Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

kulicka
30. říj 2008

Me taky napsali, ze skoro vsecko dodavaj. Ze mam prinyst jenom 2 svetriky, spaci pytel a ponozky. Ale me to neda a povezu 2 bodycka (jedno mensi a jedno vetsi - clovek nevi, jake to mimi bude), jedny dupajdy, cepicku, ponozky, ty svetriky, dve plinky-osusky a taky si povezu plinky, pac zadny pampers ani huggies ani podobny sajrajty teda nechci.
Rikali mi, ze si muzu prinest svoje, ale ze si to mam sakra hlidat, pac pokud by to odeslo to praciho kolobehu, tak uz to nedohledam. Takze uvidim. Kdyztak manza prinese dalsi a nebo odnese, co nepotrebujeme.
Na odchod mam pripravenou celou sestavu : plina, body, svetrik, mikinovy dupacky, cepicka, rukavicky (bavlna + pletenina), ponozky a kombineza. + manza priveze sedacku samozrejme.

Mimi toho moc nema, to spis ja koukam, co jsem si pripravila za hromadu 😅

zemli
30. říj 2008

No to ja jeste ani nevim kam mam jit rodit. Tolik ruznejch nazoru na kazdou porodnici to je strasny. 🙂

sarkal
autor
30. říj 2008

Jo a na odchod pro mimi - bodyčko,dupačky,kabátek,ponožky a teplé capáčky,teplý kabátek,rukavičky a slabá a teplá čepka.Taky si říkám,že co nebude třeba manža odveze..
Já pro sebe toho mám taky spoustu,dokonce pilník na nehty 😀 člověk nikdy neví.
Holky myslíte,že budou stačit 3 noční košile?Nebo není to moc,já vůbec nevím 😅

kulicka
30. říj 2008

Sari, ja nocni kosile ani omylem!
A) nejak mi to prijde osobni, takze litat mezi navstevama i cizima v "intimnim" se mi nechce,
B) neda se s tim poradne kojit, pokud si nechces vytahat okolo krku
Takze ja vezu par tricek a pohodlny kalhoty (styl teplaky sportovni)

Co se tyce pilniku vezu celou manikuru 😀

Zalezi jak dlouho v ty porodce budes. Ja mam snad 2 tricka, ale pri kojeni nebo noseni mimi se budu jistit plinkou.

Zemli, nejlepsi je, kdyz si ty porodky obejdes sama, kdyz potkas personal, promluvis si s nima o praktikach. Tohle v CR nejde?

zemli
30. říj 2008

Jde to ale obe porodnice na me pusobi dobre. Ale kdyz slysim ty historky tak nevim nevim. Kalhoty ? A jak to budes delat pri vizitach ? Hold se sliknes no. A kde zijes ?

zemli
30. říj 2008

SArkal 3 kosile je asi moc ne ?

kulicka
30. říj 2008

Ziju ve Fr
Pockej pockej, jaky vizity? Oni delaj vizity? No jo no, tak se sliknu. Stejne mi to nejde do hlavy : kdyz clovek bude krvacet jak chtej neco zvizityrovat 😕

kulicka
30. říj 2008

Mno a vizita bude tak jednou denne ne? Pricemz kojeni bude treba i 12x 😀
3 kosile, to ma jednu do zasoby kdyby neco 😉 Ale jak rikame : prinejhorsim manza odveze, auto to snese 😉 a lepsi nez pak bejt v poblinkanym 😉

sarkal
autor
30. říj 2008

Kulička já mam takový pocit,že u nás v porodnicích v triku a teplákách nenechávají,v jedné porodnici poblíž mého bydliště(do té já naštěstí rodit nejdu) mají dokonce domácí košily zakázanou,musejí tam celou dobu být v andělu!!Do té co jdu já košile být můžou a župan to jistí.Tady tyhle věci určitě nedovolí pokud tedy nemáš natstandart ten já jako chci,ale bůh ví jestli bude zrovna volný.
Jo vizita,už teď z ní mám depky,ukazovat někomu zakrvácené a sešité mezinoží ☹

kulicka
30. říj 2008

zvlastni, po me chteji pohodlne obleceni 🙂
a co na tech vizitach sledujou?

sarkal
autor
30. říj 2008

To víš,tady je to trochu o něčem jiném 😒 bohužel....
No zdarvotní stav matky a dítěte a asi chtějí vidět jak krvácíš a jestli se dobře hojíš,ale to jestli to chtějí vidět mezi nohama..nevím,ale pravděpodobně jo.To pro mě bude něco hroznýho,sem stydlivej člověk jako blázen a samotněj porod pro mě bude stresující i když v tu chvíly mi to asi bude fuk a budu jen chtít aby byl prcek co nejrychleji veňku 😀

kulicka
30. říj 2008

tade pokud mi tam pride cely oddeleni, tak je poslu do pr...yc 😠 Jak krvacim muzou videt na vlozkach a hojeni? jsem se uz davno rozhodla, ze ani nastrih ani natrzeni nebude 🙂 tak na co by koukali 😠 😀

moncicici
30. říj 2008

ahojte 🙂 tak uz sa nam to pomaly vsetkym krati 😉 na vizitu ja este ani nemyslim,ale myslim,ze po porode mi to uz bude jedno

zemli
30. říj 2008

No jasne chteji videt jenom to mezi nohama. Prej jenom nadzvednes perinu. Oni kouknou a je to. Musi te sledovat jak srustas a tak.

gabka.d
30. říj 2008

No holky tak s těma vizitama- to bude mazec, mám info z první ruky od kámošky...musíte mít košily, nohavice se netolerují, dívali by se na vás jako na paka..a to mezinoží..doktor/ka se podívá na vložku jak moc krvácíte. podotýkám, že na ni sahá pinzetou!takže si připadáte jako prašivá..a musíte psát i kolikrát mimi čůralo a kakalo...ale to zas beru, protože takhle přišli na to že její malá má něco s ledvinama a dali jí antibiotika, sice se jim protáhl pobyt v porodce, ale malá je fit 😵
a přijde primář, doktor a sestra...a před vizitou je sprcha...

tak chodili i jak jsem byla po laparo..

jinak košile mám 2, byl docela maraton než jsem sehnala nějaké co majívíc knoflíků aby se daly hluboce rozepnout..a stejně jsem doma zjistila, že jedna jich má málo, ještě aspoň jeden kdyby tam byl...

pro mimi mám tak nějak to co všichni píšou..

sarkal
autor
30. říj 2008

Jo jo gabka s tou pinzetou jsem to taky slyšela,je to fakt takový potupný...Kor když vedle mě budou třeba dvě další maminy,brrr už se fakt nemůžu dočkat,ale jako nadruhou stranu to chápu,než aby něco zanedbaly.Hlavně,že u sebe budu mít Tomíka a budu to mít zasebou,to bude to nejdůležitější a nejlepší 🙂
Jinak s tim zapisováním kdy mimčo čůrá a kaká to taky chápu,to je určitě důležitý hlavně pro něj.
To zvládnem holky,hlavně,že za náma bude porod a všechny ty nepřijemnosti týkající se posledních týdnů těhotenství 😝

cernovlaska
30. říj 2008

Ahojky všechny,tak si vás čtu a jsem úplně v šoku z tý vizity,fakt to dělají????? Já myslela,že si každou maminu po porodu prohlídne dr jednou denně někde na ambulanci,je to přece hrozně potupný pro tu ženskou,ukazovat nějakýmu procesí lidí,který v životě neviděla a asi ani už neuvidí,krvavou vložku 😠 😠 😠 když budu mít problém,tak se přece přihlásím,nejsem blbá abych si to nechávala pro sebe 😠 to by mi za to nestálo 😠. Přijde mi to přežitek z komunismu,když ženský musely všechno dělat na povel 😠 😠 😠 fujjj,omlouvám se,úplně mě to rozčílilo 😠
Zemli: koukám,že jsi z Plzeňska,já taky a budu rodit ve fakultce a mmch. máme stejný termín,já mám 3.12. a 8.12. 😉

sarkal
autor
30. říj 2008

cernovlaska jo jo,je to hrozný taky jsem nevěděla,že to tak chodí ještě dnes,ale co všude čtu a slýchám tak je to tak.To víš pro ně je to jednoduché obejít pokoje a každé mamině odhrnout vložku než si každou zvlášť zvát někam na vyšetřovnu.....To už je pro ně moc,takhle je to přeci jednodužší a rychlejší a zachvíly mají klid.

cernovlaska
30. říj 2008

Sarkal: ale je to nepříjemný jak pro maminu,tak pro ostatní na pokoji,já se stydím i na gyndě,když mám jít na vyšetření a po porodu je všechno bolavý a určitě i jiný,hormony pracujou,no hrůza,to jsem zvědavá,jestli to dělají i tady v Plzni,nic jsem o tom na diskuzi o porodce nečetla,kéž by to nebylo ☹ hm, a taťkové budou někde popíjet a slavit a my ženský to zase vyžereme ☹ 😉 😀 ba ne,máme,co jsme chtěly,že??? 😀

evitkamalicka
30. říj 2008

ja som mala vizity v pohode, vzdy bol iba jeden lekar a sestricka a spravali sa super, iba som si mala stiahnut nohavicky, pozreli ako krvacam, popytali sa ako sa mam a vobec to nebolo potupne

kulicka
30. říj 2008

No vida: ja uplne zapomnela : stahnout nohavicky nebo nohavicky+kalhoty... jakej je v tom rozdil?? 😅
Ale kdyz vyzadujou kosili a nechcete byt za provokaterky... a nebo vam to tak vyhovuje, tak proc ne, ze jo.
A to prezijem 😉
Vite kolik tech mezinozi takovej doktor uz videl? Staci jen zkouknou mnozstvi porodu na te klinice 😉 Me teda bylo celkem stydno hlavne kdyz jsme jeli na monitor, pac jsem trosicku spinila a byl tam doktor na praxi 😅 ten toho jeste moc asi nevidel...

cernovlaska
30. říj 2008

Kulička: asi máš pravdu,přežít se dá vše a dr viděl spoustu buchtiček 😀 ale myslím,že po tom porodu je to trošku citlivější,myslím koukání,mě se taky ptali v porodce,jestli by mi u porodu nevadili medici,ale vadili,možná,že až budu rodit podruhý,tak to bude něco jinýho,ale teď určitě ne,přítel byl hned proti,že okoukávat jen tak mě nikdo nebude 😉. Zakázat ti kalhoty asi nikdo nemůže,ale v košili větráš spodek a líp se to hojí aby jsi si nepřivodila nějaký zánět 😖

sarkal
autor
30. říj 2008

já bych taky s medikama nesouhlasila.Když jsem potratila tak jsem na tom nebyla psychicky nejlíp,nevěděla jsem co se dějě,měla jsem strach,hrozně sem brečela.......a doktor mě pěkně necitlivě vyšetřil a pak se ve mě hrabala ještě nějaká zaučující doktorka a ptala se jestli bolí to tamhleto tohle,prostě sem byla pokusnej králík a vzhledem k tomu,že ze mě tekla čůrkem krev bylo to o to nepříjemnější a to ani nemluvím o tom,že jsem se před tím doktorem a mladou doktorkou musela svléknout(nebyla tam ani žádná zástěna) a odložit tam věci a tu zakrvácenou vložku jsem musela dát tak aby mi neušpinila to oblečení a oni na ní všichni vyděly.No pravděpodobně jim to nepřišlo,ale mě to bylo hoooodně nepříjemný,hrozně jsem se styděla a to vám na psychice nedodá,pak mi jen dr.řekl,že je to potrat a nic víc.V čekárně na mě čekal vyděšenej manžel a já mu s brekem šla říct,že tam musim zůstat,loučila sem se s ním jako bych ho už nikdy neměla vidět,ale v tu chvíly ste fakt na dně..A tenkrát jsem řekla,že do Teplické nemocnice už nikdy s ničím,proto tam ani rodit v žádném případě nejdu 😝

kulicka
30. říj 2008

Sari to je husty 😖
Ale zacinam si rikat, ze kdyz to bude bolet, tak to proste reknu a hotovo 😠 A jak jsem tu psala, kdyby na me meli koukat jak na bezicim pase, tak je poslu do ksa 😠 Na to ma clovek pravo. I kdyz ja se v takovych chvilich snazim vysoupnout do jakysi jiny psychicky urovne, abych se odosobnila a tak hrozne se nestydela 😔
Sari brrr, co sis musela prozit. No kamoska rodila v Usti, taky do Teplic nechtela ani parem volu 😅 Naopak, ale je to uz 10 let, na ORL jsem se mela fajn, ale tam ukazujes jen krk 😀 Primar byl moc fajn a pak tam byl takovej fesnej mladej doktor 😵

sarkal
autor
30. říj 2008

Já sem nejdřív chtěla do ústí,ale nakonec sme se rozhodly pro Most.
Táta byl měsíc na ortopedii a tam to jako bylo dobrý,přístup sester doktorů,bylo tam čisto,ale pak byl dva měsíce na chirurgii no a děs běs...Špinavé wc,sprcha ani nemluvim,každý mu říkal něco jiného,sestry nepříjemné,no prostě hrůza,až sme se tam pohádaly s doktorem.Naštěstí to dobře dopadlo a taťka jde už zítra domu 🙂
Jinak do Teplické nem. chodím na monitor a hrůůza,přístup sester ani nemluvim.Ještě,že až do 40 týdne můžu chodit k mému dr. jen pokud bych přenášela tak bych řekla doktorovi,že do poradny budu chodit do Mostu tam kde budu rodit,protože i manža řek že do toho bordelu chodit jako nebudu 😝

cernovlaska
30. říj 2008

Sarkal:tak to je fakt drsný,ani se ti nedivím,že tam nechceš,uff,nechtěla bych si to zažít 😖 stejně je zvláštní,že kolikrát je u toho ženská,která přece taky rodila nebo bude a chová se hůř než chlap,kterej si tím nikdy neprojde 😠 to mě vždycky úplně nas.... 😠
Kulička: taky jsem si řekla,že se nenechám nijak šikanovat a partner už teď vyhrožuje,že tam udělá humbuk,jestli mi někdo bude ubližovat 😉 😀 jsem na něj zvědavá 😀 těžko říct,jestli budu mít sílu se bránit a prosazovat svou 😖

kulicka
30. říj 2008

No ja se stejne divim, ze jeste chodite k obvodakovi. My tu musime kontrolu v 8 a v 9 mesici absolvovat uz v porodnici. Asi abychom se my seznamily s personalem a oni aby znali nas - delaji si celou slozku od rodinny anamnezy az po porodni plan 🙂
No snad ta porodka bude lepsi nez ta chirurgie. Stejne je to vsecko o lidech...

sarkal
autor
30. říj 2008

Určitě je to o lidech,ale s tim nic nenaděláme,bohužel..
cernovlaska:kámošce dokonce v Teplicích jedna PA řekla,že ona rodila dvakrát a taky to přežila tak ať takhle nevyvádí,sem řikala to je síla.Paradox je,že někdo si Teplickou porodnici vychvaluje,asi nenarazily na hovada jinak nevím 😒

cernovlaska
30. říj 2008

Sarkal:takový jsou nejhorší,mě to připadá,že to těm holkám vracejí 😠.Já budu rodit v Plzni,ale mám i registr do Ústí,moje teta tam pracuje na por.sále jako dětská sestra a naši bydlí kousek od Ltm,tak kdyby náhodou nemohl být přítel ty poslední dny někde blízko (pracuje po celý republice a většinou je celý týden mimo Plzeň),tak můžu být u našich a rodit tam,tak jsem se tam byla i podívat a není to tam špatný,ale šestinedělí jsem neviděla 😒. V Mostě mám kámošku a ta tam rodila 2x a v poho,aspoň si nestěžovala,jen to tam bylo dřív takový ošklivý,byli jste se tam podívat?

sarkal
autor
30. říj 2008

Jo jo,je tam barevně vymalováno,nové sprchy,wc jako není to tam úplně super myslim vzhledově,ale doktoři a sestry jsou ok a hlavně mají jiný přístup.A mě jde hlavně o to,že tam mají ty porodní boxy kde semnou manžel může být od přijetí až dokonce a to v Teplicích není,tam ho můžeš zavolat tak 30min. před porodem a to je mi jako k ničemu,protože celé to vytrpím sama a on by se pak jen přijel mrknout jak ze mě malej vyleze a ve finále by to ani nemusel stihnout,protože jak kdo může vědět,že za 30 minut přijde samotný porod 😖
To v Mostě ho tam nechají od začátku,bude semnou v tom boxu i na sále,prostě celou dobu třeba 10 hodin v kuse a to je pro mě hodně důležitý,protože já ho potřebuju,jsem taková posera 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru