Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

misic
23. zář 2008

acinka: ja neviem, manzel musi povinne teraz kazdy den (nie ze by mu to dajako vadilo 😀 ) som naordinovala, aby sa to uz spustilo, ale dajak to zatial nezabera, lebo dr. dnes povedal, ze este stale nie som otvorena ☹
no ale neva, ten ultrazvuk ma celkom potesil a hlavne, ze babo je ok, prietoky cez pupocnik je v poho

acinka
23. zář 2008

já tomu moc neveřím, ale od 4 mám bolení jak ďas...cca po 8min...tak uvidíme, jestli se z toho vyklube něco pozitivního či je to jen nácvik...ale to by sakra bylo nějak narychlo, hned po tak krátkých dobách né?

misic
23. zář 2008

acinka: ved to by bolo super, nie?
tak sa len sleduj a mozno to pojde tak expres ako pri animatui 😀

dejna3
23. zář 2008

acinka, že by 20% - ná menšina? 😀 😀 😀

buffinko
23. zář 2008

misic - tak teba obdivujem, ja ked budem tak dlho prenasat, klepne ma pepka. ale zas vo stvrtok mas malinku uz pri sebe. to je skvele 🙂

acinka, mozno sa to uz rozbieha - tak to mala aj moja kamoska, nic, nic a zrazu isla rodit. a to si ani nebola ista, ci ma tie kontrakcie alebo nie. zacalo to o 23.00 a pred 3.00 bol maly na svete. prvorodicka...

buffinko
23. zář 2008

ja chcem sex aplikovat kazdy den, pokial to pojde. len ci bude s kym, mm chodi taky unaveny z prace, ze ledva zije.

dejna3
23. zář 2008

achjaj, aj ja chcem..
no, ak sa Ti ti teda rozbieha, tak večer skočím na drahého, ešte pri dverách, nestihne sa ani vyzuť 😀 😀 😀

gabka.d
23. zář 2008

acinka, tak jsi začala s tou změnou tabulek?

Holky já žádné pupínky nemám ,dokonce tak pěknou pleť jako v těhu jsem snad nikdy neměla...ťuk ťuk
Tak mě chytly záda, to je děs, nemůžu sedět ani ležet..a do toho mi tvrdne břicho a tlačí mě to na konečník, no síla..jdu do vany, zas bude fajn 😵

acinka
23. zář 2008

já se z vás picnu! tabulky, procenta, skákání...alespoň jste mě rozesmály...manžel jel ještě do práce, tak snad se brzy vrátí...já se kdyžtak ozvu, kdyby jsme fakt jeli

misic
23. zář 2008

acinka drzim palce!!!!!! 🙂

aji81
23. zář 2008

Acinko: no tak to je super!. Tak třeba se to už rozjíždí!!!. Držím palce, dej určo vědět!

bora8
23. zář 2008

o co kráčiiiii? niekto ide rodiť???? 😵

acinka
23. zář 2008

já sem z toho magor...tak trvá to už od půl 4....šlo to hned po 8, pak hned po 7min.,kolem půl 6 to bylo po 5. Pak se to zas zpomalilo..po 7-8. Šli jsme se projít, to bylo po 5 a teď je to po 6. Tak říkám...jsem z toho magor, páč teda nevím, jestli jo či nééé...ale už se jenom strašně bojím toho, aby to nepřestalo..

acinka
23. zář 2008

asi z toho nic nebude, jdu si lehnout 😉 chjooo a já už se těšila, ani na mě nepadla panika, fakt jsem se jen těšila...tak aspoň to mám nacvičené na příště 😵

gabka.d
23. zář 2008

acinka, tak třeba se to ještě rozjede...tos měla dost dlouho, tak třeba ti ve spánku prdne plodovka a bude to fofrem.. 😉

sarkal
autor
24. zář 2008

Acinka držím palce ať už se to rozjede a jestli dnes nenapíšeš tak je to jasné 😉
Já jdu dnes do poradny,tak doufám,že vše bude vpořádku a že malej moc nepřibral 😀 ,jinak mi budou dělat kultivaci a je mi jasné,že tam zas něco najdou,protože celé těhu mě trápí výtoky.Ale aspoň se to do porodu přeléčí,protože mám opravdu strach aby se to nepřeneslo na mimčo.
Hrozně bych si přála rodit za 3týdny,to by bylo super 😀 ,ale spíš mám takové podezření,že budu přenášet i když se asi tak za dva týdny chystám mýt okna a dělat velký úklid,ale pokud se Tomíkovi nebu chtít,stejně si asi nedá říct.Jo jinak dnešní noc hrůůza 4x na wc a pak mě probudil manželovo budík,ještě bych spala,ale pak náš milý Falco trhal pod oknama hračku a štěkal na ní a vrčel takže bylo po spaní a manža v hale nakládal materiál do auta a nemoh ho okřiknout 😠

bora8
24. zář 2008

ahojte kočky - tak nejaké novoty?

misic
24. zář 2008

cavte, ja som nemohla zaspat, nakoniec sa to podarilo, ale vstavat som musela skor, lebo manzelovi tiez zazvonil budik ☹
dnes som taka dajaka nepokojna, zajtra idem do tej nemocnice, ktovie co ma tam caka a ake to bude.
Na mimco sa tesim, ale zacinam mat aj obavy 😒
juj nech je uz vikend, to by som uz mala mat, dufam, vsetko za sebou 😨
dufam, ze ma ten stres prejde lebo je este len rano a co budem robit do vecera??? sak sa scvoknem...

aji81
24. zář 2008

Acinko: Tak to mě mrzí, ale když už jsi to měla takhle v krátkých intervalech, tak myslím že nemusíš mít strach. Určo to bude co nevidět!!!.Helet a jak to bolelo? jak by si to popsala??

sarkal
autor
24. zář 2008

misic neboj,bude to dobrý uvidíš,ani se nenaděješ a budeš to mít zasebou.Já vím,že se to lehce řekne a zrovna já,která má při sebemenším stresu žaludek v krku a tlak jako blázen,ale uteče to!Nejhorší je to čekání to je jasné,ale jak už tam pak budeš a budeš vědět více co a jak tak to už pak bude jiné.Hlavně ať to máš co nejrychleji zasebou a myslím si,že o víkendu už u sebe budeš mimčo mít!Tak se drž! 😉
Malýmu se asi moc do poradny nechce,vyvádí jako střeštěnej,že by měl po mamince strach z doktorů? 😅

misic
24. zář 2008

sarkal: maly si musi zvykat, ved ked sa narodi, tak prveho zahliadne doktora a potom maminku 🙂

sarkal
autor
24. zář 2008

To je pravda!Stejně mu to asi v tu chvíly bude fuk,hlavně,že už bude na světě a ne v té tmě a vodě kde se tak dlouho nudil 😀

acinka
24. zář 2008

Ahooj děvčata 😀 Hlásím se stále ve dvojbalení...včera to bylo ale vzrůůůůšo!!!! 😀 😀 😀
No tak v deset se to zklidnilo, a pak mě to ještě tak do tří budilo, ale už jen dozvuky...Teď jsem přijela od Dr. tak se se mnou rozloučil, že už se asi neuvidíme, dostali jsme pidi růžový fustičky, na monitoru kontra byly, otevřená na 2 prsty.
Sarkal, já sem taky strašnej nervák, myslela jsem jak budu zvracet a mít hrůzu v očích, ale věř mi, že sem byla včera absolutně klidná, mezi stahama jsem pobalila zbytek věcí, manžovi náhradní oblečení, ospršila se...jediný čeho jsem se bála bylo, aby to nepřestalo! A stěrů se neboj, já taky měla celý těhu výtok, a v pohodě 😉
Aji a bolest to byla...jako celou dobu to bolí jak při MS a do toho jdou jakoby křeče, jako bolí to, ale fakt se to dá vydržet, myslím, že až to klesne pod ty 3-2 minuty, že to bude horší, ale tohle se fakt dalo, čekala jsem větší hrůzy 😉
Misic, klííííd, to zvládneš! Žádny nervy! Zalehni a relaxuj, pusť si nějaký film a užívej klidu před bouří 😀
Já se ták těším 😵 😵 😵
A kdyby jste viděli mýho manžu včera...jak byly kontra po 5min. byl cleej rozsvícenej, očička mu zářila, to bylo taky božíííí...pak byl ale chudák zklamanej...to ještě chvilku vydrží 🙂

aji81
24. zář 2008

Ahoooj, tak to jsi si tedy užila🙂. Fakt to nebylo tak hrozný?? ale ono to bude asi zesilovat ty bolesti!!!. No, hlavně že se Ti to už pošouplo, a říkal Ti kdy to asi nastane? asi každou chvíli ne?.

buffinko
24. zář 2008

Caute, takze acinka stale medzi nami 😉. ale otvorena na 2prsty, no to mozno dnes uz pojdes na ostro.

misic, neboj, hlavne, ze uz to bude za tebou. teda ja som pokadena uz teraz, radsej sa snazim nemysliet, ze ako to bude prebiehat. no aj tak sa tesim. raz to pride a cim skor, tym lepsie.

obracia sa mi denny rezim, dnes som vstala o 11.00. a to som este rozmyslala, ci mam v tej posteli ostat alebo nie...

acinka
24. zář 2008

Nééé, dneska nééé, já se chci ještě vyspat 😀 😀 😀 Ta dnešní noc byla pěkně na prd 😒
Ale tak jako jestli to má přijít, tak teda joooo 😀 😵
Aji, asi to určitě bude bolet mnohem víc, až to spadne pod ty 3-2 minuty...ale já sem se rozhodla, že to prostě zvládnu 😀

acinka
24. zář 2008

No neřekl, kdy ale řekl, že příště...jako ve středu...už asi nedorazím...a kdyby náhodou, že mám jít na porodní sál tu příští středu. Tak uvidíme...

aji81
24. zář 2008

ještě si vybírej 😀 . Jasně, že to zvládneš!!! Určitě nás informuj!!!. Juuuu, už bych taky šla rodit. Ty dny se vlečou...

sarkal
autor
24. zář 2008

Tak jsem přijela z poradny,vše je ok,ale podle všech ultrazvuků a už od minula to vypadá,že ve skutečnosti nejsem 34+2tt ale 35+2tt takže o týden napřed,už to tak vypadá zhruba tři týdny.Sestra mi brala krev na o samé jako na začátku tak snad to bude zase vpoho a dělaly mi ty stěry a tam určo něco bude,protože poznám ten hnusnej kvasinkovej výtok,takže sem zase dostala nějaký jiný globule,ty předešlý nepomohly.Chjo tak doufám,že když to bude zase candida tak,že se do porodu stihne vyléčit.

aji81
24. zář 2008

tak vidíš, hlavně že je vše vpořádku!!!. Já jdu zase zítra, tak uvidíme..No, jsem nějaká unavená. Tady je tak hnusné počasí, že si půjdu lehnout se mi nechce nic dělat .Navíc mi dneska nějak bolí kebule, asi málo piju či co. Tak jdu hajaaat. Večer jdeme na večeři k tchýni, tak se musím psychicky připravit 😝 .Zatímmm

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru