama psíkama, tak ta jízda v autě mě vždycky ty poslíky nějak rozjede 😀 😀 Tak když už je mám ted, tak by to mohlo rozjet porod 😀 😉

cernovlaska
21. lis 2008

Pajmis:jj,to máš pravdu,je to příroda a mimi se samo rozhodne,kdy se mu bude chtít ven 😵 tak mě dneska taky neskutečnš tvrdne břicho a pořád mám bolest na MS,doteď jsem uklízela a vařila a žehlila,tak už teď vyhlašuju gaučink a musím ulevit těm megakotníkům,co mi zase narostly ☹

Dádo:tak to ti budu moc fandit,ať se Naty umoudří a vyleze sama,to vyvolávání není nic moc,ale zase na druhou stranu už víš,že 30-týho to začne a druhý max třetí den máš malou u sebe 😅 já když budu přenášet,tak mě nechají od druhýho termínu,tj 8.12. třeba 14dní,to máš do 22.12. tj.ještě celý měsíc a ještě budu na Vánočky v porodce ☹ ale to je snad ten nejhorší scénář 😢 🙄
Jinak hekám a funím při každý změně polohy a připadám si,že ještě chvilku a bude mě muset přetáčet Mirda 😝 😀 😀 snad ne 😅

zuz11
21. lis 2008

aj tak Vam odporucam otvorit si temu na volny pokec lebo kde sa po porode stretnete? 🤐

majandra
21. lis 2008

Ahojte,

tak ja toho moc nespravim doma, som uz z toho brucha hotova, som zvedava kedy sa maly rozhodne vyliezt von....lebo ja uz nevladzem..... ☹

cernovlaska
21. lis 2008

Ahojky Majandra 🙂
máme stejný termín,tak taky doufám,že to vyjde 😎

rolincova
21. lis 2008

zuzi11: Já myslím, že je k věci vše. Některé čekáme a jiné nám i poradí, tak proč? 😉

rolincova
21. lis 2008

cernovlaska: Že by? 😵 Teda to je mazec jak čekáme na koho to přijde... Manžel má dneska noční, tak tu bude spát ségra, aby mě nepřepadali myšlenky. Miška když usne tak začnu moc přemýšlet. To by byla legrace kdyby pro mě přijel manža se záchrankou 😉 To by jel asi hodně rychle kdyby věděl kam jede 🙂 A tobě natékají jenom kotníky nebo celé lejtka? Toho 30 je sice hezký že to vím, ale zase to prodlužuje pobyt v nemocnici a na ten já se fakt netěším. A bude to divný. 14 dní tě snad nenechají...! No je fakt, že my to máme docela psychicky ztížené tím vánočním obdobím. Já třeba trpím i, že s Míšou nebudu na Mikuláše... Sem vždycky byla. No škoda, že to ty chlapi taky nechápou jak nám je, myslím i třeba v noci vid? Manža na mě občas kouká jak kdybych byla nějaký hypochondr a někdy se zase vyděsí co se děje...

rolincova
21. lis 2008

pajmis: Tyjo ja ti teď napsala taky takový dlouhý odstaveček a mě se někde ztratil ☹ Já si taky myslím, že neodbočuješ, vždyť úklid je přímo v nadpisu 🙂 A hlavně je super, že nám předávají zkušenosti i čerstvé maminky... Mě to taky vždycky se stáhne jakoby po obvodu od žeber až dolů a je to jako tvrdý balonek... A jízda autem je taky taková zvláštní to ho mám tvrdé skro celou cestu. A už mi dělá probík se nasoukat za volant a z něj, připadám si jak důchodce...My jsme ten sexík taky moc neprovozovali, protože jsem se taky bála, ale teď už si říkám, že to snad jen pomůže...No uvidíme.

rolincova
21. lis 2008

zuz11: Mě to co se tady probírá vůbec nepřijde od tématu a jsem moc ráda, že mamči sdělují zážitky z porodu a radůstku z nových miminek... Takže mě to přijde super...

cernovlaska
21. lis 2008

roli:hm,já si nemyslím,že by to bylo tenhle víkend,ale třeba budu mile překvapená 😵 mě se malej taky v břiše šponuje pod žebrama a dost to tlačí a občas i bolí,asi se mu tam už taky nelíbí,tak šuuuuuupppp 😝 😀
Mirda mě neskutečně lituje,když vidí,jak bojuju s těma kilama a břichem,no a někdy se mi směje 😅

Zuz11:já si taky nemyslím,že by jsme řešili něco jinýho než je v tématu 😕 a sdělit nám nějaký zkušenosti snad není takový porušení pravidel,ne? 😉

rolincova
21. lis 2008

cernovláska: Ne to je právě super!!!! 🙂

kulicka
21. lis 2008

hlasim prichod! ahojte holky tak jsme se prave vratili. nez vas prectu (uz me tu bolej zada

rolincova
21. lis 2008

kulicka: Moc Vás s miminkem vítáme a gratulujeme... A teď už nám všechno napiš.... 🙂

pajmis
21. lis 2008

Holky, tak mám normálka už od 15hodin hnusné bolesti... tváří se to jako posli, ale je to v kuse a nejde s tím nic dělat... byly sme na veterině a pak v Tesku nakoupit a myslela sem, že tam porodím. Mám nehorázné bolesti a jak sem šla z auta, tak sem málem nedošla, pač se mě začali u baráku podlamovat nohy... jak kdybych v nich neměla žádnou sílu... Ted valím do vany a třeba to rozeženu... nebo ne a pojdeme 😝 což bych brala ze všeho nejvíc... ale je pravda, že už ted toho mám dost... a jestli si ze mě malý dělá srandu, tak pěkně děkuji... Bolí to fakt v kuse a nepolevuje to... akorát se to nedá nijak počítat, že by to bylo každých 10 min. nebo tak... je to prostě v kuse... tak nevim... Uvidíme... tak kéž bych už dnes byla s malým 🙂 to by bylo krááááásné 😉

cernovlaska
21. lis 2008

Kuličko,ahoooj 😀

tak konečně i tobě můžeme napsat OBROVSKÁ GRATULACE!!!!!!!!! 😀 😀 😀

jaký to bylo a jak jste velký?

Pajmis: tak uvidíš,moc držím pěsti,ať je to ono 😀 😀 😀 dej vědět,hm?

Dádo: to tady zůstaneme samy těhulky,že? ☹

pajmis
22. lis 2008

Holky, tak nic, furt tu straším ☹ Akorát ty bolesti mám pořád, nevím jak je to možné... už od včerejška od 15hod. mě to zlobí a celou noc, no to bylo šílené... furt sem říkala, tak a ted už pojedu... a nakonec sem vstala, šla na wc, a nějak se to zmírnilo 😒 Ale bolí mě to furt jako na MS a občas zapichne dole na čípku... tak nevim. Ale kež bych do zitra to měla za sebou. Už mě to fakt nebaví. Tady dnes krááásně nasněžilo, uplná bílá peřina 😉 Tak sem chvili hleděla z okna a představovala si, jak v tom sněhu vleču kočár 😅 a ještě v kočáru nákup 😠 , do kopečka... no, hezká představa to není... Chtěla sem si kupovat boty na podpatku, protože v žádných jiných sem teda ani v zimě nikdy nechodila... no, ale tak jak to sleduju, tak tuhle zimu si budu muset vystačit s nějakýma placatýma... Sem totiž strašně mrňavá a bude sranda, až potáhnu ten kočár, tak si lidi budou tukat na čelo 😀 Po obličeji vypadám na 17, a kočár je skoro větší než já 😀 😅 Tak sem na to hooodně zvědavá 😉 Holky mám dotaz. Jak vypadá ta hlenová zátka??? Musí být pokaždé jako nějaké hlen??? Ze mě od včerejška něco teče...teče to jako dost, že musím nosit vložku 😠 Ale je to bílé a není to ani husté, ani řídké... možná trošku jako bílý jogurt 😅 ( to je přirovnání 😅 ) ... říkám si, jestli zase nechytám nějakou infekci, ale zase nijak to nezapáchá a nic mě ani nepálí a ani nesvědí... tak je to pro mě záhada... Slyšela sem, že často ta zátka bývá s příměsí krve... ale já to mám čistě bílé, tak nevim... třebas to ani ta zátka být nemusí, nevím...ale taky nevim, co by to bylo??

evka_
22. lis 2008

pajmis podla toho co pises, by to mohlo byt ono... u kazdeho to ale zvykne vyzerat trosku inak... mrkni si celu temu "hlenova zatka" v "porod" tam baby popisuju ako to zvyklo u nich vyzerat.. ;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru